indiferenta sotului

  •  
    • 78 mesaje
    24 Mar 2015, 09:40
    0 0
    multumesc fetelor pentru sustinere.
  •  
    • 78 mesaje
    24 Mar 2015, 09:46
    0 0
    FETELOR MULTUMESC PENTRU SUSTINERE.
  •  
    • 7959 mesaje
    24 Mar 2015, 09:57
    4 0
    Me-Diana said:el spune ca ii frica de seful lui si nu il poate refuza ca sa nu isi piarda jobul.

     Bun asa, asta era inainte de casatoria voastra acum ar trebui ca seful sa va invite pe amandoi, asa mi s-ar parea corect si politicos. Auzi, dar seful n-are si el o familie, ceva prieteni de il tine pe al tau dupa el tot timpul? Te cam plimba nenea asta al tau cu presul, iar tu primesti toate explicatiile astea puerile prea usor.

  •  
    • 5609 mesaje
    24 Mar 2015, 11:02
    3 0
    Me-Diana said:el spune ca ii frica de seful lui si nu il poate refuza ca sa nu isi piarda jobul.

     
    Diana, cred ca este tot o minciuna ca sa te sperie pe tine!
    Ar putea sa-i spuna sefului ca isi pierde sotia, daca mai iese cu el in weekend, sa vad atunci reactia sefului.... se pare ca il doare burta rau detot de sefu, dar nu-i pasa ca bagi divort si pelci tu.

    dar, eu te sfatuiesc sa fii imbracata frumos pregatita sa iesi pe usa si cand el iese pe usa sa se intalneasca cu seful, il iei la brat si iesi cu el deodata, spunandu-i ca de azi inainte, o sa mergeti toti 3 la plimbare, daca el nu poate renunta la sefu si nu vrea sa-l supere pe sefu (desii s-a insurat cu sotia lui, iar in fata lui Dumnezeu si a Legii casatoriei, seful nu are ce cauta), tu esti dispusa sa faci comprimisuri DAR sa mergi cu el de absolut fiecare data cand el merge cu sefu!
    Sa-l vad atunci ce scuza mai gaseste! 

  •  
    • 78 mesaje
    24 Mar 2015, 11:10
    0 0
    stiu ca seful lui are familie, are 2 copii...dar ca nu prea sta cu sotia lui...el ii cumpara masini scumpe si case iar ea e pe drumul ei...st fara obligatii din cite am inteles....
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Mar 2015, 12:29
    0 0
    Me-Diana said:stiu ca seful lui are familie, are 2 copii...dar ca nu prea sta cu sotia lui...el ii cumpara masini scumpe si case iar ea e pe drumul ei...st fara obligatii din cite am inteles....

     
    oau!! daca esti tu cea din poza, e un prost. asemenea femeie nu trebuie lasata sa prinda paianjeni.
     ce program ai maine seara? 

  •  
    • 78 mesaje
    24 Mar 2015, 12:33
    0 0
    Da sunt eu. am vrut sa fac cunostinta cu cei care imi sunt alaturi.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Mar 2015, 12:34
    0 0
    Me-Diana said:Da sunt eu. am vrut sa fac cunostinta cu cei care imi sunt alaturi.

     
    oau!  esti buna! 

  •  
    • 5609 mesaje
    24 Mar 2015, 15:43
    2 0
    Diana draga, nu are importanta ca seful are familie, ca si sotul tau are, dar asta nu-l impiedica sa-si vada de viata lui privata in compania sefului.
    Asta ar confirma si mai mult faptul ca seful lui are dragan la sotul tau. Are nevasta si copii facuti de ochii lumii si el se distreaza cu sotul tau.
    Pacat, esti inca tanara, frumoasa, puternica, nu-ti irosii tineretea si dragostea pentru un barbat care nu te merita. Care om cu creier ar pune mai presus de fericirea lui, pe cea a sefului lui?!
    Raspunsul ai putea sa-l ai si in cazul asta "daca amandoi au acelasi interes"....si se pare ca au, odata ce, sunt tot timpul unul in compania celuilalt.

    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 24 Mar 2015, 15:57
  •  
    • 10065 mesaje
    25 Mar 2015, 07:53
    0 0
    igivansenior said:
    Me-Diana said:Da sunt eu. am vrut sa fac cunostinta cu cei care imi sunt alaturi.

     
    oau!  esti buna! 

     

    E frumoasa, e draguta , e ... de strins in brate ...

     

    Buna e slana cu ceapa.

     

  •  
    • 77 mesaje
    26 Mar 2015, 00:49
    0 0
    Asa se poate ajunge intr un moment in care tu sa reprosezi ca i.ai oferit totul si nu a apreciat si el sa enumere ce a facut pt tine. Problema e ca ce oferiti nu e ce isi doreste celalalt. Stati f serios sa discutati ce doriti unul de la altul si vezi daca e dispus la compromisuri. Dar eu iti spun ca deja e format si nu sunt sanse mari de schimbare .
  •  
    • 78 mesaje
    26 Mar 2015, 11:45
    0 0
    dacri said:Asa se poate ajunge intr un moment in care tu sa reprosezi ca i.ai oferit totul si nu a apreciat si el sa enumere ce a facut pt tine. Problema e ca ce oferiti nu e ce isi doreste celalalt. Stati f serios sa discutati ce doriti unul de la altul si vezi daca e dispus la compromisuri. Dar eu iti spun ca deja e format si nu sunt sanse mari de schimbare .

     CHIAR MA GINDESC CE A FACUT EL PENTRU MINE IN ACESTE 8 LUNI DE FAMILIE SI CAM MA INGROZESC VAZIND CA NU A FACUT MAI NIMIC.....

  •  
    • 2 mesaje
    26 Mar 2015, 12:41
    0 0
    poti face acelasi lucru,fa-ti prieteni
  •  
    • 11561 mesaje
    26 Mar 2015, 12:50
    0 0
    Me-Diana said:
    dacri said:Asa se poate ajunge intr un moment in care tu sa reprosezi ca i.ai oferit totul si nu a apreciat si el sa enumere ce a facut pt tine. Problema e ca ce oferiti nu e ce isi doreste celalalt. Stati f serios sa discutati ce doriti unul de la altul si vezi daca e dispus la compromisuri. Dar eu iti spun ca deja e format si nu sunt sanse mari de schimbare .

     CHIAR MA GINDESC CE A FACUT EL PENTRU MINE IN ACESTE 8 LUNI DE FAMILIE SI CAM MA INGROZESC VAZIND CA NU A FACUT MAI NIMIC.....

     

    Incepe  si  iesi  si  tu  cu  Sefa  ta!!
    Poate  va  "cuplati"  toti  4  pana  la  urma!!!

  •  
    • 77 mesaje
    26 Mar 2015, 22:47
    1 0
    pare dezastru ca sot si probabil ar fi un tata la fel . fara tine cred ca ar fi la fel de fericit, el isi cauta si gaseste lucruri si persoane care l fac fericit. Fa si tu la fel. Datoria ta este sa fii tu fericita nu sa i fi menajera.
  •  
    • 5609 mesaje
    29 Mar 2015, 04:24
    0 0
    pitipoanca69 said:
    Me-Diana said:
    dacri said:Asa se poate ajunge intr un moment in care tu sa reprosezi ca i.ai oferit totul si nu a apreciat si el sa enumere ce a facut pt tine. Problema e ca ce oferiti nu e ce isi doreste celalalt. Stati f serios sa discutati ce doriti unul de la altul si vezi daca e dispus la compromisuri. Dar eu iti spun ca deja e format si nu sunt sanse mari de schimbare .

     CHIAR MA GINDESC CE A FACUT EL PENTRU MINE IN ACESTE 8 LUNI DE FAMILIE SI CAM MA INGROZESC VAZIND CA NU A FACUT MAI NIMIC.....

     

    Incepe  si  iesi  si  tu  cu  Sefa  ta!!
    Poate  va  "cuplati"  toti  4  pana  la  urma!!!

     
    Pitzi, nu se poate asta, ca femeia nu-i pe invers!
    Eventual ar fi bine sa iasa si ea cu seful!
    Dar...nici asta nu schimba problema de acasa, pana nu ia taurul de coarne sa-l anunte ca divorteaza de un barbat care prefera barbatii, nu il va misca din starea in care se complace.
    Asta este un motiv clar si foarte usor sa  termine divortul imediat! 


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 29 Mar 2015, 07:39
  •  
    • 1138 mesaje
    29 Mar 2015, 05:08
    0 0
    Cum se schimba viata dupa ce te casatoresti !
  •  
    • 7959 mesaje
    29 Mar 2015, 14:55
    0 0
    anyone_else said:Cum se schimba viata dupa ce te casatoresti !

     Pai se schimba, nu? La unii in bine, la altii in rau, numai sa nu te obisnuiesti cu raul.

  •  
    • 5609 mesaje
    3 Apr 2015, 11:37
    2 0
    anyone_else said:Cum se schimba viata dupa ce te casatoresti !

     
    Depinde intotdeauna de cat de mult iti iubesti partenerul si cat de mult esti dispus/dispusa sa faci compromisuri de dragul lui/ei!
     

  •  
    • 78 mesaje
    6 Apr 2015, 13:24
    1 0
    Maricon said:
    anyone_else said:Cum se schimba viata dupa ce te casatoresti !

     
    Depinde intotdeauna de cat de mult iti iubesti partenerul si cat de mult esti dispus/dispusa sa faci compromisuri de dragul lui/ei!
     

     
    foarte corect Maricon.

    incepusem sa am si eu o speranta de citeva zile in coace, fiindca se purta "imi parea mie" mai ok (ba chiar si tandru era), si cind colo imi trimite astazi mesaj asa din senin "ca el sa saturat de stres si ca se va duce cu prietenii cit va vrea si cind va vrea ca nu e copil de 5 ani" ..

    ...si eu iar am revenit la aceleasi sentimente - neincredere, frica, si gindul la divort cit mai curind...cu toate ca aseara si azi dimineata a fost tot ok, eram ambii calmi....linistiti...parca aveam deja tarie sa merg mai departe...dar nu era sa fie..

    Bunica mea ii spunea mamei mele, dupa care mama mea mie, ca BARBATII FOARTE, FOARTE RAR SE SCHIMBA! Iata ma conving de asta!