Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 9728 mesaje
    3 Feb 2013, 19:44
    0 0
    dalia05 said:Congo, din cate stiu se plateste si la noi, la notariat, succesiunea. Nu s-o chema impozit, dar nu costa putin

    P.S. Dupa ce faci succesiunea devine bunul tau si o vinzi cu impozit normal pe vanzare

     
    Exact, este  o anumita taxa notariala, din care apoi cea mai mare mare parte se duce la stat.  

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 19:49
    0 0
    Regina_Neagra said:
    warmfreezer said:
    Regina_Neagra said:freezere (pardon...losere) ma confuzi musiu .

    la naiba...si te rugasem sa raspunzi pe scurt

     

    Draga Gauriche Neagra...

    Daca ai avea rabdarea sa numeri literele, s-ar putea sa ai surpriza sa constati ca mai bine de jumatate din postarea mea e ocupata cu " infectiile" ce ti-au rezultat din procesul propriei tale gandiri.





    Faptul ca te-am citat nu este deloc intamplator.
    La cat de lasha esti este de asteptat sa-ti stergi postarile...







     

     

    nu.....chiar o completasem (pe ea...pe postare)  . te rog sa ma citezi si citesti corect si complet 

     

    cred ca tot de lasa ai crezut si tu ca te-a lasat aia, nu?


    Ma amuza nespus faptul ca de vechile obiceiuri nu te poti dezbara...

     Pe langa faptul ca enervata fiind ajungi sa o cam dai in " balbe", nici macar nu ai sesiat ca asta e un subiect ce chiar nu imi pai starneste emotii.

    Serios acuma...

    Chiar nu inteleg ce motive ai avea sa nu te " guduri" pe langa gleznele mele.
    Cel putin virtual am ajuns oarecum sa ne satisfacem unul pe altul dpdv sexual...
    Hai sa o facem si in real life, ca tot s-a oferit Dalia pe post de nasha...


    E drept, nu mai sunt casatorit, si prin consecinta ( asa se zice in mediul vostru, nu-i asea???) nu mai ai ocazia sa ma divortezi si pe mine.
    Da' nu-i atat de mare " bai".
    Pentru confortul tau psihic, poti considera ca m-ai rapit motanului...

    Evident ca in 12 ore te voi insela.

    Nu am io sufletul sa-mi las blanosul flamand...

    Ce zici Rejina, te tine sa o punem pe Dalia la plata???




     

  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 19:50
    0 0
    http://www.youtube.com/watch?v=JaAWdljhD5o

    nu-i videoclipul original dar merge mai bine asta pe topicul de fata 

     
  •  
    • 5035 mesaje
    3 Feb 2013, 19:52
    5 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 20:03
    4 0
    Planetele se scapara pe ele de ras.
    Acest mesaj a fost editat de către mikizda: 3 Feb 2013, 20:04
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12819 mesaje
    3 Feb 2013, 20:17
    0 0
    congo said:
    deschid cutia pandorei sau reusesc sa schimb subiectul?

    si eu consider ca cine a facut facultatea gratis in Romania si pleaca dupa terminarea ei pe alte hotare, ar trebui sa o plateasca, cam cum se plateste aceeasi facultate cu taxa.  

     
    de acord.
    eu, de fapt sunt si mai drastic.
    s-o plateasca toti. ce valoare are pentru tara unul care termina facultatea, nu pleaca, dar se angajeaza taximetrist.
    ca taxa, as pune 6-8 salarii medii pe economie pe an. restul, subventionat de stat.

  •  
    • 8901 mesaje
    3 Feb 2013, 20:23
    1 0
    dalia05 said:In comunism erau obligati sa plateasca scolarizarea cei care refuzau sa se prezinte la post in baza repartitiei guvernamentale.

     Atata timp cat nu exista in contractul de studii obligativitatea de a te angaja intr-un anumit loc de muncai, esti liber sa lucrezi unde vrei in lume. Economie la buget s-ar putea face prin privatizarea universitatilor, dar va dati seama ce manifestatii de strada ar declansa treaba asta.

     

       Universitati particulare sunt, har Domnului, cu duiumul. Ca, de n-ar fi fost, n-ar fi avut toate caricaturile diplome, tre' sa recunoastem.

     

      Acum, problema se pune altfel: ce se fac acei oameni saraci, cu posibilitati medii si sub, care au 1-2 copii buni, dotati intelectual. Ei ce sanse au, in cazul privatizarii 100% a invatamantului?

     

     Ce era in comunism (? oare am fost noi p-acolo?) stiu. Fara a fi o nostalgica a "epocii de aur", am spus de cateva ori (si o repet, chiar daca vor zice unii ca-i o protie, mi-o asum) ca a avut si partile ei bune. Tu, care esti o social-democrata (dupa cum ai marturisit), nu vad de ce te deranjeaza ca exista varianta platii studiilor, in cazul refuzului repartitiei - care, oricum, nu se intampla, decat la scara redusa. Partea buna era ca toata lumea avea de munca - si nu s-a mai vrut. Sa ne amintim manifestatiile de strada, de dupa revolutie, cand se striga, din toti rarunchii: "fara repartitie!". Eh, nah! Fara e! Si tot nu-i bine, ca fara pile si relatii, e greu pt unul tanar sa-si gaseaca loc de munca. Da-da, stiu...voi starni acum alte furtuni, pentru indrazneala de a face o asemenea afirmatie. Trist - dar adevarat.

     

     Intr-o lume in care non-valorile sunt la mare rang, in care indulgenta si mediocritatea stau in capul mesei, in care adevarata inteligenta trebuie sa-si caute locul oriunde in alta parte...asta se intampla.

     

     Daca cei care pleaca ar fi doar aventurieri, duduite lovite in corason si vanatori de iluzii, as fi de acord 100% sa-si plateasca scoala facuta aici, pe banii contribuabililor - si implicit si ai mei.

     Cum insa mai sunt printre ei si oameni intregi la minte si suflet, cu convingeri sanatoase si care se afirma, pe buna dreptate si pe propriul merit, ma doare sa fiu atat de categorica.

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:27
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 20:28
    0 0
    dalia05 said:
    Mara77 said:http://www.youtube.com/watch?v=JaAWdljhD5o

    nu-i videoclipul original dar merge mai bine asta pe topicul de fata 

     

     

    Bruneta este Regina si roscata Warm. Mai putem atribui rolurile si altora . Mara, muzica e foarte frumoasa

     
    videoclipul original e cu totul altfel, ala mi se pare mai atingator asa la minte si suflet

    This is how I show my love
    I made it in my mind because
    I blame it on my A.D.D. baby

    This is how an angel dies
    I blame it on my own sick pride
    Blame it on my A.D.D. baby

    Maybe I should cry for help
    Maybe I should kill myself (myself)
    Blame it on my A.D.D. baby

    Maybe I'm a different breed
    Maybe I'm not listening
    So blame it on my A.D.D. baby
     
    https://www.youtube.com/watch?v=xgvK78jHUnA - video original

    gagicile alea doua au multe video interesante, m-am uitat intr-o seara la mai multe
    https://www.youtube.com/watch?v=mk7WMZbXN4o 

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 20:29
    0 0
    dalia05 said:

    Bruneta este Regina si roscata Warm. Mai putem atribui rolurile si altora . Mara, muzica e foarte frumoasa

     

    Hate you ma'am...

     
    Chiar crezi ca mi se asorteaza un furtun verde pe la gat???




    Mda, voi " damele" si ideile voastre ciudate despre cum ar trebui un barbac sa se " accesorizeze"...


     

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:29
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 20:31
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 20:34
  •  
    • 2529 mesaje
    3 Feb 2013, 20:32
    1 0
    warmfreezer said:
    dalia05 said:

    Bruneta este Regina si roscata Warm. Mai putem atribui rolurile si altora . Mara, muzica e foarte frumoasa

     

    Hate you ma'am...

     
    Chiar crezi ca mi se asorteaza un furtun verde pe la gat???




    Mda, voi " damele" si ideile voastre ciudate despre cum ar trebui un barbac sa se " accesorizeze"...


     

     dap.

    atat cu "ce", dar si cu "cine" sa se accesorizeze...

     

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:34
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 20:37
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 20:38
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 20:39
    1 0
    Numa pe eva.ro priviti cata stralucire imprastiem
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Feb 2013, 20:40
    1 1
    Romania o tara care investeste in cetateni?? am plecat eu din tara de ceva timp...dar asta parca e din alt film...

    mi-aduc eu greu aminte...poate ma insel...dar 90% din locurile de la stat sunt cu plata...nu-s privatizate pe hartie, dar pentru studenti ele s-au privatizat acum mult timp...si la ce servicii ofera..mie mi-ar fi rusine sa cer atatia bani si sa ofer niste servicii de toata jena...


    p.s. nu plec nicaieri, bre...dar am si alte treburi...sa ascult pekinezul cum latra...too boring
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:40
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 20:41