A folosit careva Clarinol?

  •  
    • 552 mesaje
    19 Apr 2007, 01:15
    1 1
    asa e,fiecare organism e altfel.am auzit de pers care au slabit,de alte la care nu s-a miscat acul cantarului deloc.
    multumesc evei care mi-a spus ca gazele provocate de clarinol dispar dupa cateva zile...eram cat pe ce sa renuntz,dar slava domnului,au disparut
    totusi,mi se pare cel putin suspect ca acest CLA sa dea senzatie de caldura,rauri si alte cele...e cel mult inofensiv...e un omega3 pana la urma,un supliment alimentar
  •  
    de
    • 20 mesaje
    25 Apr 2007, 19:22
    0 0
    10 zile de luat clarinol,1.5 kg in minus...cred ca dieta,un plic de ceai verde pe zi si gimnastica m-au ajutat mai mult decat a facut-o clarinolul..perseveram!
  •  
    • 375 mesaje
    25 Apr 2007, 19:45
    2 0
    la fel si eu - am dat bani degeaba pe ele!
  •  
    • 135 mesaje
    26 Apr 2007, 16:47
    0 2
    iau si eu Clarinol de 4 zile cate 2 pe zi nu tin dieta dar incerc sa ma abtin de la dulciuri grasimi....am slabit 3 kg si nu am nici o stare de disconfort exceptanf faptul ca prima zi m-a durutcapul foarte rau si am avut ameteli.
  •  
    • 104 mesaje
    2 Mai 2007, 08:31
    0 0
    Am terminat cura cu Clarinol. Am reusit sa slabesc 4kg dupa ce am luat mai intai o cutie de 30 de pastile si dupa aceea una de 60. A doua cutie am luat-o degeaba, am stagnat in ultimele 2 saptamani. Efectul a fost vizibil in primele zile, dupa aceea am mai slabit foarte putin. Oricum, e bine si asa.
    Mult succes la slabit.
  •  
    de
    • 20 mesaje
    2 Mai 2007, 11:31
    1 0
    nici un rezultat notabil! termin cutia si mai vedem..poate se vede ceva! miscarea ajuta mult mai mult decat pastilele,asta e clar!
  •  
    • 552 mesaje
    3 Mai 2007, 09:40
    1 1
    nici un efect la mine
  •  
    • 91 mesaje
    9 Mai 2007, 17:26
    0 0
    Cat costa Clarinolul?
  •  
    • 1530 mesaje
    10 Mai 2007, 18:10
    0 1
    Eu l-am luat imediat ce a aparut. Merge, daca se tine regim si se face miscre. Mai ales daca se face miscare, efectele se vad rapid. Insa nu imi dadeam seama de ce aveam dureri de splina, dar si in partea ficatului. Am mai vrut sa iau si anul asta, o saptamana am rezistat, apoi am renuntat, ma simteam prea rau. Dupa cateva saptamani, am facut analize: ficatul marit, colesterolul bun f mic. Inca am dureri si iau vitamine, Liv52 si bilox.
    Clarinol nu este omega 3!!! Mai repede e omega 6, care, se stie, are si efecte cam nasoale. Asa ca... mai bine pas.
    PS: in 2 luni de regim moderat & miscare din cand in cand, am dat jos 10 kg !
    Si mi-am invatat lectia: fara medicamente / suplimente minune, mereu am "platit", mai devreme sau mai tarziu.
  •  
    • 375 mesaje
    11 Mai 2007, 09:18
    1 0
    Eu propun spirulina - este naturala, ajuta organismul si potoleste si pofta de mancare.
    Am inceput sa iau de cateva zile pt ca ajuta si memoria (si sunt in sesiunea de licenta) si chiar diminueaza pofta de mancare, seara cand ajung acasa mananc o salata si deja nu mai mi-e foame ..
    bine, tb si ceva vointa, pt ca daca in loc de salata pui mana pe chipsuri sau ciocoloata....
    Oricum spirulina este f sanatoasa, pt ficat, pt normalizarea glicemiei, are toate mineralele necesare organismului, si toate ar tb sa luam spirulina, mai ales cand tinem diete si ne privam de anumite alimente.

    Oricum, cum zicea si Eva de mai sus - mai bine fara pastile "minune" de slabit. Ce nu stiti voi si am aflat si eu de curand este ca primele 3 kg pe care le slabim sunt doar retentia de apa... pb e ca multe dintre noi dupa primele 3 kg ori "calcam stramb" ori ne plictisim de tinut dieta...
    am auzit ca de fapt o dieta sanatoasa se tine min 21 zile pt a vedea intr-adevar rezultate durabile.
  •  
    • 1530 mesaje
    15 Mai 2007, 12:37
    0 0
    Asa e, Florentina! Cu spirulina a mers si la mine anul trecut, nu numai ca nu puteam sa manac tot din farfurie (simteam stomacul plin f repede), dar aveam si tonus fizic si, ce-i mai important, psihic. Eu luam f multa pe zi, dupa "reteta" unei eve: incepeam cu 9/zi timp de 2 saptamani, apoi alte 2 saptamani luam 6/zi. A mers, a fost ok, insa am aflat apoi ca luam cu mult peste doza zilnica recomandata. Asa ca... m-am lasat si de spirulina.
    Cel mai important este sa ne "lucram" vointa si sa ne obligam sa ne obisnuim cu un alt fel de stil. Eu vorbesc aici despre persoanele cu probleme de greutate advarate, nu despre evele care tipa cand vad ca au pus 2-3 kg. Cand este vorba despre mai mult de 10 kg in plus... si de o problema cronica, atunci apar problemele. Sunt inca sigura ca nici un medicament nu ne poate da vointa. Il luam 1 luna, 2, 3, dar apoi...
  •  
    • 375 mesaje
    15 Mai 2007, 13:38
    0 0
    uau, 9 pe zi? eu iau 2 ... max trei, adica inainte de mese, cam cu o jumatate de ora ...
    si intr-adevar ma simt mai bine de la ele, eu iau spirulina pt ca sunt in sesiune de licenta ... dar ajuta f mult la tonusul fizic si cum ai spus si tu si psihic.
    ai dreptate, vointa e pe primul loc, si intr-adevar 2-3 kg e cateodata un moft, peste 10 kg e intr-adevar munca serioasa de vointa, disciplina si schimbare totala de perceptie.
    iar clarinolul .. mi se pare o porcarie, repet - cine stie ce alte efecte secundare nu vom simti mai tarziu, cand ne lasam de ele ... mai bine nu.
  •  
    • 1234 mesaje
    19 Nov 2007, 11:31
    0 0
    care pot fi efectele de mai tarziu? te ingrasi la loc, sau e vorba de un dezechilibru in organism?
  •  
    • 2642 mesaje
    19 Nov 2007, 13:08
    0 0
    Efectele sunt ca-ti face fierea cat bolovanul...si cu multi bolovani in ea.
  •  
    • 336 mesaje
    9 Dec 2007, 16:33
    0 0
    Fetelor , care ati luat CLARINOL , spuneti-mi si mie daca a avut ceva rezultate.
    Mersi mult!
  •  
    • 140 mesaje
    9 Dec 2007, 17:39
    0 0
    eu am luat clarinol 2 saptamani si daca am slabit un kg,cred ca nu merita banii.pa.
  •  
    • 1737 mesaje
    10 Dec 2007, 08:00
    0 1
    alexia, eu am luat o luna si absolut degeaba.
  •  
    • 336 mesaje
    10 Dec 2007, 09:35
    0 0
    Mersi pentru raspunsuri , fetelor.
    Am intrebat pentru ca citisem ca ar fi bune( materiale romanesti).
    Am intrebat aici unde locuiesc eu ( GER.) si mi s-a spus ca in urma unor studii efectuate recent , s-a dovedit ca nu au deloc efect in ceea ce priveste procesul de slabire.
    Ca ar fi ...chiar asa s-a exprimat PLACEBO!!!!!!!!!!!!
    De asta eram nedumerita!
  •  
    • 336 mesaje
    17 Mar 2008, 08:56
    0 1
    Buna,

    Am inceput sa iau si eu de joi clarinol.O tableta contine 600 mg de CLA si 25 mg L-Carnitin.
    Pe prospect scrie ca trebuie sa iau 3 /zi.Fac zilnic cel putin o ora sport si sper ca si cu ajutorul CLA sa reusesc sa dau 5 kg jos intr-o luna.
    Acum nu stiu ce rezultate ar avea dar am auzit atatea pareri diferie ca nu m-am putut abtine sa nu incerc si eu.
    Ati luat careva cmbinatia asta CLA+L-Carnitin?
  •  
    • 1767 mesaje
    17 Mar 2008, 09:07
    0 0
    'Neata!
    Dupa parerea mea, daca faci zilnic cel putin o ora de sport, nu iti trebuie nicio pastila de slabit.
    Faceai un regim disociat sau macar eliminai alimentele cu grasimi sau multe calorii, mancai multe salate, fructe si carnita gratar sau fiarta.
    Rezultatele nu intarzaiau sa apara.
    Pastilele in general nu sunt bune.