Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 5035 mesaje
    3 Feb 2013, 20:41
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 20:42
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 20:43
    0 0
    dalia05 said:Regino, Andrada este pentru privatizare si plata studiilor. Eu am zis ca nu e momentul inca, dar ar trebui facuta in viitor

     

    Madam, in ritmul asta jur ca nu voi inchide ochiu' pana nu ma fac si studintele matale...




     

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:44
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16187 mesaje
    3 Feb 2013, 20:46
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:47
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Feb 2013, 20:48
    1 0
    dalia05 said:Sorell, nu sunt 90 % dintre locurile la stat cu plata, ci invers, cred ca de fapt sunt mai putine, se consulta pe site-ul oricarei universitati de stat. . Se plateste o taxa de admitere, e adevarat, si a doua sau a treia (nu sunt tare in administratie)  infatisare la restanta. Si se dau o gramada de burse

     am terminat facultatea la Cuza in Iasi...stiu exact cati studenti erau cu plata si cati fara...asta era procentul...am pierdut locul fara plata majoritatea tocmai ca nu prea primeai mai mult de 7..la fel de cumparat zeci de mii de carti ca sa trecem examene..eheee...ce vremuri...si serviciile de toata jena...dar, na...poate am fost eu ghinionista

     

  •  
    • 2351 mesaje
    3 Feb 2013, 20:48
    1 0
    I_have_a_dream said:hai ca parca se mai aliniaza planetele seara asta. ieri si eu am simtit ca e saturn cu curu-n sus.


    penicyllin, ca pleci sau stai, nu cred ca plange cineva prea mult. esti un nevrotic egocentric care vorbeste singur, fara sa-i poata pasa de altii. nu oferi  nimic de calitate, nici macar umor. nici nu ma mir ca-ti place _eva, care e exact la fel, vie ca ochiu mortului si plina de sine si de ura. si vad ca continui cu jignirile alea de necrescut.

      

     
    Dream, nici mie nu imi place de tine acum. Devii judecator, totusi, cine te-a numit in postura de a tranti cu epitete, by the way, si tu ai diploma de psihiatru sau practici tot ilegal medicina?

    E urat, e o insulta.
    E cam mult sa dai calificative, tu si restul de amatori. Vrei sa intri in grupul celor care cu ocazia unei insulte se urca ca scroafele in copac? De unde cad, evident, rupandu-si slaninuta.
     
    Nu vreau "multumesc-uri", raspunsuri, aprecieri. Nimic.  

  •  
    • 12819 mesaje
    3 Feb 2013, 20:48
    0 1
    si daca e sarac ce? nu poate muncii?
    in state si canada ii vezi intorcand hamburgers la mac, sa-si plateasca loan-ul, la noi, vrem in cluburi.
    la sf. facultatii, ala care a dat banu', chiar a fost interesat sa faca scoala aia, incepe internship-ul din anul 3, la noi, "sa ne dea statul slujbe", "ne-am tocit coatele", etc.
    6-8 salarii medii ar fi okay. as forta cumva studentul sa puna mana la munca, eventual isi alege un oras mai ieftin decat bucurestiul, iasi, timisoara, cluj, pitesti.
    dar, majoritatea ar lua banii de la "babaci" si tot in cluburi "o ard", apoi se plang conducand un taxi, ca el este "doftor in physics", cu master, doctorat si scoala gratis, complet nefolositoare, bani investiti 100% in vanturi.
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 20:49
    0 1
    Am umblat la luminozitate, acu vorbim din aceleasi sfere. Dream, daca frac-tu arata macar un sfert ca tine, trimte-l la mine la un test ORAL de germana sa vedem daca se descurca. Eventual face practica si la MI.
  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:50
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 20:52
    0 0
    dalia05 said:

     

     Warm, te-ai baga la cheltuiala, stii si tu ca a doua facultate la stat se plateste. Mai bine una si aprofundata pe tehnic, unde suntem noi

     
    Hahaha...

    Este normal ca orice distractie sa coste.
    Da' nu-i treaba noastra, turcu' plateste...

    Totul e sa-mi iau examenele " pe bune" si nu din cauza ca ne-am injurat pe eva...




     

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 20:54
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2529 mesaje
    3 Feb 2013, 20:56
    2 0
    sorell said:
    dalia05 said:Sorell, nu sunt 90 % dintre locurile la stat cu plata, ci invers, cred ca de fapt sunt mai putine, se consulta pe site-ul oricarei universitati de stat. . Se plateste o taxa de admitere, e adevarat, si a doua sau a treia (nu sunt tare in administratie)  infatisare la restanta. Si se dau o gramada de burse

     am terminat facultatea la Cuza in Iasi...stiu exact cati studenti erau cu plata si cati fara...asta era procentul...am pierdut locul fara plata majoritatea tocmai ca nu prea primeai mai mult de 7..la fel de cumparat zeci de mii de carti ca sa trecem examene..eheee...ce vremuri...si serviciile de toata jena...dar, na...poate am fost eu ghinionista

     

     

    Eu inca sper ca nu pleci si Tu, precum spune warm...

    Mi-ar parea tare rau.

     



    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 3 Feb 2013, 20:59
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 20:58
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Feb 2013, 20:59
    1 0
    mama_lu_vlad said:
    sorell said:
    dalia05 said:Sorell, nu sunt 90 % dintre locurile la stat cu plata, ci invers, cred ca de fapt sunt mai putine, se consulta pe site-ul oricarei universitati de stat. . Se plateste o taxa de admitere, e adevarat, si a doua sau a treia (nu sunt tare in administratie)  infatisare la restanta. Si se dau o gramada de burse

     am terminat facultatea la Cuza in Iasi...stiu exact cati studenti erau cu plata si cati fara...asta era procentul...am pierdut locul fara plata majoritatea tocmai ca nu prea primeai mai mult de 7..la fel de cumparat zeci de mii de carti ca sa trecem examene..eheee...ce vremuri...si serviciile de toata jena...dar, na...poate am fost eu ghinionista

     

     

    Da fah tu le stii pe toate. Date in pula mea de curvistina. nici sa pictezi nu te mai descurci prea bine muritoare de foame ce esti. vezi in pula mea de picturile tale abstracte si vezi ca ce ai pus pe facebook mai devreme e de tot cacatul. si ai si pretentii de artista )))))))) iti ajunge fa macar de o un inglish brekfast din ce iti iese dupa ce iti vinzi scarnaviile? desteapta pulii care te-a fatat curva de mata. continua sa termini mazgaleala aia albastra si infecta pe care o intitulezi whisperuri picaso al pulii care stie tot si nimic sau mergi mai bine si cerseste si tu de o caramea

     

    iaca de asta nu poti tu dormi tu..daca am bani de caramea...

    esti prea ingusta ca sa pricepi ceva...cred si eu ca te uiti ca vaca la schiuri

  •  
    • 10816 mesaje
    3 Feb 2013, 21:00
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 3 Feb 2013, 21:00
  •  
    • 8901 mesaje
    3 Feb 2013, 21:03
    0 0
    Bey, habar n-am cum o mai fi acum, fi-miu a terminat de mult facultatea (btw, universtitate de stat, dar la "cu taxa", din 220 locuri, doar 20 la "fara", asta ca se dadeau stiute procente, nu si adevarate), daar...pe vremea mea (ingrozitor, stiu, dar n-am cum altfel sa ma exprim), nimeni nu lucra, pt simplul fapt ca n-avea cum. Dalia stie, a facut facultatea cam tot pe-atunci (si p-acol, erau cursuri dimineata, iar dupa-amiaza seminarii si laboratoare, 6 zile pe saptamana. Nu-mi permiteam sa lipsesc, culmea...mai si invatam, in timpul anului, nu cum practica multi, acum, scriu doar cand isi pregatesc fituicile pt examene.

    Si zic si eu, precum Creanga: daca-i popa, sa ceteasca...iar daca-i student, sa se tina de carte.
  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 21:05
    0 0
    sorell said:
    dalia05 said:Sorell, nu sunt 90 % dintre locurile la stat cu plata, ci invers, cred ca de fapt sunt mai putine, se consulta pe site-ul oricarei universitati de stat. . Se plateste o taxa de admitere, e adevarat, si a doua sau a treia (nu sunt tare in administratie)  infatisare la restanta. Si se dau o gramada de burse

     am terminat facultatea la Cuza in Iasi...stiu exact cati studenti erau cu plata si cati fara...asta era procentul...am pierdut locul fara plata majoritatea tocmai ca nu prea primeai mai mult de 7..la fel de cumparat zeci de mii de carti ca sa trecem examene..eheee...ce vremuri...si serviciile de toata jena...dar, na...poate am fost eu ghinionista

     

     in ce an ai facut facultatea?
     ca eu cred ca ai fost si putin ghinionista

  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 21:05
    0 3
    Ori s-a abolit sclavia intre timp ori probabil am gresit sectiunea de interpretari. Io am terminat 97 si zau de erau locuri cu lovele.