regimul Atckins

  •  
    • 573 mesaje
    7 Apr 2005, 11:26
    0 0
    Hai sa va spun ce haioasa sint.Ieri am baut 3 coniacuri si 2 cutii bere!!)))Apoi,daca tot mi-am facut de cap,am mincat si 2 lingurite de miere,ca de cind imi era pofta...Si-am mai mincat si niste seminte in fata televizorului.Dar de azi am inceput iar razboiul.Cam asta am facut,d`aia nici nu am scris ieri,ca nu a mai avut cine))Va sarut fetelor
  •  
    • 573 mesaje
    7 Apr 2005, 11:29
    0 0
    Haioasa?Eu am scris timpita,nu haioasa.Am scris"hai sa va spun ce haioasa sint"
  •  
    • 573 mesaje
    7 Apr 2005, 11:31
    0 0
    Imi inlocuiesc administratorii cuvintul probabil.Batuta-n cap atunci.
  •  
    • 159 mesaje
    7 Apr 2005, 21:53
    0 0
    lasa laura ca cate o exceptie intareste regula!acum esti vinovata si ai motiv sa fii si mai silitoare .eu am mancat azi spanac gatit ,asa normal, ca la mama acasa + un ochi , e voie?
    ca la mama acasa se pune un pic de faina si un pic mai mult lapte, va rog sa-mi ziceti daca am voie!!!!!am mai mancat azi doar niste parizel gol si 2 cafele cu zaharina. va pup !!!o seara placuta intregii echipe!!!!!!!!
  •  
    • 144 mesaje
    7 Apr 2005, 23:07
    0 0
    A si mie imi place spanacul dar nu am stiut daca e bine sau sa mananc.
    Eu tin de 4 zile dieta dar nu prea se vede mare lucru, poate ca dupa 4 zile voi incepe sa slabesc mai mult, cel putin asa sper.
    ma simt putin slabita, dar oricum am eu probleme cu anemie si alte prosti de genu asta. Acum iau si calciu si multiminerale.
    Conteaza cat mananc, trebuie limitate caloriile? Sau pot manca cam cat e nevoie sa nu cad pe strada
  •  
    • 7 mesaje
    8 Apr 2005, 10:18
    0 0
    Buna fetelor, este prima oara cand ma inscriu pe un forum sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.Am citit si eu foarte multe articole cu privire la slabit dar cele mai multe din ele au esuat si esuaza in continuare din cauza ca nu sunt organizate cum trebuie.Cei mai multi nutritionisti sfatuieste o slabire mai lenta dar sigura.Nu este buna infometarea din cauza ca organismul se leneseste ,si nu mai lucreaza daca nu ii dai alimente.Iar dupa ce incepi sa manci normal(mai putin decat mancai de obicei)si totusi incepi sa te ingrasi din ce in ce mai mult.Asta din cauza ca masa musculara scade.Cat mai multe proteine si sport.Am vorbit cu foarte multi antrenori personali si mau sfatuit la piept de pui a gratar si mult sport.Daca iti formezi masa musculara vei consuma cu mult mai multe grasimi chiar si cand dormi.Ei acum pot manca oricat de mult si orice si nu pun un gram pe ei.Pentru persoanele care au un metabolism lent accelerarea lui se poate face numai prin miscare si multe proteine.Am vazut ca "regimul Atckins" da rezultate si mam hotarat si eu de maine sa incep sa tin dar doar cu piept de pui la gratar si varza.Acum am 1'62 si 61 kg.De mica am facut gimnastica de performanta si dupa ce m-am lasat am luat in proportii dar nu mult.Am venit in US acum 2 ani si de cand am ajuns aici de la 48 kg am ajuns la 61.Nu pot sa zic ca arat rau din cauza ca formatul meu e destul de frumos dar degeaba se vede sonca pe mine).M-am hotarat nu se mai poate.De maine carnea si varza e a mea.O sa va tzin la curent cum merge treaba.Ma bucur ca am dat de forumul acesta.Succes la toate!!! Fetelor nimik nu e imposibil!
  •  
    • 492 mesaje
    8 Apr 2005, 22:15
    0 0
    Laura, de ce bei atit de mult?
  •  
    • 573 mesaje
    8 Apr 2005, 22:57
    0 0
    krolyna,bunvenit printre noi.Daca stai in US cred ca esti mai meseriasa ca noi in "atckins".Poate ne mai ajuti.
    Eu azi am tinut ca la carte dieta,mi-am intrat in mina,am avut 2 zile de rataciri)Acum de pilda mi-am terminat treburile si-mi beau ceaiul verde.Krolyna,sa ne ti si tu la curent cu ce ti se intimpla,ce spune cintarul si ce mai maninci.
    Mica draga mea...a fost un accident!
    Succes fetelor.
  •  
    • 144 mesaje
    9 Apr 2005, 00:50
    0 0
    fetelor ce ziceti de spanac? e bun in cura?
  •  
    • 7 mesaje
    9 Apr 2005, 01:57
    0 0
    O sa va tzin la curent cu tot ce manc si ce fac.diana_ spanacul este foarte bun la dieta,cred ca si eu dupa 4 zile de varza si piept de pui o sa schimb la spanac si piept de pui la gratar.Azi am mancat 2 felii piept de pui + 2 boluri mici de varza,nu am reusit sa ma duc la sala ca sunt obosita(am facut curatenie generala si nu mai pot de oboseala).Avantajul meu e ca imi place foarte mult sportul, iubesc sportul.De obicei ma duceam la sala aproape in fiecare zi si stateam 3-4 ore.Iau cursuriile de Tae bo si am facut si bally dance.De o luna de zile am cam lenevit acasa la computer sau Tv cu mancarea langa mine si se vede acum rezultatul.Eu o sa ma masor cu centimentrul si de aia o sa tzin cont,caci cu pieptul asta de pui si cu sportul sigur o sa fac masa musculara si sigur la cantar o sa arate cam tot la fel.sa auzim numa de bine
  •  
    • 7 mesaje
    9 Apr 2005, 02:10
    0 0
    Oh am uitat.. Am vazut o emisiune la Tv si era invitat un doctor nutritionsit,si spunea ca nu este indicat sa se manance alimente pe care scrie ca sunt la diet pentru ca sunt o mare prostie.Comerciantii baga in alimente si tablete de slabit,prafuri care te fac dependente de ele.Foarte probabil ca vei slabi la inceput ,dar dupa ce renunti la ele te vei ingrasa dublu.Aici in US sunt foarte multe persoane obeze care incearca tot ce apare nou pe piatza si totusi ele raman la fel si pe deasupra mai iau proportii.Nu exista medicament care sa iti ia boala pentru totdeauna,aspirina o iei pentru durere de cap dar durerea nu iti trece decat pentru un anumit timp..cateva ore,zile,saptamani dar ea reapare.La fel si cu produsele de slabit ele sunt facute sa se vanda dar sunt numai niste prostii.Daca toata lumea care le-ar lua ar slabi va datzi seama ca,comerciantzii nu ar mai vinde nimik.De aceea interesul lor nu e sa va faca sa slabiti ci sa ramaneti asa ca sa le cumparati marfa in continuare.
  •  
    • 573 mesaje
    9 Apr 2005, 10:43
    0 0
    Asa este.Sint de acord cu tine.
  •  
    • 159 mesaje
    9 Apr 2005, 14:11
    0 0
    fetelor stie cineva ceva in legatura cu spanacul?e voie sau nu ???? am slabit un kg!!!!!!!!!!
  •  
    • 159 mesaje
    9 Apr 2005, 16:47
    0 0
    ce mai faceti doamnelor???????
  •  
    • 207 mesaje
    9 Apr 2005, 18:05
    0 0
    Salutare
    Sosoina din ce stiu eu spanacul este foarte bun atat in regimuri cat si acum primavara cand asteniile sunt in floare. Lume lume trebuie sa fac si eu un anunt:innotul face minuni pt. corp, si o spun din propria experienta 2 saptamani de innot= -2 kg
    Aaa...inca ceva...eu nu tin nici un regim dar ma chinui sa mananc dimineata si cred ca si asta are un rol important Pa pa
  •  
    • 573 mesaje
    9 Apr 2005, 22:26
    0 0
    oooo...sosoina,pe unde-ai fost?
    Spanacul e bun,nu are carbohidrate,asa stiu eu.
  •  
    • 144 mesaje
    9 Apr 2005, 22:35
    0 0
    Unde ai fost la inot? In bucuresti? Si cat te-a costat?
  •  
    • 7 mesaje
    10 Apr 2005, 07:52
    0 0
    Uitatzi aici un site cu niste video demo,cele interesate de putzin sport.Ajuta foarte mult la dieta si sunt foarte bune.Siteul e http://media.fittv.discovery.com/fansites/gilad/videodemos/videodemos.html

    Treceti pe treaba ca nu e mult!!! Timp de 2 zile am mancat piept de pui la gratar si varza,si am mai gustat putin suc facut in blender,am pus 1 morcov,un mar,o banana un pic de zeama de lamaie si unpic de iaur de fructe.Deja dupa 2 zile mi supta burta de parca nu as fi mancat nimik.De cantarit ma cantaresc luni sa vad cat am dat jos.Laura cum merge treaba???
  •  
    • 159 mesaje
    10 Apr 2005, 10:03
    0 0
    Eu sunt pe aici da nu am cu cine, Laura cum merge, sper ca te mentii pe pozitii!!!!!problema cu spanacul e ca l-am facut asa ca la mama acasa, un pic de faina si ceva lapte , e voie asa?
    Sa stiu sa-l gatesc altfel daca nu.
    Vreau sa nu ma mai urc pe cantar pana joi si atunci sper sa am motive de fericire, va tin la curent cu ce mananc sa ma supravegheati strict va rog.De dimineata am mancat 3 rulouri de branza, adica pasta de bransa in foite de salata verde, e super si sunt satula tun
  •  
    • 492 mesaje
    10 Apr 2005, 10:11
    0 0
    Buna dimineata, Krolyna! Am sa fiu scurta: daca vrei sa urmezi dieta Atkins, ceea ce ai amestecat tu in blender este total interzis pentru prima etapa: morcovul (radacinoasele in general, mai putin telina) are multi carbohidrati; deasemenea, in prima etapa NU se maninca nici un fel de fructe. Repet ce am mai spus intr-un mesaj anterior: daca stii engleza, du-te pe site-ul www.atkins.com si vei gasi acolo toate detaliile de care ai nevoie. Eu nu spun ca amestecul facut de tine dauneaza sanatatii, dimpotriva, dar nu este bun pentru prima etapa Atkins. Daca vrei sa tii o dieta mai "liberala", mai personala, atunci este cu totul altceva, dar nu este Atkins, deci nu te astepta sa obtii rezultatele acestei diete, daca nu o urmezi ca la carte.