Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 17:09
    1 0
    Mara77 said:

    eu nu am nicio dorinta in ceea ce te priveste, nici asteptari nici judecati de valoare (daca am avut le-am pierdut din motivele de citate de tine, de la mine mai sus)

    iti raspunsesem doar cum incerc eu sa fac (nu zic ca-mi reuseste 100%) si te intrebam tu cum vezi/procedezi... nu ca as vrea/cere/impune sa faci ca mine...

    daca simti nevoia sa toci un om (care nu a mai intrat pe topic sa raspunda/combata/scuze explice) pe zeci de pagini, daca simti nevoia sa-i raspunzi Reginei intr-un anumit fel, daca simti nevoia sa ii iei apararea lui sorell pe forum, daca te simti apropiat de anumiti useri si le intelegi iesirile pe care la altii nu le inteleg si nu le accepti (desi sunt din aceeasi categorie, si cred ca stii la ce ma refer), daca simti ca e bine sa aprobi la unul ce nu accepti la altul, sunt convinsa ca ai motivele tale foarte bine intemeiate.

    dar, eu personal, nu vreau nimic de la tine, doar o opinie pe un subiect

     

     
    Hmmm...

    Banuiesc ca te afli in tren sau in vreun alt mijloc de transport...
    Altfel nu imi explic faptul ca desi presupui ca stiu foarte bine ce ai spus, sari de la o idee la alta fara a avea nici un fel de legatura.
    Eventual cand mai stationezi in vreo gara, incearca sa fii ceva mai coerenta in ceea ce spui.

    I'm just human, after all...
    Chiar nu stiu de unde ti-a venit ideea ca inteleg absolut tot ceea ce postezi atat de incriptat.

    Plus, se stie ca barbatilor nu trebuie sa le bagi sub nas insinuari de gen: " Cineva trebuie sa duca gunoiul!".
    Procedand astfel risti sa primesti replica: " Ok darling, pentru mine esti Cineva...". 





    P.S

    Incercam sa spun doar ca de la tzara fiind, nu pot sa inteleg chiar toate subtilitatile postarii dumitale.
    Ori, pentru a nu lasa loc de alte confuzii, indicat ar fi sa-mi spui direct cum ar trebui sa ma comport pentru a fi bine vazut in aceasta selecta societate.

    Eventual, daca tot iti ucizi neuronii gandind cum ar fi mai frumoasa in opinia dumitale viata pe care tocmai o conduc, astept si niste sfaturi practice venite din partea dumitale...

    Nu de alta, insa de vorbe goale m-am cam saturat.



     


    Acest mesaj a fost editat de către warmfreezer: 3 Feb 2013, 17:15
  •  
    • 4724 mesaje
    3 Feb 2013, 17:15
    0 1
    warmfreezer said:
    Mara77 said:

    eu nu am nicio dorinta in ceea ce te priveste, nici asteptari nici judecati de valoare (daca am avut le-am pierdut din motivele de citate de tine, de la mine mai sus)

    iti raspunsesem doar cum incerc eu sa fac (nu zic ca-mi reuseste 100%) si te intrebam tu cum vezi/procedezi... nu ca as vrea/cere/impune sa faci ca mine...

    daca simti nevoia sa toci un om (care nu a mai intrat pe topic sa raspunda/combata/scuze explice) pe zeci de pagini, daca simti nevoia sa-i raspunzi Reginei intr-un anumit fel, daca simti nevoia sa ii iei apararea lui sorell pe forum, daca te simti apropiat de anumiti useri si le intelegi iesirile pe care la altii nu le inteleg si nu le accepti (desi sunt din aceeasi categorie, si cred ca stii la ce ma refer), daca simti ca e bine sa aprobi la unul ce nu accepti la altul, sunt convinsa ca ai motivele tale foarte bine intemeiate.

    dar, eu personal, nu vreau nimic de la tine, doar o opinie pe un subiect

     

     
    Hmmm...

    Banuiesc ca te afli in tren sau in vreun alt mijloc de transport...
    Altfel nu imi explic faptul ca desi presupui ca stiu foarte bine ce ai spus, sari de la o idee la alta fara a avea nici un fel de legatura.
    Eventual cand mai stationezi in vreo gara, incearca sa fii ceva mai coerenta in ceea ce spui.

    I'm just humen, after all...
    Chiar nu stiu de unde ti-a venit ideea ca inteleg absolut tot ceea ce postezi atat de incriptat.

    Plus, se stie ca barbatilor nu trebuie sa le bagi sub nas insinuari de gen: " Cineva trebuie sa duca gunoiul!".
    Procedand astfel risti sa primesti replica: " Ok darling, pentru mine esti Cineva...". 





    P.S

    Incercam sa spun doar ca de la tzara fiind, nu pot sa inteleg chiar toate subtilitatile postarii dumitale.
    Ori, pentru a nu lasa loc de alte confuzii, indicat ar fi sa-mi spui direct cum ar trebui sa ma comport pentru a fi bine vazut in aceasta selecta societate.

    Eventual, daca tot iti ucizi neuronii gandind cum ar fi mai frumoasa in opinia dumitale viata pe care tocmai o conduc, astept si niste sfaturi practice venite din partea dumitale...

    Nu de alta, insa de vorbe goale m-am cam saturat.



     

     Poti scoate taranul din tzara , dar nu poti scoate tara din tzaran ..
    Scuze warm ! Este ,adevarul !

  •  
    • 4724 mesaje
    3 Feb 2013, 17:19
    0 1
    Tot pentru tine warm . Cum poti avea incredere intr-o femeie care sangereaza 7 zile ,si nu moare ..
    Exact ca in bancul in care doua buci au fost facute de kkat atata timp, si tot inpreuna sunt ...
  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 17:21
    3 1
    warm, nu mai dau citate la postari lungi ca n-are sens...

    ok, pe intelesul tau: lasa-o asa cum a picat, ai dreptate

    cum nu-mi place faptul ca ai luat postarea mea ca pe un atac la persoana si continui sa ma ataci in conditiile in care n-am fost decat friendly, hai sa ne ignoram reciproc, ce zici?
     
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 17:22
    1 1
    A ajuns Mara in triaj.
  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 17:31
    1 1
    mikizda said:A ajuns Mara in triaj.

     
    pai mai miki mai, am imbatranit: fie sunt mai inteleapta, fie incep sa ma senilizez, oricum ar fi, mi-e bine  

  •  
    • 9728 mesaje
    3 Feb 2013, 17:35
    6 0
    mikizda said:Nu ma pasioneaza neam politica. Mara a zis ceva frumos p-acolo. In alta ordine de idei, ca Reina se lua de Sore, o fi avut motiv,motiv ce pe mine zau de ma priveste.

     
    I-auzi unde i se ascundeau scuzele Reginei
    Si de cand  are nevoie Regina sa aiba motive (eventual si serioase ) sa se repeada la cineva?


    Si imi place de voi, ii tot ziceti Regina, Reina....sunt unele momente in care eu una din Neagra nu m-as mai opri sa ii zic  


     

  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 17:36
    1 1
    Esti bine asa cum esti, zau. Asta daca conteaza parerea mea.
  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 17:40
    1 1
    mikizda said:Esti bine asa cum esti, zau. Asta daca conteaza parerea mea.

     
    conteaza mah, cum nu?  

  •  
    • 8901 mesaje
    3 Feb 2013, 17:42
    4 0

    Sara-buna tuturor!

    Nush’ de ce, dar am sentimentul ca s-au schimbat locurile, in seara asta: cine fuse pe margini intra in ring, iar protagonistele din prima linie iesira in time out.

    O fi Freo stratagema, ceva…

     

    Doar tu, warm, ai ramas pe metereze, sa faci fata la alte valuri, sa raspunzi la atacuri noi, venite de la useri vechi. Se strang randurile, se regrupeaza ienicerii, zornaie lancile si lupta continua.

     

    “Capul lui Motoc!”

     

    Si pentru ca fiecare e “cineva”, nu trebuie sa falsam si sa ne explicam simpatiile vs antipatii, de altfel, cat se poate de omenesti.

    Si nici sa cautam nestemate in mocirla, pe principiul ca "nu se stie niciodata"...uitand, pare-se, ca "la umbra marilor copaci nu creste iarba".

     

    In ce ma priveste, decat sa ajung intr-o gara unde nu ma asteapta “niminia”, mai bine in satucul meu, cu prietenii mei, care ma ciufulesc, fara sa-mi rupa oasele.

     

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 17:44
    1 0
    ponta said:

     Poti scoate taranul din tzara , dar nu poti scoate tara din tzaran ..
    Scuze warm ! Este ,adevarul !

     


    Hahahahaha...


    Uite in sfarsit niste cuvinte adevarate.

    Ponta, io pe tine nu am cum sa ma supar.
    Deci nu ai pentru ce sa-ti ceri scuze.
    Cel mult, apreciez ori " sar" peste postarile tale.

    In cazul asta, chiar apreciez faptul ca mi-ai raspuns " la obiect". 
    Sincer, chiar ma-am saturat ca mereu sa mi se " cante in struna".
    Chiar simt lipsa unui prieten adevarat care sa ma ia de gat si sa dea cu mine de toti peretii atunci cand fac " nefacute"...

    Desigur, cu mici exceptii, nu prea gasesc pe aici un astfel de caracter.

    Ca se trezesc cate unele " insetate" sa-mi fie piercing la jugulara, e alta treaba...
    Cu blana-mi de urs chiar nu am nici o jena sa ma " despaduchez" de astfel de paraziti.




     

  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 17:47
    1 2
    Nu t-a priit cafeaua , Cafe?
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 17:47
    1 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 17:50
    1 2
    Numa oi cu cabina si disfrutate pe aici
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 17:51
    1 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16187 mesaje
    3 Feb 2013, 17:52
    1 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 17:56
    1 1
    Pai nu stiu, spuneti, ca sunam acu,pe cine vreti sa chemam la scandal?
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 17:56
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 17:58
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16187 mesaje
    3 Feb 2013, 17:58
    1 2
    Mesaj şters de administrator