vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 1 mesaje
    30 Oct 2011, 19:19
    0 0
    Stiu ca anunt din scurt dar...pe 6 noiembrie sunt interviurile de la Emirates dar nu gasiti nimic pe site-ul lor oficial. Daca vreti sa aplicati intrati pe Lalsat International la Cabin Crew/Emirates si trimite-ti acolo. Trebuie sa primiti invitatie iar data limita de trimitere a CV-urilor este de 2 noiembrie. Daca mai merge cineva pe 6 noiembrie multa bafta!
  •  
    • 3 mesaje
    13 Nov 2011, 23:34
    0 0
    buna fetelor, as vrea sa stiu care ati fost acum la Cluj pe 10 septembrie si v-au luat ca pe mine m-au acceptat si as vrea sa am o colega totusi,,, sper ca am facut o alegere buna si totodata sa mi placa
  •  
    • 3311 mesaje
    17 Nov 2011, 11:44
    0 0
    Fetelor, am o intrebare:
    se organizeaza niste cursuri de stewardesa si costa 3000 E. Cum vi se pare acest pret?
    unde se fac cursuri in Bucuresti?
    v-as fi recunoscatoare daca mi-ati lasa un PM -ca sa am id-ul- in caz ca lucrati in domeniu si vreti sa ma ajutati cu cateva raspunsuri.
    multumesc
  •  
    • 3 mesaje
    22 Nov 2011, 01:37
    0 0

    pentru ce sa faci curs, cand sunt atatea firme care ofera si in plus nu conteaza daca ai sau nu acel curs, fiecare firma are politica ei!parerea mea sincer,bani si timp pierdut

  •  
    • 3 mesaje
    22 Nov 2011, 01:38
    0 0
    eu in 2 plec in Doha, sincer sunt nerabdatoare... o experienta zic eu interesanta....as vrea sa stiu daca sunt fete care au ajuns recent si cum e acomodarea?ms
  •  
    • 2089 mesaje
    22 Nov 2011, 08:58
    1 0

    Megutz, depinde unde te gandesti sa te angajezi in viitor.

    Companiile mari internationale nu au nevoie de acest curs, nici nu te intreaba de el, pentru ca iti fac ei trainingul lor inainte de a te trimite la zboruri. Iti spun sigur, cel putin pentru cele din Orientul Mijlociu (Qatar Air, Oman Air, Etihad, Emirates Airline etc.) nu ai nevoie, bani aruncati asa cum  mai zicea cineva.  Dar pentru  Tarom si WizzAir cred ca iti trebuie. Trebuie sa te interesezi la companiile pe care le vizezi, nu asa, in generla, pentru ca fiecare are cerintele ei. Eu nu am acest curs si am zburat pentru Gulf Air si acum Emirates, amandoua mi-au facut training de 2 luni la angajare. Am prietene care zboara pe jeturile private ale unor seici din Orientul Mijlociu pe bani grrrei, fara sa aiba acest curs, ci ani de zbor si experienta in business-first class la alte companii comerciale.

  •  
    • 10876 mesaje
    22 Nov 2011, 17:58
    2 2
    Am zburat la un mom Dat cu Emirates si anuntau ca la bord se vorbeste engleza, germana, franceza, spaniola si ...romana. Si ma gandeam la tine, daca tu esti pe acolo sa te frec sa-mi mai aduci niste suc.
  •  
    • 3311 mesaje
    22 Nov 2011, 20:32
    0 0
    Multumesc, just. intre timp am renuntat la idee..
  •  
    • 1 mesaje
    23 Nov 2011, 23:30
    0 0
    Buna! As vrea sa stiu si eu daca ptr interviu la emirates imi trebuie neaparat pasaportul?
  •  
    • 2089 mesaje
    24 Nov 2011, 20:50
    0 0

    Bineinteles ca nu, la ce sa-ti trebuiasca??

     Iar in legatura cu interviul Emirates, gasesti informatii detaliate garla pe net despre etape, cerinte etc, chiar si eu am povestit cu mai multe ocazii. Intreaba-ma totusi ceva concret, ca sa iti pot raspunde.

  •  
    • 14 mesaje
    26 Nov 2011, 13:18
    0 0
    fetelor, lamuriti-ma si pe mie. Am intrat pe insotitor-de-bord.ro si datele pe care le posteaza pe site nu mi-au fost pe inteles, am lasat un mail si si s-a raspuns ca tot ce am intrebat este pe site (eu una nu am gasit) si m-ai mi-au scris k , cursul costa 1500euro/ modul.
    Daca puteti va rog sa imi raspunde-ti la urmatoarele intrebari:
    - care este varsta maxima de participare la examen?
    - in ce perioada se depun dosarele pentru participare la examen?
    - in ce perioada au loc examenele, locatia exacta?
    - cate locuri sunt scoase la concurs?
    - ce perioada are cursul de formare si unde se face?
    - ce costuri implica aceasta formare referitor la cazare; masa si alte cereri?
    - dupa treminarea cursurilor (formarii) primim diploma?
    - se face vreun contract cu o anume firma aeriana, pe o anumita perioada?
    La rubrica insotitor de bord, am citit ca intr-o luna exista 15- 17 libere, sunt consecutive sau cateva zile de lucru, cateva libere?(nu este atat de important eram doar curioasa)
    - pentru examen, ce nivel se cere la limba engleza, iar la geografie se da doar din clasa a 12-a ?imi puteti trimite tematica pe mail-ul meu?
    Avand in vedere cele srise sper ca nu v-am deranjat prea mult.
    va multumesc.
  •  
    • 14 mesaje
    26 Nov 2011, 13:24
    0 0
    la intrebarea cu tematica m-am lamurit, este afisata pe site, am gasit-o, cred k am citit-o si prima data dar se pare k nu am luat-o in seama..
  •  
    • 8 mesaje
    9 Dec 2011, 22:50
    0 0
    Buna fetelor. V-am tot urmarit postarile pe aici, insa nu am vazut pe nimeni spunand ceva despre Wizz? Aveti idee cand vor mai fi recrutari pentru baza din Bucuresti? Va intreb asta deoarece imi doresc foarte mult sa particip la urmatorul interviu, insa nu stiu daca voi mai primi vreo invitatie, avand in vedere ca in feb am picat la FI. Va rog mult, daca aflati ceva sa postati aici. Va multumesc si succes tuturor

     

  •  
    • 8 mesaje
    9 Dec 2011, 22:52
    0 0
    Scuzati-mi multitudinea de hhhhh de mai sus insa ma chinui de vreo sapt sa postez aici un mesaj si de-abia acum am reusit.

     

  •  
    • 14 mesaje
    15 Dec 2011, 19:14
    0 0

    pmarcela, daca te referi cumva la faptul k vrei sa participi la un interviu pentru cursurile de insotitori de bord, eu te pot ajuta cu un numar de telefon de la cineva care se ocupa cu invitatiile si recrutarile pt cei ce vor sa participe la examen.

    trebuie doar sa imi lasi id-ul tau pt ati putea da nr te tel,

     

  •  
    • 8 mesaje
    19 Dec 2011, 13:53
    0 0
    anycutza said:

    pmarcela, daca te referi cumva la faptul k vrei sa participi la un interviu pentru cursurile de insotitori de bord, eu te pot ajuta cu un numar de telefon de la cineva care se ocupa cu invitatiile si recrutarile pt cei ce vor sa participe la examen.

    trebuie doar sa imi lasi id-ul tau pt ati putea da nr te tel,

     

     Ma refer la compania Wizz Air, daca cumva mai recruteaza insotitori de zbor pentru ei. Nu stiu exact despre ce vorbesti tu. Cumva de Scoala Romana de Aviatie sau are legatura strict cu Wizz Air?

  •  
    • 1 mesaje
    20 Feb 2012, 19:11
    0 0
    Salut, se fac acum iar interviuri pentru emirates in cluj. mergeti careva sau aveti ceva sfaturi care ati mai fost?
  •  
    • 8 mesaje
    21 Feb 2012, 09:21
    0 0
    AleG said:Salut, se fac acum iar interviuri pentru emirates in cluj. mergeti careva sau aveti ceva sfaturi care ati mai fost?

     
    Buna. Nu pot sa iti dau informatii pentru ca la Emirates n-am fost niciodata. Oricum, nu te astepta sa iti raspunda cineva. Aici, fiecare e pe cont propriu din cate vad  

  •  
    • 12 mesaje
    21 Feb 2012, 12:26
    0 0
    AleG said:Salut, se fac acum iar interviuri pentru emirates in cluj. mergeti careva sau aveti ceva sfaturi care ati mai fost?

      Salut! Se vor face interviuri pentru Emirates la Bucuresti, Cluj, Timisoara si Iasi. Pentru toate orasele trebuie sa treci de interviurile preliminare cu cei de la Lalsat si dupa daca treci de aceste interviuri te duci la Emirates AD. Pentru a aplica la cei de la Lalsat intra pe pagina lor : http://www.lalsatinternational.ro/emirates_airline.html  de aici iei mailul lor si urmezi instructiunile.

    Daca mai ai intrebari ... astept cu drag Succesc!

  •  
    • 1 mesaje
    27 Mar 2012, 13:04
    1 0
    cine merge pe 28 apr la bucuresti???  a primit cineva invitatie ??