De ce atatea femei singure?

  •  
    • 432 mesaje
    10 Apr 2011, 11:51
    0 0

    Dilema mea de duminica dimineata:

    Ma uit in jurul meu...am numai prietene single...la job la fel, o gramada de tipe peste 30 de ani solo.

    Eu personal, solo de 1 an, aproape...

    Ce se intampla, fratilor? S-a micsorat nr barbatilor ?

    Eu, recunosc...poate sunt un pic pretentioasa...si d-aia nu am vreun mascul prin jurul meu, momentan...dar toate femeile sa fie pretentioase?

    I need oppinions. Thx -:)

     

  •  
    • 8715 mesaje
    10 Apr 2011, 11:58
    6 2
    Probabil si masculii au inceput sa fie mai pretentiosi...

  •  
    • 5575 mesaje
    10 Apr 2011, 12:34
    1 0

    Eu cred ca abordam gresit problema. De ce conteaza atat de tare ca o femeie este sau nu singura? Si de ce daca o femeie este singura, lumea si ea insasi face din asta un handicap? Barbatii nu sunt singuri? Si pe ei ii apreciaza cei din jur pt asta, sunt un fel de model pentru cei fara personalitate care s-au implicat intr-o relatie si acum parca le-ar parea rau dupa vremurile cand erau singuri (de parca pe vremurile alea ar fi fost mare lucru de kurul lor, pardon de expresie).

    Trebuie sa invatam sa traim cu noi insine , nu sa cautam disperate un barbat doar sa nu fim singure.

  •  
    • 5575 mesaje
    10 Apr 2011, 12:35
    0 5
    Si da, femeile sunt pretentioase si bine fac, partea proasta e ca nu prea sunt barbati care sa merite efortul, dureaza mai mult pana gasesti unul altfel decat cireada.
  •  
    • 16187 mesaje
    10 Apr 2011, 12:37
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    10 Apr 2011, 12:40
    1 0
    Mie mi-a placut singura. M-am maritat abia la 35 de ani. Uneori, oftez dupa vremurile de solitudine.
  •  
    • 5575 mesaje
    10 Apr 2011, 12:51
    6 0

    Daca ai sti cat m-am luptat eu pe tema asta cu maica-mea, offff doamne offf! Maica-mea la fel credea ca daca nu esti cu unul sa-ti bazaie creierii, esti praf. Am o cunostinta ajunsa pe la 30 si ceva de ani, necasatorita si fara iubit de ceva timp, la fel: dar de ce nu si-o fi gasind? Si i-am explicat maica-mii si mamei tipei, cat am putut de clar: exista multi barbati loseri pe lumea asta. Daca eu sau fata aia avem un serviciu bun, avem o casa, nu conteaza cat de mare, ne intretinem singure, pai clar asteptam de la barbatul de langa noi ca el sa fie macar la acelasi nivel, sa se poarte intr-un anume fel, sa vorbeasca si sa aiba o anumita educatie, dupa care, daca astea sunt intrunite, intram in subtilitati, altfel nu.Pentru ca nu poti accepta (sau eu nu pot, ma rog) unul care vorbeste cu dezacorduri (imi strica firma si-mi ia si vopseaua ), unul care se imbraca naspa , unul cu idei stupide de genul "femeia-la cratita, iar eu am un job de kkt din care castig 10 milioane pe luna si cu asta imi intretin familia", un barbat needucat, unul care de mana cu mine se uita dupa diverse (sa fie sanatos ce face in timpul lui liber, cand e cu mine e lipsa de respect si clar e prost). In fine, eu am o multitudine de hachite pe care le-am adunat in timp, poate unora li se par stupide, mie nu. Mi-era sila de barbatii cu maini urate, de zidar, de bagatorii in seama fara motiv, de oamenii aia de care numai gura le face reclama, ca restul e jalnic. Si daca tot am ajuns la o anumita varsta, pai macar ce am eu sau pe-aproape sa aiba si el. Ca daca eu am putut, fara sa am superjob sau superbani, clar poate si el. Ma uitam intr-o zi la tv la o tampenie de emisiune, unul care zicea ca ii plac femeile cu bani multi, care sa-l intretina.Whaaaat? Da' ce, i se pleostesc oole daca munceste domnul?
    Societatea romaneasca e una de kkt, abia acum evolueaza, inca mai sunt oameni care fut cat pot dar vor s-o ia pe don'shoara virgina de nevasta, sa nu poata face comparatii, he he he! Ce suturi ii oo merita oamenii astia! Sau dobitoci care, cand se intampla sa le ramana pretena with child, ii plaseaza 2 milioane acolo si o lasa sa avorteze singura, nici macar nu merg s-o aduca acasa dupa avort, sa nu pice aia pe strada. Mai stiu eu pe unul care i-a dat banii pt avort, apoi i-a furat fetei portofelul sa si-i ia inapoi. Motiv pentru care trebuie scanati cu atentie.


    Acest mesaj a fost editat de către ultimul_mohican: 10 Apr 2011, 12:53
  •  
    • 16187 mesaje
    10 Apr 2011, 13:02
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 392 mesaje
    10 Apr 2011, 13:04
    0 1
    fetelor eu sant inapoiat rau (recunosc) dar ce inseamna sa vorbeasca cu dezacorduri?
  •  
    • 5575 mesaje
    10 Apr 2011, 13:10
    0 1
    Si tu de-a mea esti am dat si eu ceva papuci pe teme de-astea.
    La un moment dat mi se pusese pata pe un tip rau de tot, frumusel, vorbea ok, se imbraca ok, si ma scoate baiatul o data in parc , aude la o terasa o melodie cunoscuta si incepe sa mi-o cante: O MANEAAAAA! I-am dat papucii in aceeasi seara, chiar daca imi placea eu aveam inscriptionat pe banca la scoala "METALLICA" si ieseam cu un manelar!!!!!! sacrilegiu!
    Ca sa nu mai zic de alte motive de genul : unul care saliva prea mult si mi-era sila de el, bleah, altul ca avea vocea prea subtire (genul gay) si nu facea nimic cu viata lui, apoi m-am impacat cu el 2 sau 3 ani mai tarziu si dupa o saptamana i-am mai dat odata papucii ca era prea prost pentru mine si zgarcit pe deasupra. Si lista continua
  •  
    • 5575 mesaje
    10 Apr 2011, 13:12
    2 0
    se zice "sunt", nu "sant", cel mult "sînt" (ai o scuza).
    da, esti inapoiat
    plec sa-mi caut covorase pt buburuza. am scris prea mult pe ziua asta.
  •  
    • 392 mesaje
    10 Apr 2011, 13:31
    4 6
    de asta imi este sila de femei.Eu cred ca toate au mintea ta.
  •  
    • 392 mesaje
    10 Apr 2011, 13:32
    1 6
    sa va ia ...........de femei nemernice
  •  
    • 343 mesaje
    10 Apr 2011, 13:45
    3 2
    pentru ca slava domnului multe s-au mai desteptat si aleg sa fie singure, decat prost insotite!
    eu una sunt singura pentru ca asa vreau si pentru ca nu suport orice de la un barbat doar de frica de a nu fi singura.
  •  
    • 343 mesaje
    10 Apr 2011, 13:45
    3 2

    dar george poti fi linistit, mai sunt multe care accepta si din astia ca tine de teama singuratatii.


    Acest mesaj a fost editat de către eu_magnifica: 10 Apr 2011, 13:46
  •  
    • 5575 mesaje
    10 Apr 2011, 13:48
    3 1

    uite, georgi-anus, de-asta sunt unele femei singure! ca nu se merita sa-si amarasca viata cu nerozi ca tine! prietenii stiu de ce

     

    daca ar avea toate mintea mea, s-ar desfiinta eva ar ajunge lumea departe


    Acest mesaj a fost editat de către ultimul_mohican: 10 Apr 2011, 13:49
  •  
    • 9873 mesaje
    10 Apr 2011, 13:55
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5575 mesaje
    10 Apr 2011, 13:57
    0 1
    di ce?
  •  
    • 227 mesaje
    10 Apr 2011, 13:57
    5 0

    Nemernice? Esti suparat rau pesemne, dar nu generaliza.

    Eu de ex nu am absolut nimic si nici nu ii reprosez nimic fostei prietene, chiar daca a mintit si si-a batut joc de o relatie. Dar daca atata a dus-o pe ea capusorul, asta e. Cand o sa intalneasca un cocalar manelist, atunci o sa vada ea diferenta. Dar pana la urma e viata ei, face ce vrea.

    Femeile merita sa fie respectate si iubite. Chiar daca uneori sunt mai scorpiute, mai nesuferite. Si devin asa mai ales daca observa ca le cauti in cornite prea mult.

     Offf...de neinteles uneori, poate de asta sunt si multe singure.

    Si o parere personala la intrebarea din titlu: sunt barbati care daca vad o femeie aranjata, frumoasa, eleganta, incep sa gandeasca la faptul ca asta vrea neaparat bani, ca e materialista etc. si nu au curaj sa intre in vorba, renunta din start din cauza acestei  mentalitati.

    Oricum, la cati cocalari manelisti sunt in tara asta, e greu pentru un baiat sa abordeze o fata in ziua de azi sau fata sa aibe rabdare sa il cunoasca, sa schimbe doua vorbe la inceput.

    Ne inchidem in noi si ne mintim singuri, barbati si femei, ca vai Doamne ce bine e singur/a, ca nu dai nimanui socoteala...    Ma lasi...

    Nimanui nu=i place sa fie singur. Doar daca ai probleme cu capul.

  •  
    • 392 mesaje
    10 Apr 2011, 13:58
    0 0
    eventual ne-am imputina.