CLUBUL TIROIDA

  •  
    • 8 mesaje
    27 Feb 2007, 13:15
    0 0
    eu de pare ca nu am modificari pe ekg!
  •  
    • 27 mesaje
    1 Mar 2007, 12:30
    0 0
    ce se intampla cu voi fetelor de nu mai scrie nimeni
  •  
    • 366 mesaje
    1 Mar 2007, 19:12
    0 0
    Da Sara asa se pare,scuze nici eu nu m-am ambalat la scris ca sant cam ocupata de vreo 2 saptamini.eu zic c-o fi un semn bun toata lumea OK.feteloorr!!!un martisor de sanatate va trimit simbolic
  •  
    • 91 mesaje
    2 Mar 2007, 15:42
    0 0
    Imi puteti recomanda si mie un endocrinolog bun in Bucuresti? Cel la care am fost mi-e dat tratament inainte sa vada rezultatele analizei de sange. Si din ce am vazut eu pe buletinul de analize, TSH, ATPO, FSH, FT$, Prolactina sunt curpinse intre valorile de referinta, deci presupun ca nu am probleme cu tiroida cum crede doectorul.
  •  
    • 7 mesaje
    3 Mar 2007, 16:37
    1 0
    buna,Eva.cam greu, dar in sfarsit am reusit sa iti gasesc clubul.Sper sa imi gasesc noi prietene si foarte multe lucruri interesante despre calvarul tiroida. cu stima,Maria Dinca
  •  
    • 366 mesaje
    4 Mar 2007, 00:18
    0 0
    Bine ai venit!!am crezut ca nu vrei sa vii intre noi sate plangi/te rog scrie non-stop problemele ce le ai/eu credca se citeste des si nu se posteaza intotdeauna.si eu trec macar la 2 zile odata,sa vad ce e mai nou.scuze dar sant fraNTA DE OBOSITA-CRED CA TIMPUL ASTA TAMPIT MA DOBOARA COMPLET CA DE DM.SANT AIUITA,cel putin nici asta nu am obs.ca am sch.literele.fetelor...!!!duminica placuta
  •  
    • 4487 mesaje
    5 Mar 2007, 15:23
    0 0
    Sapt. asta sunteti mai bine? Ca eu, parca, parca mi-as revenii.
  •  
    • 8 mesaje
    5 Mar 2007, 16:44
    0 0
    Buna seara fetelor! N-am mai postat de mult! Ce mai faceti, cum va mai simtiti? Si eu parca ma simt ceva mai bine, dar dar ma mai si incurajez sa fac fata! Luna asta, februarie, a fost de cosmar! Astazi, discutind cu o internista am aflat ca problema mea cu candida, care intre timp s-a mai potolit, ar putea sa aiba cauze hormonale (sa fie o consecinta), si sufocarea deasemenea de la tiroida.Deci t.sa dau fuga la endocrinolog. Evi, exista reumatism de natura hormonala? Cum se poate depista, la cine si din ce analize? Esperanza, tu ce mai faci, ai fost la control? Cum te simti? Va doresc sanatate si voie buna! Cu drag...
  •  
    • 78 mesaje
    5 Mar 2007, 16:52
    0 0
    Saab2006,as vrea daca se poate sa-mi dai si mie mai multe detalii despre Doctorul Marinescu:cum este ca doctor,daca profeseaza si la un cabinet particular,detalii despre acest cabinet.te rog foarte mult,astept urgent raspunsul tau.
  •  
    • 366 mesaje
    5 Mar 2007, 19:05
    0 0
    Va pup fetelor,mi-am facut un pic de timp pt.voi.sa stiti ca si eu m-am simtit f.prost saptamina trecuta,exclus o inainte de masa dupa astea iar am picat in oboseala.azi parca e mai bim\ne dar si timpul a fost placut.in legatura cu reumatismul;nu sant de parere cu medicamentele chimice si in lipsa tiroxinului,am picat aproape de pe piciopara,eram parca drept rupta.atuci m-am programat la aceasta doctorita,fitoterapie ayurveda,-consult prin biorezonanta-unde scoate partile bolnave aparatul si regleaza tratament.atunci a reiesit la iveala toate problemele,si artrita si reumatismul sant pe baza hormonala...candva un coleg de servici mi-a spus aceasta PROBLEMA,de la hormon se pot trage o serie de efecte secundare....atunci nu am crezut,acum simt.eu din suflet pot recomanda aceasta metoda de consult,deoarece e simplu si nu este neplacut,doar stai in fotoliu comod,atat ca ai *bratare*la incheieturi si pe frunte.sanatate fetelor ,si zile cu soare c-au sosit...
  •  
    • 7 mesaje
    5 Mar 2007, 22:55
    0 0
    buna, fetelor ,nu vreau sa ma plang dar cred ca schimbarea asta de temperatura ne-a dat pe toate peste cap/ apropo, pana sa citesc ce ati scris voi credeam ca numai eu am bateriile descarcate/. Voi cum va impacati cu somnul, eu daca nu iau calmepam nu dorm. Dati-mi si mie un sfat as vrea sa incerc ceva naturist desi am tahicardie si sfatul medicului afost sa nu renunt la calmepamul de3.Va doresc numai bine,Maria
  •  
    • 366 mesaje
    6 Mar 2007, 08:51
    0 0
    Maria draga sa stii ca si eu am avut cateodata probleme cu somnul,dar am inceput sa iau capsule de sunatoare si ma simt mai bine in sensul ca sant si mai linistita,nu explodez asa repede,ca si inainte.probabil au mai multi producatori eu il am de la FAVISAN/al caror produse imi plac f.mult.fiind un remediu natural nu credsa-ti afecteze sanatatea.un alt remediu poate fi si o cana de lapte cu miere de albine inainte de culcare.sanatate si numai bine,Eva
  •  
    • 366 mesaje
    7 Mar 2007, 08:09
    0 0
    Buna dimineata!!!a sosit soarele si primavara se pare,cum va simtiti?ce placut!!este??
  •  
    • 27 mesaje
    8 Mar 2007, 11:28
    0 0
    La multi ani,o primavara frumoasa cu multa sanatate
  •  
    • 366 mesaje
    8 Mar 2007, 12:03
    0 0
    la multi ani fetelor si multa sanatate,s-nfloreasca viata voastra ca ziua asta de soare
  •  
    • 202 mesaje
    8 Mar 2007, 20:44
    0 0
    La multi ani!!!
  •  
    • 7 mesaje
    8 Mar 2007, 22:46
    0 0
    la multi ani de ziua noastra. Sper ca nu este prea tarziu .Multa sanatate si liniste in suflet va doresc din inima.Sa fim frumoase ,vesele,optimiste. Asta este cheia sanatatii si numai asa putem tine in frau tiroida.Va salut cu multa stima
  •  
    • 366 mesaje
    16 Mar 2007, 05:27
    0 0
    ????????????????????????????????????
    ?????????????!!!!!!!!!!!!!!
    o zi buna fetelor ce e cu voi???????????
  •  
    • 7 mesaje
    16 Mar 2007, 21:51
    0 0
    buna Eva,imi pare rau ca am deschis un nou subiect despre hipotiroidie in afara clubului tau dar speram sa atrag atentia cuiva de specialitate/unui medic eventual/pt. ca mi-ar prinde bine un sfat avizat.Cu stima,Maria
  •  
    • 366 mesaje
    17 Mar 2007, 06:42
    0 0
    scuze,nu este clubul meu este clubun NOSTRU,ca am avut eu ideea sa deschid...,asta putea si altcineva sa faca.din pacate eu inca nu am citit ca a intrevenit un medic in discutii.dar ce intirzie nu este sigur ca ramane nerezolvat definitiv.sanatate,fetelor