indiferenta sotului

  •  
    • 11561 mesaje
    12 Mar 2015, 14:42
    0 0
    udaridari said:
    Me-Diana said:un mesaj de a sotului catre mine: "Diana ia si te apuca de viata. Eu m-am apucat de viata prin simplul fapt ca nu am fost indiferent de tine..si m-am casatorit...deja de tine depinde....eu ce voi primi aia voi oferi...""

     

    Raspunsul corect este iti ofer azi o seara in oras, maine imi oferi tu.

     Tot  o  seara  in  oras

  •  
    • 10065 mesaje
    12 Mar 2015, 14:44
    0 0
    pitipoanca69 said:
    udaridari said:
    Me-Diana said:un mesaj de a sotului catre mine: "Diana ia si te apuca de viata. Eu m-am apucat de viata prin simplul fapt ca nu am fost indiferent de tine..si m-am casatorit...deja de tine depinde....eu ce voi primi aia voi oferi...""

     

    Raspunsul corect este iti ofer azi o seara in oras, maine imi oferi tu.

     Tot  o  seara  in  oras

     

    Si tot pe banii lui . Ha !

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 12 Mar 2015, 14:44
  •  
    • 7959 mesaje
    12 Mar 2015, 14:51
    1 0
    ViktorC said:

    Si tot pe banii lui . Ha !

     

     Mai Viktore, iar citisi in dunga? Vezi ca Diana lucreaza si are banii ei. Ai dreac de bani, numai la ei le sta unora mintea!

  •  
    • 10065 mesaje
    12 Mar 2015, 15:01
    1 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:

    Si tot pe banii lui . Ha !

     

     Mai Viktore, iar citisi in dunga? Vezi ca Diana lucreaza si are banii ei. Ai dreac de bani, numai la ei le sta unora mintea!

     

    Nu de bani e vorba, ci separatism sau un soi de asteptari impuse ceia ce parerea mea, nu-si au rostul in cuplu. Nu cred sa aibe importanta care zice hai sa luam masa in oras sau pur si simplu sa ne dam pe ce stiu eu unde ...

     

    LE.

    De fac ceva pentru tine o fac de drag, iar la rindul tau trebue sa o faci din acelasi motiv, nu din obligatie sau ca-i rindul tau ...

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 12 Mar 2015, 15:06
  •  
    • 1441 mesaje
    12 Mar 2015, 15:12
    0 0
    Era vorba de expresia "ce voi primi aia voi oferi"

    In rest sunt de acord ca trebuie facut din placere si nu din obligatie.
  •  
    • 11561 mesaje
    12 Mar 2015, 15:15
    0 0
    udaridari said:Era vorba de expresia "ce voi primi aia voi oferi"

    In rest sunt de acord ca trebuie facut din placere si nu din obligatie.

     Bai  fratilor  pe ce  lume  traiti , vi  se  pare  ca  viata  i  o  mare  placere , nu  vedeti  ca  majoritatea  sunt  obligatii?

  •  
    • 7959 mesaje
    12 Mar 2015, 15:20
    1 0
    Pai asta povesteste si ea, face de toate in casa, lucreaza si ea ca sotul, dar la distractii el zice pas, mai bine se duce singur, sa nu mai amintesc si de viata de cuplu ca asta-i cireasa de pe tort. Deci ea se implica cu drag, dar el nu. Daca n-ai cu cine, mai bine singur.
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Mar 2015, 21:26
    1 0
    White_Storm said:Pai asta povesteste si ea, face de toate in casa, lucreaza si ea ca sotul, dar la distractii el zice pas, mai bine se duce singur, sa nu mai amintesc si de viata de cuplu ca asta-i cireasa de pe tort. Deci ea se implica cu drag, dar el nu. Daca n-ai cu cine, mai bine singur.

     

    Adevar graiesti.

     

    Cind fiecare trage focul la oala lui sau nu se trage in aceiasi directie ... continuarea nu-si are rostul , parerea mea .

  •  
    • 78 mesaje
    13 Mar 2015, 11:50
    0 0
    dragii mei, va multumesc mult pentru raspunsuri.
    chiar apreciez parerea voastra.
    White-storm multumesc ca m-ai inteles.
    Se zice ca primul an de cansicie e greu. Mai astept vreo 2 sau 3 luni maximum cind facem un an, sa vad daca il pot aduce pe drumul cel bun - adica sa il aduc in familie!!!
    daca va mai continua sa mai dea vina pe mine ca nu ii fac atmosfera,
    daca nu imi va reusi, atunci o sa divortez.

    Are si soacra mea o vina. Fiindca el ii spune totul. Si pentru asta o detest. Nu trebuia sa ii intru in coarne toata perioada asta..cu atentii...cu cadouri.... Pacat ca am facut-o si acum sunt cea mai rea nora.

    Si da, are dreptate White-storm, eu la fel muncesc si cistig mai mult ca sotul meu (asta pt informatie).

    Mercy tuturor,

    p.s. eu chiar imi pierd increderea in barbati si in dragostea neconditionata, adevarata. Chiar tinjesc dupa asa ceva. Oare mai exista barbati adevarati care sa poata face fericita o femeie?, fara sa astepte totul de la ea, el ne oferind nimic?

    eu totusi ramin de parerea ca in casnicie, cu toate ca nu am multa experienta, tre sa fie 50/50 munca, daruire, atentie etc....cd ii spun sotul meu asta, pur si simplu se lipeste de mintea lui ca nuca de perete..eu vad si simt asta! 

    eh......o zi buna tuturor!!!!
    Acest mesaj a fost editat de către Me-Diana: 13 Mar 2015, 12:22
  •  
    • 10065 mesaje
    13 Mar 2015, 11:52
    0 0
    Me-Diana said:dragii mei, va multumesc mult pentru raspunsuri.
    chiar apreciez parerea voastra.
    White-storm multumesc ca m-ai inteles.
    Se zice ca primul an de cansicie e greu. Mai astept vreo 2 sau 3 luni maximum cidn facem un an, sa vad daca il pot aduce pe drumul cel bun - adica sa il aduc in familie!!!
    daca va mai continua sa mai dea vina pe mine ca nu ii fac atmosfera,
    daca nu imi va reusi, atunci o sa divortez.
    Mercy tuturor,
    p.s. eu chiar imi pierd increderea in barbati si in dragostea neconditionata, adevarata. Chiar tinjesc dupa asa ceva. Oare mai exista barbati adevarati care sa poata face fericita o femeie?, fara sa astepte totul de la ea, el ne oferind nimic?
    Are si soacra mea o vina. fiindac el ii spune totul. Si pentru asta o detest. Nu trebuia s aii intru in oarne. Pacat ca am facut-o si acum sunt cea mai rea nora.
    eh......o zi buna tuturor!!!!

     

    Glumesti .

     

    No na ca exista ....

     

  •  
    • 3765 mesaje
    13 Mar 2015, 14:06
    0 0
    Me-Diana said:Buna ziua fetelor,

    As vrea sa va  intreb ceva si sa va dati cu parerea cu privire la situatia mea, fiindca eu din cauza stresului nu mai pot judeca normal.

    M-am casatorit cu sotul meu dupa 8 ani de relatie vara trecuta. 
    Sunt nemultumita de comportamentul sotului meu, din urmatoarele motive:
    1. de cind ne-am casatorit (adica de 7 luni) daca ne-am culcat de vreo 3 ori impreuna,

     

     

    si cu altcineva de cate ori??

  •  
    • 78 mesaje
    13 Mar 2015, 14:34
    0 0
    "daca ne-am culcat de vreo 3 ori impreuna,..."" ..m-am referit la faptul ca am mers impreuna la somn.....nu e ceea ce ai crezut...nu l-am schimbat niciodata.
  •  
    • 3765 mesaje
    13 Mar 2015, 16:11
    0 0
    Me-Diana said: "daca ne-am culcat de vreo 3 ori impreuna,..."" ..m-am referit la faptul ca am mers impreuna la somn.....nu e ceea ce ai crezut...nu l-am schimbat niciodata.

     

    de trei ori sex in 7 luni........asta inseamna cam o data la doua luni si 10 zile. adica o data la 70 zile.

    oricat de casatorit poti fi, asta inseamna o perioada mare de timp fara sex. hai sa zic, te masturbezi o data la cateva zile, dar macar o data pe lune tot ai vrea sa  simti ceva in afara de mana sau deget.

     asa ca ori minti, ori el te-a inselat de i-au sarit  mucii!

  •  
    • 10065 mesaje
    13 Mar 2015, 16:17
    0 0
    Important e sa se poata face dovada clara ca da, sint casatorit/a . Asta inseamna pachetul intreg, ce mai conteaza ca si-o trag din juma in juma de an ....

  •  
    • 78 mesaje
    13 Mar 2015, 16:26
    0 0
    oameni buni,
    am sex cu sotul meu....nu e chiar atit des cum ar trebui sa fie din cauza stresului care persista intre noi si a neintelegerilor!!!!!!!!! ......... de ce nu cititi mesajele? dar va dati cu parerea?
    ...am zis de mersul impreuna la somn!!!!!!!!!!!!! asa cum fac sotii!!!!!
     
    Acest mesaj a fost editat de către Me-Diana: 13 Mar 2015, 16:27
  •  
    • 10065 mesaje
    13 Mar 2015, 16:51
    0 0
    Me-Diana said:oameni buni,
    am sex cu sotul meu....nu e chiar atit des cum ar trebui sa fie din cauza stresului care persista intre noi si a neintelegerilor!!!!!!!!! ......... de ce nu cititi mesajele? dar va dati cu parerea?
    ...am zis de mersul impreuna la somn!!!!!!!!!!!!! asa cum fac sotii!!!!!
     

     

    In ritmul asta nu veti ajunge niciunde .

     

    Intii o puneti de-o tavaleala, apoi de-o gilceava de va mai arde de reglat conturi . Cel putin astfel dati si voi mai cu sete, va descarcati unu pe celalalt ...

     

  •  
    • 78 mesaje
    13 Mar 2015, 17:19
    0 0
    nu fi ironic Viktor.
  •  
    • 3765 mesaje
    13 Mar 2015, 17:25
    0 0
    Me-Diana said:oameni buni,
    am sex cu sotul meu....nu e chiar atit des cum ar trebui sa fie din cauza stresului care persista intre noi si a neintelegerilor!!!!!!!!! ......... de ce nu cititi mesajele? dar va dati cu parerea?
    ...am zis de mersul impreuna la somn!!!!!!!!!!!!! asa cum fac sotii!!!!!
     

     

    deci  "a ma culca cu sotul"  nu e acelasi lucru cu "a  face sex cu el".

    esti confuza si vrei sa repari o greseala de exprimare.

     deci in 7 luni v-ati culcat impreuna doar de trei ori. in restul timpului el a dormit la o vecina??

    parca tot mai bine era  partea cu sexul!

  •  
    • 3765 mesaje
    13 Mar 2015, 17:27
    0 0
    Me-Diana said:Buna ziua fetelor,


    M-am casatorit cu sotul meu dupa 8 ani de relatie vara trecuta. 

     

    dupa 8 ani raman prea putine necunoscute de aflat.

     deci ramane doar lipsa sexului.

  •  
    • 78 mesaje
    13 Mar 2015, 17:42
    0 0
    igivansenior .... citeste te rog de la inceput mesajele depe forum si apoi vino cu idei. REPET: PROBLEMA SEXULUI/DRAGOSTEI/CULCATULUI nu exista,