De ce atatea femei singure?

  •  
    • 7967 mesaje
    11 Apr 2011, 15:05
    0 0
    Si eu care credeam ca traim intr-o societate civilizata! Cred ca tot pe vremea bunicii am ramas..
  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    11 Apr 2011, 15:07
    0 0

    Orion, aici se stie tot, fata draga.
    Daca vreodata ai vreo nelamurire, ceva, vii aici si afli


    Acest mesaj a fost editat de către svf: 11 Apr 2011, 15:08
  •  
    • 4 mesaje
    11 Apr 2011, 15:07
    0 0

    Intr-o societate civilizata traiesti tu, Salma.

     

    SVF, stiu ca sunt numai atotstiutori si unele atotstiutoare pe aici.


    Acest mesaj a fost editat de către Orion: 11 Apr 2011, 15:08
  •  
    • 8901 mesaje
    11 Apr 2011, 15:07
    0 0
    Bai, io nu stiu cat braveaza si cat nu, da' vad ca fie barbat, fie fomeie, tot "alearga" dupa o fusta or o izmana...
  •  
    • 7967 mesaje
    11 Apr 2011, 15:10
    0 0
    andrada86 said:
    Bai, io nu stiu cat braveaza si cat nu, da' vad ca fie barbat, fie fomeie, tot "alearga" dupa o fusta or o izmana...

     

    Doar in perioada reducerilor

  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    11 Apr 2011, 15:12
    0 0
    Asa Orion, sa vii aici cu incredere, ca la mama omida

    Ma apuc de curatenie.
  •  
    • 8901 mesaje
    11 Apr 2011, 15:15
    0 0
    salmarose said:
    andrada86 said:
    Bai, io nu stiu cat braveaza si cat nu, da' vad ca fie barbat, fie fomeie, tot "alearga" dupa o fusta or o izmana...

     

    Doar in perioada reducerilor

           

             Salma, acum, serios, tu de ce bravezi? Ca nu faci parte din categoria femeilor singure...

  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 15:16
    0 0
    svf, sper sa nu te superi prea tare pe mine dar , daca era asa de bine cand erai singura, de ce te-ai mai maritat? pe bune acuma...
  •  
    • 3216 mesaje
    11 Apr 2011, 15:17
    0 0
    Fabian843 said:
    Diferanta dintre un barbat singur si o femeie singura e foarte mare...
    Am 4 prieteni care sunt singuri , motivul pt care sunt singuri vor sa faca cariera... Au avut prietene dar din cauza lor nu puteau sa faca cariera deoarece nu aveau timpul necesar sa studieze si sa se inplice total in cariera.... ba ca nu au timp de EA ,ba ca nu ii mai acorda atentie ...si asa au renuntat...
    Acuma au joburi fff bune salar ffff bun si din cand in cand mai gasesc cate o pitipoanca sa se distreze....
    Dar femeia nu prea doreste cariera, daca e singura e din cauza pretentilor care le are....
    Aici sa nu credeti ca generalizez , dar nu toate femeile aspira la cariera...

     

    hai nu zau? de unde si pana unde?

    si de unde si pana unde un barbat nu poate face cariera din cauza jumatatii? ca amicii aia ai tai au dat de pisi, problema lor. nu vad de ce trebuie sa generalizezi.

    in plus, s-a vazu si reversul ultimei tale fraze, chiar si pe-aici pe eva.ro: tinere ale caror parteneri nu se zdrobeau cu munca, preferand ca ele sa-i sustina sau chiar intretina.

     

    d'oh! ce-mi "plac" mie cei care se dau cocosi doar fin'ca au CNP cu 1...

  •  
    • 4 mesaje
    11 Apr 2011, 15:17
    0 0
    svf said:
    Asa Orion, sa vii aici cu incredere, ca la mama omida

    Ma apuc de curatenie.

     

     

    Asa voi face  .

  •  
    • 1427 mesaje
    11 Apr 2011, 15:17
    0 0
    Auzi, Diego, esti blond cumva?
    Si intelegi numai ce vrei tu?
    Asta asa, ca o interventie de-a mea, stiu ca nu mie mi te-ai adresat, dar jur ca ma enerveaza maxim oamenii care scot din context.
    Si nu pot sa ma abtin sa nu comentez
  •  
    • 7967 mesaje
    11 Apr 2011, 15:18
    0 0
    andrada86 said:
    salmarose said:
    andrada86 said:
    Bai, io nu stiu cat braveaza si cat nu, da' vad ca fie barbat, fie fomeie, tot "alearga" dupa o fusta or o izmana...

     

    Doar in perioada reducerilor

           

             Salma, acum, serios, tu de ce bravezi? Ca nu faci parte din categoria femeilor singure...

     Nu inteleg ce anume intelegi tu prin bravarea asta....Eu nu bravez pe nimeni, fecare face ce doreste cu viata lui, dar totusi u trebuie sa le consideram handicapate doar pt ca vor sau se intampla sa fie singure...

  •  
    • 3216 mesaje
    11 Apr 2011, 15:21
    0 0
    andrada86 said:
    Bai, io nu stiu cat braveaza si cat nu, da' vad ca fie barbat, fie fomeie, tot "alearga" dupa o fusta or o izmana...

     

    pai daca fiecare alearga dupa careva, cine mai e fugaritul si cine fugaritorul?   sau ne alergam in cerc?   

     

    acum serios: fiecare alege ce e mai bine pt el/ea, sau ce considera la un moment dat ca e mai bine.

    daca partenerul nu e in standardele cerute, mai bine fara. daca e, mai bine cu.

    ce e atat de greu?

     

    si total on-topic: femeile singure sunt in plin proces de cautare/asteptare a standardului.

     

     

  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    11 Apr 2011, 15:22
    0 0
    Mey Diego mama, tata, bunica.... chem rudele in viata in ajutor, Intelegi numai ce vrei tu? Orice om, or ma rog, poate doar unii, nu stiu, nu am facut statistici, la un moment dat in viata are nevoie de o perioada de singuratate. La unii dureaza mai mult, la altii mai putin,
    Unii se simt fericiti altii nu. Nu toata lumea este la fel.

    Daca am facut greseli gramaticale, rog a mi se ierta. Nu stiti in ce pozitie scriu acum
  •  
    • 127 mesaje
    11 Apr 2011, 15:22
    1 0
    hau hauuuu
    Nu generalizez, am spus clar ca nu toate fomeile...
    Dar in general asa e, cand un om trebuie sa invete si iar sa invete....nu toata lumea intelege.....
    Si credema nu au dat de nici o pisi....
    Femeia care e singura NU STIE CE VREA asta e raspunsul....din p.d.v. al meu......
  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    11 Apr 2011, 15:25
    0 0
    iar barbatul singur e curvar.

    Gata, m-am linistit acum, Am inteles ca habar nu am avut ce vreau. Unde era eva pe vremea aia?
  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 15:26
    0 0
    mahtobleyla said:
    Auzi, Diego, esti blond cumva?
    Si intelegi numai ce vrei tu?
    Asta asa, ca o interventie de-a mea, stiu ca nu mie mi te-ai adresat, dar jur ca ma enerveaza maxim oamenii care scot din context.
    Si nu pot sa ma abtin sa nu comentez

     

    sa nu te abtii. zi-mi ce ai pe suflet. chiar daca am CNP care incepe cu 1, sa stii ca imi place sa discut cu o femeie, sa ii ascult of-urile. asa ca spune-mi: ce te-a deranjat?

    si sa stii ca nu sunt blond, btw.

  •  
    • 3216 mesaje
    11 Apr 2011, 15:33
    0 0
    Fabian843 said:
    hau hauuuu
    Nu generalizez, am spus clar ca nu toate fomeile...
    Dar in general asa e, cand un om trebuie sa invete si iar sa invete....nu toata lumea intelege.....
    Si credema nu au dat de nici o pisi....
    Femeia care e singura NU STIE CE VREA asta e raspunsul....din p.d.v. al meu......

     

    of, of, mai, mai... sa invete zici? pai cat sa invete?

    vorbim cumva de medici aici, ca din cate stiu eu aia saracii dau examene peste examene toata viata?

    ca sper ca nu discutam de femei/barbati din intervalul de vrasta 20-30 de ani, da? in umila mea opinie, as zice ca putem pune problema "a ramas singur(a)" dupa 40 de ani. pana atunci, e perioada de cautari/tatonari/teste/decizii.

    spune-mi si mie, ce mai are de invatat ca sa-si construiasca o cariera barbatul de la 30 de ani in sus?

    cat despre fetele alea, pai, din punctul meu de vedere, una care vrea sa fie centrul universului lu' iubi' altfel nu poate fi numita decat pisi   

    alea cu zeci de sms-uri, apeluri, etc. genul "sun la el de 30 de secunde si nu raspunde; sigur ma inseala, gata, ii dau papucii" 

  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 15:33
    0 0
    ok svf, am inteles. sper ca nu te-am suparat prea tare
    si pt salma, nu cred ca a zis nimeni ca daca o femeie e singura e handicapata. e treaba ei ce alege. la fel si in cazul nostru. insa nu trebuie sa se braveze cu lucrul asta.
  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 15:33
    0 0

    sper ca nu v-am suparat prea tare...


    Acest mesaj a fost editat de către diego_tristan: 11 Apr 2011, 15:36