regimul Atckins

  •  
    • 49 mesaje
    4 Sep 2010, 21:58
    0 0
    Iti multumesc pentru sfaturi...iaurt nu am mancat de cand am inceput atkins...pt k mi-ai spus k nu avem voie. Masline nu am mai mancat azi..dar in schimb am mai mancat maioneza la care o sa renunt de maine. Sper sa fie bine.. si da ..sunt sigura ca aveam 68... ...de maine mananc numai pui si gata.. ceai ..dupa cum am spus nu mai pot bea dar apa beau 2L pe zi... Multumesc pentru incurajare..acum deja parca ma simt mai bine. Va pup pe toate ! Si spor la slabit >
  •  
    • 237 mesaje
    5 Sep 2010, 09:01
    0 0
    Hai fetelor ca se poate...
    Monika..cred ca maioneza nu are de ce sa faca parte din meniul tau...ingrasha..renunti si gta
    Daniela felicitari pentru ambitie si pentru ca esti mereu pe forum si incurajezi si alte persoane.
    Apropo..numele meu e Ramona...si am 27 ani...nu chiar asha tinerika Acum sunt la perioada de ciclu...si ma simt umflata...ce am obs in perioada asta e ca am parca mai mult cu un kg...si cand ies din ea fara acel kg...
    Oricu una peste alta...spor la slabit ...ideea e sa nu te lashi chiar daca vezi 1 kg in plus...gandeste pozitiv si maine nu-l vei mai avea...va pup fete :*
  •  
    • 164 mesaje
    5 Sep 2010, 13:28
    0 0
    buna fetelor .....ce faceti voi azi????cum sunteti ??? eu azi carne si atit !!!! .....RAMONA tot tinerica esti pe linga mine eu am 33 .....tu MONIKA???
    MA FETELOR !!!! sa nu va vad ca suferiti dupa ceva mincare ,....mincati doar ce aveti voie si atit!!!!! si vor pleca si kg cele care ne fac zile amare....cu cit rezistam mai bine si nu trisam cu atit vom fii mai frumoase si mai implinite,mai FERICITE .....nu mincarea ne face pe noi ....capul sus si nu gresiti ....ginditi-va cum va ve-ti simtii peste o luna sau doua cind vom avea kg dorite....am plins destul E VREMEA SA ZIMBIM....deci CONTINUAM !!!!!
  •  
    • 237 mesaje
    5 Sep 2010, 20:37
    0 0
    Da intr-adevar...e mare bucuria cand vad kg cum pleaca....
  •  
    • 8403 mesaje
    5 Sep 2010, 23:21
    0 0
    "Monika..cred ca maioneza nu are de ce sa faca parte din meniul tau...ingrasha..renunti si gta"

    neah!

    maioneza este indicata in dieta Atkins. unii nutritionisti specifica foarte clar ca cea mai mare greseala pe care o fac unele diete este sa scoata grasimile bune din alimentatie.

    eu foloseam maioneza ca dressing pentru salata verde- evident, foarte putina, sau o preparam cu vinete. ori telina, dupa caz. se vede imediat deci, ca o alaturam legmelor.

    ideea este ca, pentru a metaboliza grasimile, mai ales in prima faza, corpul utilizeaza foarte multe calorii in acest proces.asta se intampla in cazul maionezei.

    in plus, nu se consuma in cantitati mari. vorbim aici de lingurite. nu mai mult de una sau doua la o masa. intr/o zi intreaga.

    trebuie evident, consumata multa apa.

    apa este esential esentiala, fiind principalul mediu de reactie pentru procesele metabolice ce tin de dieta Atkins.
  •  
    • 8403 mesaje
    5 Sep 2010, 23:29
    0 0
    stiati ca, acele persoane care slabesc foarte greu cu sport, au nevoie de ulei de floarea soarelui in alimentatie? evident, insa nu folosit in prajeli. si asta pentru ca, uleil de floarea soarelui contine asa numitii factori lipotropi, adica exact acei factori ce misca grasimea, ajutand si la metabolismul- esentiali in curele de slabire, al hormonilor.

    pentru cele care intreaba, specific ca exista niste vitamine care nu se resorb in organism, decat in prezenta grasimilor.

    vitaminele liposolubile. A, D, E, F, K. ele sunt prezente in galbenusul de ou.

    nu mancati ceva mai gras-in acest caz, ulei de floarea soarelui, nu le aveti in organism. si apoi dati vina pe intreaga dieta pentru unele chestii aparute, cauzate d elipsa acelor vitamine.

    concluzia?
  •  
    • 237 mesaje
    6 Sep 2010, 09:19
    0 0
    Sincer Scanteie eu nu tin Atckins.....asa ca nu st cu ce se mananca...eu nu mananc maioneza pt ca ma ingrash...voi mancati exact cum e dieta.
    Mie deocamdata imi e bn asha...azi 57 kg...
    Lunea viitoare 56 kg sper....
  •  
    • 8403 mesaje
    6 Sep 2010, 10:43
    0 0
    la cate kilograme ai, nici nu cred ca era nevoie sa slabesti cu Atkins.

  •  
    • 164 mesaje
    6 Sep 2010, 16:31
    0 0
    SCANTEIE bine ai venit printre noi ....ma bucur ca ai revenit....poate ne ajuti si pe noi cu sfaturile tale....eu cu dieta stagnez de ceva vreme buna.....
    RAMONA
    felicitari pt kg pierdut
    MONIKA unde esti ? mai vb pa
  •  
    • 8403 mesaje
    6 Sep 2010, 19:57
    0 0
    de cand stagnezi, Daniela?

    bine v-am regasit!
  •  
    • 237 mesaje
    7 Sep 2010, 12:18
    0 0
    Scanteie...ultimele kg sunt cel mai greu de dat jos...
    Daniela ...ms...cat ai stagnat?
    Monika, tine-o tot asha...se poate
    MIc dejun: banana
    Pranz: salata + piept pui
    Cina: sa vedem
    Spor la slabit fetele ....
  •  
    • 164 mesaje
    7 Sep 2010, 14:38
    0 0
    fetelor scuzati-mi intirzierea.....stagnez din 28.08.....sunt 10 zile .....azi pe la 10-o cafea ,la12-un ou fiert si carne pui (prajita) ,mai tirziu nu stiu .....ieri piept pui la gratar si mai tirziu pe la 16 si 18 peste gol....
  •  
    • 164 mesaje
    7 Sep 2010, 15:05
    0 0
    eu continui cu dieta doar ca de cind stagnez nu mai e asa de interesant......asta e trebuie sa continui .....
    sa va spun eu de cind am inceput dieta iau vitamine (calciu ,magneziu,d3)de la biofarm ,aspacardin ,si de ieri mi-am cumparat omega3 (doppel herz)cu vit E iau cite o pastila pe zi ....va intreb oare e bine????
  •  
    • 164 mesaje
    7 Sep 2010, 15:14
    0 0
    unde esti MONIKA...?NU MAI VORBESTI CU NOI?
  •  
    • 164 mesaje
    7 Sep 2010, 15:23
    0 0
    de azi dimineata am ameteli ....tensiunea e buna....eu m-am gindit dar daca azi incepe din nou slabirea,si-mi provoaca ameteli (dar sa nu rideti)
  •  
    • 164 mesaje
    8 Sep 2010, 13:20
    0 0
    nimeni?
  •  
    • 164 mesaje
    8 Sep 2010, 13:53
    0 0
    fetelor vad ca eu vorbesc singura......dar nu-i bai....o sa folosesc forumul ca pe un jurnal....pt ca eu am o treaba aici si am vreo 10 kg de dat jos.....deci trebuie sa continui.....daca nu as mai scrie ar insemna ca am abandonat lupta...va pup
  •  
    • 237 mesaje
    8 Sep 2010, 16:20
    0 0
    Eu una iti sunt alaturi...nu ma las pana nu fac 54 kg luna asta....
    Daniela nu te lasa, perioada de stagnare este , o acceptam si mergem inainte...
    Spor la slabit fete :*
  •  
    • 49 mesaje
    8 Sep 2010, 21:00
    0 0
    buna seara ! ieri si azi am fost plecata..si nu am mai putut scrie. Eu nu m-am mai cantarit pentru ca sunt in perioada... aceea a lunii si nu are rost. In rest..sunt cam prost dispusa,dezamagita..si nu stiu cum voi reusi sa dau cele 8 kg jos in rest va urez spor la slabit si mai vb :*
  •  
    • 164 mesaje
    8 Sep 2010, 21:43
    0 0
    le vom da impreuna MONIKA