regimul Atckins

  •  
    • 573 mesaje
    17 Apr 2005, 21:08
    0 0
    Multumesc mica.Inseamna mult pentru mine.Esti minunata,esti o prietena adevarata!
    O sa mai fie momente de platou?
  •  
    • 492 mesaje
    17 Apr 2005, 22:01
    0 0
    Da, mai mult ca sigur. Dar s-ar putea sa survina la intervale mai lungi de timp. Oricum, stilul este acelasi: cind pierzi prea mult in greutate, organismul zice "stop", apoi, dupa ce s-a acomodat la noua greutate, iar iti da voie sa mai dai jos. Sunt niste mecanisme de reglare (destepte, as zice eu), care ne impiedica sa ne terfelim sanatatea.
  •  
    • 14 mesaje
    18 Apr 2005, 01:38
    0 0
    buna fetelor ....nici nu stiu cu ce sa incep pt ca sunt asa de uimita de rezultatele voastre si ma bate si pe mine gandul sa incerc .Am 1,66 si 59gk si vreau sa slabesc 10si sincer nu stiu cum ....va rog mult sa ma ajutati si pe mine unde gasesc dieta si cum trec fazele si mai ales ce inseamna feza (cat tie o faza) va multumesc anticipat(pt ca stiu ca cineva dintre voi va avea rabdare si cu mine)eu nu pot sa tin dieta acum pt ca tin post dar va promit ca am sa ma apuc imediat ce se termina MARIANA
  •  
    • 573 mesaje
    18 Apr 2005, 07:26
    0 0
    Bunadimineata!!
    Mica,apa aia fiarta cum se bea?Fiarta si racita sau fiarta si calda sau fierbinte?
    Bineaivenit veninoasa.Daca spui ca "ne-ai citit" cred ca ai inteles despre ce e vorba si cum se procedeaza.Eu acum ma grabesc dar daca nu ai inteles...noi sintem aici.
    Va doresc o saptamina frumoasa!
  •  
    • 573 mesaje
    18 Apr 2005, 07:41
    0 0
    Sper sa nu fi avut zahar vinul pe care l-ai baut simina.)))))
  •  
    • 159 mesaje
    18 Apr 2005, 07:46
    0 0
    Sa aveti o zi superba, plina de liniste sufleteasca, energie si fara pofte!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 331 mesaje
    18 Apr 2005, 09:24
    0 0
    v-am citit...m-ati motivat!
    laura, multumesc pentru "pofta de slabit"...tebuie sa dau jos si eu, ca nu mai am piele de intins
    vine vara, am bilete la mare, asa ca azi sunt in prima zi de regim...piept de pui, cascaval si multa, multa apa!
    o zi buna tuturor!
  •  
    • 492 mesaje
    18 Apr 2005, 11:26
    0 0
    Laura, apa cu sau fara lamiie, se bea fierbinte, atit cit poti suporta. De aceea am si spus ca ar fi bine sa-ti procuri un termos, ca s-o ai fierbinte tot timpul, fara sa fii nevoita sa fierbi apa din 1/2 in 1/2 de ora. Eu beau apa fierbinte cu zeama de la 1/2 lamiie numai dimineata, inainte de a minca micul dejun, cu 20 min. In restul zilei beau fara lamiie si cred ca la fiecare interval cantitativ beau cam 1/2 cana. Pe la 8 seara ma opresc din "ritual". Am sa-ti dau o imagine sugestiva: ai vazut ce efect are apa calda/fierbinte asupra grasimilor, atunci cind speli vase. Cam asta se intimpla si in interiorul nostru.
  •  
    • 492 mesaje
    18 Apr 2005, 11:31
    0 0
    Irsi, ia-o de la capat de data aceasta. Daca sa mai continui? Tu ce zici? Trebuie sa slabesti, sau nu? Aceasta-i intrebarea. Daca raspunsul este DA, nu mai trisa si vezi-ti serios de treaba. Altfel, cum singura ai spus, totul nu este decit un chin zadarnic si o sa ajungi, ca milioane de oameni de pe pamintul asta, sa spui ca cutare sau cutare dieta este un S....t (kkt), lamentindu-te ca maninci "mai nimic" si totusi nu slabesti, sau chiar te ingrasi. Totul este sa stii ce vrei de la tine si de la viata ta. Nimeni din afara nu poate indrepta lucrurile, ci numai tu. Nu exista diete si pastile miraculoase; exista multa ambitie, constiinta de sine si perseverenta.
  •  
    • 331 mesaje
    18 Apr 2005, 11:38
    0 0
    mica, in afara de pieptul de pui si cascavalul pentru ziua de azi, am niste masline dietetice (cu putina-putina sare)...cam ce cantitate e permisa?
    o sa va sacai cu intrebarile o vreme, pana ma acomodez cu noul stil.
  •  
    • 14 mesaje
    18 Apr 2005, 12:49
    0 0
    Smina2 multumesc cat despre nic eu am vrut sa-mi pun numele dar mai este cineva cu numele meu(MARIANA)si am ales nic-ul de pe mess si mail.Cat despre slabit am devenit obsedata de maine imi fac abonament la sala si am sa tin un regim mai sever de post bineanteles iar dupa ce termin postul am sa ma apuc sa fiu incompetitie cu voi pt a ma stimula sunt tare uimita de vointa LAUREI si o admir f mult bravo,bravo cred ca esti o persoana f ambitioasa as vrea sa fiu si eu ca tine si stiu ca am sa reusesc dar cu ajutorul vostru
  •  
    • 492 mesaje
    18 Apr 2005, 14:10
    0 0
    Sedi, ai voie masline, max 10-20 buc./zi, in functie de marime. De ex., daca ai masline gigant, bineinteles ca vei minca max. 10. Maslinele sunt f. utile pentru gustarile dintre mese, combinate cu 1 lingura de br. rasa, sau 50 g cascaval. Desigur, poti sa le asociezi si cu orice alt aliment permis pe care ti-l doresti.
    Ar fi bine daca ti-ai gasi timp sa citesti de la capat toate mesajele de la acest subiect. Vei fi sigur mult mai lamurita. Oricum, daca chiar te intriga anumite lucruri, atunci intreaba.
  •  
    • 39 mesaje
    18 Apr 2005, 14:15
    0 0
    feteloor...am dat-o in bara... a fost ziua fratelui meu sambata si mi-a fost imposibil sa nu mananc prajituri si tort...duminica insa, am mers in parc si am mancat toata ziua numai un iaurt..iar acum ce sa zic...iar am mancat prajituri... s-au dus 5 zile de regim... offfff....MA CEARTA SI PE MINE CINEVA atat de tare incat sa ma motiveze iar???
  •  
    • 331 mesaje
    18 Apr 2005, 14:44
    0 0
    mica, am citit tot, cap-coada...tocmai asta m-a facut sa fiu ambitioasa si sa va urmez exemplul.prima zi, pana acum, a trecut fara probleme...rau e ca vine seara, suntem doi, unul mai pofticios ca altul si de asta imi e teama.
  •  
    • 492 mesaje
    18 Apr 2005, 16:29
    0 0
    Mikyshor, ce sa te certe cineva? Crezi ca pe acest subiect este un bau-bau, care sa va traga mereu de mineca si sa va certe? Nu, in definitiv fiecare este liber sa faca ce vrea in aceasta viata (cu conditia sa nu-i deranjeze in vreun fel pe ceilalti din jur). Cam asta este. Un nutritionism american mai transant spunea: Esti ceea ce maninci.
  •  
    • 39 mesaje
    18 Apr 2005, 20:00
    0 0
    multumesc mica..
  •  
    • 39 mesaje
    18 Apr 2005, 20:04
    0 0
    nu cred ca o sa uit chestia asta.."esti ceea ce mananci"...mi-ar placea sa fiu o prajiturica dulce ...dar as sfarsi tragic in gura unui pofticios...(sa nu crezi ca nu am inteles ideea..) Oricum...va puuuppp! si va mananc ca sunteti dulcele! LOL
  •  
    • 573 mesaje
    18 Apr 2005, 21:51
    0 0
    Bunaseara,bunaseara!!Ce-mi place cind vad asa.....aglomeratie!Sinteti niste......dulci ca nu nimeresc cum sa va spun,imi sinteti dragi.Irsi,nu te lasa mama,cum sa te lasi??????Punct si de la capat!!
    Sedi sa sti ca eu am mincat si seara in prima perioada cind...imi era foame tot timpul,parca nu ma mai saturam!Are dreptate mica,de 10 masline stiam si eu(cind n-are ea dreptate?)
  •  
    • 573 mesaje
    18 Apr 2005, 22:11
    0 0
    Eu mi-am sarit din minti))))))Ma cintaresc in fiecare dimineata.Deocamdata tot 6,400.Dar a trecut doar 1 zi.Ii dau batai,nu ma las!Azi mi-am aprins gratarul afara,mi-am facut o salata de varza cu lamaie,mi-am copt o rosie pe gratar,mi-am pus o fata de masa frumoasa,flori din gradina mea...am mincat cea mai delicioasa mincare...soare,cald zumzet de albine...ce pofta de viata!
    Ce sint alea prajituri si torturi??
    Aaa nu doar rosia coapta am mincat-o,si pui)))
    Si ziceam;ce sprajituri si ce torturi fratilor??Nu as mai pune gura pe ele pt.nimic in lume!!Se merita?Nuuuuu
  •  
    • 573 mesaje
    18 Apr 2005, 22:35
    0 0
    Veninoasa,multumesc pt.aprecieri.
    Michysor,michysor,nu ti-a fost tie mila de cele 5 zile de dieta?Eu nu mi-as da sanatatea si frumusetea pentru niste dulciuri.Parca esti un copil pofticios.Mi te imaginez,salivind,stind pe ginduri...sa maninca sa nu maninci...si pina la urma nu ai rezistat.))))))Vezi?Important este sa te poti stapini.Cind vei reusi,nimic nu-ti mai poate sta in cale.