A folosit careva Clarinol?

  •  
    • 331 mesaje
    21 Mai 2006, 12:46
    0 0
    Pe piata exista intr-adevar mai multe suplimente care contin aceeasi substanta activa, si anume acidul linoleic conjugat. Denumirea si firma producatoare difera: Clarinol, Bio-Cla etc.
    Eu personal folosesc Clarinol de la Walmark.
  •  
    • 331 mesaje
    21 Mai 2006, 13:10
    0 0
    Kitty, esti perfectionista ?!! Ai 10 kg sub inaltime (ma rog, - 100) si tot mai vrei sa slabesti ? Eu ce sa mai zic cu cele 10 in plus ale mele ?
    Da' nu-i nimic, le dau eu jos, mai ales daca am Evele alaturi de mine....
    Oricum, Kitty, sa stii ca-ti tin pumnii.
  •  
    • 102 mesaje
    21 Mai 2006, 16:31
    0 0
    buna fetelor, am inceput si eu sa iau clarinol de 3 zile, si tin si regim vegetale si carne slaba de pui +ceai verde.problema e ca nu prea fac miscare ca mi-am rupt piciorul .crede-ti ca poate sa ma ajute?
  •  
    • 16 mesaje
    21 Mai 2006, 16:43
    0 0
    Kg mele sunt okay..desi multe colege ale mele la inaltimea de 1.62 au 47-49 kg..numai eu am 52 problema nu sunt kg..ci grasimea acumulata..sunt si sedentara, vreau sa ma apuc de sport dupa bac iar clarinol-ul m-ar ajuta. am fundul mare si ditamai coapsele..mananc f mult dulce si totul se duce in zona aia..si nu pot renunta la dulce.. stiu ca trb sa renunt, dar acum nu pot.
  •  
    • 167 mesaje
    22 Mai 2006, 09:55
    0 0
    folosesc Clarinol de o saptamana. intr-adevar nu se vede nik la kg insa la haine se simte. imi vin pantaloni care nu credeam ca ma mai incap. singura explicatie e faptul ca acest medicament ajuta la formarea masei musculare. asadar, dispare grasimea dar cresc muschii. greutatea e aceeasi dar se vede altfel.
  •  
    • 10 mesaje
    22 Mai 2006, 13:08
    1 0
    Clarinolul contine CLA=acid linoleic conjugat, este ok in sine, ajuta la mentinerea unui nivel constant al glucozei in sange, dar nu singurel. Ar mai trebui cev Crom, ceva vitamine B si tot asa, plus ca fara dieta nu se intampla nimic. Deci ajuta, dar numai daca tii o dieta fara dulciuri si hipocalorica, deci de ce sa mai dai si 400.000 pentru 10 zile???
  •  
    • 939 mesaje
    22 Mai 2006, 16:08
    0 0
    nanna si miki_c,
    voi care ati slabit mai mult cu clarinol (si daca mai sunt si alte eve care s.au bucurat de aceleasi efecte), vreau sa va intreb de care clarinol ati luat? deoarece am inteles ca sunt mai multe feluri, mai multi producatori.
    si m.ar interesa sa ne spuneti si daca v.ati mentinut cat de cat greutatea si dupa ce ati oprit administrarea clarinolului.
    va rog raspundeti!
  •  
    • 220 mesaje
    22 Mai 2006, 16:47
    0 0
    Buna evelor ambitioase! Uite ca am revenit pe acest topic dupa ceva timp...
    Ileana, eu am luat Clarinol de la Walmark, acum aflu si eu ca exista mai multe feluri. La farmacie am cerut Clarinol si de fiecare data asta mi-au dat.
    Am luat ultima pastila de CL vineri, in total 3 tuburi de 60 pastile, dar cu ceva pauza intre ele, e drept. De o sapt am inceput si dieta disociata, in 4 zile am slabit 1 kg. Inainte nu am tinut deloc regim si am dat jos 5kg. Ma gandeam sa mai iau un flacon, daca tin si dieta...
    Vreau sa mai dau jos 5kg si gata...Cred ca o sa va intreb apoi daca stiti vreo cura de ingrasare....
    Mult succes tuturor! Impreuna e mai usor!
    Pupici!
  •  
    • 89 mesaje
    23 Mai 2006, 11:33
    0 0
    eu iau de 2 sapt si inca nu vad nici un rezultat. nu am tinut dieta strcta, dar totusi...nici un kg nu s-a miscat. am luat 3/zi, dar acum trec la 2/zi.
  •  
    • 1552 mesaje
    23 Mai 2006, 12:22
    0 0
    buna,si eu am facut 2 sapt de cand iau 2 /zi si nu am slabit nici un gram.Mai am de luat inca 2 sapt,macar sa slabesc un kg.
  •  
    • 220 mesaje
    23 Mai 2006, 22:43
    0 0
    Doamne, fetelor, vad ca din ce in ce mai multe spuneti ca nu vedeti nici un rezultat! Chiar nu inteleg ce se intampla! La inceput vedeam una, doua care spuneau ca nu au rezultate, dar acum..... La mine a functionat, nu spectaculos, dar sunt multumita; insa nu inteleg de ce la voi nu merge, unde oare putem gasi raspunsul?!
    Daca ma gandesc mai bine, sunt si diete care functioneaza diferit in functie de organism, dar totusi....
    Oare ce date comune au cele pt care nu a functionat sau celelalte, care au avut rezultate multumitoare?!?!
  •  
    • 331 mesaje
    24 Mai 2006, 10:04
    0 0
    Din ce am citit eu, majoritatea fetelor care au luat Clarinol si n-au slabit au luat in medie cam cate 2 saptamani, o explicatie ar fi ca poate nu s-a declansat procesul de slabire...
    Nanna, tu ai luat after all 180 tb...si poate de-asta efectul e asa vizibil.
    Pupici pentru toate fetele de pe topic.
  •  
    • 655 mesaje
    24 Mai 2006, 11:30
    0 0
    Eu dupa un tub de 30 si dieta in paralelsimt putin, dar putin la haine si pe cantar, cica, nu sunt sigura daca functioneaza chiar bine cantarul 2 kg.eu ma tin de clarinol, dar o sa tin si dieta si elancyl , ma risc si cumpar...Offf! Pan' la 15-17 kg cate vreau eu....Eu mi-am dat termen inceputul lui august...Va tin la curent
  •  
    • 1552 mesaje
    24 Mai 2006, 13:06
    0 0
    buna,eu am luat 2 sapt si mai iau in continuare,dar cum am mai spus in cele 2 sapt nu am slabit un gram.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Mai 2006, 16:10
    0 0
    Salut fetelor, am citit de la cap la coada tot ce s-a discutat aici. Dap, se pare ca nu da la toata lumea rezultate,dar sunt hotarata sa profit de promotia Sensiblu, asa ca o sa imi iau si eu si va tin la curent. Numai bine!
  •  
    • 220 mesaje
    24 Mai 2006, 16:42
    0 0
    Sylvia-31, e adevarat, am luat trei tuburi, dar rezultate am avut chiar dupa 3 saptamani. Acum nu stiu ce sa mai zic. Intre timp, de saptamana trecuta m-am apucat si de dieta disociata, dar am terminat pastilele. Sper sa imi iau cat mai curand ca vara deja si-a intrat in drepturi.
  •  
    • 220 mesaje
    24 Mai 2006, 16:45
    0 0
    just_do_it, daca iti doresti f tare vei reusi! Eu acum 2 ani am slabit 30 kg in 3 luni fara pastile sau ceaiuri! Ambitia m-a ajutat cel mai mult sau mai bine zis disperarea
    Pupici si bafta!
  •  
    • 655 mesaje
    24 Mai 2006, 17:15
    0 0
    Multam nanna! Speram sa ma ajute mai mult clarinolul, dar nu ma dau batuta. Cele 50 kg pe care le voi avea in final ma asteapta .
  •  
    • 220 mesaje
    25 Mai 2006, 10:29
    0 0
    Super, asa sa gandesti!
    Te mai poate ajuta si ceaiul verde antiadipos.
    Pupici!
  •  
    • 1552 mesaje
    25 Mai 2006, 11:58
    0 0
    propun sa spunem cate kg si ce inaltime avem.eu am 167 si 56kg.doresc sa slabesc 2-3 kg,dar nu stiu cum deoarece clarinolul nu ma ajutat.mc