indiferenta sotului

  •  
    • 7959 mesaje
    6 Apr 2015, 13:39
    1 0
    Barbatii nu se schimba, cum nu ne schimbam nici noi, in timp poate capatand experiente noi si traind efectiv poate ne maturizam sau costientizam altfel lucrurile. Dar buna crestere, aka cei 7 ani de acasa nu-i mai invata nimeni dupa varsta aia si aici intra si relatiile de familie, adica ce a vazut acasa, aia face si el. Ori ii ai, ori nu. Eu cred ca prietenii il influenteaza foarte mult, ceva de genul: ce ma, te tine nevasta sub papuc? Halal prieteni, d-astia sunt destui, pacat ca se ia dupa ei, parca tot copilareste omul asta al tau.
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Apr 2015, 13:47
    2 0
    White_Storm said:Barbatii nu se schimba, cum nu ne schimbam nici noi, in timp poate capatand experiente noi si traind efectiv poate ne maturizam sau costientizam altfel lucrurile. Dar buna crestere, aka cei 7 ani de acasa nu-i mai invata nimeni dupa varsta aia si aici intra si relatiile de familie, adica ce a vazut acasa, aia face si el. Ori ii ai, ori nu. Eu cred ca prietenii il influenteaza foarte mult, ceva de genul: ce ma, te tine nevasta sub papuc? Halal prieteni, d-astia sunt destui, pacat ca se ia dupa ei, parca tot copilareste omul asta al tau.

     

    Ma scuzati ...

     

    Abia ii amiaza si m-am schimbat deja de doua ori ...

     

  •  
    • 7959 mesaje
    6 Apr 2015, 14:10
    0 0
    De ce, te-a prins ploaia?
  •  
    • 3765 mesaje
    6 Apr 2015, 17:14
    1 0
    Me-Diana said:si cind colo imi trimite astazi mesaj asa din senin "ca el sa saturat de stres si ca se va duce cu prietenii cit va vrea si cind va vrea ca nu e copil de 5 ani" ..

     

     

    foarte bine. sa se stie cine-i barbatul in familie!

  •  
    • 151 mesaje
    23 Apr 2015, 20:21
    1 0
    Draga Me-Diana,

    dupa 8 ani de concubinaj, toata lumea e de acord ca intervine rutina, plictisul, dezinteresul.
    Nu trebuie sa te astepti acum sa va alergati prin casa ca iepurii; vremurile alea s-au dus, plus ca barbatii imbatranesc ...

    Dar, asta nu explica in totalitate comportamentul lui.

    Uite ce zic eu, adopta tactica " pisica la panda ":

    - nu-i mai zice nimic, nu il mai cicali, zambeste-i dragut tot timpul

    - cand anunta ca vrea sa plece cu prietenii zambeste-i si ureaza-i "distractie placuta" ( intre timp, intereseaza-te discret pe unde umbla, cu cine ? e vreo fufa in grup ?)

    - eventual, cand el pleaca singur, intreaba-l la ce ora se intoarce si adauga repede: "Nu de alta, dar vreau sa ies si sa stiu cand ma intorc "

    - cauta-i in calculator, vezi pe ce situri umbla, cu cine vb pe mess, fa cumva si surprinde-l, dar fa-te ca nu vezi . Tu trebuie sa afli ce il atrage pe el acolo, se uita pe situri pt adulti, agata gagici, feisbuci ?
    Dupa ce afli ce face pe net, ia o forfecuta daia de pielite , scoate din priza nenorocitu ala de calc si taie un cablu mic si subtire de unde o fi, numa sa nu se vada ca ai umblat la el. Si vezi cum reactioneaza cand s-o vedea rupt de lumea virtuala (incepe sa dea telefoane? pleaca in puterea noptii?)

    - intre timp, incepe sa-ti pui bani la ciorap, ca nu se stie de unde si cand va veni napasta: sa nu te trezesti parasita intr-o zi si fara bani ( ca din cate spui e si avar, daca a pus laba pe banii de la nunta, e clar...)

    Apoi, in functie de ce gasesti in urma investigatiilor (pe care trebuie sa le conduci cu calm, fara plansete si nervi) poti lua o hotarare.

    Hai , asteptam continuarea. Curaj !


  •  
    • 10065 mesaje
    23 Apr 2015, 22:46
    2 0
    coana_mare said:Draga Me-Diana,

    dupa 8 ani de concubinaj, toata lumea e de acord ca intervine rutina, plictisul, dezinteresul.
    Nu trebuie sa te astepti acum sa va alergati prin casa ca iepurii; vremurile alea s-au dus, plus ca barbatii imbatranesc ...

    Dar, asta nu explica in totalitate comportamentul lui.

    Uite ce zic eu, adopta tactica " pisica la panda ":

    - nu-i mai zice nimic, nu il mai cicali, zambeste-i dragut tot timpul

    - cand anunta ca vrea sa plece cu prietenii zambeste-i si ureaza-i "distractie placuta" ( intre timp, intereseaza-te discret pe unde umbla, cu cine ? e vreo fufa in grup ?)

    - eventual, cand el pleaca singur, intreaba-l la ce ora se intoarce si adauga repede: "Nu de alta, dar vreau sa ies si sa stiu cand ma intorc "

    - cauta-i in calculator, vezi pe ce situri umbla, cu cine vb pe mess, fa cumva si surprinde-l, dar fa-te ca nu vezi . Tu trebuie sa afli ce il atrage pe el acolo, se uita pe situri pt adulti, agata gagici, feisbuci ?
    Dupa ce afli ce face pe net, ia o forfecuta daia de pielite , scoate din priza nenorocitu ala de calc si taie un cablu mic si subtire de unde o fi, numa sa nu se vada ca ai umblat la el. Si vezi cum reactioneaza cand s-o vedea rupt de lumea virtuala (incepe sa dea telefoane? pleaca in puterea noptii?)

    - intre timp, incepe sa-ti pui bani la ciorap, ca nu se stie de unde si cand va veni napasta: sa nu te trezesti parasita intr-o zi si fara bani ( ca din cate spui e si avar, daca a pus laba pe banii de la nunta, e clar...)

    Apoi, in functie de ce gasesti in urma investigatiilor (pe care trebuie sa le conduci cu calm, fara plansete si nervi) poti lua o hotarare.

    Hai , asteptam continuarea. Curaj !

     

    Mai pe scurt, terorizeaza-l , ha !

     

  •  
    • 7959 mesaje
    23 Apr 2015, 23:05
    1 0
    Cum era frate aia cu "ce dai, aia primesti"?
  •  
    • 10065 mesaje
    23 Apr 2015, 23:17
    1 0
    White_Storm said:Cum era frate aia cu "ce dai, aia primesti"?

     

    Daaa ... vorba lunga saracia omului ... un fel de : hai sa ne jucam de-a mama si de-a tata ...

     

    Spune-ti bre of-ul : mah nene, ori te faci bajeat de casa - ori iti cresc aripi !

     

    Ha !

     

  •  
    • 151 mesaje
    24 Apr 2015, 17:36
    1 0
    Draga ViktorC,

    Daca citeai cu atentie, femeia l-a intrebat deja direct, si n-a obtinut niciun rezultat.

    Ce ar trebui sa faca ? Chiar crezi ca il poate da afara din casa ? Nu poate, e si casa lui, si in plus, individul e un avar. Numa' sa incerce si se va trezi in strada cu hainele pe ea.

    Trebuie luat prin invaluire , sa vada odata despre ce e vorba: e vreo fufa la mijloc sau tipu' e un mocofan asexuat .

  •  
    • 10065 mesaje
    26 Apr 2015, 23:00
    3 0
    coana_mare said:Draga ViktorC,

    Daca citeai cu atentie, femeia l-a intrebat deja direct, si n-a obtinut niciun rezultat.

    Ce ar trebui sa faca ? Chiar crezi ca il poate da afara din casa ? Nu poate, e si casa lui, si in plus, individul e un avar. Numa' sa incerce si se va trezi in strada cu hainele pe ea.

    Trebuie luat prin invaluire , sa vada odata despre ce e vorba: e vreo fufa la mijloc sau tipu' e un mocofan asexuat .

     

    Schimbe foaia de cu vorba buna nu merge .

     

    Din punctul meu de vedere nu conteaza a cui ii casa s-au alte bunuri in joc . Probabil pentru unii conteaza dar pentru mine nu.

     

    Ii zici de doua-noua ori mai suptil care ti-e of-ul, ii repeti mult mai clar si mai direct ce si cum si de tot nu pricepe ... da-i viteza . Altfel, nu e decit pierdere de timp sa-ti bati capul cu cineva ce nu are urechi de auzit si nu isi da interesul a face o miscare in bine asa zis .

     

    Da-i de ales, doar doua variante ai : iti vezi de noi sau de drum ! 

     

    Decide.  Ha !

     

  •  
    • 10065 mesaje
    27 Apr 2015, 08:38
    3 0
    mariusbuc said:Cine sa merite a doua sansa o persoana care isi bate joc in ultimu hal... sau o inseala..clar ca nu merita! Clar eu nu dau a 2-a sansa niciodata!

     

    Foarte bine faci.

     

    Sansele se dau in limite (cel putin din punctul meu de vedere) cind se sare calul se da la revedere !

     

  •  
    • 11561 mesaje
    27 Apr 2015, 09:19
    0 0
    ViktorC said:
    mariusbuc said:Cine sa merite a doua sansa o persoana care isi bate joc in ultimu hal... sau o inseala..clar ca nu merita! Clar eu nu dau a 2-a sansa niciodata!

     

    Foarte bine faci.

     

    Sansele se dau in limite (cel putin din punctul meu de vedere) cind se sare calul se da la revedere !

     

    Uitam  de  toleranta  si  intelegere , si  nu  facem  aproape  nimic  ca  sa  promovam  aceste  aspecte!
      Suntem  mereu  detinatorii  adevarului  absolut  si  judecatori  inversunati!
     Haideti  sa  ne  privim  in  oglinda  si  sa  vedem  daca  e  OK , ceea  ce  facem!!! 

  •  
    • 10065 mesaje
    27 Apr 2015, 09:44
    1 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:
    mariusbuc said:Cine sa merite a doua sansa o persoana care isi bate joc in ultimu hal... sau o inseala..clar ca nu merita! Clar eu nu dau a 2-a sansa niciodata!

     

    Foarte bine faci.

     

    Sansele se dau in limite (cel putin din punctul meu de vedere) cind se sare calul se da la revedere !

     

    Uitam  de  toleranta  si  intelegere , si  nu  facem  aproape  nimic  ca  sa  promovam  aceste  aspecte!
      Suntem  mereu  detinatorii  adevarului  absolut  si  judecatori  inversunati!
     Haideti  sa  ne  privim  in  oglinda  si  sa  vedem  daca  e  OK , ceea  ce  facem!!! 

     

    Adevar graiesti !

     

    Io intotdeauna detin adevarul !

     

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Apr 2015, 23:57
    0 0
    Ce modest esti!
  •  
    • 78 mesaje
    29 Apr 2015, 09:50
    0 0
    iata ca am ajuns sa ii spun ca vreau sa divortez in cazul in care nu ma inlcude si pe mine in viata lui.
    el zice ca daca eu vreau atunci divortam. el nu vrea, ca nu s-a insurat sa divorteze, dar daca eu vreau atunci divortam si se muta de la mine.
    ...pina la urma iar eu sunt de vina ca vreau sa divortez!! de 10 ori deja mi-a spus : DACA VREI DIVORT, IL VEI AVEA!!!!!
    referitor la faptul ca ii spun ca ma jignit si mi-ar placea macar sa recunoasca ca m-a jignit in aceste 9 luni de casatorie...nu recunaste......el zice ca asta nu e jignire sa iti lasi femeia weekendurile si cd are el timp liber, cind ea oricum sta botoasa si suparata pe el....
    ...

    mai pe scurt....cit as vrea s ainchid ochii si sa ma trezesc de cealalta parta a zidului, sa nu mai sufar atit, sa il pot lasa ,... intr-un fel mie jale de el...si nu imi explic de ce, dupa cum s-a comportat cu mine...poate din cauza ca m-am deprins cu el 9 ani de relatie. .....



    Acest mesaj a fost editat de către Me-Diana: 29 Apr 2015, 09:51
  •  
    • 7959 mesaje
    29 Apr 2015, 10:30
    3 0
    N-ai pentru ce sa sa suferi, omul asta nu te apreciaza de nici un fel! Un barbat adevarat nu-si lasa nevasta singura pentru niste jocuri pe calculator, facebook, sef etc. Nu pot sa cred ca in loc sa fie cu tine prefera sa faca orice altceva sau sa se plimbe cu prietenii sau seful lui. Fruntea sus si mergi mai departe! E lumea plina de barbati si nu pierzi nimic daca il lasi in urma, doar anii astia frumosi de tinerete. Pacat de ei!
  •  
    • 11561 mesaje
    29 Apr 2015, 10:34
    1 0

    Continua sa l jelesti , de abia te ai obisnuit cu jalea , ce rost are sa fii fericita!
    Fereasca sfantul , s ar putea sa o iei razna!!!0
  •  
    • 7959 mesaje
    29 Apr 2015, 10:39
    1 0
    Nu fii rau, multora le e greu sa se obisnuiasca singure, mai ales dupa niste ani! Apoi e gura lumii, "te-a lasat ala ca esti curva", ce stiu masculii? Voua va cade palaria, o ridicati si treceti mai departe, dar pentru femei e altfel. In ziua de azi e totusi mai usor, s-a mai "dezghetat" lumea putin.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 29 Apr 2015, 10:41
  •  
    • 11561 mesaje
    29 Apr 2015, 10:44
    0 0
    White_Storm said:Nu fii rau, multora le e greu sa se obisnuiasca singure, mai ales dupa niste ani! Apoi e gura lumii, "te-a lasat ala ca esti curva", ce stiu masculii? Voua va cade palaria, o ridicati si treceti mai departe, dar pentru femei e altfel. In ziua de azi e totusi mai usor, s-a mai "dezghetat" lumea putin.

     
            Nu  inteleg ,  adica  pe  voi  va  intereseaza  mai  mult  "gura  lumii" , decat  fericirea  personala ???
            Preferati  sa  va  traiti  viata  in  "nefericire"  ca  "ochii"  lumii  sa  va  vada  "bine"  si  sa  dati  "bine"  in  poza  de  grup!!!???
            Atunci  pentru  ce  toate  "framantarile "  si  intrebarile?

  •  
    • 7959 mesaje
    29 Apr 2015, 11:03
    0 0
    Care voi, ne bagi la gramada? Eu vorbeam de niste chestii stiute de cand lumea, dar ce stiu eu poate am ramas in urma sau sunt "limitata".
    Pe mine ma doare la bascheti de parerea cuiva, daca nu mi-ar fi bine m-as tot duce. Dar nu toate sunt norocoase.