Turneu

Mel B, spitalizată de urgență: Vedeta de la Spice Girls şi-a pierdut vederea la ochiul drept

Cântăreața britanică a fost spitalizată de urgenţă, la Londra, după ce şi-a pierdut complet vederea la ochiul drept.
Simona Halep îşi amână operaţia

Prezentă la Cluj-Napoca, pentru meciul de FED Cup contra Cehiei, jucătoarea de tenis a dezvăluit că intervenţia chirugicală pentru deviaţie de sept nu era urgentă.
Simona Halep, eliminată în primul tur de la Australian Open

Românca, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost eliminată în primul tur al Australian Open, după ce a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-4, 6-3, de chinezoaica Shuai Zhang, locul 133 WTA, sportivă venită din calificări.
Pe cont propriu. Victoria Beckham nu mai vrea să audă de Spice Girls

Vedeta a decis să nu participe la a 20-a aniversare a trupei din care a făcut parte, preferând să se concentreze pe familie și afaceri.
Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Sydney

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 7-5, pe sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 5, calificându-se în semifinalele turneului de categorie Premier de la Sydney.
Mariah Carey, spitalizată de urgență cu deshidratare severă

Deși s-a purtat ca o adevărată profesionistă la lansarea cărții sale cu povești de Crăciun, în Soho, artista a spus că nu se simte în formă și a fost internată în spital imediat, relatează tabloidul online american TMZ, citat de Agerpres.
Anca Ţurcaşiu a dezvăluit cât de mult a suferit din dragoste: „Mergeam pe stradă şi plângeam!“

După despărţirea de Gheorghe Gheorghiu, cântăreaţa a descoperit că soţul său era admiratorul fostului ei iubit.
Chris Brown nu are voie să intre în Australia

Cântăreţul american încă resimte consecinţele faptelor sale din 2009, când a agresat-o fizic pe Rihanna, iubita sa la acea vreme.
Robbie Williams vrea să revină în grupul Take That

Cântăreţul a iniţiat o serie de "discuţii secrete" cu foştii lui colegi din grupul Take That cu scopul de a reveni în această formaţie în 2016, cu ocazia împlinirii a 25 de ani de la înfiinţarea trupei, afirmă un tabloid britanic, citat de site-ul contactmusic.com.
Whitney Houston, turneul unei holograme

O hologramă a regretatei cântăreţe americane "va pleca într-un turneu" în Statele Unite ale Americii, anul viitor, la patru ani de la decesul acesteia, evenimentul realizat de Hologram USA primind acordul familiei artistei.
Semifinalele feminine de la US Open, reprogramate: Simona Halep joacă vineri, de la ora 18:00

Organizatorii US Open au anunţat, joi seară, că semifinalele la simplu feminin au fost reprogramate pentru vineri, iar conform programului publicat după anunţ, Simona Halep o va întâlni pe Flavia Pennetta în primul meci de pe arena Arthur Ashe, de la ora 18.00.
Simona Halep s-a calificat în turul al doilea al US Open

Românca, locul 2 WTA, s-a calificat, marţi, în turul al doilea al turneului de Grand Slam US Open, după ce a beneficiat de abandonul sportivei Marina Erakovic din Noua Zeelandă, locul 99 WTA, la scorul de 6-2, 3-0.
Simona Halep revine pe locul 2 în clasamentul WTA

Deşi învinsă de Serena Williams în finala turneului de la Cincinnati, românca revine pe locul 2 în clasamentul WTA, cu 6.130 de puncte, conform ierarhiei ce a fost dată publicităţii luni, informează site-ul wtatennis.com, citat de Mediafax.
Simona Halep s-a calificat în sferturi la Cincinnati

Românca, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a învins-o, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2, pe sportiva germană Andrea Petkovic, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 15, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati.
Simona Halep, după abandonul din finala de la Toronto: „Nu era posibil să continui“

Românca, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a abandonat, duminică, finala turneului de categorie Premier 5 de la Toronto, disputată cu elveţianca Belinda Bencic, locul 20 WTA, la scorul de 6-7 (5), 7-6 (4), 0-3, meci în care a acuzat probleme medicale. La final, Halep a declarat că...
Simona Halep s-a calificat în sferturi la Toronto

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a învins-o, joi, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-4, pe sportiva germană Angelique Kerber, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 13, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 Rogers Cup.
Simona Halep s-a calificat în optimi de finală la Toronto - VIDEO

Jucătoarea de tenis, cap de serie numărul 2 şi locul 3 WTA, s-a calificat, miercuri, în optimi de finală la Toronto (Canada), turneu de categorie Premier 5 dotat cu premii în valoare totală de 2.513.000 de dolari, informează site-ul oficial al competiţiei.
Simona Halep a deschis bursa de la Toronto

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA, a deschis, luni dimineaţă, bursa de la Toronto, una dintre cele mai mari din lume, acţionând clopoţelul care anunţă începerea tranzacţiilor, informează Mediafax.
Madonna şi-a angajat o asistentă care îi aduce aminte să mănânce

Vedeta este prea ocupată cu pregătirile pentru noul său turneu mondial, "Rebel Heart Tour", care va debuta pe 9 septembrie, la Montreal, în Canada, aşa că şi-a angajat o asistentă al cărei rol este să-i amintească să ia masa, informează site-ul closermag.fr, citat de Mediafax.
Robbie Williams dă în judecată un fost angajat

Cântăreţul l-a dat în judecată pe un fost angajat care i-a intentat proces lui şi soţiei sale, actriţa Ayda Field, acuzându-i de hărţuire sexuală, informează site-ul contactmusic.com, citat de Mediafax.
Simona Halep, şedinţă de yoga în Singapore - VIDEO

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA, a participat la o şedinţă de yoga la Marina Bay Sand din Singapore, a anunţat, miercuri, cotidianul italian Gazzetta dello Sport, citat de Mediafax.