regimul Atckins

  •  
    • 237 mesaje
    24 Sep 2010, 10:11
    0 0
    Dragele mele....m-am uitat aseara la emisiunea aceea noua de pe Antena 1...Marele castigator..ma uit acolo si imi piere tot cheful de mancare...ba mai mult ma ambitioneaza sa fac sport...
    Marele câştigător" este un reality show unde îi puteţi vedea pe cei care se vor lupta atât pentru a câştiga o nouă viaţă, cât şi pentru premiile puse în joc: 25.000 de euro pentru ocupantul locului I şi 15.000 de euro pentru cel care se va clasa pe cea de a doua poziţie.

    Cei 20 de concurenţi sunt din toată România, au vârste cuprinse între 18 şi 47 de ani şi vă vor aduce poveşti de viaţă emoţionante: unii dintre ei sunt foşti sportivi de performanţă la rugby, judo şi box, alţii au suferit din dragoste, mai sunt concurenţi care vor să le dea un bun exemplu copiilor lor şi nu numai.

    ÃŽn lupta cu kilogramele ei vor fi ajutaţi de doi antrenori de renume: Cori Gramescu şi Florin Uceanu, dar vor fi susţinuţi şi de Daiana Anghel, prezentatoarea acestui reality show de talie internaţională.
    La casting au participat mii de persoane din care au fost alese doar 20.
    Sapt asta a castigat echipa lui Florin Uceanu...s-au format 2 echipe de cate 8 persoane....e motivanta emisiunea...urmariti si voi
  •  
    • 164 mesaje
    24 Sep 2010, 11:47
    0 0
    RAMONA esti buna de reporter !!!....am vazut aseara emisiunea si-mi place mult...m-am gindit in timp ce o vizionez sa pedalez la bicicleta dar am renuntat si am facut citeva exercitii de incalzire....da este dureros dar adevarat ce am vazut aseara ....felicitari noua ca facem ceva ca sa nu lasam sa ajungem asa !!!! .....eu sigur ajungeam daca nu spune-am stop la ce foame aveam !!!....dar nu stiu emisiunea cind este o data pe saptamina sau in fiecare seara?????.....mai vb pa....eu astazi pulpa fiarta cu ficat si pipota (fierte)ceai ,apa,cafea !!!!!
  •  
    • 8403 mesaje
    24 Sep 2010, 12:01
    0 0
    eu la bicicleta pedalez atunci cand ma uit la serialele mele- Criminal Minds si Lie to me. nu credeam ca voi ajunge sa iubesc bicicleta aceasta. ma gandeam la pasul urmator, o banda de alergat, dar spatiul ...

    si totusi vine iarna, iar iarna eu am tendina de a deveni mai sedentara....

    ps- azi e zi de post. doar ciuperci si telina ...fiarta. si deja obisnuita salatade varza.
  •  
    • 164 mesaje
    24 Sep 2010, 12:28
    0 0
    SCANTEIE cum rezisti nu ti-e foame?!
  •  
    • 8403 mesaje
    24 Sep 2010, 13:40
    0 0
    foamea dispare inca din a doua zi de atkins pur la mine. mananc pentru ca trebuie ceva digerat
    adica pentru ca trebuie, nu pentru ca as simti nevoia.

    am observat de exemplu si ca o plimbare pe afara de vreo doua ore, imi reteaza pofta de mancare complet.
  •  
    • 237 mesaje
    25 Sep 2010, 08:26
    0 0
    Super Scanteie ...sapt asta eu hmm...mi-a fost asha foame...numai tampenii am mancat...nu-i problema ca-mi revin si voi ajunge cumva la kg pe care mi le doresc
    Daniela e in fiecare zi de Joi la 20.30 emisiunea.
    Va pup
  •  
    • 164 mesaje
    25 Sep 2010, 13:51
    0 0
    ms ca mi-ai zis ....o sa ma uit sigur la emisiune .....da ce mult slabesc cei ce pleaca de la 180-150kg in jos!!!!!mai ales barbatii!!! ...11-12kg pe saptamina dar cu mult sport
  •  
    • 164 mesaje
    25 Sep 2010, 14:20
    0 0
    eu cu kg la fel nici in sus nici in jos....de 3 zile nu m-am cintarit....azi 2 oua fierte la amiaza si o supa(nu e atkins dar m-am saturat parca de platoul asta),un litru ceai verde,doi l de apa ,vreo 3 cafele foarte slabe cu lapte si zaharina iar mai tirziu cred ca ciuperci calite si ceva carne....mai vb pa....va doresc un sfirsit de saptamina frumos si sa fiti cuminti.....
  •  
    • 8403 mesaje
    25 Sep 2010, 14:26
    0 0
    Daniela, incearca bors de legume. dar bors facut in casa, nu cumparat de la market. teoretic, ar trebui sa miste platoul
  •  
    • 164 mesaje
    25 Sep 2010, 14:41
    0 0
    ms dar cum sa-l fac?
    ......eu sunt din arad si noi bors zicem la altceva (mazare)
  •  
    • 8403 mesaje
    25 Sep 2010, 21:13
    0 0
    reteta borsukui o gasesti aici http://www.adevarul.ro/Ce-despre-putina-borsul-stiai_0_47995235.html

    sau aici
    http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/8730/borsul-traditional.html
    reteta Dorinei. eu pe aceasta o folosesc. borsul poate fi scos, pus in sticle si mentinut la frigider.

    eu de exemplu, nu folosesc insa painea neagra si drojdie, ci iau niste huste- resturi de la alt bors preparat inainte.

    borsul in sine se face simplu: cartofi taiati cubulete, morcovi, ceapa, telina, pastarnac, patrunjel, ardei, gogosari. calesti in putin ulei cartofii, cele doua cepe, pui apa si restul legumelor, cand sunt fierte aproape pui borsul - cat de acru il vrei, iar la final, smantana sau lapte acru- facut tot in casa,

    eu introdusesem un castronel in fiecare zi in etapa a doua a dietei. in borsul acesta erau toti carbohidratii insa comasati. clar are insa efect.
  •  
    • 164 mesaje
    26 Sep 2010, 12:49
    0 0
    multumesc mult SCANTEIE pt retete...am sa fac incepind de luni ...tu cum te simti cum stai cu kg?ai mai slabit?....celelalte fete voi cum sunteti?
  •  
    • 237 mesaje
    26 Sep 2010, 13:44
    0 0
    Eu m-am ingrasat sapt asta....maine va zik cat am, Luni aveam 56 kg, ma oftik d emor pe mine...azi drept pedeapsa mananc numai fructe ca am nervi...
    De azi ma apuk de bicicleta...ca o tin drept cuier....o sa fac in fiecare zi...maine va zik cate am ..
  •  
    • 164 mesaje
    26 Sep 2010, 14:59
    0 0
    pai mai RAMONA de ce ne dezamagesti ...tu erai lunea la raport cu un kg in minus !!! gata de azi vom fii toate si mai cuminti decit am fost!!!!
    eu o ascult pe SCANTEIE si luni imi fac un bors din legume, cu asta incep ,marti vad eu ....dar va rog fetelor .....hai pe treaba ca eu m-am saturat de aceleasi kilograme.....si daca simt ca'''' crap''' VOI CONTINUA ....dar vreau cu voi....nu va lasati e pacat de cit am muncit....vreau ca pina in iarna sa am kg dorite
  •  
    • 232 mesaje
    26 Sep 2010, 17:58
    0 0
    buna, fetelor...eu nu sunt de mult prin zona, am mai citit ce ati mai discutat voi si vreau sa va felicit ca aveti atata putere si vointa si vreau sa va zic ca m-ati inspirat si pe mine. eu nu prea ma abtin de la nimic si se cam vede la burtica, dar sper sa rezolv "problema". fara dulciuri si abdomene cat mai multe. spor la slabit!
  •  
    • 164 mesaje
    26 Sep 2010, 19:01
    0 0
    bun venit SUZY printre noi
    cite kg ai ?
  •  
    • 260 mesaje
    26 Sep 2010, 19:57
    0 0
    Daniela, acum am citit mesajul tau de acum cateva zile Multumesc, adevarul e ca nu ma pot plange, dar as vrea totusi sa slabesc cateva kilograme ca nu ma mai simt atat de usoara ca acum cateva luni. Suzi, bine ai venit printre noi si spor la slabit!
  •  
    • 232 mesaje
    26 Sep 2010, 20:31
    0 0
    hello, am 71 de kg...si 165 de cm. si am tipul acela de conformatie in care ma ingras cel mai mult in zona taliei, asa ca va dati seama ca e destul de neplacut. in ultimele cateva luni am mancat foarte mult in oras si nici nu prea m-am uitat la ce mananc.
  •  
    • 260 mesaje
    26 Sep 2010, 20:43
    0 0
    Am o propunere: sa renuntam la lifturi! De-acum incolo, urcam doar pe scari. Si cand suntem la mall, nu trisam cu scarile rulante Ce ziceti? Ramona, iti tin pumnii la cantarire! O seara frumoasa!
  •  
    • 164 mesaje
    27 Sep 2010, 12:16
    0 0
    acuma imi place mie ca vad aglomeratie si fete noi aici !!! RAMONA astept raportul nu fugii de noi !!!!
    fetelor eu nu am lift stau la casa dar e idee buna.....
    eu azi mi-am facut bors de legume (de toate amestecate)si daca pot sa maninc azi atit ,ori de cite ori simt foame ......
    as zice o idee sa reinoim datele noastre(care dorim ) pt fetele noi sau cele care ne citesc doar , si sa incepem cu forte proaspete (ne citesti RAMONA? )
    EU 80-81(SA ZIC 80)..am inceput atkins ,am avut 2 perioade de platou plus asta care ma tine de o luna (de pe 28 august) si am acuma 70 ..... sa vad saptamina asta se misca cintarul sau ba !?
    mai vb va pup pa