regimul Atckins

  •  
    • 573 mesaje
    11 Apr 2005, 18:48
    0 0
    Fetelor am dat-o in bara.Am mincat o ciocolata d`aia(30 gr)iar copiii mei au mincat cite 2.Dupa aceea am citit pe ele ca au si efect laxativ.
    Copiii mei...cind unul pe olita si celalalt pe wc,cind invers!!De vreo 2 ore asa o tin.De mine nu mai zic!
    Sper sa poata merge maine la scoala
    E jale la noi in casa!Si mai scrie sa nu maninci mai mult de 1 pe zi.Ei si copii,si-au mincat cite 2
  •  
    • 7 mesaje
    12 Apr 2005, 01:55
    0 0
    Laura incearca sa bei foarte multa apa.Eu am baut ultimele zile aproape 4 litri pe zi si rezultatul e 2 kg in minus.Vineri am avut 61,8 kg si acum am fix 59.Lbs am slabit 4.Sincer in zilele astea nu am facut miscare aproape deloc.Doar curatzenie in prima zi si atat.Zice ca apa iti accelereaza metabolismul si nu e deloc minciuna.Eu o sa ma mai cantaresc si o sa ma mai masor saptamana Duminica.Sa auzim numa de bine.
  •  
    • 144 mesaje
    12 Apr 2005, 02:27
    0 0
    aparatul l-am luat de la DOMO si era oferta, primeai si un fier de calcat philips. pachetul a costat 3 mil. Aparatul nu e mare e chiar micut dar eficient eu sunt multumita de el.Nu il am decat de 2 sapt si il folosesc de o sapt deci rezultate inca nu pot sa spun, folosesc si supliform dupa ce il folosesc. Are un fel de supapa in care iti prinde pielea si cu 2 rotite iti maseaza, oricum se simte si se inroseste pielea. Mai mult nu pot sa spun ca trebuie sa il folosesc mai mult ca sa aibe efect. Daca mai vrei sa mai sti ceva nu ezita sa ma intrebi.
  •  
    • 287 mesaje
    12 Apr 2005, 03:23
    0 0
    eu una n-am vazut aici in usa zahar pe care sa scrie atkins, ei chair recomada in carte anumiti inducitori precum sweet and low, splenda si inca cativa, mi-am cumparat si eu produse atkins, muffins si chocolate bars am vazut ca au si shakeuri si chiar si cereale, paine etc, insa zahar chiar nu cred ca au dar poate ma insel, insa eu una nu recomand aceste produse in prima faza, de fapt pe majoritatea scrie faza 2,3,4 si anume ca se pot consuma in aceste faze, exista cateva care pot fi consumate si in faza intai insa cred ca e mai bine fara.
  •  
    • 573 mesaje
    12 Apr 2005, 08:39
    0 0
    Sint in faza a doua betsy.Oricum,nu mai folosesc nimic,imi vad de treaba,e mai bine fara.
  •  
    • 573 mesaje
    12 Apr 2005, 08:40
    0 0
    Multumesc diana.
  •  
    • 159 mesaje
    12 Apr 2005, 10:01
    0 0
    Buna fetelor! Laura eu sunt pentru masaj, ti-am mai zis eu de vreo 2-3 saptamani sa te duci, e super .Da sunt pentru masaju manual ,.Cred ca tie ti-ar prinde bine ,pe langa faptul ca mi dai jos ceva garasimite, face minuni cu aspectul pielii , daca mai slabesti (si sa nu cumva sa nu)o sa iti atarne pilea si o sa para a unei doamne mult mai in varsta ,crede-ma.Mai pot sa-ti apara o multime de vergeturi. Inca ceva, sa mergi in prima faza la masaj general , nu zilnic de 2-3 ori pe saptamana si vezi cum e ce zice corpul tau despre asta , iar la urmatoarea stagnare poti merge mai des la masaj si cand incepi iar sa slabesti la fel de 2-3 ori .
    Aseara am calcat pe bec, am fost cu colegii la restaurant si bausi un pahar de vin.
  •  
    • 144 mesaje
    12 Apr 2005, 22:29
    0 0
    dupa 2 saptamani trebuie tinuta si faza a doua neaparat? Eu ma gandeam sa mananc numai legume si lactate , preferatele mele, fara paine , nimic cu faina si zahar poate cateodata graham . Ce ziceti? Ma ingras iar daca nu tin si faza a 2 ?
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 08:17
    0 0
    Diana,eu una nu stiu ce sa zic.O sa ma interesez pt. tine.
    Sa vedem insa ce spun si fetele.
    Va sarut!
  •  
    • 159 mesaje
    13 Apr 2005, 11:09
    0 0
    Laura , cum merge treaba? de masaj ce mai zici ? Da-ne un semn de viata tu esti exemplul gastii , ambitia ta a convis pe multe dintre noi sa se apuce de treaba ..........asteptam vesti!!Pupici pentru toate doamnele!!!!!!!!
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 12:18
    0 0
    Multumesc sosoina.Ce sa spun,continui batalia,astept luni sa ma cintaresc iar.
    Chiar acum,uite ma chinui sa beau apa si...nu intra!Parca-mi vine sa vomit daca ma fortez.Am pus un piept de pui la fiert sa am azi(imi este lene sa fac gratar)si ma tot strofoc sa incep niste exercitii,sau cum sa le zic nici eu nu stiu.La un aparat,sa mai transpir ceva,ca am fost cam puturoasa.
    Masaj nu am inceput ca am pe cineva care vine acasa,dar de vre-o 2 zile o caut si n-o gasesc.Cam atit deocamdata.
    Va pup pe toate si va astept cu noutati.
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 12:22
    0 0
    Da,pe una dintre fete chiar am sunat-o sa o conving sa inceapa atkins.Au trecut aproape 2 saptamini dar nu a mai dat nici un semn de viata.Sper din toata inima sa fi slabit!
  •  
    • 492 mesaje
    13 Apr 2005, 13:19
    0 0
    Buna dimineata! Laura, mama, esti intr-o stare tare proasta! Nu prea mai ai chef de nimic. Ti-as sugera citeva solutii:
    1) Fa-ti mincarea gustoasa. Pune peste puiul fiert putina maioneza si ustoroi. Fa-ti alaturi o salata "colorata", adica, in afara de salata verde, ceapa si ustoroi verde, marar, ardei gras verde, mai pune si citeva ridichi si un ou fiert tare si taiat in felioare.
    Daca nu-ti gatesti chestii care sa-ti placa, risti f. mult sa abandonezi cursa. In general, mult mai satisfacatoare sunt alimentele crocante, nu moi, pastoase. De aceea, chiar daca acum ai facut pui fiert, in general incearca sa-ti faci gratar, care este mult mai savuros.
    2) Ca sa poti bea apa multa, urmeaza urmatoarea sugestie: gaseste-ti o cana de capacitate mare, umple-o cu apa si ia cite 1-2 inghitituri cit mai des. Asa n-o sa-ti mai fie sila sa bei apa, iar in timp o sa ajungi sa bei multa apa din necesitate, nu din vreo strategie.
    3) Vrei sa incepi prea multe lucruri de o data si nu ai timpul fizic necesar. Drept reactie, iti scade cheful de orice si, din multitudinea planurilor pe care ti le-ai facut, nu actionezi de fapt in nici o directie. Tine-te de dieta si fa efort fizic moderat (de ex. la 10 min. dupa o masa principala, da ocol blocului sau locului unde locuiesti, nu neaparat mai mult de 15 min.). Masajul lasa-l deocamdata pentru o alta etapa. Eventual fa-ti putin timp sa te duci sa schimbi ceva la look-ul tau. Spre ex. vopseste-ti parul, sau da-i o alta forma.
    Te plictisesc cu toate acestea pt ca te "miros" ca nu mai esti pe val ca acum doua saptamini, sa zicem.
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 14:09
    0 0
    Maaaama mica ce "nas"ai!!
    Intodeauna ai tu dreptate?Cu mine "cind ai stat de vorba" intodeauna ai avut.Cam asa e.Sint plictisita,cintarul a incremenit,de vre-o saptamina ma chinui sa-mi schimb masina si nu reusesc...nu prea mai am chef de nimic!Parca am corabiile inecate.Pina si vremea asta ma deprima.Am o stare idioata.Asa e,vreau sa fac multe si nu-mi iese nimic.
    Plus ca eu sint si mama si tata,si barbat si femeie in casa asta!Citeodata-ti mai ajunge cutitul la os,te mai apuca jalea
  •  
    • 492 mesaje
    13 Apr 2005, 16:04
    0 0
    De ce esti tu si mama si tata in casa? Daca nu vrei, nu-mi raspunde. Oricum, trecind pe partea dietei, daca iti amintesti, ti-am spus ca pot surveni perioade in care cintarul nu mai vrea sa dea semne de viata. De masurat, te-ai masurat? Care sunt diferentele?
  •  
    • 39 mesaje
    13 Apr 2005, 19:31
    0 0
    Salu'tare fetelor! sunteti super, imi place la maxim de voi..m-ati ambitionat sa tin si eu Atkins, am inceput de ieri si deja am slabit jumatate de kg...am si eu o intrebare...deci, pana la urma, ce se mananca in prima faza? ouo carne legume(ce legume??) si mai ce? de abia astept sa va povestesc cum o sa slabesc eu 10 kg...
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 20:09
    0 0
    Ce tare esti michy,bineaivenit printre noi.Imi place de tine,pari "dintr-o bucata".Prima faza eu am mincat doar varza,sa-ti mai spuna si fetele care stiu mai bine.Pe linga carne bineinteles.Si acum de fapt,tot doar varza maninc.Asa des ai de gind sa te cintaresti?Succes!)
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 20:27
    0 0
    De ce sint si mama si tata?Pentru ca sint singura,doar eu si copiii mei.De masurat,nu,nu m-am masurat.
    Vreau sa va spun ca azi este a treia zi de cind iau vitamine si am ramas uimita cita energie si forta ca sa zic asa am avut "la ora de sport".Am lucrat lejer,fara gifaieli,fara sa obosesc si foarte mult.Am rezistat 45 minute.Poate pt.voi nu e mult,dar pt. mine este,nu rezistam atit.
    Am reusit sa beau apa multa azi,am baut si vre-un litru de zeama de urzici fara sare,sper ca nu e nici o problema+cam 1,5 l apa.Dar ma simt ca dracu,parca am mincat...o oaie intreaga.Stiti senzatia aia,cind maninci foarte mult.Am mincat niste piept de pui cu salata de varza si 2 oua fierte.O sa mai beau o cana de ceai verde cu lamaie si atit pe ziua de azi.Imi vine sa ma cintaresc dimineata!Ah...d`abia ma abtin.
  •  
    • 492 mesaje
    13 Apr 2005, 21:54
    0 0
    Salut Michishor!
    Laura mea draga, ma bucur ca ai inceput sa iei ceva suplimente vitaminice, pentru ca ele te vor face sa te simti cu mult mai bine. A' propos de starea ta fizica, voiam sa te intreb de mai multa vreme ceva, dar am uitat. Ai cumva colita? Daca da, atunci ar trebui sa mainici mai putin cruditati si mai mult legume fierte/inabusite. Acum nu mai prea mult timp, dar intram noi in detalii ceva mai tirziu.
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 23:04
    0 0
    Nu am colita si nici altceva.
    Si eu ma cam grabesc...va sarut!