Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 13597 mesaje
    31 Ian 2013, 10:25
    10 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7967 mesaje
    31 Ian 2013, 10:36
    1 0
    dancing_fawn said:Un articol foarte frumos, l-am citit de doua ori, asa mult mi-a placut!
    http://epochtimes-romania.com/news/2012/02/eu-te-am-iubit-corect-gramatical---143002

    Bravo! Sper sa citeasca si cine trebuie.... 

  •  
    • 3354 mesaje
    31 Ian 2013, 10:42
    0 0
    si mie mi-a placut...
    pot sa-l pun pe facebook?

    Acest mesaj a fost editat de către cory_helen: 31 Ian 2013, 10:43
  •  
    • 13597 mesaje
    31 Ian 2013, 11:04
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7967 mesaje
    31 Ian 2013, 11:12
    0 0
    dancing_fawn said:Luati si dati mai departe, e prea frumos scris ca sa nu fie citit de toata lumea!

    Deja luat!  

  •  
    • 8217 mesaje
    31 Ian 2013, 11:18
    1 0
    Citit, iubit si dat mai departe!
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    31 Ian 2013, 12:00
    0 0
    fain. din pacate foarte adevarat.
  •  
    • 12819 mesaje
    31 Ian 2013, 13:30
    7 0
    1. voi ce ati alege intre a scrie si a scrie corect gramatical?

    va imaginati cum ar arata un forum in care cei care nu scriu corect ar fi concediati?

    alta intrebare,

    2. voi ce ati alege intre a scrie si a scrie corect gramatical sau vulgar. intrebarea asta o ridic la fileu pentru ca am observat ca vulgaritatea e mai usor acceptata decat o cratima sau o prescurtare.

    radem de unu ca n-a scris corect gramatical (de mine) dar il injuram si il jignim.
    nu ca mi-ar pasa, dar or fi altii (altele) mai sensibili (sensibile)
  •  
    • 13597 mesaje
    31 Ian 2013, 13:39
    3 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7947 mesaje
    31 Ian 2013, 13:46
    3 2
    Eu ii dau dreptate lui tsu. Si recunosc ca prefer oameni cu bun simt celor care jignesc. Indiferent de cat de elevat e modul in care se exprima si de cat de corect gramatical scriu.
  •  
    • 12819 mesaje
    31 Ian 2013, 13:47
    0 0
    schonland said:Eu ii dau dreptate lui tsu. Si recunosc ca prefer oameni cu bun simt celor care jignesc. Indiferent de cat de elevat e modul in care se exprima si de cat de corect gramatical scriu.

     
    pai da, dar mi-ai tras-o cu colesterolu'

  •  
    • 4208 mesaje
    31 Ian 2013, 13:50
    5 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12819 mesaje
    31 Ian 2013, 13:53
    0 0
    joplin said:Eu nu suport scuzele de genul "nu conteaza cum scriu", "m-am grabit", "pe net scriu cum vreau, eu stiu sa scriu corect,  dar nu vreau".

    Recunosc ca mai fac si eu greseli, mai si caut pe google cand nu sunt sigura cum se scrie vreun cuvant dar nu m-as supara niciodata daca cineva mi-ar atrage atentia ca am gresit.

    De exemplu, pe mark37 si pe ponta nu-i pot citi. Daca scriu mai mult de doua randuri, trec peste. E foarte obositor sa incerci sa citesti k-uri, prescurtari si alte rahaturi. In curand o sa devina oficiala scrierea de mess ca sa poata scrie tot omul "corect"

     

    tsunnami said:

    2. voi ce ati alege intre a scrie si a scrie corect gramatical dar vulgar?
  •  
    • 4208 mesaje
    31 Ian 2013, 14:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    31 Ian 2013, 14:05
    3 1
    iar spun cuvantul magic: moderatie.
    in niciun caz nu as ierta mai usor o vorba urata decat o cratima pusa gresit. iar cine o face... rade harb de oala sparta.
    nu sunt de neiertat micile greseli, din viteza, greseli de tastare, decat daca acestea sunt incluse in mesaje, lucrari care cer o anumita rigoare. de obicei iti cam poti da seama cand cineva a facut o greseala pt ca s-a grabit sa dea raspunsul (pe forum, pe mess, chat) si nu l-a recitit si cand e certat cu gramatica.
    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 31 Ian 2013, 14:08
  •  
    • 2838 mesaje
    31 Ian 2013, 14:11
    0 0
    tsunnami said:1. voi ce ati alege intre a scrie si a scrie corect gramatical?

    va imaginati cum ar arata un forum in care cei care nu scriu corect ar fi concediati?

    alta intrebare,

    2. voi ce ati alege intre a scrie si a scrie corect gramatical sau vulgar. intrebarea asta o ridic la fileu pentru ca am observat ca vulgaritatea e mai usor acceptata decat o cratima sau o prescurtare.

    radem de unu ca n-a scris corect gramatical (de mine) dar il injuram si il jignim.
    nu ca mi-ar pasa, dar or fi altii (altele) mai sensibili (sensibile)

    Off Tsu ,mare dreptate ai...... Daca va fi sa  fiu concediata pe Eva ,promit ca
    din Caraibe va voi citi.Pacatele mele,Dexu-i cadoul cel mai util in ziua de azi.....Io astept poate poate adminu so gandi sa mai schimbe ceva pe aici ...web,viva voice ca pe cuvant de nu ma tiu de Eva pan la adanci batranetzi...

  •  
    • 4724 mesaje
    31 Ian 2013, 14:13
    0 4
    joplin said:Eu nu suport scuzele de genul "nu conteaza cum scriu", "m-am grabit", "pe net scriu cum vreau, eu stiu sa scriu corect,  dar nu vreau".

    Recunosc ca mai fac si eu greseli, mai si caut pe google cand nu sunt sigura cum se scrie vreun cuvant dar nu m-as supara niciodata daca cineva mi-ar atrage atentia ca am gresit.

    De exemplu, pe mark37 si pe ponta nu-i pot citi. Daca scriu mai mult de doua randuri, trec peste. E foarte obositor sa incerci sa citesti k-uri, prescurtari si alte rahaturi. In curand o sa devina oficiala scrierea de mess ca sa poata scrie tot omul "corect"







    Ce sa spunem !!

    Te-ai nascut obosita ,si dai vina pe mine ?
    Swf in alta ordine de idei , si pe autoarea topicului , nu de alta dar si asa nu are cine ..
    Sa presupunem ca ilustrele  savante ,se afla pe eva.ro .Unde dracu se afla prosti adevarati ?
    De ce autoarea postari ,cu gramatica impecabila ,nu mai este iubita ?  Credeam ca vorbim din experiente cumulate ..
    Iar daca ma luati asa .. Voi raspunde !!! Am cateva raspunsuri pentru tine , dar la cat esti de tuta nu-stiu sa'ntelegi ..
    Despre blogul respectiv ! zero absolut !! Daca tu compari blogul cu forumul , esti culmea stupiditati ..


     

  •  
    • 13597 mesaje
    31 Ian 2013, 14:18
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4724 mesaje
    31 Ian 2013, 14:23
    0 5
    On toping ..

    Cat de corect gramatical vrei sa scriu ,cand tu nu vezi ca ai fost abandonata ? Sa te fi abandonat din cauza limbi romane nescrise corect ?  Sau ca scriai prea corect , si devenise monoton ?
     Daca incepi sa cauti toate blogurile cu terminatia in dragoste , vei suferi foarte mult ..
    Eu te sfatuiesc sa-ti refaci viata incepand din acest moment ,fara remuscari si alte momente de ratacire ..In dragoste nu exista pauze !!! Exista cateva secunde in care se poate pierde tot , la tine au venit acele clipe ..Spune mersi ca a fost corect fata de tine ..Puteai fi dusa cu minciuna .
  •  
    • 13597 mesaje
    31 Ian 2013, 14:25
    3 0
    Mesaj şters de administrator