vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 12 mesaje
    12 Mar 2010, 11:52
    0 0
    Buna,cine merge maine la Emirates. Ma gandeam sa ne strangem cativa si sa ne incurajam
  •  
    • 56 mesaje
    12 Mar 2010, 13:51
    0 0
    Vreau sa stiu dk avem nevoie de scrisori de recomandare pt Emirates si dk da , trebuie in engleza sau e buna si in romana?
  •  
    • 7 mesaje
    12 Mar 2010, 21:20
    0 0
    Buna
    Acuma scriu prima data
    Am fost si eu la interviu pt qatar... nu m au chemat inapoi dupa prima zi
    Stiam ca o sa fie si maine interviu pt emirates, am vrut doar sa va urez succes!!!
  •  
    • 56 mesaje
    15 Mar 2010, 13:09
    0 0
    Cine stie cum a decurs interviul cu Emirates pana la final?Cate persoane au luat interviul?
  •  
    • 123 mesaje
    15 Mar 2010, 23:41
    0 0
    Eu stiu ca din 420 persoane am fost selectate doar 222 iar in sala au mai ramas doar cei care aveau numbere intre 0-100, restul urmand sa fim contactati ulterior. Oricum f ciudat mi s-a parut. Nimeni nu a inteles nimic. Este cumva cineva care a ramas in sala?
  •  
    • 24 mesaje
    18 Mar 2010, 07:49
    0 0
    salut fetelor!nu stiti nimic despre un potential interviu? Va pup
  •  
    • 19 mesaje
    18 Mar 2010, 19:00
    0 0
    pai pana la urma a luat cineva interviul cu emirates ,ca vad ca nu zice nimeni nimic ce sa intamplat pe acolo,........sunteti asa de secretosi
  •  
    • 123 mesaje
    19 Mar 2010, 12:33
    0 0
    Pai a fost o mare tampenie interviul ala. Eu nu cred ce au zis ei ca ne vor contacta peste 2 luni. Este cineva care a fost in primii 100 si a ramas atunci in sala? Eu cel putin nu am auzit pana acum ca Emirates sa procedeze in felul in care au facuto la noi, sa-ti dea un bilet in care iti spune ca ai fost acceptata pt proba urmat dar ca te vor contacta ei peste 2 luni. Suna a teapa ieftina de Gulf Air.
  •  
    • 36 mesaje
    20 Mar 2010, 17:59
    0 0
    AvyTavia, inainte sa vb prostii informeaza-te.Cei de la Emirates au mai facut genul asta de recrutari cand au avut prea multi oameni.In medie la un assesment,pt probe au nevoie de max 70 de persoane.Din moment ce ei au ales 200 de cv-uri pe assesment, unde vroiai sa ii puna pe toti?Ar trebui sa fiti bucuroase ca suntem atat de pregatiti, nu ca in alte tari unde au luat pt assesment 10 oameni si au ajuns la final 1.Si nu e teapa gen Gulf Air....daca nu stii macar nu mai vb si nu iti da cu parerea.Cu o asemenea atitudine nu ai sa ajungi c.c.Cei de la Emirates recruteaza in masa, au nevoie de oameni pt Main Fleet si pt A380....incepand cu luna mai in fiecare saptamana vor incepe trainingul 120 pers pe saptamana, ceea ce e foarte mult, avand in vedere ca un batch are cam 15 oameni(informatiile sunt de la HR Emirates)Pt cele care ati fost selectate din primele 100, la analize sa va duceti la Victor Babes, toate vi le vor dMa in engleza, si vaccinurile le puteti face aici ca sunt mai ieftine(in cazul meu m-au verificat cu totul cam o ora, fata de colegii mei din alte tari care au stat 8 ore si i-au pus sa refaca majoritatea analizelor)Pt alte informatii da-ti-mi un PM, si poate iesim la o cafea in Dubai
  •  
    • 123 mesaje
    20 Mar 2010, 23:53
    0 0
    Wow dar suparata mai esti. In caz ca nu ai citit bine...am zis "eu cel putin nu am auzit" asta inseamna ca se poate sa fie si altfel, eu insa nu am auzit. Sincer nu ma omor sa citesc sute de pagini pe forumuri straine, nu ma pasioneaza asa de mult. Ca or sa ne caute peste n luni e problema lor dar am zis ca mi se pare ciudat pt ca stiu multi care au fost acceptati iar pe CV nu au scrise date de contact cum ar fi mail sau nr de tel. Nu stiu la ce s-au referit ei cand au zis ca or sa ne contacteze. Nush de ce te iei de atitudinea mea si incepi o discutie asa ofensiva. Ma lasa rece ca am fost acceptata. Eu mi-am depus cv-ul la ei acum 1 an ...pe vremea cand vroiam sa plec. La interviu am venit pt o prietena + curiozitate. Chiar daca ma suna eu nu o sa ma duc pt ca nu vreau sa mai plec. Bafta tuturor !
  •  
    • 24 mesaje
    21 Mar 2010, 08:34
    0 0
    salut rox84! Vroiam sa te rog sa-mi dai niste detalii daca cumva nu mai stii cand au de gand sa mai vina in romania sa faca recrutari cei de la Emirates in viitorul apropiat? Ms mult de tot! daca vrei si ai timp poti sa imi dai add pe mess sa mai vb....anna_19b. Te pup si ms
  •  
    • 9 mesaje
    22 Mar 2010, 10:34
    0 0
    Din cate am inteles, Emirates vor reveni in Romania in cateva luni. Iar Qatar cam in 2 luni.
  •  
    • 7 mesaje
    2 Apr 2010, 10:15
    0 0
    Qatar open day - 24 aprilie
  •  
    • 2 mesaje
    8 Apr 2010, 20:16
    0 0
    Buna fetelor,
    iuliana_24, se poate sa ne dai mai multe informatii despre cei de la Qatar ? Am incercat sa depun direct pe site-ul lor dar nu am reusit.

    Multumesc anticipat!
  •  
    • 25 mesaje
    9 Apr 2010, 12:31
    0 0
    evadria13

    Mai incearca sa te inscrii pe site.ul lor, poate a fost o problema de moment. Daca nu reusesti atunci la OD te poti duce si fara invitatie, ai grija sa ai o poza k lumea, si in Cv sa treci orice activitate care poate demonstra o experienta cat de minima in customer service. Bafta!
  •  
    • 39 mesaje
    10 Apr 2010, 15:39
    0 0
    .
  •  
    • 39 mesaje
    10 Apr 2010, 15:48
    0 0
    .
  •  
    • 2 mesaje
    10 Apr 2010, 19:55
    0 0
    Oferta de lucru.Cautam urgent persoane interesate sa lucreza la domiciliu .Garantam prin contract plata salariului.Rugam seriozitate maxima! Detalii la email vrlana@ymail.com
  •  
    • 31 mesaje
    10 Apr 2010, 20:53
    0 0
    multumim pt informatii mary_grace. deci pana la urma cele 2 participari la OD nereusite nu ar trebui sa le simt ca o dezamagire.
    ma bucur ca ne marturisesti viata ta de acolo si cum te simti ca si angajata a companiei, dar imi pare rau ca viata nu e deloc asa cum ti-ai imaginat si ne-am imaginat noi din tara.

    daca ai nevoie de un sprijin moral pt zilele care le mai ai de stat pe acolo nu ezita sa scri. bafta!
  •  
    • 7 mesaje
    10 Apr 2010, 22:02
    0 0
    Si mie imi pare rau ca nu iti place viata ta in doha. Eu am ceva cunostinte care tot acolo lucreaza dar inca n am auzit de la ei ca vor sa vina acasa... asta cred ca depinde de fiecare om. Eu tot o sa incerc interviul acuma in bucuresti....