indiferenta sotului

  •  
    • 3765 mesaje
    13 Mar 2015, 20:24
    0 0
    Me-Diana said:igivansenior .... citeste te rog de la inceput mesajele depe forum si apoi vino cu idei. REPET: PROBLEMA SEXULUI/DRAGOSTEI/CULCATULUI nu exista,

     

     

    asta  vrei tu sa crezi.

  •  
    • 78 mesaje
    13 Mar 2015, 20:42
    0 0
    e si normal ca in cazul problemelor si a stresului ..a lipsei implicarii...a certurilor .... este si problema asta..... dar pentru mine acum altceva e important, sa vad daca se schimba omul asta ori ba......
  •  
    • 78 mesaje
    13 Mar 2015, 20:43
    0 0
    facem noi familie sau nu?...asta e problema.
  •  
    • 11561 mesaje
    13 Mar 2015, 20:44
    0 0
    Me-Diana said:facem noi familie sau nu?...asta e problema.

     

     

    Vrei  sa  spui  ca  nu  te  "mananca"  deloc?

  •  
    • 78 mesaje
    13 Mar 2015, 21:08
    0 0
    cred ca cu cei care fac haz de problema mea, am incheiat discutia,
    cele bune,


  •  
    • 7959 mesaje
    14 Mar 2015, 02:52
    2 0
    Me-Diana said:facem noi familie sau nu?...asta e problema.

     Nu face familie cu asta, ai luat-o razna? Gasesti tu altul cu care sa faci o familie, ca asta nu-i bun. Doar nu vrei sa fi toata viata singura, sa n-ai cu cine vorbi, cu cine te sfatui, mai vez,i ca e lumea plina de oameni. Succes sa ai!

  •  
    • 5609 mesaje
    14 Mar 2015, 06:49
    5 0
    Mai Diana, daca acum, in primul an de casnicie, cand toate ar trebuii sa mearga ca pe roate, apar asemenea probleme, cum crezi ca va rezista o casnicie ca a ta cand apre si rutina dupa 5-10 ani?
    Atunci ori va spargeti capetele, ori va liuati gatul!

    Sincer, daca problemele astea nu sunt rezolvate ACUM, nu vad vreo casnicie sau motiv sa fiti impreuna pe viitor.

  •  
    • 10065 mesaje
    14 Mar 2015, 12:19
    0 0
    Diano, de nenea Viktor spune ca problema-i la tine nu te superi, asa-i ?

  •  
    • 78 mesaje
    14 Mar 2015, 20:51
    0 0
    interesant? si care este acea problema "nene victor"???
    eu pe el niciodata nu am vrut sa il leg de fusta mea sau sa il fac de casa...pur si simplu vreau sa ma regasesc si eu in viata lui si respectiv sa imi acorde ce ii trebuie unei sotii..atentie, respect, daruire....
    probabil ca te porti si tu la fel cu sotia sau iubita ta daca imi zici ca problema e la mine.
    si sincer vorbind, parerea ta, chiar nu ma intereseaza.
  •  
    • 10065 mesaje
    14 Mar 2015, 21:34
    0 0
    Me-Diana said:interesant? si care este acea problema "nene victor"???
    eu pe el niciodata nu am vrut sa il leg de fusta mea sau sa il fac de casa...pur si simplu vreau sa ma regasesc si eu in viata lui si respectiv sa imi acorde ce ii trebuie unei sotii..atentie, respect, daruire....
    probabil ca te porti si tu la fel cu sotia sau iubita ta daca imi zici ca problema e la mine.
    si sincer vorbind, parerea ta, chiar nu ma intereseaza.

     

    Chiar vrei sa ne certam ?

     

     

    Alea sint elemente de baza in cuplu, intr-o relatie, , de stiu eu bine. Si se daruesc, nu se cersesc, asa cum faci tu. Unei situatii dai o sansa, doua, noua ... apoi se trage linie de lucrurile nu o iau pe hagasul cel bun.

     

  •  
    • 7959 mesaje
    14 Mar 2015, 21:55
    2 0
    Me-Diana said:Buna ziua fetelor,

    As vrea sa va  intreb ceva si sa va dati cu parerea cu privire la situatia mea, fiindca eu din cauza stresului nu mai pot judeca normal.

    M-am casatorit cu sotul meu dupa 8 ani de relatie vara trecuta. 
    Sunt nemultumita de comportamentul sotului meu, din urmatoarele motive:
    1. de cind ne-am casatorit (adica de 7 luni) daca ne-am culcat de vreo 3 ori impreuna, fiindca el sta in fiecare seara de la 8 cum vine de la serviciu, pe net..pina la 12.00, 1.00 de noapte. E si evident ca eu nu pot rezista atit fiind obosita si ma culc pe la 22.00, 23.00. Asta se repeta in fiecare seara fara exceptii. Incep sa ma simt aiurea ca am un sot care sta in alta camera pe net si eu incerc sa adorm in nervi.
    2. daca in fiecare seara sta pe net atit de tirziu, atunci vinerea si simbata seara, pleaca cu seful lui in oras, la ceai, bere, vorba etc. Asta se repeta la fel, de mult timp, tine de aproape vreo 2 ani. Adica eu vineri seara si simbata seara , iar st fara sot. Si iar nervoasa si iritata.
    3. Cum vine Duminica, in loc sa stam in familie, el iar apuca drumurile si iese la ceai cu alti prieteni de ai lui. Eu iar cd vad asta ma supara rau.

    Atentionez ca in casa fac totul, mincare, curatenie, calcat, spalat..etc...si ies si eu in oras cd vad ca el ma lasa singura, dar mai rar.

    Nici interesul pentru casa nu si-l prea da. Si banii de pe nunta  ia vrut pe toti, pentrru ca sa isi cumpere el masina mai noua...Nota: desi stam in chirie!!!.....si soacra-mii ii spune tot!!! 

    Fetelor, el imi zice ca eu totul dramatizez si ca eu nu ii fac atmosfera sa il traga acasa, voi ce parere aveti?????


    Me-Diana said:igivansenior .... citeste te rog de la inceput mesajele depe forum si apoi vino cu idei. REPET: PROBLEMA SEXULUI/DRAGOSTEI/CULCATULUI nu exista,

     

     



     Mai Diana, fii coerenta. Pai o data ai spus ca aveti sex prea rar, iar apoi ca nu exista problema asta. Hotaraste-te!


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 14 Mar 2015, 21:56
  •  
    • 3765 mesaje
    15 Mar 2015, 14:48
    0 0
    Me-Diana said:interesant? si care este acea problema "nene victor"???
    eu pe el niciodata nu am vrut sa il leg de fusta mea sau sa il fac de casa...pur si simplu vreau sa ma regasesc si eu in viata lui si respectiv sa imi acorde ce ii trebuie unei sotii..atentie, respect, daruire....
    probabil ca te porti si tu la fel cu sotia sau iubita ta daca imi zici ca problema e la mine.
    si sincer vorbind, parerea ta, chiar nu ma intereseaza.

     

     

    culca-te mai des cu el. adica pe intelesul tau, fa sex mai des.

  •  
    • 1841 mesaje
    15 Mar 2015, 18:55
    2 0
    igivansenior said:
    Me-Diana said:interesant? si care este acea problema "nene victor"???
    eu pe el niciodata nu am vrut sa il leg de fusta mea sau sa il fac de casa...pur si simplu vreau sa ma regasesc si eu in viata lui si respectiv sa imi acorde ce ii trebuie unei sotii..atentie, respect, daruire....
    probabil ca te porti si tu la fel cu sotia sau iubita ta daca imi zici ca problema e la mine.
    si sincer vorbind, parerea ta, chiar nu ma intereseaza.

     

     

    culca-te mai des cu el. adica pe intelesul tau, fa sex mai des.

     
    Pai n-auzi ca baiatu' nu vrea? Ii place mai mult ceai cu seful decat sex cu proaspata nevasta. Ea si-ar dori, insa asta n-o vede. Cred si eu ca-ti moare cheful, ca femeie, vazand ca barbatul pe care il doresti nici nu te observa, ca sa nu mai zic ca te respinge si apoi da si vina pe tine ca nu ii faci tu atmosfera eventual punandu-te si-n cap. Tot ea sa traga de el, cand asta ar trebui in mod normal, in primul an de casnicie, sa o alerge prin toata casa sau sa se bucure sa fie alergat el prin casa de ea? Problemele sunt mult mai deep decat atat, nu cred ca a-i spune sa faca sex ajuta cu ceva. E ca si cum ii zici flamandului care n-are bani de mancare sa manance, ca sa isi potoleasca foamea, cand de fapt problema lui e ca n-are cu ce sa-si ia mancarea aia. 

  •  
    • 3765 mesaje
    15 Mar 2015, 19:16
    0 0
    outofhere said:
    igivansenior said:

    Pai n-auzi ca baiatu' nu vrea? Ii place mai mult ceai cu seful decat sex cu proaspata nevasta. 

     

     

    o fi proaspata ca nevasta dar ca futai e veche. cam de opt ani.

     

  •  
    • 1841 mesaje
    15 Mar 2015, 21:01
    0 0
    igivansenior said:
    outofhere said:
    igivansenior said:

    Pai n-auzi ca baiatu' nu vrea? Ii place mai mult ceai cu seful decat sex cu proaspata nevasta. 

     

     

    o fi proaspata ca nevasta dar ca futai e veche. cam de opt ani.

     

     
    Bun, si-atunci? Ce propui tu? 

  •  
    • 3765 mesaje
    15 Mar 2015, 22:02
    0 0
    am scris mai sus.
  •  
    • 10065 mesaje
    15 Mar 2015, 22:25
    0 0
    outofhere said:
    igivansenior said:
    Me-Diana said:interesant? si care este acea problema "nene victor"???
    eu pe el niciodata nu am vrut sa il leg de fusta mea sau sa il fac de casa...pur si simplu vreau sa ma regasesc si eu in viata lui si respectiv sa imi acorde ce ii trebuie unei sotii..atentie, respect, daruire....
    probabil ca te porti si tu la fel cu sotia sau iubita ta daca imi zici ca problema e la mine.
    si sincer vorbind, parerea ta, chiar nu ma intereseaza.

     

     

    culca-te mai des cu el. adica pe intelesul tau, fa sex mai des.

     
    Pai n-auzi ca baiatu' nu vrea? Ii place mai mult ceai cu seful decat sex cu proaspata nevasta. Ea si-ar dori, insa asta n-o vede. Cred si eu ca-ti moare cheful, ca femeie, vazand ca barbatul pe care il doresti nici nu te observa, ca sa nu mai zic ca te respinge si apoi da si vina pe tine ca nu ii faci tu atmosfera eventual punandu-te si-n cap. Tot ea sa traga de el, cand asta ar trebui in mod normal, in primul an de casnicie, sa o alerge prin toata casa sau sa se bucure sa fie alergat el prin casa de ea? Problemele sunt mult mai deep decat atat, nu cred ca a-i spune sa faca sex ajuta cu ceva. E ca si cum ii zici flamandului care n-are bani de mancare sa manance, ca sa isi potoleasca foamea, cand de fapt problema lui e ca n-are cu ce sa-si ia mancarea aia. 

     

    Intr-adevar si nu doar in primul an ...

     

    Apoi deh, nu toti respund pe numele de Viktor ...

     

    Nici de ea il alearga n-ar fi o problema , dar se pare ca asta-i sprinten rau ... Ce oameni ... Apoi se pling ca au femeile "inviorate" de amici, vecini ...

     

  •  
    • 78 mesaje
    16 Mar 2015, 09:26
    0 0
    outofthere v-a raspuns in locul meu. multumesc.

    p.s. am incercat si eri seara sa vorbesc iarasi cu sotul meu. sa ii spun ce nu imi place si cum sa rezolvam. plus ca vrea sa isi ia BMW-ul sefului cu 14 mii de euro...si vrea s ail ea in rate pe doi ani..si eu l-am intrebat, ca daca 2 ani de acum incolo problema cu iesitul cu seful in fiecare weekend se va rezolva sau nu??????...parca l-am pus pe foc cd l-am intrebat!!! si iarasi, eu pentru el sint vinovata de tot. ca el s-a casatorit cu mine, iar restul depinde de mine. ca daca eu m-as cobori cu piciorele pe pamint si m-as apuca de viata, atunci si el ar fi altfel!!!
    ....dar cum sa ma mai apuc eu de viata??? oameni buni? ce trebuie sa mai faca o femeie?....
  •  
    • 78 mesaje
    16 Mar 2015, 09:29
    0 0
    apropo, Viktor ai dreptate cind spui ca eu "cersesc atentia lui"...pacat ca am ajuns asa...o femeie ar trebui sa fie iubita fara sa cerseasca...si la fel si barbatul!!....numai ca la mine balanta trage mai mult intr-o parte decit in alta. ....nu exista reciprocitate.....cineva da...iar cineva nu...plus la asta mai si cere pe deasupra neoferind nimic.
  •  
    • 5609 mesaje
    16 Mar 2015, 09:35
    6 0
    Diane, ai sanse sa intorci problema in favoarea ta!
    Comporta-te exact cum face el si atunci sa vezi reactie!
    Intreba-l din timp unde pleaca si cats ta, si anunta-l ca si tu vei pleca si nu sytii cand te intorci.
    Ti-am mai spus..se joaca cu tine, scotandu-te vinovata de tot.
    Cum sa ia o masina cand voi aveti o casnicie pe muchie de cutit?
    Eu as face un scandal mostru si l-as anunta ca de face imprumut fara stirea ta, sa se gandeasca bine la ivort.
    Nu uita! Absolut cum se comporta el cu tine, trebuie sa-i faci si tu!
    Evita sa gatesti, sa speli, sa faci curat, sa faci ceva in casa cu alte cuvinte. ia-ti geanta si pleaca de dimineata pana seara!
    Sambata si duminica uita-te pe la prietene si nu venii acasa!