indiferenta sotului

  •  
    • 10065 mesaje
    11 Mai 2015, 08:45
    0 0
    White_Storm said:Maricon, eu cred ca ai luat ad literam definitia bolii respective, ar insemna ca toti suntem bolnavi? Mai depozitam cate ceva ce mai poate fi folosit.
    Viktore, ce-i drept eu una n-as cumpara alta masina de spalat daca a veche e buna inca.
    La un bloc vecin e o ...femeie, ca nu pot sa-i zic nici doamna, nici cucoana la cum se poarta, care are o fata avocat, alta maritata cu un neamt si care a terminat ASE-ul si inca un flacau care schimba la masini in draci si la femei la fel. Practic, femeia nu e saraca, are pensia ei , iar copiii vin destul de des pe la ea. Eh, femeia asta aduna tot ce se poate, tot ce nu mai vrea cineva si tot ce e moca, deci nu cu bani in casa ei. Cand vin fetele pe la ea prima lor grija e sa arunce tot ce aduna ma-sa, sa faca curat si ordine. Eu cred ca la asta se refera "hoarding disorder".

     

    Daca situatia impune ... schimbarea trebue efectuata. Cum de-altfel si in cazul unei masini spre ex. De se mareste nr. membrilor familie, iti ei un utilaj mai mare, nu ? Doar n-o sa-i cari pe rind la gradinita...

     

     

    Altfel, cunosc si eu pe unu ce intr-adevar sufera si tirie acasa absolut orice ii cade in mina de ii intri in curte pe-o carare doar, dar nu e cazul meu . Mi-s prea "clasic" sa ma impiedic de toate hirburile .

     

    Haideti sa nu facem din tintar armasar ...

     

  •  
    • 3816 mesaje
    11 Mai 2015, 10:50
    1 0
    O, Alya, pina sa ajung in strainataturi ma gandeam ca numa romanasii nostril strang pina nu mai au unde locui.
    Sa vezi la nemti, garajele fuleanu cu lucruri de nici nu stiai ca mai exista .
    Si masina si-o parcheaza pe strada, nu in garaj.
    Zau daca ii inteleg de ce dracu strang atatae.
    Cand m-am mutat ín 2012 in alt cartier, toata mobila si toate ciurucurile ce le-am strans in doi ani le-am dat la gunoi, in strada.
    Pina sa vie masinile sa ridice gunoiul(mobile, aparatura elctro veche etc), era pelerinaj ca la Mecca in fata casei mele.
    care cum trecea, mai lua cate un souvenir.

    Plus altii care veneau si aruncau si ei peste gramada mea.
  •  
    • 955 mesaje
    11 Mai 2015, 11:13
    0 0
    mizdis said:O, Alya, pina sa ajung in strainataturi ma gandeam ca numa romanasii nostril strang pina nu mai au unde locui.
    Sa vezi la nemti, garajele fuleanu cu lucruri de nici nu stiai ca mai exista .
    Si masina si-o parcheaza pe strada, nu in garaj.
    Zau daca ii inteleg de ce dracu strang atatae.
    Cand m-am mutat ín 2012 in alt cartier, toata mobila si toate ciurucurile ce le-am strans in doi ani le-am dat la gunoi, in strada.
    Pina sa vie masinile sa ridice gunoiul(mobile, aparatura elctro veche etc), era pelerinaj ca la Mecca in fata casei mele.
    care cum trecea, mai lua cate un souvenir.

    Plus altii care veneau si aruncau si ei peste gramada mea.

     

    Miki, se stie ca nemtii sunt oameni strangatori si cumpatati!) Desigur ca or mai fi si altii, dar cred ca romanasii nostri le dau clasa, mai ales daca vorbim de procente.)
  •  
    • 10065 mesaje
    11 Mai 2015, 13:02
    0 0
    Io totusi propun sa aruncam un ochi in garderobe, ca acolo-i baiu' ...

  •  
    • 3765 mesaje
    11 Mai 2015, 20:05
    0 0
    mariusbuc said:Nimic nou.plictiseala..mai zi si tu ceva prostovanco,sa rad si eu de tine!hmhmhehe

     

    ando, iar ai baut gaz??

  •  
    • 11561 mesaje
    12 Mai 2015, 09:57
    0 0
    mariusbuc said:Nimic nou.plictiseala..mai zi si tu ceva prostovanco,sa rad si eu de tine!hmhmhehe

       Io  cred  ca  ai  "lingeo"  ca  pe  o  acadea!!!

  •  
    • 10065 mesaje
    12 Mai 2015, 11:31
    0 0
    pitipoanca69 said:
    mariusbuc said:Nimic nou.plictiseala..mai zi si tu ceva prostovanco,sa rad si eu de tine!hmhmhehe

       Io  cred  ca  ai  "lingeo"  ca  pe  o  acadea!!!

     

    Mie imi miroase a coliva mai mult, decit a lins ...

     

  •  
    • 10065 mesaje
    22 Mai 2015, 12:28
    0 0
    ViktorC said:Io totusi propun sa aruncam un ochi in garderobe, ca acolo-i baiu' ...

     

    Imi cer scuze si imi retrag cuvintele .

     

    Asta dupa ce am rearuncat un ochi in curtea me.

     

    Inca o juma' de sac cu boarfe de care ma despart cu tristete ... no comment .

     

  •  
    • 1 mesaje
    2 Iul 2015, 13:26
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către copilmic: 2 Iul 2015, 15:24
  •  
    • 7959 mesaje
    2 Iul 2015, 14:02
    1 1
    La doua luni toate organele fatului incep sa-si formeze functiile primitive, inima este aproape complet dezvoltata si bate cu 150 de batai pe minut, creierul deja functioneaza, mainile si picioarele apar sub forma de muguri, apar primele semne ale dintilor, ochii si urechile sunt vizibile, nu si gura, iar masa musculara incepe sa se dezvolte. Asa arata copilul tau la momentul avortului. Vrei sa fii mangaiata pe crestet ca nu-ti gasesti tu linistea? Cand te-ai lungit cu ala nu stiai ca trebuie sa te protejezi?
    Stii sa postezi aici si sa te vaiti, dar pe net nu ai stiut sa cauti ce urmari are sexul neprotejat, mai mult dupa toate astea te mai si impaci cu individul, care si ala e mai destept ca tine: nici prezervativ n-a folosit si te-a pacalit si sa faci intrerupere de sarcina.
    Data viitoare nu mai suferi atat, stai linistita si fa la fel ca pana acum, eventual tot cu..."iubitul" asta care nu da doi bani pe tine.
    Hellooo! Exista net, daca mama ta doarme in papuci si nu-ti spune ca daca te joci cu...aia ramai gravida.
    P.S. Aici se dezbatea alt subiect.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 2 Iul 2015, 14:06
  •  
    • 495 mesaje
    2 Iul 2015, 14:22
    0 0
    Draga mea,viața trebuie trăită cu curaj.Nu trebuie sa te bazezi pe un barbat, trebuie sa te bazezi pe tine.Nu trebuie sa Îți pese de gura lumii, mai important e ce îți spune vocea ta interioara.
    Tu nu ai vrut sa avortezi,ti-a fost frica însă de gura lumii și ca vei rămâne singura.Dar crede-ma o femeie se poate descurca foarte bine și fără un barbat, dacă vrea.
    Îți trebuie muuult timp sa treci peste asta,și departe de nemernicul las cu care ai rămas gravida.Barbati buni sunt destui, deschide doar ochii.Incearca sa cunoști foarte bine persoana înainte, sa înțelegi ce căuta de la o relație. ..nu te arunca aiurea și mai ales neprotejandu-te.
    Acest mesaj a fost editat de către veracara: 2 Iul 2015, 14:23
  •  
    • 7959 mesaje
    2 Iul 2015, 15:39
    1 0
    "Vocea ei interioara" i-a spus ca fara " iubi" copilul nu conteaza, doar mai poate face unul si alta data. Nici gura lumii n-avu importanta, n-avea cu ce-l creste doar.
    Daca te durea sufletul pentru prostia facuta nu te mai uitai la handralaul ala penibil. Hai ca incep sa vorbesc ca Anda, dar nu pot sa cred ca intrebi pe aici daca asta te merita, asta dupa ce spui ca esti tot impreuna cu el, dar copilul tau nu mai este!
    Ti-ai sters postarea dar parte din ea exista la  profil.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 8 Iul 2015, 11:26