vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 7 mesaje
    10 Apr 2010, 22:08
    0 0
    Evadria13 poti sa mergi linistita la interviu fara sa te inregistrezi, e open day! numai ca asa scrie ca e doar cv submission, deci inseamna ca cine merge din alt oras si o sa fie selectat o sa trebuiasca sa mai faca un drum.
  •  
    • 123 mesaje
    11 Apr 2010, 00:24
    0 0
    Mary_grace cred ca esti prima care povestesti intamplarile acestea pe forum (doar parerea mea). Chiar ma bucur ca ti-ai facut timp si ai prezentat si partea mai putin cunoscuta a acestei meserii. Eu am renuntat la Qatar dupa ce am picat la unul din testele lor anul trecut. Pe moment mi-a parut rau dar ulterior s-a dovedit ca a fost mai bine ca am aflat de la pers care lucreaza acolo adevarata situatie si chiar m-am bucurat ca nu am luat pt ca nu cred ca as fi suportat multe din lucrurile pe care le spui tu. Cand citesti pe forumuri esti mai suspect dar cand intradevar vb cu cineva care lucreaza acolo si pe care l-ai cunoscut inainte se schimba situatia. Trebuie sa te gandesti f bine inainte sa alegi aceasta meserie si conteaza f mult compania si orasul in care stai (cel putin pt mine). Sunt fete care spun ca nu conte asa de mult lucruri pe care tu le-ai spus acum, dar cu timpul nu are cum sa nu te afecteze comportamentul pasagerilor. Nu poti sa fii de fier si sa lasi capul in jos pt bani, care nici macar nu sunt asa de mult cum spera multe. Am auzit ca viata in Doha e cam plictisitoare, pt unele e OK pt ca asa pot strange bani mai usor. Adevarul este ca fiecare persoana are limitele lui si nu toti pot face anumite compromisuri. In Europa la OD vin mult mai putine pers spre deosebire de alte tari. Eu una iti multumesc frumos pentru informatii si cand mai ai timp poate ne mai povestesti cum e viata acolo. Ai grija de tine!
  •  
    • 49 mesaje
    11 Apr 2010, 09:38
    0 0
    **Speram ca banarea nick-ului dvs pe scurte perioade de timp sa va faca sa intelegeti ca postarile link-ului spre concurs in toate sectiunile forumului este considerat spam si sa va limitati la "divertisment" si "mica publicitate".
    Urmatoarea abatere va atrage banarea permanenta a acestui nick** Administratorul **
  •  
    • 24 mesaje
    12 Apr 2010, 08:43
    0 0
    salut fetelor! am primit invitatie la oman air pe 17 aprilie, nu stiti nici una nimic despre aceasta companie? Sau despre Oman macar? ca nu prea stiu ce sa fac...daca merita sa ma duc sau nu
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 10:19
    0 0
    fetelor vreau shi eu sa merg la Qatar dar nu am invitatzie.. e ok shi asha?
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 10:20
    0 0
    e chiar asha de nashpa acolo cum zice grace???
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 10:21
    0 0
    shi de ce nu plecatzi??? nu va lasa???
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 10:21
    0 0
    atzi luat legatura cu consulatul??? nu se rezolva nimic???
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 10:22
    0 0
    shi la Emirates e la fel???
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 10:22
    0 0
    alte fete care lucreaza la Qatar nu sunt pe aici???
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 10:24
    0 0
    eu chiar vreau sa merg la interviul Qatat dar nu ash pleca dak au conditzii asha de proaste...
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 12:35
    0 0
    unde se tine interviul pt oman air? cine ti-a trimis invitatia?
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2010, 12:44
    0 0
    si eu am mai auzit pareri negative despre viata in Qatar, nici nu stiu ce sa zic...e un risc pe care si-l asuma fiecare...dar dupa ce am citit postarile lui Mary Grace, mie personal mi-a cam pierit orice chef..
  •  
    • 36 mesaje
    12 Apr 2010, 13:45
    1 0
    Emirates sau la Etihad sunt singurele companii din zona araba care ofera conditii si nu esti tratat ca un sclav.am colege care s-au intalnit cu echipaje de la Qatar in layover si povestesc despre viata grea pe care o au in Doha.Cei de la Qatar au incheiat un parteneriat cu celelalte companii si nu poti fi acceptat la alta companie decat dupa ce implinesti un an la ei, doar atunci poti si angajat de ex la etihad sau emirates.daca pleci de la qatar inainte de un an, trebuie sa stai un an pe tusa si apoi sa aplici la alta companie.de ce credeti ca vin asa de des in romania?ca lumea nu e informata.oare de ce aleg la 2 luni estul europei pt recrutati?pt ca suntem saraci,neinformati si ne riscam pielea sa vedem lumea si sa avem bani de o casa cand ne intoarcem......
    si apropo de faza cu paturile, la emirates nu ai voie sa strangi paturile fara manusi si nici prosoapele fara cleste-----mare diferenta.
    v-am pupat si ganditi-va de 2 ori inainte de a va duce la un interviu si de a semna un contract
  •  
    • 39 mesaje
    12 Apr 2010, 16:38
    0 0
    .
  •  
    • 19 mesaje
    12 Apr 2010, 19:36
    0 0
    iubita e chiar socant cea ce zici
  •  
    • 2 mesaje
    12 Apr 2010, 20:20
    0 0
    merga la Roma la open day la Qatar in 17.04....oricum dupa ce am citit mai sus mi-a pierit tot cheful...mai ales ca sunt convinsa ca mary_grace nu a scris baliverne...
  •  
    • 123 mesaje
    13 Apr 2010, 00:25
    0 0
    Eu sunt sigura ca Mary_grace a spus adevarul asa cum il vede ea si cum poate multe fete nu au vrut sa-l accepte pana acum. Mai cunosc si eu pe cineva care lucreaza la Qatar si conteaza f mult sa te informezi f bine inainte sa pleci, de aceea eu am renuntat sa merg la OD la Qatar. O data ce ai ajuns acolo nu iti e asa de simplu sa te intorci si eu inteleg f bine situatia asta. Ma bucur ca sunt si fete care prezinta aspectele mai putin placute ale acestei meserii. Pt mine una conteaza f mult si aceste aspecte si conditiile in care locuiesti si orasul in care stai. Daca nu esti multumit de aceste lucruri te inconjoara depresia imediat, cum am mai auzit cazuri.La Etihad si Emirates conditiile sunt mult mai bune. Informatii puteti gasi si pe blogul unei stewardese de la Etihad care prezinta in cele mai mici detalii viata in Abu Dhabi. Conteaza f mult si colegii si locul in care stai si sa ai unde sa iesi in zilele libere.
  •  
    • 24 mesaje
    13 Apr 2010, 08:32
    0 0
    mi-am pus cv-ul pe www.excelmalaysia.com si am primit invitatie acu 1 saptamana! in 17 ii prima etapa a interviului....dar din cauza ca nu stiu nimic despre ei nu prea am tragere de inima,...nu este open day mi-au scris si in mail k doar pe baza invitatiei se poate merge, este la hotel marriot
  •  
    • 9 mesaje
    13 Apr 2010, 08:58
    0 0
    cand e interviul Etihad la noi?