regimul Atckins

  •  
    • 260 mesaje
    19 Sep 2010, 18:17
    0 0
    Buna, fetelor. M-am alaturat de curand comunitatii Eva si am mai citit pe diagonala discutia voastra despre Atkins (e o discutie mare rau ). Vreau sa va intreb daca, totusi, nu v-ati intoxicat manand doar proteine. Mie mi-au aparut foarte multe cosuri dupa vreo 4 zile de Atkins.
  •  
    • 164 mesaje
    19 Sep 2010, 19:02
    0 0
    mie nu mi-au aparut cosuri din contra parca am fata cu mult mai curata decit inainte si este logic cosurile parca nu se inteleg bine cu ciocolata ( ceea ce e interzis la atkins) ....dar nu stiu fiecare corp este diferit.....se poate ....mie regimul mi-a facut doar bine ...un minus de kg , nu am greata nu ma balonez , nu sunt constipata si sper sa reusesc sa slabesc atit cit imi doresc .....
    chiar daca nu tii atkins poti sa ne mai spui din experienta ta legata de alte diete ....
  •  
    • 260 mesaje
    19 Sep 2010, 22:45
    0 0
    Nu prea mi-au placut niciodata dietele pt ca mi se par restrictive, asa ca atunci cand simt nevoia sa slabesc (cum ar fi acum ) scot din alimentatie paine alba, prajeli, orice fel de sucuri, incerc sa "pacalesc" senzatia de foame cu multa apa si mestec mai mult inainte sa inghit. Si de maine ma apuc de abdomene! Tineti-mi pumnii, ca n-am mai facut de cativa ani.
  •  
    • 8403 mesaje
    19 Sep 2010, 23:48
    0 0
    cosurile pot avea multiple cauze. pe langa cea hormonala- mai des intalnita, poate fi vorba de praf, de apa prea putin ingerata in 24 de ore, de multe alte cauze.
    nu neaparat dieta in sine.

    dietele nu au efect, cel putin nu durabil, daca nu va pregatiti psihic inainte de ele. mai mult decat atat, daca nu va urmariti atent reactiile in diverse situatii pe parcursul lor, degeaba le mai tineti.

    ati putea observa de exemplu ca, senzatia de foame nu e neaparat reala. poate substitui senzatia de sete. sunteti insa capabile sa faceti diferenta dintre ele? puteti vedea ca senzatia de foame poate aparea din diverse cauze emotionale. o suparare indusa de cineva, un stress latent. e clar ca atunci trebuie un management al situatiei eficace. sunteti capabile sa il dirijati? sportul, cum s-au plans unele dintre femei, nu slabeste. dar ofera un tonus fizic bun. reintinereste. mai suple, mai agile, mai feline. dar nu conteaza. conteaza gramajul la cantar, nu-i asa?si discutiile cu prietenele. am observat de exemplu ca unele dintre comentariile de genul fac foame. si te intrebi de ce, dat fiind faptul ca nu e cazul. empatia, bat-o vina, e suficienta uneori.nu mai discutati despre mancare. despre kilograme. doar despre rezultate, despre senzatiile - pozitive pe care le aveti. la ele percuteaza cel mai rapid subconstientul. ce sa mai spun de prietene care iti trantesc in brate atunci cand aud ca tii dieta, cutiile cu bomboane- cum am patiti eu. evitati-le sau nu mai discutati despre asta cu ele.

    dieta trebuie sa fie mai intai de toate, un soi de restartare. nu numai pentru alimenatie ci si pentru celelalte laturi ale personalitatii voastre. la mine, avea cel mai frumos si durabil efect, atunci cand ma pregateam pentru ea psihic, vazandu-ma cu saptamani, zile inainte, intr-o pereche de blugi preferati sau in tinute cu doua trei numere mai mici. fara pregatirea psihica, totul parea apatic. si chiar era.

    in fine, in alta ordine de idei, succes in continuare!
  •  
    • 237 mesaje
    20 Sep 2010, 10:08
    0 0
    Neatza...56 kg azi ...
    Mic dejun: o cafea ca nu am chef de mancare...mai tz mai vedem
    Ieri am mancat paste cu ton ...nu am mancat ff mult ieri si asha balonata si plina m-am simtit...acum mi s-a micit stomakul..mananc putin si ma satur...
  •  
    • 164 mesaje
    20 Sep 2010, 13:13
    0 0
    RAMONA felicitari pt 56 kg.....tu acusi atingi telul parca 54 ziceai.....sa fii cuminte !
    SCANTEIE....iti multumim pt sfaturi....cum stai cu dieta?
  •  
    • 237 mesaje
    20 Sep 2010, 16:54
    0 0
    haha ...Danila s-a sch intre timp..vreau 52 kg...ina sunt grasutza....dar acum astea 4 kg vor fi cel mai greu de dat jos, sunt sigura...
  •  
    • 260 mesaje
    20 Sep 2010, 23:02
    0 0
    Multa bafta cu cele 4 kg!!! Eu m-am trezit mai devreme azi si am facut sport si sunt foarte mandra de mine! Maine dim vreau sa sar coarda. Si mai sunt mandra ca azi la serviciu a fost ziua unei colege si pe biroul de langa mine au tronat toata ziua prajituri si sucuri, iar eu nu m-am abatut de la laptele meu batut si branza dietetica Va doresc si voua numai bine si kg in minus!
  •  
    • 237 mesaje
    21 Sep 2010, 08:41
    0 0
    Daria felicitari ca ai putut sa te abti...asta fac eu in fiecare zi la serviciu ...pt ca am niste colege tare pofticioase ....
    Mic dejun: banana + cafeee
    Apa , ceai, fructe, salata, gratar...cam astea la mine.....pup
  •  
    • 164 mesaje
    21 Sep 2010, 12:49
    0 0
    DARIA bine ai venit....de la cite kg incepi?si citi ani ai?...asta ca sa te cunoastem mai bine!....oricum succes din partea mea....mai vb pa
  •  
    • 260 mesaje
    21 Sep 2010, 20:01
    0 0
    Am 26 de ani, 1 metru si 72 de cm si 69 de kilograme. Pana acum nu prea m-a interesat pe mine de diete, dar na...trebuia sa ajung si eu aici, daca am scapat haturile . Va pup!
  •  
    • 164 mesaje
    22 Sep 2010, 17:06
    0 0
    buna fetelor ....DARIA tu nu esti prea grasa pt ca esti inalta...sa ai succes ...
    eu nu m-am mai cintarit pt ca sunt cu probleme citeva zile si prob. retin apa
    azi am mincat 2 buc cascaval si o buc piept pui gratar iar mai tirziu cred ca ciuperci calite putin
    RAMONA stiu ca esti cuminte
    MONIKA ce mai faci ?da-ne un semn!
    SCANTEIE iti doresc doar bine....as vrea sa va vad mai des ....uneori vorbesc singura ....nu as vrea sa renunt la forum pt ca ma ajuta sa ma tin de dieta .....mai vb pa va pup
  •  
    • 237 mesaje
    22 Sep 2010, 17:44
    0 0
    Daniela nu prea cuminte sunt...cel putin nu sapt asta...mi-a fost asha o foame iri si azi...Sper sa-mi treaka...stiu ca sapt asta nu voi da nici macar un kg...dar sper macar sa am tot 56 kg Luni la cantar...sa vedem...
  •  
    • 164 mesaje
    22 Sep 2010, 18:07
    0 0
    RAMONA nu are nimic , suntem oameni si toti gresim....si mie mi se intimpla dar fara sa exagerez.....nu este voie dar sper sa nu ne taie nimeni capul !....cind mai ciupesc ceva interzis a doua zi sunt foarte serioasa cu dieta .....cind nu mai pot dupa ceva doar gust si maninc o gura sau....gust si nu mestec ci arunc la cos ....asa mai fac citeodata...
    RAMONA de azi gata cu prostiile pt ca te astept luni la raport......te pup
  •  
    • 164 mesaje
    22 Sep 2010, 18:08
    0 0
    tu stiu CA POTI !!!! hai arata-ne!!!!!!
  •  
    • 164 mesaje
    22 Sep 2010, 18:09
    0 0
    o sa-ti arat si eu dar sa scap de PLATOUL asta!!!!!
  •  
    • 49 mesaje
    23 Sep 2010, 09:49
    0 0
    Buna dimineata fetelor ! Eu m-am rasfatat ...dar sper sa revin la dieta cat mai repede.. am mancat si chestii interzise ... Dar din fericire cantarul arata la fel.. asta pentru ca nu am exagerat. Succes ! va pup.
  •  
    • 237 mesaje
    23 Sep 2010, 11:54
    0 0
    Da sunt sigura ca pot...ms pt incurajari...sa sti ca mie una forumul asta mi-a facut mult bn...m-a facut sa am mai multa incredere in mine...Luni voi avea sigur 56kg....ca asha patesc..1 kg la 2 sapt acum...
  •  
    • 164 mesaje
    23 Sep 2010, 14:08
    0 0
    lume noua .....a aparut MONIKA.....spor la slabit!!!!
  •  
    • 237 mesaje
    24 Sep 2010, 08:33
    0 0
    Neatza fetele ....cummai stati cu dieta..eu una stagnez si e si norrmal la cate am mancat....nu ma plang , macar ma mentin....