A folosit careva Clarinol?

  •  
    • 104 mesaje
    19 Mar 2007, 13:12
    0 0
    As dori un sfat, daca ma poate ajuta cineva. Am 26 de ani, 1,62m inaltime si in decurs de doi ani am ajuns de la 48kg la 66kg in prezent. Vreau sa slabesc si nu stiu cum. Incerc sa mananc cat de cat sanatos, fara excese. Sunt disperata pentru ca in ultima perioada am ajuns sa ma ingras cate 1-2kg pe luna. Un regim alimentar drastic nici nu vreau si oricum cred ca nici nu as putea sa tin. M-as duce la sala dar nu am voie, pentru ca in ultimul an am avut 2 operatii la genunchiul drept si acum nu mai am meniscurile si n-am voie sa-mi fortez piciorul. As incerca sa iau niste comprimate de slabit, dar vreau sa stiu ce e eficient. Am incercat Viaredin impreuna cu un regim alimentar si n-am slabit deloc. As incerca sa iau Clarinol. Daca cineva l-a incercat mai demult sa vrea sa stiu daca s-a ingrasat dupa ce a terminat pastilele.
    De asemenea as vrea sa stiu daca a incercat cineva sa ia comprimate efervescente Sveltyz (am vazut anunt intr-o revista).
    Va rog sa ma ajutati si pe mine, sunt deja disperata. Nu ma mai incape nimic din garderoba.
    Multumesc.
  •  
    • 316 mesaje
    19 Mar 2007, 13:44
    0 0
    Am luat Clarinol acum un an. nu am slabit absolut deloc desi am avut grija si cu mancarea. ba dimpotriva, in scurt timp am luat si mai mult in greutate. aveam o pofta de mancare ceva de speriat. din fericire, am scapat de senzatia aceea de foame si nu mai mananc ca o sparta, evit sa mananc dupa 7 seara si de la 59kg cat aveam cand am luat clarinol am ajuns la 55kg. poti slabi fara pastile din astea "minune" si fara regimuri drastice. mai multe fructe si legume, seara doar o gustare, putin sport eventual si sauna si da rezultate.
  •  
    • 104 mesaje
    30 Mar 2007, 08:42
    0 0
    Am inceput sa iau Clarinol miercurea trecuta, pe 28.03. Am inceput prin a lua 2 pastile pe zi (uneori am luat si 3, cand am simtit ca am mancat mai mult). N-am tinut regim alimentar, am incercat doar sa nu mai mananc asa multa paine si am mai redus din dulciuri (dar nu de tot). Pe cantar nu se vede mare diferenta, doar 1 kg, dar vin altfel hainele pe mine. Blugii pe care inainte ii fortam putin ca sa intre acum sunt larguti. Burtica s-a aplatizat si se vede ca mi s-au mai subtiat putin si coapsele, dupa cum vin pantalonii. Toti colegii de servici mi-au spus ca se vede ca am slabit. Eu ma declar multumita. O sa incerc sa tin si un regim alimentar, cu mai multe fructe, legume si lactate. Va mai tin la curent.
  •  
    • 371 mesaje
    30 Mar 2007, 08:52
    0 0
    in 2 zile, sau intr-o luna si 2 zile? nu ai gresit?
  •  
    • 17 mesaje
    31 Mar 2007, 10:39
    0 0
    buna fetelor.
    si eu sunt interesata de clarinol.
    nana te rog sa ne ti-i la curent!!
    bio chrom de la ce firma? as lua si eu.
    multumesc
    diana
  •  
    • 17 mesaje
    31 Mar 2007, 10:42
    0 0
    miaua, ai observat cumva daca mergi mai des la toaleta?
  •  
    • 4 mesaje
    1 Apr 2007, 20:37
    0 0
    Nu exista pastile de slabit....chiar si Oprah intr-o emisiune de-a ei zicea ca daca ar fi existat atunci ea ar fi luat!! Iar eu chiar cred asta...ea manca samatos, umbla cu un nutritionist dupa ea care-i spune ce e bine sa manance si ce nu...in principiu fara grasimi, fara zahar, fara prea multa sare, fata alcool,fara bauturi accidulate.Asa ca nu mai dati banii pe pastilele astea cumparati fructe si mai multe legume ...faceti-va salate(pe care le puteti acri cu o lamaie sau cu otet de mere care e numit chiar si Killer-ul grasimilor) si beti apa plata cu lamaie
    Va pup te toate si va urez succes!
  •  
    • 104 mesaje
    2 Apr 2007, 08:28
    0 0
    Scuze, ai dreptatate Oana. Le-am inceput pe 21.03, nu pe 28.03. Din neatentie am scris data gresit.
    La toaleta nu pot sa zic ca merg mai des decat de obicei. Oricum eu beau de obicei multa apa si mananc multe fructe proaspete pentru ca imi plac. Nu ma deranjeaza faptul ca trebuie sa iau pastila cu un pahar mare de apa.
    Deja mai am pastile doar pentru ziua de azi. Am avut o cutie doar de 30 de pastile. O sa-mi mai iau o cutie cu siguranta, de data asta de 60. O sa incerc sa tin si un regim. Vreau sa vad daca efectul e mai accelerat asa. Oricum, mie deja mi-e clar ca pastilele astea chiar functioneaza pentru mine. Acuma, daca ma ingras la loc, asta e. Macar stiu ca am incercat.
    Va pup.
  •  
    • 17 mesaje
    2 Apr 2007, 09:58
    0 0
    Buna fetelor.
    De ieri am inceput si eu o cutie de clarinol. sa vedem ce rezultate.
    miaua tu cate ai luat pe zi de ai avut asa rezultata? pe cutie scrie intre 1-3 cps/zi.
    multumesc
    o zi excelenta
  •  
    • 104 mesaje
    3 Apr 2007, 08:44
    0 0
    Buna dimineata.
    Am luat in general 2 comprimate pe zi, dar am avut zile in care am luat si cate 3 pentru ca am mancat mai mult.
    Daca e ceva care ma nemultumeste la pastilele astea e faptul ca nu regleaza tranzitul intestinal. Eu oricum sufar de ani de zile de constipatie. Trebuie sa mananc multe fructe si m-a invatat un medic endocrinolog sa mananc seara si dimineata iaurt cu tarate in el. In rest e OK. Ma simt bine, nu sunt slabita.
    Va pup.
  •  
    • 17 mesaje
    3 Apr 2007, 09:48
    0 0
    multumesc. abia astept sa vad rezultate...
  •  
    • 140 mesaje
    4 Apr 2007, 09:53
    0 0
    si eu am folosit - o cutie .... nu am slabit nici un kg, desi ma pusesem pe mancat rational, fara grasimi si zahar ...

    acum am lasat pastilele, am pastrat mancarea sanatoasa si in fiecare seara sport min 30 min ... deja in 2 sapt am slabit 4 kg ... sunt la jumatatea drumului fara pastile, fara nimic.!
  •  
    de
    • 20 mesaje
    10 Apr 2007, 11:04
    0 0
    nu mai are nimeni rezultate cu clarinol? astept cu sufletul la gura sa-mi ajunga din tara..tare as vrea sa cred ca nu-s bani aruncati pe fereastra!
  •  
    • 17 mesaje
    11 Apr 2007, 11:37
    0 0
    buna fetelor. iau clarinol din 01.04.. m-am cantarit in 08.04 si nu pot spune nimic de rezultate. o sa mai cantaresc si in 15.04. cred ca voi lua cutia pana la sfarsit si atat. la mine nu prea se vad rezultate. si in plus am tot timpul senzatie de sete puternica, gura uscata si am senzatie de caldura tot timpul. ce se intampla? are oare legatura?
  •  
    • 104 mesaje
    11 Apr 2007, 12:26
    0 0
    Buna.
    De senzatia de caldura nu stiu ce sa-ti zic. N-am avut asa ceva. Esti sigura ca te hidratezi suficient? Trebuie sa bei macar 2 litri de apa pe zi, iar fiecare pastila trebuie luata cu un pahar mare de apa. M-am cantarit iar saptamana trecuta si ajunsesem la 63 kg (de la 66) ceea ce era destul de bine. Dupa sarbatorile astea am mai pus iar un kg si ceva pe mine. Sper sa dau jos.
    Pupici.
  •  
    • 552 mesaje
    17 Apr 2007, 15:25
    0 0
    fetelor,am o intrebare la voi:e ceva in neregula cu mine sau asa vi s-a intamplat si vouae cand iau clarinol(circa 5 zile-2 pastile/zi)imi provoaca gaze
  •  
    • 104 mesaje
    17 Apr 2007, 17:04
    0 0
    Buna. Am simtit ca imi provoaca ceva gaze in primele zile, dupa care s-a oprit. Nu stiu de ce nu prea mai are efect. Dupa prima cutie de 30 de pastile rezultatele s-au vazut imediat. Apoi am mai luat o cutie de 60 si parca nu mai are nici un efect, desi n-am mancat prostii. Am ajuns deja la jumatatea cutiei. Am slabit ceva, dar nu asa spectaculos cum au mai scris alte fete (o fata a scris ca a slabit 7kg). Sper sa fie OK.
  •  
    de
    • 20 mesaje
    17 Apr 2007, 23:52
    0 0
    eu am inceput de 2 zile sa iau...cu dieta si ceai verde sper sa mearga!
  •  
    • 510 mesaje
    18 Apr 2007, 18:29
    0 0
    eu am luat clarinol timp de o luna si nu am slabit un gram cu toate ca am incercat si sa tin un usor regim,adica fara prajeli,dulciuri...asa ca am fost foarte dezamagita...
  •  
    • 2538 mesaje
    18 Apr 2007, 18:44
    0 0
    cred ca nu toata lumea raspunde la fel la clarinol.Eu de exemplu am luat 3 zile 2 cps pe zi si am slabit 1 kg dar nu am continuat pt ca imi dadea o stare generala proasta,sete,slabiciune si, da senzatia de caldura.