De ce atatea femei singure?

  •  
    • 16187 mesaje
    15 Apr 2011, 17:25
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 406 mesaje
    15 Apr 2011, 17:26
    0 0
    me_eva said:
    my live?

     

     

    te amesteci in drepturiile lui myladi

  •  
    • 9724 mesaje
    15 Apr 2011, 17:26
    0 0
    svf said:
    Frustrate si neemancipate ce sunteti voi

     

     

    Eu am zis ca sunt , am si motive .Voi ce scuze aveti?

  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    15 Apr 2011, 17:27
    0 0
    Sunt batrana.
    Altele la rand
  •  
    • 406 mesaje
    15 Apr 2011, 17:29
    0 0
    Tyk.Tak said:
    svf said:
    Ce faci Tyk, bati apropo la pisi mea?

     

     

    pisi, da.

     

  •  
    • 18346 mesaje
    15 Apr 2011, 17:29
    0 0
    milady e cu grama lb romane.
  •  
    • 9724 mesaje
    15 Apr 2011, 17:30
    0 0
    svf said:
    Sunt batrana.
    Altele la rand

     

    Si eu , dar tre sa dospim de atitudine , nu auzisi?   

  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    15 Apr 2011, 17:31
    0 0
    Mi s-a lasat si coca ce draq sa mai dospesc. Niste drojdie mai tanara imi trebe
  •  
    • 16187 mesaje
    15 Apr 2011, 17:31
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 406 mesaje
    15 Apr 2011, 17:31
    0 0
    me_eva said:
    milady e cu grama lb romane.

     

     

    aaaa, la englezismete bagi tu.

    astept frantuzoaicele

  •  
    • 9873 mesaje
    15 Apr 2011, 17:46
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 627 mesaje
    16 Apr 2011, 02:48
    0 0
    diego_tristan said:
    Angelie said:
    nice,Straw...ne asemanam putin...numa ca daca povesteam eu asta,imediat eram catalogata drept slut.
    Anway,I dig your shit!
    Mai Anjie, pana la urma faci ce vrei, e treaba ta. Insa nu te mai victimiza atata. Si nu te asemeni mai deloc cu Straw, stii de ce? Fiindca ea a zis ca s-a intalnit cu 8-10 indivizi intr-o luna jumatate (cina, pranza etc) iar tu te laudai ca iesi cu doi in acelasi timp. E o diferenta. Si eu nu suport femeile care isi bat joc de oameni. Una este sa iesi 2-3 zile cu tip sa vezi cum te intelegi cu el si daca nu merge sa spui "gata, ajunge"  si apoi dupa cateva zile sa accepti sa iesi cu altul la o cina, iar altceva este sa iesi simultan cu 2 sau 3 si sa te mai si lauzi cu asta. 
    Asa ca nu te asemeni absolut deloc cu Staw, iar slut esti nu neaparat ca ti-o tragi cu toata lumea ci se refera la caracterul tau, la comportament.
    Dar cum cred ca ai o parere prea buna despre tine nu prea am pretentia sa intelegi ceva din treaba asta.
    Si uite inca un montiv pt care sunt femei singure: fiindca nu stiu sa respecta un om. 

     

    stai asa, si eu ma vad cu mai multi tipi in acelasi timp si nu vad nimic gresit in asta, dar poate nu m-am facut inteleasa f bine. nu ies cu tipii de care am spus la "intalniri" in intelesul romantic, "ah, m-a invitat la o cafea=gata! vai, am o intalnire, ce eveniment, o sa ma ia de nevasta etc" NU. pt mine, m-a invitat la cafea = this might be the beginning of a beautiful friendship. bineintels exista elementul de flirt dar plec la toate "intalnirile" astea fara nicio asteptare, le tratez la fel cu tratez intalnirile cu prietenele mele de sex feminin: get to know new people.  nu e nimic gresit sa te vezi cu mai multi barbati, atata timp cat nu esti intr-o relatie cu niciunul / nu creezi asteptari.  eu una tocmai ce m-am mutat intr-un oras nou, si da, vreau sa cunosc oameni, sa imi fac cat mai multi prieteni si de ce nu, daca ma indragostesc, sa imi gasesc un partener. bineinteles ca ma simt bine cand vad ca sunt apreciata, cand vad ca barbatii ma plac, dar scopul meu nu e sa fac pe smechera sau pe marea cuceritoare

     

    de ex, acum tocmai ce m-am intors de la un party cu colegii de birou. avem o colega care face un internship, stau in birou cu ea de mai bine de o luna si ok, poate am avut prejudecati, dar nu am luat-o niciodata in serios...pana acum, cand am avut ocazia sa ne cunoastem mai bine. eh, fata asta e o enciclopedie, stie despre Romania mai mult decat stiu eu, am luat toate teoriile evolutionsito/economice la rand si m-a lasat paf. asta e ideea, ca nu ai de unde sa stii cu cine faci click daca nu explorezi, daca nu cunosti cati mai multi oameni, daca nu esti deschis. cam asta e si atitudinea mea vis-a-vis de barbati. vreau sa ajung atat de open minded, deschisa, sincera cu mine insami incat sa il identific pe EL, atunci cand o sa apara. si asta ar fi putin probabil daca m-as opri la primul barbat care ma invita la cafea, nu?


    Acest mesaj a fost editat de către strawberry-fields: 17 Dec 2012, 18:22
  •  
    • 627 mesaje
    16 Apr 2011, 02:56
    0 0
    PS: Angelie si orice e interesat, hai sa facem club femei single sa schimbam impresii, barfe etc.. un fel de knowledge center hahah. am cateva idei revolutionare lol, revin maine sau poimaine cu mai multe detalii
  •  
    16 Apr 2011, 04:00
    1 0
    strawberry-fields said:

    stai asa, si eu ma vad cu mai multi tipi in acelasi timp si nu vad nimic gresit in asta, dar poate nu m-am facut inteleasa f bine. nu ies cu tipii de care am spus la "intalniri" in intelesul romantic, "ah, m-a invitat la o cafea=gata! vai, am o intalnire, ce eveniment, o sa ma ia de nevasta etc" NU. pt mine, m-a invitat la cafea = this might be the beginning of a beautiful friendship. bineintels exista elementul de flirt dar plec la toate "intalnirile" astea fara nicio asteptare, le tratez la fel cu tratez intalnirile cu prietenele mele de sex feminin: get to know new people.  nu e nimic gresit sa te vezi cu mai multi barbati, atata timp cat nu esti intr-o relatie cu niciunul / nu creezi asteptari.  eu una tocmai ce m-am mutat intr-un oras nou, si da, vreau sa cunosc oameni, sa imi fac cat mai multi prieteni si de ce nu, daca ma indragostesc, sa imi gasesc un partener. bineinteles ca ma simt bine cand vad ca sunt apreciata, cand vad ca barbatii ma plac, dar scopul meu nu e sa fac pe smechera sau pe marea cuceritoare

     

    de ex, acum tocmai ce m-am intors de la un party cu colegii de birou. avem o colega care face un internship, stau in birou cu ea de mai bine de o luna si ok, poate am avut prejudecati, dar nu am luat-o niciodata in serios...pana acum, cand am avut ocazia sa ne cunoastem mai bine. eh, fata asta e o enciclopedie, stie despre Romania mai mult decat stiu eu, am luat toate teoriile evolutionsito/economice la rand si m-a lasat paf. asta e ideea, ca nu ai de unde sa stii cu cine faci click daca nu explorezi, daca nu cunosti cati mai multi oameni, daca nu esti deschis. cam asta e si atitudinea mea vis-a-vis de barbati. vreau sa ajung atat de open minded, deschisa, sincera cu mine insami incat sa il identific pe EL, atunci cand o sa apara. si asta ar fi putin probabil daca m-as opri la primul barbat care ma invita la cafea, nu?

    cand eram inca cu fostul (o relatie cvasisatisfacatoare) l-am intalnit pe the man of my life, dar mi-a fost  frica si am incercat sa il determin pe el sa faca ceva, sa ma convinga sa il las pe fostul pentru el. normal ca am semnalizat slabiciune, nehotarare si faptul ca sunt deconectata de mine insami si omul s-a saturat si m-a lasat in campiile mele cu capsuni. eh, acum nu mai vreau sa fac aceeasi greseala. nu o sa mai intru intr-o relatie decat daca sunt 100% convinsa ca e the real thing si atunci cand EL (oricine ar fi el) o sa apara vreau sa stiu sa il identific, sa ma duc la el si sa ii zic YOU are the one si sa nu il mai las sa plece de langa mine 

    Parca am mai vazut filmu' asta candva. American parca ...

  •  
    • 4811 mesaje
    16 Apr 2011, 09:36
    0 0
    Ca sa calmez spiritele,I m down to one guy si incepe sa mi placa dar asta in alt episod.

    Straw,sa facem un club al femeilor singure zic!.Am venit si eu cu ideea asta mai demult.
  •  
    • 5575 mesaje
    16 Apr 2011, 13:48
    0 0
    nu creeed!
    te vindeci repede, Angelie, iti dau maxim o saptamana
  •  
    • 406 mesaje
    16 Apr 2011, 17:31
    1 0
    trili said:
    ce va pasa, voi sunteti luate va da mana sa faceti misto dar drama ie mare mare

     

     

     

    cit de mare e?

  •  
    • 14 mesaje
    21 Apr 2011, 00:59
    0 0
    Aveti o mare problema cu siguranta si din cauza ca in momentul de fata putini barbati pot sa va ofere siguranta de care aveti nevoie .... sunteti singure.