indiferenta sotului

  •  
    • 5609 mesaje
    16 Mar 2015, 09:38
    6 0
    Mai este ceva....eu ma intreb daca sotul tau nu este cumva gay?!
    Cum poate sa fie non stop cu seful lui, incat nici in weeeknd sa nu se poata despartii de el?
    Eu l-as anunta oficial ca bag divort pentru faptul ca el prefera companie masculina in locul tau!
    Ti-am zis, daca nu l-as pune sa-mi linga din palma, cum poti sa stai si sa suferi la un mitocan care are alte interese ascunse?
     
  •  
    • 7959 mesaje
    16 Mar 2015, 10:52
    1 0
    Me-Diana said:apropo, Viktor ai dreptate cind spui ca eu "cersesc atentia lui"...pacat ca am ajuns asa...o femeie ar trebui sa fie iubita fara sa cerseasca...si la fel si barbatul!!....numai ca la mine balanta trage mai mult intr-o parte decit in alta. ....nu exista reciprocitate.....cineva da...iar cineva nu...plus la asta mai si cere pe deasupra neoferind nimic.

     Mai Diana, daca acum la inceput sunteti asa departe unul de altul, mai tarziu cum crezi tu ca veti fi? Nu stiu ce raspunsuri mai cauti, ca mie una mi se pare clar ca nu va e bine impreuna. Prin certuri si discutii aprinse il indepartezi si mai mult, asta nu e o solutie, oricum nu cred sa fie doar vina lui. Ceva ceva s-a schimbat la voi acolo, dar in asa putin timp pare ciudat si cred ca si tu ai o vina. Ati iesit impreuna 8 ani, ati fost prieteni asa mult timp, dar stiu ca ai avut rabdare nu gluma, ati hotarat sa va casatoriti, iar acum in cateva luni s-a stricat deja caruta. Nu cred ca mai poti repara ceva, dupa cum pare de preocupat de orice in afara de tine eu zic inca o data ca ti-e mai bine fara el. O casatorie e pentru doi, cu bune si cu rele, cu poticniri sau piedici, dar mai ales cu bucurii si liniste. Ce vei face cand vei da de greu si el nu te va sustine, nici nu va observa probabil ca ai nevoie de el.

  •  
    • 78 mesaje
    16 Mar 2015, 11:17
    1 0
    eu nu spun ca sunt ideala si nu am si eu partea mea de vina. fiecare om, are minusurile si plusurile lui...insa cu el m-am purtat bine si l-am inteles permanent. l-am iubit, asteptat, ajutat cu ce a avut nevoie atita timp cit ne-am intilnit. si continui si acum sa il spal, sa ii fac mincare, curat, calcat...totul....macar ca el continuie asa..
    eu imi vad partea mea de vina in faptul ca nu a trebuit sa il cred inainte de casatorie cd a zis ca se va schimba si ca va iesi mai rar cu seful lui (fiindca el iesie de aproximativ 2 ani asa cu sefu)...... ca se va stradui mai mult. eu am zis bine...sintem de atita timp impreuna.. si am zis ca impreuna vom trece peste toate...am crezut dar degeaba....
    si imi vad greseala inca acolo cind i-am cerut sa locuim impreuna pina la casatorie si a refuzat. atunci trebuia sa ma despart de el.
    ma simt vinovata pentru ca am fost naiva.

  •  
    • 78 mesaje
    16 Mar 2015, 11:19
    0 0
    eu va multumesc tuturor pentru rapsunsuri si va doresc toate cele bune.
    in scurt timp voi lua o decizie cu privire la viitorul meu in aceasta casnicie.
    va pup.
    pa, pa
    Acest mesaj a fost editat de către Me-Diana: 16 Mar 2015, 11:20
  •  
    • 7959 mesaje
    16 Mar 2015, 12:01
    0 0
    Diana, nu l-ai urmarit de curiozitate niciodata cand iesea cu seful? Mie imi da cu virgula, poate asta e doar o scuza si o avea vreo mandra. Ia fa tu pe detectivul de cateva ori, macar stii un lucru sigur. Cum drac sa iesi asa de des cu seful la plimbare? Eu as fi fost curioasa.
  •  
    • 11561 mesaje
    16 Mar 2015, 12:08
    0 0
    White_Storm said:Diana, nu l-ai urmarit de curiozitate niciodata cand iesea cu seful? Mie imi da cu virgula, poate asta e doar o scuza si o avea vreo mandra. Ia fa tu pe detectivul de cateva ori, macar stii un lucru sigur. Cum drac sa iesi asa de des cu seful la plimbare? Eu as fi fost curioasa.

     

     

    Poate  iesea  cu  sotia  sefului!

  •  
    • 7959 mesaje
    16 Mar 2015, 12:33
    0 0
    pitipoanca69 said:

     

    Poate  iesea  cu  sotia  sefului!

      Nu cred eu sa fie asa prost, si-ar taia craca singur, dar o gagica tot cred ca are. Nu stiu cum de e asa calma Diana stiind ca de 2 ani omul ei are program cu "seful", iar ea sta si asteapta linistita sa se intoarca omul si spre ea. Diano, trezeste-te!!!!

  •  
    • 10065 mesaje
    16 Mar 2015, 12:41
    1 0
    Me-Diana said:apropo, Viktor ai dreptate cind spui ca eu "cersesc atentia lui"...pacat ca am ajuns asa...o femeie ar trebui sa fie iubita fara sa cerseasca...si la fel si barbatul!!....numai ca la mine balanta trage mai mult intr-o parte decit in alta. ....nu exista reciprocitate.....cineva da...iar cineva nu...plus la asta mai si cere pe deasupra neoferind nimic.

     

    Ma bucur ca ai priceput de ce am spus ca esti vinovata . Sa ajungi sa te rogi de nenea ... e nasol.

     

  •  
    • 5609 mesaje
    17 Mar 2015, 04:28
    8 0
    Me-Diana said:eu nu spun ca sunt ideala si nu am si eu partea mea de vina. fiecare om, are minusurile si plusurile lui...insa cu el m-am purtat bine si l-am inteles permanent. l-am iubit, asteptat, ajutat cu ce a avut nevoie atita timp cit ne-am intilnit. si continui si acum sa il spal, sa ii fac mincare, curat, calcat...totul....macar ca el continuie asa..
    eu imi vad partea mea de vina in faptul ca nu a trebuit sa il cred inainte de casatorie cd a zis ca se va schimba si ca va iesi mai rar cu seful lui (fiindca el iesie de aproximativ 2 ani asa cu sefu)...... ca se va stradui mai mult. eu am zis bine...sintem de atita timp impreuna.. si am zis ca impreuna vom trece peste toate...am crezut dar degeaba....
    si imi vad greseala inca acolo cind i-am cerut sa locuim impreuna pina la casatorie si a refuzat. atunci trebuia sa ma despart de el.
    ma simt vinovata pentru ca am fost naiva.

     
    Ti-a spalat creierul!
    Daca tu ai ajuns sa crezi ca este vina ta!
    Simplu fapt ca el a refuzat sa stati impreuna inainte sa va casatoriti....imi spune ca ceva era in neregula cu el de atunci!
    Avea pe cineva de care tu nu trebuie sa stii!
    Persoana poate fii femeie sau barbat!

    Faptul ca nu se poate despartii de seful lui nici sambata si duminica seara, dupa ce sta toata saptamana cu seful lui, imi confirma ca este o altfel de relatie intre ei.
    Subiectul cu barbatii gay in Romania, este inca tabu, dar simplu fapt ca el prefera compania sefului absolut si in wekeend si peste tot, confirma ca vrei sau nu sa crezi, faptul ca sotul tau are o relatie extraconjugala cu seful lui!

    Sfatul meu: divorteaza acum, cand inca nu aveti copii si nici datorii.
    Daca te mai prosteste un pic, o sa ia imprumut sa-i cumpere masina sefului si eventual o sa-ti faca si un copil, ca sa astupe ochii si urechile lumii, dupa care te amandoneaza  in casa, cu copilasul. De fericire nici nu poate fii vorba, doar tu vei fi singura care va sti adevarul!

    Fugi fetita, fugi cat inca nu ai obligatii, asta nu are nimic pentru tine!
    Trebuie sa fii mai desteapta decat ai fost pana acum! Nu vezi ca te manipuleaza cum vrea el?




    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 19 Mar 2015, 00:13
  •  
    • 10065 mesaje
    17 Mar 2015, 08:37
    0 0
    E un copy/paste a unei povesti mai vechi de pe forum , de retin io bine.

  •  
    • 1441 mesaje
    17 Mar 2015, 12:46
    0 0
    Sau mai bine spune-i ca vrei anal si vezi da percuteaza.
  •  
    • 77 mesaje
    21 Mar 2015, 22:38
    2 0
    Unii nu pot dezvolta atasament real fata de alte persoane, pentru ele esti doar un obiect de care te folosesti si de care nu ai nicio obligatie. Faci curatenie, mancare, atmosfera placuta dar el nu trebuie sa faca nimic sau foarte putin, atata cat este dispus sa faca pentru un obiect care daca-l pierde il poate inlocui cu altceva nu-i mare problema. Exista astfel de oameni si asa sunt construiti, nu poti concura cu atmosfera din locurile cu care umbla cu prietenii pentru ca asa se simte el bine. Nicio speranta ca se schimba. Daca pleci mai ai o sansa sa intalnesti o persoana care vrea o relatie adevarata cu tine dupa ce te linistesti, o persoana cu care sa vorbesti, muncesti si distra impreuna.Intr-o relatie adevarata lucrurile casnice se impart si sotii merg si se distreaza impreuna si uneori cu prietenii, asta e o exceptie nu o constanta. Cred ca s-a insurat ca asa a vrut maica-sa sa-l vada la casa lui sau ai vrut tu, nu a fost dorinta lui sincera si daca pleci nu o sa-i para rau prea mult, poate putin, si dupa o cana iti pare rau daca o spargi dar gaseste el solutie pentru mancare si curatenie.Ideea lui e distreza-te fata, nu ma mai bate la cap,Spune-i ce doresti de la el calm si linistit sa raspunda sincer daca iti poate oferi - eu cred ca nu, vezi ca viata trece si cum iti asterni asa dormi. Decat cu o persoana nepotrivita mai bine singura.
    Acest mesaj a fost editat de către dacri: 22 Mar 2015, 12:02
  •  
    • 78 mesaje
    23 Mar 2015, 09:43
    0 0
    multumesc dacri.
  •  
    • 7959 mesaje
    23 Mar 2015, 10:47
    0 0
    Poate v-ati casatorit din plictiseala, dupa 8 ani de relatie se mai duc fluturasii si apare obisnuinta. Dar neatentia lui nu e scuzabila, un barbat e barbat toata viata. Pai dupa 7 luni cand tragi linie n-ai ce aduna, adica de ce te-ai casatorit cu el?
  •  
    • 11561 mesaje
    23 Mar 2015, 10:49
    1 0
    White_Storm said:Poate v-ati casatorit din plictiseala, dupa 8 ani de relatie se mai duc fluturasii si apare obisnuinta. Dar neatentia lui nu e scuzabila, un barbat e barbat toata viata. Pai dupa 7 luni cand tragi linie n-ai ce aduna, adica de ce te-ai casatorit cu el?

     

    Nu  chiar  toata  viata!

  •  
    • 7959 mesaje
    23 Mar 2015, 11:19
    0 0
    pitipoanca69 said:
    White_Storm said:Poate v-ati casatorit din plictiseala, dupa 8 ani de relatie se mai duc fluturasii si apare obisnuinta. Dar neatentia lui nu e scuzabila, un barbat e barbat toata viata. Pai dupa 7 luni cand tragi linie n-ai ce aduna, adica de ce te-ai casatorit cu el?

     

    Nu  chiar  toata  viata!

     Adica-si face operatie si-si  schimba  sexul?


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 23 Mar 2015, 11:23
  •  
    • 5609 mesaje
    24 Mar 2015, 00:51
    1 1
    White_Storm said:Poate v-ati casatorit din plictiseala, dupa 8 ani de relatie se mai duc fluturasii si apare obisnuinta. Dar neatentia lui nu e scuzabila, un barbat e barbat toata viata. Pai dupa 7 luni cand tragi linie n-ai ce aduna, adica de ce te-ai casatorit cu el?

     
    Eu cred ca s-au casatorit fiecare din alte motive: ea voia o familie, stabilitate si confort, el voia un paravan dupa care sa se ascunda ca-i gay! 

  •  
    • 5609 mesaje
    24 Mar 2015, 00:59
    3 0
    Faptul ca nu au locuit impreuna nu i-a dat ocazia femeii sa-i afle marele secret, de aceea i-a luat si atat amar de vreme. Acum in schimb, o manipuleaza cum vrea el, o stie bine si probabil stie ca este naiva si credula, stie ca-l iubeste si va accepta tacerea... dar asta nu-i fericire si intr-o zi balonul de sapun in care stau, se va sparge si adevarul va iesii la iveala.  
    Asta in situatia in care el nu ii va spala creierul si nu o va lua precum curva inainte,spunand lumii, ca nu el este cauza divortului ci ea, din cine stie ce depresii sau nebunii ascunse.

     
  •  
    • 7959 mesaje
    24 Mar 2015, 08:13
    1 0
    Maricon said:
    White_Storm said:Poate v-ati casatorit din plictiseala, dupa 8 ani de relatie se mai duc fluturasii si apare obisnuinta. Dar neatentia lui nu e scuzabila, un barbat e barbat toata viata. Pai dupa 7 luni cand tragi linie n-ai ce aduna, adica de ce te-ai casatorit cu el?

     
    Eu cred ca s-au casatorit fiecare din alte motive: ea voia o familie, stabilitate si confort, el voia un paravan dupa care sa se ascunda ca-i gay! 

     Si eu cred la fel, mai putin cu partea gay, s-ar putea sa nu fie totusi. Dar eu nu inteleg cum de n-a fost el de acord sa se mute impreuna inainte de a se casatorii, ce avea de ascuns si cum credea ca dupa casatorie ea nu ar fi aflat oricum? Eu n-as sta sa plang pe aici, mai bine as afla ce e cu seful asta, o fi vreo sefa?


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 24 Mar 2015, 08:15
  •  
    • 78 mesaje
    24 Mar 2015, 09:40
    0 0
    el spune ca ii frica de seful lui si nu il poate refuza ca sa nu isi piarda jobul.