vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 24 mesaje
    13 Feb 2010, 12:27
    0 0
    eu sunt din cluj, cine vrea sa mearga la Qatar? din cluj...ca as vrea si eu sa merg dar as prefera sa nu merg singura ms
  •  
    • 24 mesaje
    13 Feb 2010, 12:53
    0 0
    si mai am o inrebare...la emirates la open days putem participa doar daca primim mail de la ei?sau este open day poate merge oricine?
  •  
    • 3 mesaje
    13 Feb 2010, 19:15
    0 0
    buna tuturor....la open days nu trebuie sa ai invitatie .asta se intampla doar la AD .eu o sa vin la qatar si emirates...OP sper sa fie ok am auzit ca cerintele sunt mari ...
  •  
    • 190 mesaje
    14 Feb 2010, 21:42
    0 0
    Buna tuturor!
    Voi merg la Open Day Recruitment in Budapesta pentru Emirates si as dori sa va intreb daca modelul de CV cu care trebuie sa ma prezint e cel "stas" din contul on-line de pe Emirates?

    De asemenea, trebuie sa prezint diploma de bacalureat si diploma universitara in copie legalizata si tradusa in engleza? - Nu am vazut speficicat asta, dar cei/cele care ati mai fost imi puteti confirma.

    Referitor la poze, imi voi face unele noi la studio, cele tip pasaport sunt clare, dar cele "full-lenght" presupun sa fie tot pe suport de hartie?

    Am 1,90 cm (baiat). Ar fi o problema faptul ca sunt prea inalt? Citisem undeva ca pana in 1,88 cm, dar pe site la Emirates nu am vazut speicifcat.

    Zbor usor
  •  
    • 3 mesaje
    15 Feb 2010, 08:26
    0 0
    Buna, annamaria.

    Ai cumva un messenger ID?
    Sa mai vorbim... poate am putea merge impreuna...
  •  
    • 24 mesaje
    15 Feb 2010, 08:30
    0 0
    anna_19b. Baga-ma in lista si vorbim!
  •  
    • 190 mesaje
    15 Feb 2010, 11:47
    0 0
    Daca ma vine cineva la OD Budapesta la Emirates pe 27 februarie PM. Intre timp, ajunge un FAQ despre Emirates recruitment pe google, rabdare, si toate lucrurile se clarifica. Succes!
  •  
    • 11 mesaje
    21 Feb 2010, 18:53
    0 0
    draga tzuculete,am vazut ca nu esti sigura daca e interziu pe 27 feb la qatar.eu lucrez la ei de 5 ani de zile,si in fiecare luna avem o revista a noastra,a companiei,in care spun unde fac recrutari.deci,iti spun eu sigur ca pe 27 feb fac recurtari la hotel pullman la ora 9 dimineat asi e open day.as aca nu rata si fugi la interviu.va astept aici pe toate
  •  
    • 11 mesaje
    21 Feb 2010, 19:11
    0 0
    Avy te tot vad pe forum pe aici. nu ai reusit s amergi in qatar?nu te-au chemat?megi si pe 27 feb,ca cine stie,poate poate,oricum,nu pierzi nimic.Bafta
  •  
    • 12 mesaje
    22 Feb 2010, 11:31
    0 0
    Buna,ardeiuta.Multumesc pentru informatii, intre timp m-am informat si am aflat ca este pe 27. Ne poti da ceva sfaturi? Am emotiiiii .
  •  
    • 7 mesaje
    22 Feb 2010, 19:55
    0 0
    Fetelor,vreau sa merg la OD la Emirates in 13 martie,dar nu stiu ce trebuie sa avem cu noi in afara de poze si cv. Va rog frumos cele care ati primit invitatie pt 13 martie ,sa afisati pe site mesajul trimis de cei de la Emirates. Va multumesc mult.
  •  
    • 2 mesaje
    22 Feb 2010, 21:12
    0 0
    Salutari, am sa merg la OD pentru Emirates in 13 martie, sunt din Cluj, daca doreste cineva sa mergem impreuna sa dea un semn; bafta pentru cele ce mergeti la Qatar
  •  
    • 1 mesaje
    22 Feb 2010, 23:19
    0 0
    buna tuturor, am aflat si eu de forumul acesta ....am vazut ca sunt aproape numai fete ....baietii intra mai greu la acest job?? am sa merg si eu la acest job ca sunt din bucuresti .......are vreo importanta ca sunt model sau am facut modelling si vb engleza mediu?? ms va pup
  •  
    • 31 mesaje
    23 Feb 2010, 20:58
    0 0
    teoretic pt interviul Emirates (pt interviul final mai exact) îţi trebuie:
    -poze tip paşaport;
    -poză ţinută business;
    -cv engleză;
    -copie paşaport;
    -traducere diplomă studii sau atestate;
    -2 poze ţinută casual;
    -2 scrisori recomandare.
    totuşi, cum am zis, astea sunt pt interviul final. nu te duce cu ele din 1 zi, căci dacă nu te selectează nu ţi le dau înapoi. în prima zi sunt necesare cv-ul, pozele tip paşaport şi cea business.
    adi, nu pierzi nimic dacă încerci, deşi totuşi mai puţin de 15% din cei selectaţi de arabi sunt băieţi, însă nu se ştie de unde sare iepurele engleza constituie un avantaj, despre cariera ta nu ştiu ce să zic... bănuiesc că dă bine în sensul că ai un aspect fizic ok.
  •  
    24 Feb 2010, 10:56
    0 0
    Si eu sunt din Cluj si voi merge pe 13 martie la Buc. adresa mea de mail e cristinabambolina@yahoo.com
    Cine vrea sa mergem impreuna sa ma contacteze.
  •  
    • 123 mesaje
    25 Feb 2010, 19:31
    0 0
    Cei de la Wizz Air recruteaza si ei. Eu am primit mail de la ei cum ca recrutarile vor avea loc pe 9 Martie la hotel Phoenicia din Bucuresti.
  •  
    • 123 mesaje
    25 Feb 2010, 19:35
    0 0
    Buna Aredeiutza...acum am vazut msg tau, eu intru f rar pe forum. Nu vin la Qatar, sincera sa fiu nici nu stiu daca voi merge la Emirates sau la Wizz. Eu am aplicat la ei anul trecut si mi-au trimis mail acum dar sincer nush daca o sa fiu in tara atunci, iar situatia s-a complicat si f mult
  •  
    • 3 mesaje
    27 Feb 2010, 20:05
    0 0
    buna tuturor...eu am fost azi la qatar la open days si m-au sunat sa vin maine.sunt curioasa cati din cei care s-au prezentat au fost selectati deoarece si ei au ramas uimiti de numarul extraordinar de mare al candidatilor.a mai participat cineva azi?voua la ce ora vi s-a spus sa venit maine???
  •  
    • 7 mesaje
    28 Feb 2010, 16:54
    0 0
    silvia_air,merci mult ca mi-ai raspuns.mai am o intrebare,te rog mult sa-mi raspunzi daca poti:la ce hotel va avea loc interviul pt emirates? multumesc
  •  
    • 31 mesaje
    28 Feb 2010, 19:07
    0 0
    interviul EK va avea loc la Rin Grand Hotel (calea Vitan-Bârzeşti).