Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 19:02
    3 0
    ;Regina_Neagra said:frezere replica in cauza i-o dadui lui her ladyship milady (nu e mah cam lung.....fu bine sau reformulez? ) si avea fix urmatorul inteles:

    -pe eva nu vii sa te lauzi ca vorbesti romana bine, ca lucrezi in germani sau ca e ceva de capul tau pt ca risti sa deranjezi frustrati (ca tine...te-ai prins ) care considera ca tre sa vii doar sa te plangi ba de una, ba de alta, ca sa poti trezi compasiunea si sa te bata ei pe umar chipurile cu regrete si intelegere, adica fix atitudine romaneasca . daca te pune dracu sa te lauzi cu ceva chestii banale si nu esti indurerat pana la lacrimi ai pus-o


    ti-o zic ca sa nu mai plangi acolo ca tu explicasi pe acilea lucruri din copilaria ta si mie imi pasa asa tare ca m-am gandit sa te ironizez fix cu ele. esti de tot rasul si fara ele . e problema ta ca ai inteles asa sau ca vrei sa intelegi asa si dupa cum bine vezi....va ramane in continuare problema ta ca suferi de mania persecutiei


    PS: daca te deranjezi sa-mi raspunzi macar fa-o pe scurt ca daca imi analizezi fiecare cuvant dureaza cam mult avand in vedere ca ti-am adresat cam multe cuvinte . da stii.....io consider ca nu merit onoarea sa imi raspunzi si as fi muuult mai fericita daca te-ai sa ma sa ma inveti tu pe mine minte si sa ma ignori .



    Hmmm...

    Exact cum era de asteptat, pana la urma tot ti-ai dat in petic... 

    Desigur, pentru cei ce sunt mai vechi pe acest forum nu este chiar o surpriza faptul ca te tragi din Sectorul 5...



    Mai mult, nimeni nu se indoia de faptul ca ai fi mai " neagra" ajea...
    Cu atat mai mult cu cat ti-ai gasit un nickname fix pe masura ta: " Rejina"...

    Mda, asa s-ar explica mult mai multe.

    Inclusiv faptul ca te laudai ca stii mai multe limbi...




     
    Da' nu-i bai...

    Cata vreme tu esti happy, mai poti " divortza" inca frio 2-3.
    Nu de (H)alta, insa la cat de tare te " papa" la " padurea neagra", e oarecum de inteles ca nu te poti abtine sa fii " scarmanata"...

    Totusi, ca o recomandare, mai bine ai incerca in prealabil niste Lindavet.
    Vei avea surpriza sa nu te mai " pape" chiar atat de tare...
    Ma simt dator sa-ti spun totusi ca lindavet-ul este de uz extern.
    Nu cumva sa-l folosesti pe post de lubrifiant...

    Dar noa, io nu ma kak in gusturile omului, pana la urma faci cum iti place tie mai mult...




     

  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 19:03
    0 0
    Si prin faptul ca am facut facultatea la stat, a avut de castigat si economia buticelor non stop din Tei.
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 19:04
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 19:07
    0 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 19:19
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 19:07
    0 0
    Si la Rumanie inca sunt mici( taxele si impozitele).
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 19:08
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5188 mesaje
    3 Feb 2013, 19:08
    0 0
    eu ma intreb: in strainatate Statul creaza locuri de munca pentru tineri absolventi? Facultatea este gratuita sau se plateste?

    de unde sa stii daca sunt sau nu locuri de munca daca tu o intinzi exact dupa absolvire?

    ps: ca sa fie clar, eu vorbesc sa plateasca cei care o intind exact dupa absolvire, nu dupa 5, 6 ani.
  •  
    • 16187 mesaje
    3 Feb 2013, 19:09
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    3 Feb 2013, 19:09
    2 0
    Regina_Neagra said:

     

    ups....stai..uitasem...spirit de turma, nu ai cum sa intelegi pt ca nu concepi decat varianta majit de rahat sau pupat pana la albit

     

    ti pupez. nu iti mai forta capusorul ala blond ca e inutil



    Spirit de turma zici ca am,  altfel nu pot sa-mi dau seama si singura ca de cele mai multe ori e cam a dracu' pielea pe tine?  

    Ca si-or da seama si altii, bafta ta, nu turma mea  

     Si apropo de "capusor" ai grija ca nu tot ce zboara, se si mananca P 

     

  •  
    • 16187 mesaje
    3 Feb 2013, 19:13
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5188 mesaje
    3 Feb 2013, 19:19
    0 0
    Regina_Neagra said:
    congo said:normal ca este diferit venitul de profit si normal ca platesti impozit pe chirie, eu vorbesc din proprie experienta asta

    dar eu as fi curioasa care e venitul din cumpararea unei locuinte cu credit bancar, dupa parerea ta?

    stiii cum e asta cu impozit aplicat pe valoarea totala a locuintei? cam cum ai aplica impozit toata suma economisita in banca, nu pe venitul rezultat ca urmare a dobanzii la suma economisita.  

    pai e corect?

     

     

    mai congo....nu stiu cum sa iti explic sa nu te superi, da zau ca  nu e intentia mea si o sa zici ca te jignesc.

     

    tu ai impresia ca asa se face calculul? aaaa pai ala a luat casa prin credit, tre sa ii iau impozit doar aluia care a mostenit 3 case si le vinde pt ca doar la ala e venit?

     

    tu intelegi notiunea de impozit? fara suparare te intreb la modul serios. si nu ai de ce sa continui sa fii oripilata ca in toata lumea asta se impoziteaza vanzarea unei case. sau acum o dam in altele de genul, da......dar aia au salariul mai mare?

     io zic sa mai studiezi tu notiunea de impozit, nu de alta, dar cei care mostenesc o casa nu platesc niciun impozit, conform legii respective.

    stai ca mi-a mai scris cineva asta: pai in orice tara civilizata se plateste impozit pe vanzarea casei. pai da, in orice tara civilizata se plateste impozit pe mostenire.

  •  
    • 5188 mesaje
    3 Feb 2013, 19:22
    0 0
    mikizda said:Si la Rumanie inca sunt mici( taxele si impozitele).

     stiu, miki dar si serviciile pe care le primim inapoi sunt la fel la mici.

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 19:22
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 19:23
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 19:25
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 19:24
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 19:29
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 19:24
    0 0
    Regina_Neagra said:freezere (pardon...losere) ma confuzi musiu .

    la naiba...si te rugasem sa raspunzi pe scurt

     

    Draga Gauriche Neagra...

    Daca ai avea rabdarea sa numeri literele, s-ar putea sa ai surpriza sa constati ca mai bine de jumatate din postarea mea e ocupata cu " infectiile" ce ti-au rezultat din procesul propriei tale gandiri.





    Faptul ca te-am citat nu este deloc intamplator.
    La cat de lasha esti este de asteptat sa-ti stergi postarile...







     

  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 19:26
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 19:26
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 19:27
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 19:29
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 19:30
    0 0
    Mesaj şters de administrator