Puncte

Ai puncte negre pe iris? Iată ce spun petele de pe ochi despre sănătatea ta

Ai observat că ai mici puncte de culoare închisă pe iris, zona colorată a ochilor? Noi cercetări au dezvăluit care este adevărata cauză a acestor hiperpigmentări, numite "pistrui pe ochi", dar și de ce unii oameni le au, în timp ce alții nu.
Eurovision 2015: Trupa Voltaj, doar locul 15. Suedia a câștigat trofeul!

Måns Zelmerlöw, favoritul competiţiei, a câştigat clar finala de la Viena, cu piesa "Heroes", care a obţinut 365 de puncte. Pe locul doi s-a clasat Rusia, cu 303 puncte, urmată de Italia, cu 292 de puncte.
Simona Halep a urcat pe locul 2 în clasamentul WTA

Românca a urcat pe locul 2 în topul WTA, ca urmare a parcursului pe care ea şi rivala ei, sportiva rusă Maria Şarapova, l-au avut săptămâna trecută, la turneul de la Stuttgart.
Simona Halep s-a calificat în premieră în finala de la Roland Garros!

Românca a învins-o joi seară pe jucătoarea germană Andrea Petkovici cu 6-2, 7-6, în semifinale.
Ovi s-a deghizat în Conchita Wurst

Compozitorul l-a imitat pe controversatul travestit care a câștigat concursul Eurovision 2014.
CRBL o ia peste picior pe câștigătoarea Eurovision

Cântărețul a postat pe internet o glumă la adresa Conchitei, travestitul cu barbă care a cucerit trofeul la Copenhaga.
Eurovision 2014. Horia Moculescu: "Dacă nu era cântată de o ciudăţenie, piesa câştigătoare se clasa pe locul 20"

Compozitorul a analizat concursul de la Copenhaga și și-a spus părerea despre controversata câștigătoare. Totodată, el s-a declarat satisfăcut de huiduielile la adresa Rusiei.
Paula Seling și Ovi, locul 12 la Eurovision 2014. Austria a câștigat trofeul!

Conchita Wurst, "femeia cu barbă", a făcut senzaţie la Copenhaga şi a devenit regina muzicii europene.
Marcel Pavel, despre finala Eurovision: "A devenit un circ ieftin"

Artistul, care a participat la Eurovision în 2002, alături de Monica Anghel, a declarat pentru Mediafax că Ovi şi Paula Seling s-au "prezentat impecabil" la ediţia din acest an, însă concursul cântecului european a devenit "un circ ieftin", iar partea artistică de creaţie a dispărut.
Cezar Ouatu: Locul obţinut de Paula Seling şi Ovi e onorabil

Reprezentantul României la Eurovision 2013 a declarat pentru Mediafax că locul obţinut de Paula Seling şi Ovi în finala din acest an a concursului cântecului european este onorabil şi nu neapărat "relevant", atât timp cât prestaţia lor a fost "mai mult decât bună".
Paula Seling şi Ovi: "Am visat la un miracol, poate nu a fost timpul lui"

Reprezentanţii României la Eurovision 2014 au declarat, după finala care avut loc sâmbătă seară, la Copenhaga, că au "visat la un miracol", dar poate "nu fost timpul lui", iar de acum încolo este timpul să "treacă la hituri".
Jean Paul Gaultier: Cezar ar fi meritat o menţiune specială

Creatorul de modă francez a declarat că Cezar, reprezentantul României la Eurovision 2013, ar merita "o menţiune specială", spectacolul lui fiind unul "extravagant şi, într-un fel, neobişnuit".
"Dansez pentru tine": Prima echipă care pleacă acasă

Ediţia a doua a noului sezon a fost marcată de mai multe accidentări şi eliminarea primei echipe din concurs, formată din fostul gimnast Marian Drăgulescu şi Adriana Lupu.
Bianca Drăguşanu, surpriza de la "Dansez pentru tine"

Îmbrăcată sexy, într-o rochiţă transparentă, vedeta a dansat pe ritmuri latino.
Eurovision 2012: Atacuri teroriste dejucate, 40 de arestaţi!

Autorităţile din Azerbaidjan au anunţat miercuri că au dejucat o serie de atacuri teroriste ce urmau să aibă loc în timpul ediţiei din acest an a concursului, organizat la Baku, şi au arestat 40 de persoane, potrivit ministerului pentru Siguranţa naţională.
Suedia a câștigat Eurovision 2012! Mandinga, sub așteptări

Loreen, favorita concursului, a câștigat finala Eurovision. România s-a clasat pe locul 12.