regimul Atckins

  •  
    • 164 mesaje
    17 Oct 2010, 12:58
    0 0
    salutare fetelor.....si eu stagnez de 2 luni (asta este) si saptamina aceasta nu am respectat regimul nici eu ,am mai mincat biscuiti sarati, o piersica , o felie cozonac ,c-am astea sunt greselile mele insa nu m-am ingrasat ....de paine nu m-am atins din luna iunie deloc .....am mai gresit din cauza ca sunt descurajata de platoul acesta parca acum nu stiu ce sa fac sa schimb regimul , sa continui cu atkins .....!!??
    oricum nu ma las .....nu am de gind sa ma ingras din nou.....va pup si va doresc spor la slabit
    astazi la amiaza am mincat carne prajita si 2 ciuperci
  •  
    • 260 mesaje
    17 Oct 2010, 20:33
    0 0
    Buna fetelor! Vin intr-ajutorul vostru si va dau un filmulet la care sper sa va uitati. Aviz celor care fac cu greu fata tentatiilor: http://www.youtube.com/watch?v=srUZwQf76Xs
  •  
    • 237 mesaje
    18 Oct 2010, 09:23
    0 0
    Daniela stai lin de 3 sapt mananc orice...doamne bn ca am luat doar 1 kg..de ieri sunt cuminte din nou...aici ma refer mai mult la bautul de pepsi...
  •  
    • 164 mesaje
    18 Oct 2010, 17:22
    0 0
    azi pina la ora asta nu am mincat decit o bucatica pulpa dezosata cit palma asta pt ca am fost plecata.....dar am fost ispitita de catre sotul meu cu o invitatie la profiterol asta pt ca am avut ceva treaba in preajma cofetariei , si m-am tot gindit eu ce sa fac ....as fii mincat f tare....i-am zis ca se anuleaza o saptamina de regim daca maninc si ....am renuntat amindoi !!!!!......acum ma bucur da greu mi-a fost uhhhhh!!!!!
  •  
    • 232 mesaje
    18 Oct 2010, 23:59
    0 0
    bravo, daniela, ma bucur sa aud ca ai avut suficienta vointa! nu-i asa ca te-ai simtit mai increzatoare in tine dupa ce ai vazut ca se poate? mie asa mi se intampla de fiecare data...
  •  
    • 164 mesaje
    19 Oct 2010, 14:31
    0 0
    am slabit 1kg !!!!!!!azi dimineata 69kg........dar mi-e asa frica daca maine vad din nou 70!? acuma sunt curioasa daca voi incepe sa slabesc macar 2-3pe luna
    uffff ca prea mult a durat platoul asta!!!!!! maine va spun daca am tot 69 .
    azi am mincat 3felii kaizer cu 3 ciuperci calite iar mai deseara nu stiu inca .....continui si iau si vitamine calciu,d3,magneziu si omega3 ......va pup haide-ti fetelor pe slabit!!!!!!!!!!
  •  
    • 260 mesaje
    19 Oct 2010, 20:37
    0 0
    Bravo Daniela! Ma bucur sa aud ca ai iesit din faza de platou. Totusi, 3 felii de kaizer si 3 ciuperci calite e cam putin...Sa ne zici si ce ai mai mancat in seara asta. Te pup si numai bine!
  •  
    • 164 mesaje
    20 Oct 2010, 13:02
    0 0
    ieri dupa masa tot kaizer cu ciuperci si spanac amestecat cu o lingura smintina .....baiul este ca aseara am mincat o punga pufuleti
    azi dimineata tot 69....este bine
  •  
    • 164 mesaje
    20 Oct 2010, 13:20
    0 0
    voi cum sunteti?
    ce mincati?
    eu azi la amiaza 2 pulpe mici cu o lingura smintina si cu salata verde cu otet
    mai tirziu la fel
    problema la mine vine seara cind stau la tv .....am in minte doar pufuleti sau biscuiti belvita cu cereale sau fructe tot ce e interzis la atkins.....incerc sa ma concentrez si sa ma las de prostii
    daria tu ce regim tii ?
    ramona oare tu ce faci?!
    suzy tu ce maninci?
    scanteie unde ai disparut,mai continui regimul? va astept cu povestile voastre si va pup.....
    hai un pic de ambitie sa depunem!!!!!!ca sa fim frumoase la iarna!!!!!
  •  
    • 237 mesaje
    20 Oct 2010, 20:02
    0 0
    hello fete...eu am 58 kg....hmm....mai mult de atat nu o sa trek...de slabit o iau ushurel de acum incolo....perioada de platou deocamdata
  •  
    • 15 mesaje
    20 Oct 2010, 20:15
    0 0
    buna
    vreau si eu acest regim tre sa slabesc inca 10 kg si nu reusesc va roggggg.!!!!!!!!!!am 90 si tre sa am 80 am probleme de sanatate . multumesc
  •  
    • 232 mesaje
    20 Oct 2010, 22:53
    0 0
    cristina, bine ai venit! mai intai, ar trebui sa ne spui cate ceva despre tine si stilul tau de viata. ce mananci intr-o zi, daca faci sport etc. iti pot spune care e prima faza a dietei, aceea de inducere. dureaza 2 sapt dupa cum urmeaza: consumul de carbohidrati tb redus la 20 de gr/zi si singurele alimente permise sunt pestele, carnea si ouale. se beau obligatoriu 2L de apa pe zi si ocazional cafea fara cofeina sau ceai.

    daniela, azi eu am mancat asa: la mic dejun 2 oua fierte, la pranz: piept de pui pe gratar si 2 castraveti (stiu, nu suna cine stie ce, dar am luam si eu ce am gasit in frigider si corespundea), iar seara, o salata de ton (fara porumb, evident ). va pup, fetelor!
  •  
    • 164 mesaje
    21 Oct 2010, 10:46
    0 0
    bine ai venit cristina......ceea ce cauti gasesti daca citesti pag de la inceput cu mult mai bine decit ti-am spune noi....spune-ne mai multe despre tine virsta inaltime ,ce regim ai mai tinut.....ne bucuram ca esti aici cu noi ,deci pune -te pe treaba sa slabim impreuna....noi te sprijinim
    ramona hai vointa sa nu maninci prostii !!!!
    suzy ai mincat f corect cu regimul
  •  
    • 164 mesaje
    21 Oct 2010, 12:59
    0 0
    cristina ca sa te incurajez sa stii ca se slabeste cu atkins daca te uiti in pagina 358 am scris acolo cum am slabit eu.... cu cit ca am plecat de la 80-82 cu alt regim iar atkins am plecat de la 78 in jos ....acuma am 69kg insa am avut 2 luni de platou in care nu am dat nimic jos
    totul tine de vointa ta .....daca esti trista si deprimata din cauza kg si vrei sa scapi de starea asta atunci este timpul ACUM sa te ocupi de tine
    poti incepe asa daca ati place doar un exemplu;;;; 2 oua fierte dim , 1 pulpa fiarta sau gratar gol la amiaza si dupa masa din nou ca la amiaza si ....ceai , apa 2 litri , vitamine , cafea cu zaharina si .....ATIT.......fara fructe , dulciuri,paine,fainoase,sucuri,orez, cartofi,
    sa nu crezi ca noi nu am mai gresit ....am gresit de multe ori dar incepi din nou si incerci sa nu mai faci
    de aceea daca vrei citeste tot ce sa postat in paginile trecute de la atkins
    eu ati doresc spor la slabit.....si daca incepi sa ne scrii si noua....noi te sustinem
    salutare fetelor
  •  
    • 164 mesaje
    21 Oct 2010, 18:06
    0 0
    fetelor voi ati primit date cu forumul nou???? trcem pe el sau raminem aici???
  •  
    • 260 mesaje
    21 Oct 2010, 21:45
    0 0
    Salut! Bine ai venit, Cristina! Daniela, eu una nu am primit nimic despre un nou forum...nu stiu cum arata, dar atata timp ca pot sa corespondez cu voi, nu ma intereseaza unde o fac. In ce priveste regimul meu, as zice ca tin un fel de struto-camila Incerc sa echilibrez, sa mananc din toate grupurile de alimente. Am renuntat complet la tot ce inseamna fainoase (doar o felie, maxim 2, de paine neagra dimineata), sucuri acidulate, grasimi, prajeli...mananc in general salate cat mai consistente, dar fara sosuri, peste, gratar, lactate dar nu am renuntat la legume si fructe. Nu prea am mai avut timp sa fac sport, asa ca jumatate din drumul casa - serviciu il parcurg pe jos, in ritm alert. Mai calc si pe alaturi, normal...Astept vesti de la voi! Va pup.
  •  
    • 49 mesaje
    21 Oct 2010, 23:06
    0 0
    Buna seara fetelor ! Mi-a fost dor de voi. Felicitari pentru kg date jos. Vad ca avem lume noua pe aici Succes tuturor ! Eu nu am mai putut intra pentru ca am avut probleme cu internetul. Eu scad la fel de greu.. Dar am ajuns la 66 ... O sa reusesc pana la urma ! Recunosc,ma mai si rasfat uneori va pup :*
  •  
    • 164 mesaje
    22 Oct 2010, 12:06
    0 0
    monika ce ma bucur ca te vad!!!!as vrea s-o vad si pe scanteie aici cu noi
    monika felicitari pt 66 super bine ,la cit vrei sa ajungi si cit ai avut ca am uitat?!
    am mai prins curaj si eu vazind ca se misca cintarul!
    daria maninca ce vrei tu atita timp cit vezi ca mergi pe drumul cel bun
    si eu mai le amestec
    ieri de ex am mincat toata ziua doar supa legume , imi place mai vb pa
  •  
    • 232 mesaje
    23 Oct 2010, 16:41
    0 0
    multumesc, daniela. uneori mi-e destul de greu, ma cam satur de aceleasi combinatii si as manca cu totul altceva, dar ma simt bine cand rezist unei tentatii, ma simt mai puternica. asa ca nu prea calc stramb desi e nevoie de ceva vointa
  •  
    • 237 mesaje
    24 Oct 2010, 10:47
    0 0
    eu am scris si pe forumul nou....
    57 kg in dim asta...
    M-am facut din nou cumintzica...ma bucur ca suntem mai multe..pup