Premiu

A câştigat un concurs de frumuseţe, dar premiul i-a fost retras. Juriul i-a aflat secretul

Această tânără superbă, în vârstă de 20 de ani, a câştigat un concurs de frumuseţe şi oricine ar spune că s-a impus pe merit. Numai că juriul i-a retras titlul.
Destinul incredibil al unei femei: A câştigat la loterie, apoi tratamentul contra cancerului a început să dea rezultate

Viaţa unei femei din Canada diagnosticată cu cancer de sân în fază terminală s-a schimbat radical. Mai întâi a câştigat la loto, apoi a aflat că tratamentul pe care îl urma începe să funcţioneze.
20 de pisici care ar merita un Oscar: Reacţiile lor stârnesc hohote de râs

Puţine animale sunt la fel de expresive ca pisicile. Iată câteva feline surprinse în ipostaze care te fac să râzi în hohote!
Actriţa Julia Louis-Dreyfus suferă de cancer la sân

Actriţa şi producătoarea cunoscută pentru roluri din seriale ca „Seinfeld“ şi „Veep“ a dezvăluit că a fost diagnosticată cu cancer la sân.
De pus în ramă: Cele mai frumoase poze cu câini

Aproape 10.000 de imagini cu câini din 74 de ţări au intrat în concursul Kennel Club Dog Photographer of the Year. Iată care sunt cele mai frumoase poze.
Cele mai frumoase fotografii de concurs. Care e cea mai bună?

Ca în fiecare an, Sony a anunţat lista celor mai bune fotografii, desemnate în cadrul celui mai mare concurs din lume.
14 fotografii făcute de copii talentaţi. Imaginile sunt geniale

National Geographic premiază în fiecare an cele mai reuşite fotografii făcute de copii. Talentul lor este uimitor.
Exemplul unei femei puternice: Celine Dion, emoţionată de surpriza fiului ei

Celine Dion a izbucnit în lacrimi pe scena galei Billboard Music Awards, când fiul ei i-a înmânat un premiu, la patru luni de la moartea soţului.
Cannes 2016. Cristian Mungiu a câştigat premiul pentru regie

Regizorul român a câştigat premiul pentru regie, pentru lungmetrajul "Bacalaureat", la gala celei de-a 69-a ediţii a Festivalului Internaţional de Film de la Cannes, care a avut loc duminică seară.
Miracolul naşterii: Frumuseţea şi agonia femeilor care dau viaţă - FOTO

Imaginile incredibile arată efortul supraomenesc şi forţa de care sunt capabile mamele, de la travaliu până la clipa naşterii.
Simona Halep, eliminată în primul tur de la Australian Open

Românca, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost eliminată în primul tur al Australian Open, după ce a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-4, 6-3, de chinezoaica Shuai Zhang, locul 133 WTA, sportivă venită din calificări.
Alan Rickman, interpretul profesorului Severus Snape din "Harry Potter", a murit

Interpretul profesorului Severus Snape din franciza cinematografică "Harry Potter", a murit la vârsta de 69 de ani, la Londra, informează BBC, citat de Mediafax.
Finala show-ului Vocea României: Patru concurenţi se întrec vineri pentru premiul de 100.000 de euro

Finala emisiunii se va desfăşura vineri, de la ora 20.30, la Pro TV, iar patru concurenţi - Cristina Bălan, Michel Kotcha, Tobi Ibitoye şi Tomi Weissbuch - îşi vor disputa marele trofeu şi premiul în valoare de 100.000 de euro.
Top 10 ţinute Oh La La - Gala Eva.ro 14 ani

Cori Grămescu a purtat o rochie ingenioasă, cu inserţie din dantelă, care îi punea în valoare silueta
Lady in red: Sharon Stone arată la 57 de ani ca-n "Basic Instinct"

Actrița americană a luat cina la un restaurant din Milano și i-a lăsat cu gura căscată pe italieni.
Simona Halep a depăşit 10 milioane de dolari câştigaţi din tenis

Jucătoarea de tenis, locul 2 WTA, s-a calificat, miercuri, în semifinalele US Open, asigurându-şi un premiu consistent, de 805.000 de dolari, cu care va depăşi zece milioane de dolari câştigaţi în carieră.
Simona Halep s-a calificat în sferturi la Cincinnati

Românca, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a învins-o, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2, pe sportiva germană Andrea Petkovic, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 15, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati.
Simona Halep s-a calificat în sferturi la Toronto

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a învins-o, joi, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-4, pe sportiva germană Angelique Kerber, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 13, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 Rogers Cup.