A folosit careva Clarinol?

  •  
    • 24 mesaje
    12 Mai 2006, 13:10
    0 0
    Draga mea, spune-ne mai multe. Ce dieta ai tinut? Cum ai luat pastilele: dupa masa, cu cata apa. Daca tu ai reusit om reusi si noi.
    Merci
  •  
    • 432 mesaje
    12 Mai 2006, 14:08
    0 0
    Evelor...eu nu inteleg...la mine nu a avut efect de nici o culoare ...si cu supraveghere a meselor..si degeaba.
    Cum se poate explica faptul ca la unii nu au efect deloc si la altii nu's probleme?Eu nu inteleg nici pace!
    Oricum bafta celor care au reusit!
  •  
    • 348 mesaje
    12 Mai 2006, 14:08
    0 0
    ravel... felicitari !!! si eu care eram asha de sceptica ... :o :o :o...Tine-o tot asha.
  •  
    • 188 mesaje
    12 Mai 2006, 15:33
    0 0
    Fetelor,am luat cate 2 pastile pe zi, dupa mese.Nu am avut o regula anume(dupa care din mese).N-am respectat treaba aia cu sa nu mananci dupa ora 6.Am mancat si la 10 seara.
    In ceea ce priveste dieta am tinut monty, pe care insa in cea de a doua saptamana(toata saptamana)l-am incalcat pentru ca am mancat la cel putin o masa pe zi sarmale - 4 sau 5 sarmale(e adevarat, facute cu orez basmati, insa nu era permis in prima perioada), in a treia sapatamana am baut vin rosu dupa o masa si am descoperit odata la restaurant ca manac ceva cu faina.
    In ceea ce priveste bautura la monty, am baut doar apa plata, sucuri fara zahar si am baut cafea cu cofeina(ceea ce nu era voie, dar macar am baut-o cu zaharina, plus ca eu nu o beau tare si nu beau mai mult de una pe zi - dimineata). Interzise bauturile alcoolice.
    Cam atat.Daca nu stiti in ceea ce consta monty la mancare mai intrebati.
    La mine a functionat si garantat a fost vorba de clarinol, pentru ca am vb cu alte tipe care au tinut monty si toate au zis ca am slabit mai mult decat era normal intr-0 perioada asa scurta.
    Pupici
  •  
    • 61 mesaje
    13 Mai 2006, 04:10
    0 0
    fetelor dupa 2 saptamani de clarinol am constatat ca sunt una dintre "nefericitele" la care nu a mers....c'est la vie...oricum luasem in considerarea si varianta asta anyway felicitari celor la care a mers va pup
  •  
    • 67 mesaje
    14 Mai 2006, 13:24
    0 0
    Nu am mai trecut demultisor pe aici, iar astazi m-am apucat sa citesc ce mai spuneti.
    Pentru fetele care ne recomanda un iart in loc de un hamburger, vreau sa spun si eu cate ceva. La anii lor puteam sa mananc toata ziua fast food, sa beau 2 litri de cola pe zi si cata ciocolata vroiam si tot nu puteam sa pun un gram pe mine desi as fi vrut un kg, doua in plus. Acum dupa vreo zece ani, desi alerg in fiecare dimineata o ora fara sa ma opresc plus exercitii cu greutati, daca nu imi supravegez alimentatia cu atentie(si nu vorbesc de dulciuri, prajeli si alte prostii), chiar si daca mananc mai multe fructe, nu reusesc sa slabesc un gram.
    Asa ca dragele mele, sa ne dati sfaturi despre cum sa slabim peste vreo zece ani.
  •  
    • 331 mesaje
    15 Mai 2006, 11:41
    0 0
    Buna, fetelor ! Desi scriu pentru prima oara, nu pot sa spun ca sunt noua pe forum, intrucat va urmaresc de ceva vreme....
    Cat despre Clarinol, eu am luat deja o cutie de 30 tb. si pot sa spun ca de-abia acum, la sfarsit, cand nu mai imi faceam prea mari sperante, se vad efectele, si anume 2 kg. date jos, fara prea mari restrictii la dieta.
    Oricum, intentionez sa continui cel putin inca 2 saptamani.Promit sa va tin la curent
  •  
    • 16 mesaje
    17 Mai 2006, 21:42
    0 0
    Am citit tot ce ati scris..si intr-adevar vad ca are ceva efecte clarinol...problema mea este daca se pot lua daca iei anticonceptionale..presupun ca nu sunt probleme.
    M-as apuca si eu, dar cred ca dupa ce termin cu bacul..ptr ca vreau sa tin si o dieta..si acum nu cred ca e potrivit sa ma apuc de asa ceva.
  •  
    • 13910 mesaje
    17 Mai 2006, 22:34
    0 0
    Alexa...unde alergi? vreau si eu dar nu singura!
  •  
    • 331 mesaje
    17 Mai 2006, 23:16
    0 1
    kitty, intr-adevar nu e indicat sa te apuci acum de o dieta, pe ultima suta de metri inainte de bac. Ai timp toata vara. Iar Clarinolul, neinsotit de o dieta cat de cat controlata, nu cred ca da rezultate prea spectaculoase.
    Deci, ca sa nu arunci banii pe geam, tine si o dieta.

    Fetelor, nu mai posteaza nimeni ce rezultate a avut ?!
    Incep eu: 2,5 kg in 25 zile, cate 2 tb. pe zi. Se putea si mai bine, dar asta e....
  •  
    • 1552 mesaje
    19 Mai 2006, 12:45
    0 0
    buna ,iau clarinol de 10 zile si nu am slabit am tot 56 de kg,dar nu mai am pernite si burtica.o sa iau in continuare ca poate slabesc si eu macar 2 kg.pupici
  •  
    • 655 mesaje
    19 Mai 2006, 14:04
    0 0
    Eu termin sambata prima cutie si m-am si abtinut la mancare si nu am dat un gram jos, dar se simte la haine.Mai imi iau o cutie, dar voi lua 2/zi, nu trei cum am luat pana acum.
  •  
    • 331 mesaje
    19 Mai 2006, 14:51
    0 0
    Buna, fetelor !
    Si eu termin cutia pe care am inceput-o si mai am inca 60 tb. deja cumparate pe care trebuie sa le iau, dar sper sa ma ambitionez sa ma tin mai serios de dieta.
    Intr-adevar, sunculitzele parca s-au mai topit, deci...e de bine, continuam.
    Oricum, cred ca stiti ca si medicul nutritionist sau endocrinolog atunci cand recomanda un medicament pentru slabire o face de la 3 luni in sus, pentru un efect vizibil si durabil.
  •  
    • 370 mesaje
    19 Mai 2006, 17:38
    0 0
    buna fetelor!!
    sylvia_31 ai dreptate cu faptul ca un endocrinolog iti da tratament pe mai mult de 3 luni...mie cel putin asa mi-a dat...si avea dreptate..slabisem 15 kg in 3 luni cu regenon si apoi m-am dus iar la control,dar a intervenit o problema si nu se mai putea sa ma vada pe mine...si mi-a fost cam urat sa iau singura iar inca 3 luni k apucase sa-mi dea tratament....adik vreo alte 3 luni....
    si nu era un om de neglijat ce sa zic....era director...si doctor in acelasi timp....
    dar eu sunt de vina k nu m-am tinut de treaba
    cat despre clarinol am luat si eu vreo 2 saptamani si ghiciti 5 kg ai am mancat si dulciuri si paine si shaorma sucuri, seminte in general nu prea m-am abtinut de la prostii
    deci 5 kg in 2 saptamani luam cate 3 pastile pe zi........si vb aia te simti oricum altfel!!
    bafta celor care mai sunt sub "tratament"!
    sa fiti frumoasa!!o sa continui am intrerupt vreo alte 2 sapt dar reiau.....in timpul asta am mancat super urat si se cunoaste lipsa lui...
    sa fiti frumoasa!!
    si mai asteptam pareri!!
  •  
    • 67 mesaje
    19 Mai 2006, 20:46
    0 0
    ellado, eu alerg la Lia Manoliu pe pista de alergare dar nu in fiecare zi. Mai merg si la sala unde fac si alt tip de cardio(eliptica sau stepper) ca daca alerg in fiecare zi imi solicit prea mult articulatiile si incep sa ma doara. Din pacate in ultimul timp nu am mai slabit deloc pentru ca am mancat cam multisor si nu ma pot abtine de la fructe.
  •  
    • 16 mesaje
    19 Mai 2006, 21:32
    0 0
    Chiar daca nu as da kg jos ci doar as da cativa cm de la fund si coapse si m-as simti super..de asta si vreau sa il iau.
  •  
    • 26 mesaje
    20 Mai 2006, 09:44
    0 0
    buna...fetelor,eu nu inteleg ceva....ok...la unele nu are rezultate clarinol,dar la altele are...cum se face k nu se simte la cantar ,dar se simte la haine?tot citesc ce scrieti voi si mi as cumpara si eu....si mai e ceva...la cele kre ati avut rezultate...voi cate kg vreti sa aveti in -?cateva?sau mai multe+++++?intelegeti voi...mi as lua si eu,dar dk voi sunteti doar cu cateva kg de dat jos...
  •  
    • 331 mesaje
    20 Mai 2006, 12:22
    0 0
    yryna, ce sa-ti spun ? Daca nu vrei sa te risti sa-l cumperi acum , atunci mai asteapta pana termina una dintre noi 3 luni de luat Clarinol, vezi rezultatele si-abia apoi iti iei.

    Eu una vreau sa ma tin mai serios de dieta, mai ales ca Clarinolul imi reduce si pofta de mancare si cu siguranta voi slabi mai mult.

    Cat despre dieta, sunt cam in dilema...nici nu stiu ce sa mai mananc, acum cu gripa asta aviara. La mine baza era carnea de pui (TINE DE FOAME). Acum, cand o vad in galantare, mi se face o scarba...BEAH !
  •  
    • 16 mesaje
    20 Mai 2006, 19:21
    0 0
    Incearca atunci sa mananci multe salate..intr-adevar carnea de pui era baza..si mie acum mi se face cam rau cand o vad..ma tot gandesc la gripa asta..
    Este clar ca exista unele persoane care nu au rezultate la clarinol..dar nu se poate stie sigur daca va avea sau nu efect la tine..eu dupa bac ma apuc de luat..daca slabesc macar cativa cm de la fund/coapse/burta tot este bine..ca la kg n-am probleme..am 52 kg la 1.62..ceea ce e rezonabil.
  •  
    • 21 mesaje
    20 Mai 2006, 23:09
    0 0
    Dragele mele, ma tenteaza clarinol!Dar sunt nelamurita pt. ca pe net am gasit clarinol,clarinol CLA, clarinol CLA PLUS.E unul si acelasi lucru?