De ce atatea femei singure?

  •  
    • 7967 mesaje
    11 Apr 2011, 15:36
    0 0
    Diego, i've got ur point..Nu trebuie sa te repeti
  •  
    • 7967 mesaje
    11 Apr 2011, 15:37
    0 0
    OMG...nu trebuie bravat, nu trebuie blamat...greu sa tii calea cea dreapta
  •  
    • 3216 mesaje
    11 Apr 2011, 15:39
    0 0

        nu trebuie sa bra-bla     

     

    lasa bre, ca toate drumurili tot acolo duc... daca faci zig-zag-ul mai scurt asea, ajungi pana la urma...

  •  
    • 1427 mesaje
    11 Apr 2011, 15:39
    0 0
    diego_tristan said:
    mahtobleyla said:
    Auzi, Diego, esti blond cumva?
    Si intelegi numai ce vrei tu?
    Asta asa, ca o interventie de-a mea, stiu ca nu mie mi te-ai adresat, dar jur ca ma enerveaza maxim oamenii care scot din context.
    Si nu pot sa ma abtin sa nu comentez

     

    sa nu te abtii. zi-mi ce ai pe suflet. chiar daca am CNP care incepe cu 1, sa stii ca imi place sa discut cu o femeie, sa ii ascult of-urile. asa ca spune-mi: ce te-a deranjat?

    si sa stii ca nu sunt blond, btw.

     

    E adevarat, nu m-am exprimat eu suficient de clar.

    Era vorba de intrebarea pe care i-ai pus-o lui SVF, ca daca-i era asa bine singura, de ce s-a maritat, raportat la faptul ca i-ai spus lui Dikens ca numai blonde citesc forumul azi si inteleg ce vor

    Extrapoland, avand in vedere ca svf nu spunea ca de rau ce-i era singura s-a maritat si tu i-ai adresat respectiva intrebare, te-am intrebat si eu daca esti blond

    Ceea ce nu esti, dupa cum mi-ai comunicat.  

    Btw, nici eu nu sunt blonda

  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 15:49
    0 0
    mahtobleyla said:
    diego_tristan said:
    mahtobleyla said:
    Auzi, Diego, esti blond cumva?
    Si intelegi numai ce vrei tu?
    Asta asa, ca o interventie de-a mea, stiu ca nu mie mi te-ai adresat, dar jur ca ma enerveaza maxim oamenii care scot din context.
    Si nu pot sa ma abtin sa nu comentez

     

    sa nu te abtii. zi-mi ce ai pe suflet. chiar daca am CNP care incepe cu 1, sa stii ca imi place sa discut cu o femeie, sa ii ascult of-urile. asa ca spune-mi: ce te-a deranjat?

    si sa stii ca nu sunt blond, btw.

     

    E adevarat, nu m-am exprimat eu suficient de clar.

    Era vorba de intrebarea pe care i-ai pus-o lui SVF, ca daca-i era asa bine singura, de ce s-a maritat, raportat la faptul ca i-ai spus lui Dikens ca numai blonde citesc forumul azi si inteleg ce vor

    Extrapoland, avand in vedere ca svf nu spunea ca de rau ce-i era singura s-a maritat si tu i-ai adresat respectiva intrebare, te-am intrebat si eu daca esti blond

    Ceea ce nu esti, dupa cum mi-ai comunicat.

    Btw, nici eu nu sunt blonda

     

    Bine ca am lamurit-o pe asta cu culoarea podoabei capilare  (banuiam eu ca nu esti blonda)

    Ai dreptate si tu, unele afirmatii au fost interpretate aiurea. Dar eu cred ca nu alege nimeni sa fie singur/a. Pur si simplu nu si-a gasit in acel moment persoana potrivita langa care sa merite sa stea. Cred ca mai corect este sa spunem: sunt in cautari, nu "sunt solo si asa imi place".

    Dar poate ca ma insel si unora le place (sa asculte) jazz-ul solo.

  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    11 Apr 2011, 15:50
    0 0
    Nu m-am suparat Diego, de ce sa ma supar. Suntem oameni, gresim, corectam alea alea. Ideea e ca nu suntem toti la fel si ce mi se potriveste mie, nu ti se potriveste tie si tot asa... sau ce imi place mie, tie nu.
  •  
    • 1427 mesaje
    11 Apr 2011, 15:52
    0 0
    diego_tristan said:
    mahtobleyla said:
    diego_tristan said:
    mahtobleyla said:
    Auzi, Diego, esti blond cumva?
    Si intelegi numai ce vrei tu?
    Asta asa, ca o interventie de-a mea, stiu ca nu mie mi te-ai adresat, dar jur ca ma enerveaza maxim oamenii care scot din context.
    Si nu pot sa ma abtin sa nu comentez

     

    sa nu te abtii. zi-mi ce ai pe suflet. chiar daca am CNP care incepe cu 1, sa stii ca imi place sa discut cu o femeie, sa ii ascult of-urile. asa ca spune-mi: ce te-a deranjat?

    si sa stii ca nu sunt blond, btw.

     

    E adevarat, nu m-am exprimat eu suficient de clar.

    Era vorba de intrebarea pe care i-ai pus-o lui SVF, ca daca-i era asa bine singura, de ce s-a maritat, raportat la faptul ca i-ai spus lui Dikens ca numai blonde citesc forumul azi si inteleg ce vor

    Extrapoland, avand in vedere ca svf nu spunea ca de rau ce-i era singura s-a maritat si tu i-ai adresat respectiva intrebare, te-am intrebat si eu daca esti blond

    Ceea ce nu esti, dupa cum mi-ai comunicat.

    Btw, nici eu nu sunt blonda

     

    Bine ca am lamurit-o pe asta cu culoarea podoabei capilare  (banuiam eu ca nu esti blonda)

    Ai dreptate si tu, unele afirmatii au fost interpretate aiurea. Dar eu cred ca nu alege nimeni sa fie singur/a. Pur si simplu nu si-a gasit in acel moment persoana potrivita langa care sa merite sa stea. Cred ca mai corect este sa spunem: sunt in cautari, nu "sunt solo si asa imi place".

    Dar poate ca ma insel si unora le place (sa asculte) jazz-ul solo.

     

    Exact despre asta era vorba, de femeile care aleg sa fie singure pentru ca nu au gasit pe cineva potrivit pentru ele

     

  •  
    • 127 mesaje
    11 Apr 2011, 15:53
    0 1
    hau haaauuu
    In viata cariera ti-o formezi pana la varsta de 35 de ani ...pana la 35 de ani esti in urcare dupacare te menti pana la varsta de 45-50 si dupa 50 cobori in jos....
    Eu ma refer la persoane intre 30-32 de ani...
    Si nu numa in medicina trebuie sa inveti ,nu neaparat ca trebuie sa dai teste sau examene anual...dar sunt domeni in care tehnologia evolioaza din jumatate in jumatate de an....sau anual.....
    Aici ma refere la partea eleconica, si mai sunt N domeni...
  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 15:57
    0 0
    uite cum incepem sa ne intelegem, mai ales fiindca nu suntem blonzi si pt ca am ales sa discutam calm....
    cine spunea ca nu e o societate civilizata asta in care traim?.....
  •  
    • 3216 mesaje
    11 Apr 2011, 15:58
    0 0
    Fabian843 said:
    hau haaauuu
    In viata cariera ti-o formezi pana la varsta de 35 de ani ...pana la 35 de ani esti in urcare dupacare te menti pana la varsta de 45-50 si dupa 50 cobori in jos....
    Eu ma refer la persoane intre 30-32 de ani...
    Si nu numa in medicina trebuie sa inveti ,nu neaparat ca trebuie sa dai teste sau examene anual...dar sunt domeni in care tehnologia evolioaza din jumatate in jumatate de an....sau anual.....
    Aici ma refere la partea eleconica, si mai sunt N domeni...

     

    la 30-32 de ani e prea devreme sa-i incadram in grupul "single forever", ca eu inteleg ca despre asta se discuta pe-aici.

     

    si zi asa, partea eleconica      ce-i aia?

    zici cumva de electronica?

     

     

     

  •  
    • 3354 mesaje
    11 Apr 2011, 16:01
    0 0
    fabian, tu stii la ce varsta ne vom pensiona noi? dupa 60 de ani...
    asa ca... cum poti sa spui ca incepe declinul la 50 de ani????? si daca a fost numai stagnare minunata cariera... poate dupa 40 pentru unii se produce cresterea...

    fiecare om este altfel... nu trebuie sa generalizam... uite, eu de exemplu, am terminat facultatea la 32 de ani... si am o cariera care stagneaza cam de 10 ani...

    daca la 50 incep sa cobor, nu mai am chiar nici o speranta??????
    ca eu speram sa ma ridic spre 50 de ani incolo...
  •  
    • 3216 mesaje
    11 Apr 2011, 16:06
    0 0

    Diego: daca la 30 de ani ti-e bine singur(a), trebuie sa ramai ferm(a) pe pozitie in continuare? ca poate la 35 consideri ca altceva e cel mai bine pt tine.

    omul evolueaza si, daca acum ii e bine intr-o pozitie, nu inseamna ca peste cativa ani nu e sincer daca zice altceva, sau ca, daca la 35 nu va mai fi satisfacut de postura single, inseamna ca brava la 30 sustinand ca se simte bine asa  

  •  
    • 1352 mesaje
    11 Apr 2011, 16:09
    1 0
    Mie mi se par penibili toti cei care isi un titlu de glorie si dintr-o extrema("Sa strangi toata ziua sosetele sotului e nirvanic,nu-mi trebuie nimic altceva") si din cealalta("Nu-mi trebuie pe cineva,am orgasm in fiecare dimineata cand ma trezesc si ma gandesc la serviciu")

    Mai trist e ca sunt atatia oameni care se SIMT singuri.
  •  
    • 3354 mesaje
    11 Apr 2011, 16:11
    0 0
    sunt multi oameni in relatii sau care sunt casatoriti si se simt singuri... asta e - cred eu - mai trist ca orice...

    am intalnit multe cazuri... eu personal am preferat sa si fiu singura decat sa fiu singura in relatie cu x sau y...

    dar deja se divagheaza...
  •  
    • 369 mesaje
    11 Apr 2011, 16:23
    0 0
    O femeie singura este:
    a). o femeie care nu stie ce vrea
    b). o femeie care stie ce vrea
    Eu zic ca de cele mai multe ori, raspunsul corect e b).
  •  
    • 3354 mesaje
    11 Apr 2011, 16:26
    1 0
    eu am fost b)... nu m-am casatorit pana cand nu am intalnit pe cineva cu adevarat compatibil...

    si am ales foarte bine... si nu regret nimic... doar ca destinul nu ne-a permis sa ne intalnim mai devreme...

    e mai bine sa fii fericit, chiar daca incepand de mai tarziu...
    decat nefericit de mai devreme... are sens ce spun? ca ma cam doare capul si pe mine... ca pe miki...
  •  
    • 227 mesaje
    11 Apr 2011, 16:27
    0 0
    dar daca o femeie prefera sa fie singura doar pe motiv ca se teme de o relatie? nu e posibil si asta? si nu ma refer neaparat la o relatie care sa duca la casatorie. pur si simplu o relatie de iubire.
  •  
    • 3354 mesaje
    11 Apr 2011, 16:30
    0 0
    e posibil... cum zic americanii fear of commitment... le e teama sa se implice, ca automat pierd controlul...

    asta se intampla cu femeile prea pragmatice si prea dominatoare...
    sau cu cele exagerat de sensibile si influentabile...

    le e teama ca supara pe cineva cu iubirea lor si ca nu pot sa faca asa ceva...

    sunt multe situatii, diego... de asta nu e bine sa generalizam...
  •  
    • 3216 mesaje
    11 Apr 2011, 16:31
    0 0

    se teme de o anumita relatie, sau de orice posibila relatie?

    oricum, daca se teme inseamna ca acea relatie nu e ce-si doreste, sau asa crede ea, ca nu e. (ca deh, oamneii se mai si inseala uneori.)

     

    si, repet, varsta e foarte importanta. parerea mea.

  •  
    • 10876 mesaje
    11 Apr 2011, 16:41
    0 0
    Dupa parerea unora, io ma maritai tarliu, la 26.
    Am avut pana atunci ceva relatii, chiar i-am iubit, chiar am fost pe punctul de a ma marita, da nu a fost sa fie.