De ce atatea femei singure?

  •  
    • 9899 mesaje
    11 Apr 2011, 09:58
    0 1
    Angelie said:
    ceea ce gandesc eu acum (si accentuez acum pt ca pana nu demult mi se parea o tragedie sa fii singura) a fost f bine exprimat de my all times fav Carrie din SATC:
    "Being single used to mean that nobody wanted you. Now it means you're pretty sexy and you're taking your time deciding how you want your life to be and who you want to spend it with."

     

    Asta-i un fel de "curaj gaina, ca te tai".

     

  •  
    • 4811 mesaje
    11 Apr 2011, 10:14
    0 0
    Dikens,nici nu are sens sa incerc sa ti explic.
    Ar fi fost normal sa incep sa ma plang iar ca sunt singura si o sa mor asa? Treaba asta cu singuratatea e o chestie nouapt mine si mi a luat ceva timp sa ma obisnuiesc...
    Pe de alta parte...e drept ca exista o diferenta intre a fi singura pt ca nu ai de ales ai a fi singura cand ai optiunea sa nu fii. Sa zicem ca eu ma incadrez in a doua categorie, single and dating.
  •  
    • 299 mesaje
    11 Apr 2011, 10:21
    1 0
    Cam asa e, ultimul mohican
  •  
    • 299 mesaje
    11 Apr 2011, 10:22
    4 0
    GEORGE200 said:
    de placut nici mie nu-mi place sa fiu singur.Dar cand le vad asa mari doamne uitanduse in scarba la tine,numai scuipaturi le-as da

     

     

      Bine ca stii sa scuipi dar in propria limba nu stii sa scrii 

     

  •  
    • 328 mesaje
    11 Apr 2011, 10:27
    0 0
    ramona_baby said:

    Dilema mea de duminica dimineata:

    Ma uit in jurul meu...am numai prietene single...la job la fel, o gramada de tipe peste 30 de ani solo.

    Eu personal, solo de 1 an, aproape...

    Ce se intampla, fratilor? S-a micsorat nr barbatilor ?

    Eu, recunosc...poate sunt un pic pretentioasa...si d-aia nu am vreun mascul prin jurul meu, momentan...dar toate femeile sa fie pretentioase?

    I need oppinions. Thx -

     

     

    in primul rand nu te uiti unde trebuie,sunt sigur ca daca te-ai uita in cadrul unui birou de la Microsoft o sa vezi multi barbati inteligenti cu ochelarii cat fundul de sifon dar neatragatori

    in al doilea rand s-a dar drumul la libertate si multi aleg sa fie gay,ca le place

    in al treilea rand?cui ii pasa de numarul barbatilor?ne raman si noua mai multe femei


    Acest mesaj a fost editat de către barbat_fericit: 11 Apr 2011, 10:30
  •  
    • 53 mesaje
    11 Apr 2011, 10:43
    0 0
    ultimul_mohican said:
    Fiecare are langa el/ea persoana pe care o merita.
    de ce se uita cu scarba la tine,george?
    depinde acum ce astepti, ce cauti, ca spre exemplu daca tu esti vai steaua ta dar te pasioneaza femeile gen Bianca Dragusanu, pe care tre sa le intretii, sa le asiguri anumite treburi pentru a beneficia de compania lor, pai normal ca tu cand o inviti pe aia in oras si-o plimbi cu taxiul, se uita cu scarba la tine. Nu crezi?


    si-o plimbi? mai bine mi-o plimbi
  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 13:29
    1 0

     "Being single used to mean that nobody wanted you. Now it means you're pretty sexy and you're taking your time deciding how you want your life to be and who you want to spend it with."

     

    Replica asta pe care si-o spun in sinea lor unele femei este echivalenta cu afirmatia gen 'Romania este o tara aleasa iar romanii sunt singurii care vor supravietui Apocalipsei etc"

    Traducerea: suntem de tot rahatul dar haide sa inventam ceva care sa ne faca sa ne simtem speciali.

     

  •  
    • 1427 mesaje
    11 Apr 2011, 13:40
    0 0
    diego_tristan said:

     "Being single used to mean that nobody wanted you. Now it means you're pretty sexy and you're taking your time deciding how you want your life to be and who you want to spend it with."

     

    Replica asta pe care si-o spun in sinea lor unele femei este echivalenta cu afirmatia gen 'Romania este o tara aleasa iar romanii sunt singurii care vor supravietui Apocalipsei etc"

    Traducerea: suntem de tot rahatul dar haide sa inventam ceva care sa ne faca sa ne simtem speciali.

     

     

    Atunci hai mai bine sa se sinucida in masa femeile singure, nu?

    Bai, chiar am vazut femei care erau singure pentru ca asa isi dorisera sa fie. Erau bine mersi trecute de 50 de ani, dichisite, calme, cu preocupari mai mutl sau mai putin importante, cu prieteni si tot tacamul.

    Da, poate sunt femei comode, care fug de responsabilitatile impuse de societate, poate sunt egoiste, pana mea, fiecare face cum il taie capul. Dar asta e alegerea lor pana la urma si nu trag ponoasele comentatorii de pe eva.ro daca o sa le fie lor bine sau nu la batranete.


    Acest mesaj a fost editat de către mahtobleyla: 11 Apr 2011, 13:40
  •  
    • 3741 mesaje
    11 Apr 2011, 13:47
    0 1
    Eu's cam dependenta emotional si mi-e super greu singura, dar asa am ales eu. In 6 ani cred ca 3 luni si jumatate am fost singura, restul numai in relatii.

    Angelie, asa-i ca e a dracului de greu singuratatea asta? Mie asa mi se pare...
  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 13:49
    0 2
    A zis cineva ceva de sinucidere sau altceva negativ?
    Ideea era ca uneori in viata mai avem si perioade in care suntem singuri. Insa haide sa nu ne c... pe noi ca vai Doamne, eu sunt Dzeu pe pamant si mai bine singura decat cu un muritor de rand langa mine. Textele astea tin la unii dar nu la oricine.
  •  
    • 8901 mesaje
    11 Apr 2011, 13:56
    0 0
    Are soacra-mea o prietena de 80+
    Ramase vaduva. Copii-nexam (ca n-a vrut sa-si "strice corpul", sa i "cada sanii", etc). Avea o nepoata de sora - s-a dus si aia. Acum e singura cuc. N-are pe nimeni. Si a inceput sa simta cat e de greu...si cat va mai fi.
  •  
    • 4811 mesaje
    11 Apr 2011, 13:57
    1 1

    Miruna,la inceput am crezut ca o sa mor efectiv pt ca nu fusesem niciodata singura in toata viata mea de adult.Ma speria mai ales viziunea serilor petrecute singura.

    Apoi am inceput sa ma linistesc,am inceput sa acord mai multa importanta prietenilor,mie,etc...

    E drept ca nu sunt chiar singura singura...Ies cu tipi...dar relaxata asa...Imi place sa stiu ca daca m as hotari sa nu mai fiu singura,as avea optiuni...Dar chiar nu ma simt in stare sa intru in alta relatie asa...incep sa ma obisnuiesc prea mult cred.

    Si da,mi e si frica de responsabilitati.

  •  
    • 18346 mesaje
    11 Apr 2011, 13:59
    0 0
    andrada... iti dau o sansa sa traduci ce-ai vrut sa spui.

    adica ce legatura are cu subiectul? ca suna oarecum: sa nu ramaneti singure, maritati-va odata si faceti copii sa aveti pe cineva la batranete.
  •  
    • 9899 mesaje
    11 Apr 2011, 14:00
    0 0

    Curaj gaina, ca te tai.

  •  
    • 9899 mesaje
    11 Apr 2011, 14:01
    0 0
    diego_tristan said:

     "Being single used to mean that nobody wanted you. Now it means you're pretty sexy and you're taking your time deciding how you want your life to be and who you want to spend it with."

     

    Replica asta pe care si-o spun in sinea lor unele femei este echivalenta cu afirmatia gen 'Romania este o tara aleasa iar romanii sunt singurii care vor supravietui Apocalipsei etc"

    Traducerea: suntem de tot rahatul dar haide sa inventam ceva care sa ne faca sa ne simtem speciali.

     

     

  •  
    • 8901 mesaje
    11 Apr 2011, 14:02
    0 0
    Nu, bai, Dikens...n-ai inteles, e fooarte bine sa fie o fomeie solo...direct si fara traducere!
  •  
    • 3741 mesaje
    11 Apr 2011, 14:03
    1 0
    daca la 80 de ani o sa-mi pun problema ca's singura cuc atunci e ok
  •  
    • 8901 mesaje
    11 Apr 2011, 14:06
    0 0
    Cucoana de care vorbeam eu, Miruna, e solista de vreo 25 de ani...
    Acum a inceput sa simta cu adevarat cat e de nasol...
  •  
    • 1427 mesaje
    11 Apr 2011, 14:10
    0 0
    andrada86 said:
    Cucoana de care vorbeam eu, Miruna, e solista de vreo 25 de ani...
    Acum a inceput sa simta cu adevarat cat e de nasol...

     

    Pai inseamna ca i-a fost bine femeii pana acum daca de abia dupa 25 de ani se plange

  •  
    • 3741 mesaje
    11 Apr 2011, 14:12
    1 0
    eu la 80 de ani cred ca o sa ma gandesc ce batic sa am pe cap cand voi fi in pamant