Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 2529 mesaje
    3 Feb 2013, 13:48
    0 0
    GeneralElectric said:Neata
    Lasa ca si fara galerie merge. Singur impotriva tuturor  
    Challenging  
    Si pe urma vine una ca mine, citeste si isi da cu parerea, nesolicitat  

     

    Pai eu crezi ca m-am afirmat aciulea introdus de "freuna"?

    am dat din coate, olteneste...

     

    Nu ca n-as fi avut loc,

    da'erau vreo doua-trei talentoase la intrare,

    care astupau usha, ca sa ramana numa ele...

  •  
    • 2529 mesaje
    3 Feb 2013, 13:52
    3 0
    bai nene...

    daca ma iau dupa gura unor "cu(R)v(O )ioase",
    ar trebui sa cred ca pana la venirea mea aciulea, se beau numai ceaiuri de sunatoare...

    (nu, nu cred asta. cotzoharla e o specie de la adam si eva.
    e aia careia sarpele i-o shutit maru'.)


    Acest mesaj a fost editat de către penicyllin: 3 Feb 2013, 13:52
  •  
    • 12819 mesaje
    3 Feb 2013, 14:09
    0 0
    marylucrys said:Tsu,astea-s bancuri sau chestii adevarate?Mey si io mi-s agresiva-n trafic, insa unelte in porbagaj nu am Folosesc doar tocurile ,atunci cand am dreptate...

     
    cat se poate de adevarate:

    tsunnami said:acu'vreo 3-4 zile, dam sa ies de pe o strada mica.
    bucuresti, N44.44703,E26.110304 Jan 30, 2013, 6PM


    vin spre romania. trec de granita germania austria, hotel servus, statia de benzina schell, N48.400588,E13.426162, Jan 23, 2013, 10:30PM 


    tg. mures.
    ma opresc la omv.
    N46.525959, E24.600204, Jan 28, 2013, 6:30PM

    bucuresti,
    intru pe forum pe eva...
    anytime

    '

    yep.. din pacate..

  •  
    • 4724 mesaje
    3 Feb 2013, 14:26
    0 0

    Dimineatza a fost cand ieram io la biserica ..  De mic copil merg duminica la biserica , dau acatiste fac matani , conjurul biserici cu plecaciuni ..Un lucru ciudat sa intamplat azi ! o nefericita si roaba pe deasupra , nu stiu de ce ,dar asa'i spunea POPO.. Cred ca avea pacate multe ca era tare nacajata .. Spunea lu fericitu popo, ca vrea sa castige la Loto .  Si parintele'i spunea ..Joca hai nefericito daca vrai sa castigiiii !!!

  •  
    • 4724 mesaje
    3 Feb 2013, 14:29
    0 0
    O intrebare pentru ardeleni ..

    Care este diferenta dintre . Lespedea de onoare si piatra de capatai ?
    Acest mesaj a fost editat de către ponta: 3 Feb 2013, 14:30
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 14:43
    2 1
    penicyllin said:bai nene...

    daca ma iau dupa gura unor "cu(R)v(O )ioase",
    ar trebui sa cred ca pana la venirea mea aciulea, se beau numai ceaiuri de sunatoare...

    (nu, nu cred asta. cotzoharla e o specie de la adam si eva.
    e aia careia sarpele i-o shutit maru'.)

    Man...

    Cam zici dumitale ceva pe acolo.
    Nu musai ca s-ar fi baut ceai de sonerie, dar parca era totusi o alta atmosfera...
    Nu pretind ca Rybana ( de exemplu) ar fi fost o fiinta perfecta, insa era placut sa o citesti.
    In sensul ca uneori iti schimba ziua in mod placut.

    Si ca ea au mai fost vreo cateva fete...

    Desigur, ajungand sa le fie sila sa mai posteze pe aici, au preferat sa nu mai intre.
    Ultimul exemplu ( recent) este Eva...

    Urmatorul, foarte posibil sa fie sorell.
    Iar aici, trebuie sa recunosc ca ma simt lezat.
    Sorell imi este o foarte buna prietena, si as fi in stare sa rastorn cu susul in jos tot forumul in cazul in care careva o jigneste.

    Pana la urma, o mare cantitate din ura cu care am atacat-o pe Rejina, e provocata fix de faptul ca s-a luat de sorell.

    Ok, recunoaste si ea ca nu este perfecta, chiar imi aduc si acum aminte de raspunsurile sale " cuminti" din momentul in care lumea i-a sarit in cap pe motiv ca a scris " plancarda"...
    Totusi, faptul ca se intampla sa faca unele greseli, este de mii de ori platit prin bunatatea si gandurile bune pe care le transmite celor ce sunt in suferinta.
    Plus, desi este plecata in UK si o duce relativ bine, nu vine sa defileze cu tot felul de " basini" gen " eu cheltui intr-o saptamana cat voi ( fraierilor) nu castigati intr-un an"...
    Dimpotriva, mai degraba Rejina se incadreaza in acest profil psihologic.


    Nu vreau ca lumea sa perceapa cum ca m-as scuza, ori ca mi-ar fi rusine cu faptul ca am fost agresiv lately.
    M-as multumi ca lumea sa inteleaga ca nu de nebun am actionat asa, ci ca un raspuns la mojiciile aruncate anterior de catre stimabila noastra Rejina.


     

  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 14:48
    2 1
    eu te-am urat corect gramatical

    666-lea mesaj  
    Acest mesaj a fost editat de către Mara77: 3 Feb 2013, 14:51
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 14:56
    0 1
    Mara77 said:eu te-am urat corect gramatical

     

    Fata frumoasa, eu mereu am apreciat faptul ca mi-ai spus direct ceea ce gandesti...
    Dureros sau nu pentru mine, m-ai tratat ca pe o fiinta umana si asta imi este de ajuns.

    Pana la urma, nu imi doresc sa castig un premiu de popularitate, ci vreau sa fiu cat se poate de corect cu ceilalti.

    Oarecum, parca simt ca mi-as dori sa fiu cam ca si tine.
    Adica, sa-mi permit sa spun fix ce am pe suflet...

     

  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 15:00
    0 0
    La ce impozite sunt in Uk, zau de nu sunt solidara cu Sorell.
  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 15:17
    0 1
    warmfreezer said:
    Mara77 said:eu te-am urat corect gramatical

     

    Fata frumoasa, eu mereu am apreciat faptul ca mi-ai spus direct ceea ce gandesti...
    Dureros sau nu pentru mine, m-ai tratat ca pe o fiinta umana si asta imi este de ajuns.

    Pana la urma, nu imi doresc sa castig un premiu de popularitate, ci vreau sa fiu cat se poate de corect cu ceilalti.

    Oarecum, parca simt ca mi-as dori sa fiu cam ca si tine.
    Adica, sa-mi permit sa spun fix ce am pe suflet...

     

     friend of my mine, trebuie sa avem grija si felul in care spunem ce gandim si ce avem pe suflet

    eu inca lucrez la asta

     tu?

  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 15:31
    0 0
    mikizda said:La ce impozite sunt in Uk, zau de nu sunt solidara cu Sorell.

    Eiii, lasatz'...

    Ca nici nu Romanika nu mi-e chiar rusine cand vine vorba de taxe si impozite.
    Marea diferenta insa, este ca acolo se mai intampla ca din banii ce contribuabilul ii toarna in buzunarul statului, o infima parte sa i se intoarca inapoi.
    Chiar daca nu in numerar, ci sub alte forme... 
    Daca nu ma insel, pe la inceputurile mele pe eva.ro, am mai pomenit faptul ca am ramas " masca" auzind un spot publicitar la radio, spot ce era platit fix din banii contribuabililor.

    Desigur, nu mai tin minte exact, insa suna cam in genul:

    " Oameni buni, stim ca e recesiune economica.
    Stim ca sunteti foarte stresati datorita faptului ca banii nu va mai ajung...
    Totusi, va rugam NU DIVORTATI!!!
    Incercati sa va rezolvati problemele cu ajutorul unui consilier familial.
    Va punem la dispozitie gratuit cabinetul " X" de pe strada "Y", sperand sa puteti trece si peste aceasta incercare a vietii..."

    Privind din directia asta, prefer la orice ora o tara in care cuvintele " Potrivit Constitutiei, Statul protejeaza familia" nu sunt doar niste vorbe goale...

     
     

  •  
    • 10876 mesaje
    3 Feb 2013, 15:35
    1 0
    Nu ma pasioneaza neam politica. Mara a zis ceva frumos p-acolo. In alta ordine de idei, ca Reina se lua de Sore, o fi avut motiv,motiv ce pe mine zau de ma priveste. Stii cum se zice, ele se bat ele se impaca, ass ca io zau de m-as baga intr-o cearta de femei.
  •  
    • 4724 mesaje
    3 Feb 2013, 15:42
    1 0
    Vand pastile inpotriva tantarilor !! Da , acum iarna .........!!!
  •  
    • 8715 mesaje
    3 Feb 2013, 16:03
    0 0
    Mara77 said:

     friend of my mine, trebuie sa avem grija si felul in care spunem ce gandim si ce avem pe suflet

    eu inca lucrez la asta

     tu?




    Hmmm...

    " Patimas" fiind din fire, este cat se poate de clar ca am o gramada de treaba...
    Totusi, asta nu inseamna ca nu am realizat ca de cele mai multe ori se intampla sa fiu ale dreaq de agresiv si ca nu doresc sa ma schimb...

    Partea cea mai proasta este ca efectiv nu ma ajuta " niminea".
    In sensul ca nu ma plang pentru ca nu sunt " mangaiat" pe crestetul paralelipipedic, ci simt ca nu imi este de nici un ajutor faptul ca mereu mi se baga batzul prin gard...

    Ca de exemplu, tinand cont ( si) de faptul ca pe alt topic  mi-am facut cunoscuta viata pe care am trait-o pana pe la 20, oare ce interpretate i-ai da textului ce urmeaza?

    " deci ce dracu nu intelegi? pe eva tre sa intri doar sa te vaiti si sa imparti forumul in doua cete.... "

    La asemenea vorbe, este clar ca prin " ricochet" simteam ca si mie mi se adreseaza acesta Rejina. 


    I see...

    Pentru a fi " uns" cavaler, asa cum Dalia mi-a sugerat, ar trebui mai intai sa " stau capra" si sa accept tot felul de abuzuri din partea unora ce inca se incalta cu caciula.

    Veri nais!!!

    Alte dorinte ma'am???

    Nu de alta, insa in timpul liber ofer si servicii pe post de " pestisorul de aur"...
    Deci, mai trebuie ( conform job description-ului) sa-ti mai indeplinesc inca doua dorinte.





     

  •  
    • 6798 mesaje
    3 Feb 2013, 16:07
    0 0
    eu mi-am facut plase impotriva tantarilor in decembrie  
  •  
    • 14418 mesaje
    3 Feb 2013, 16:08
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    3 Feb 2013, 16:11
    0 0
    pai nu le-am pus inca, sunt doar facute, pregatite, le pun la primavara.
    deocamdata stau in dressing bine merci. 
  •  
    • 4503 mesaje
    3 Feb 2013, 16:26
    3 1
    warmfreezer said:
    Mara77 said:

     friend of my mine, trebuie sa avem grija si felul in care spunem ce gandim si ce avem pe suflet

    eu inca lucrez la asta

     tu?



    Hmmm...

    " Patimas" fiind din fire, este cat se poate de clar ca am o gramada de treaba...
    Totusi, asta nu inseamna ca nu am realizat ca de cele mai multe ori se intampla sa fiu ale dreaq de agresiv si ca nu doresc sa ma schimb...

    Partea cea mai proasta este ca efectiv nu ma ajuta " niminea".
    In sensul ca nu ma plang pentru ca nu sunt " mangaiat" pe crestetul paralelipipedic, ci simt ca nu imi este de nici un ajutor faptul ca mereu mi se baga batzul prin gard...

    Ca de exemplu, tinand cont ( si) de faptul ca pe alt topic  mi-am facut cunoscuta viata pe care am trait-o pana pe la 20, oare ce interpretate i-ai da textului ce urmeaza?

    " deci ce dracu nu intelegi? pe eva tre sa intri doar sa te vaiti si sa imparti forumul in doua cete.... "

    La asemenea vorbe, este clar ca prin " ricochet" simteam ca si mie mi se adreseaza acesta Rejina. 


    I see...

    Pentru a fi " uns" cavaler, asa cum Dalia mi-a sugerat, ar trebui mai intai sa " stau capra" si sa accept tot felul de abuzuri din partea unora ce inca se incalta cu caciula.

    Veri nais!!!

    Alte dorinte ma'am???

    Nu de alta, insa in timpul liber ofer si servicii pe post de " pestisorul de aur"...
    Deci, mai trebuie ( conform job description-ului) sa-ti mai indeplinesc inca doua dorinte.





     

    eu nu am nicio dorinta in ceea ce te priveste, nici asteptari nici judecati de valoare (daca am avut le-am pierdut din motivele de citate de tine, de la mine mai sus)

    iti raspunsesem doar cum incerc eu sa fac (nu zic ca-mi reuseste 100%) si te intrebam tu cum vezi/procedezi... nu ca as vrea/cere/impune sa faci ca mine...

    daca simti nevoia sa toci un om (care nu a mai intrat pe topic sa raspunda/combata/scuze explice) pe zeci de pagini, daca simti nevoia sa-i raspunzi Reginei intr-un anumit fel, daca simti nevoia sa ii iei apararea lui sorell pe forum, daca te simti apropiat de anumiti useri si le intelegi iesirile pe care la altii nu le inteleg si nu le accepti (desi sunt din aceeasi categorie, si cred ca stii la ce ma refer), daca simti ca e bine sa aprobi la unul ce nu accepti la altul, sunt convinsa ca ai motivele tale foarte bine intemeiate.

    dar, eu personal, nu vreau nimic de la tine, doar o opinie pe un subiect

     

  •  
    • 4724 mesaje
    3 Feb 2013, 16:32
    0 1
    Regina_Neagra said:
    bertha_ said:eu mi-am facut plase impotriva tantarilor in decembrie  

     

    sa stii ca nu e minciuna ca se strica daca stau la geam cand e foarte frig .

     




    Plasele sunt pentru tantari , nu pentru omidee !! Omideele ,fal,fal si-au zboru .Regino !!!Nu la masina breeeeee!!!

  •  
    • 4724 mesaje
    3 Feb 2013, 17:04
    1 1

    Stie cineva unde se gaseste o fata cu fler ? Omidee ,gasesc oricand , Rejino ! hai sa incercam sa conturam un viitor comun . Aiii ??