Am ramas in urma.

  •  
    • 7959 mesaje
    19 Sep 2014, 23:29
    0 0
    ViktorC said:
    Maricon said:
    White_Storm said:

      Buna. Aaa nu Marlen, vorbim dar nu asa metodic, adica organizat. L-a luat si sotul la intrebari, dar nu intindem coarda, ca e mic inca. Cate un pic, pana reuseste el sa puna intrebari. Zice ca stie, se codeste, nu vreau sa il fac curios, doar sa vad ca stie. Ca nu da semne ca s-ar uita dupa fete, e sportiv si mai blegut, dar fetele se cam uita dupa el. Cica n-are el timp de ele. Daca ar fi interesat de fete ar cauta motive sa  iasa mai des din casa in afara de antrenamenete si sala. 
     

     White, nu te culca pe o ureche  gasindu-i scuza ca-i micut, mai bine sa stie acum decat atunci cand  este f tarziu.
    Niciodata nu se stie unde merge si i se iveste ocazia sa aibe sex si stii ce, toti profita de asta, nu cred ca ar refuza daca o fata l-ar ingesuii  pe undeva si ar avea sansa sa fie intim cu ea.
    Nu stiu cat stie, de aceea eu te sfatuiesc sa-i spui clar "cum poti sa stii tot, daca tu nu ai avut inca sex cu nimeni?" Este este culmea paradoxului!
    Acum, stim bine ca de departe toti suntem experti, dar cand suntem la fata locului, vedem problema cu mult prea multe necunoascute si abia atunci realizam cat de nestiutori suntem.

    Normal ca-ti spune ca stie, doar sa-l lasi in pace, posibil chiar sa se ascunda de tine, ca sa nu mai fie iscodit. Fa-ti cont de FB si fii prietena cu el, NU scrie niciodata pe FB-ul lui, ca sa nu se simta prost, dar vezi ce prieteni are si ce invarte. Din cand in cand,ia-i mobilul la verificat cat si computerul lui.
    Trebuie sa stii ce face, unde se duce dar in asa fel ca el sa nu simta ca-l verifici.
     

     

    Oh, Doamne ... de ce n-am io norocul asta ...

     

     Care noroc Viktore? Sa vorbesti cu mami despre sex? Adevarul e ca ar trebui sa faca ta-su asta, dar nu stie de unde sa-l apuce, pe copil zic. Pai sa fi deschis taica-meu, d-zeu sa-l ierte discutii despre sex cu mine cred ca se casca pamantul si daca n-o facea ma insurubam eu cumva in el. Cica alte timpuri dom'le. Aud des intrebarea, cica sunt smecheri :" se inventase roata pe vremea voastra". Ha, ha ce amuzant, ce sa-ti spun.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 19 Sep 2014, 23:39
  •  
    • 10065 mesaje
    19 Sep 2014, 23:54
    0 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:
    Maricon said:
    White_Storm said:

      Buna. Aaa nu Marlen, vorbim dar nu asa metodic, adica organizat. L-a luat si sotul la intrebari, dar nu intindem coarda, ca e mic inca. Cate un pic, pana reuseste el sa puna intrebari. Zice ca stie, se codeste, nu vreau sa il fac curios, doar sa vad ca stie. Ca nu da semne ca s-ar uita dupa fete, e sportiv si mai blegut, dar fetele se cam uita dupa el. Cica n-are el timp de ele. Daca ar fi interesat de fete ar cauta motive sa  iasa mai des din casa in afara de antrenamenete si sala. 
     

     White, nu te culca pe o ureche  gasindu-i scuza ca-i micut, mai bine sa stie acum decat atunci cand  este f tarziu.
    Niciodata nu se stie unde merge si i se iveste ocazia sa aibe sex si stii ce, toti profita de asta, nu cred ca ar refuza daca o fata l-ar ingesuii  pe undeva si ar avea sansa sa fie intim cu ea.
    Nu stiu cat stie, de aceea eu te sfatuiesc sa-i spui clar "cum poti sa stii tot, daca tu nu ai avut inca sex cu nimeni?" Este este culmea paradoxului!
    Acum, stim bine ca de departe toti suntem experti, dar cand suntem la fata locului, vedem problema cu mult prea multe necunoascute si abia atunci realizam cat de nestiutori suntem.

    Normal ca-ti spune ca stie, doar sa-l lasi in pace, posibil chiar sa se ascunda de tine, ca sa nu mai fie iscodit. Fa-ti cont de FB si fii prietena cu el, NU scrie niciodata pe FB-ul lui, ca sa nu se simta prost, dar vezi ce prieteni are si ce invarte. Din cand in cand,ia-i mobilul la verificat cat si computerul lui.
    Trebuie sa stii ce face, unde se duce dar in asa fel ca el sa nu simta ca-l verifici.
     

     

    Oh, Doamne ... de ce n-am io norocul asta ...

     

     Care noroc Viktore? Sa vorbesti cu mami despre sex? Adevarul e ca ar trebui sa faca ta-su asta, dar nu stie de unde sa-l apuce, pe copil zic. Pai sa fi deschis taica-meu, d-zeu sa-l ierte discutii despre sex cu mine cred ca se casca pamantul si daca n-o facea ma insurubam eu cumva in el. Cica alte timpuri dom'le. Aud des intrebarea, cica sunt smecheri :" se inventase roata pe vremea voastra". Ha, ha ce amuzant, ce sa-ti spun.

     

     

    Imi plingeam de mila doar .

     

    Parerea mea e ca discutiile gen cu baietii trebuesc purtate cu tati, iar in cazul fetelor, cu mamele.

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Sep 2014, 00:39
    0 0
    ViktorC said:
    White_Storm said:
    ViktorC said:
    Maricon said:
    White_Storm said:

      Buna. Aaa nu Marlen, vorbim dar nu asa metodic, adica organizat. L-a luat si sotul la intrebari, dar nu intindem coarda, ca e mic inca. Cate un pic, pana reuseste el sa puna intrebari. Zice ca stie, se codeste, nu vreau sa il fac curios, doar sa vad ca stie. Ca nu da semne ca s-ar uita dupa fete, e sportiv si mai blegut, dar fetele se cam uita dupa el. Cica n-are el timp de ele. Daca ar fi interesat de fete ar cauta motive sa  iasa mai des din casa in afara de antrenamenete si sala. 
     

     White, nu te culca pe o ureche  gasindu-i scuza ca-i micut, mai bine sa stie acum decat atunci cand  este f tarziu.
    Niciodata nu se stie unde merge si i se iveste ocazia sa aibe sex si stii ce, toti profita de asta, nu cred ca ar refuza daca o fata l-ar ingesuii  pe undeva si ar avea sansa sa fie intim cu ea.
    Nu stiu cat stie, de aceea eu te sfatuiesc sa-i spui clar "cum poti sa stii tot, daca tu nu ai avut inca sex cu nimeni?" Este este culmea paradoxului!
    Acum, stim bine ca de departe toti suntem experti, dar cand suntem la fata locului, vedem problema cu mult prea multe necunoascute si abia atunci realizam cat de nestiutori suntem.

    Normal ca-ti spune ca stie, doar sa-l lasi in pace, posibil chiar sa se ascunda de tine, ca sa nu mai fie iscodit. Fa-ti cont de FB si fii prietena cu el, NU scrie niciodata pe FB-ul lui, ca sa nu se simta prost, dar vezi ce prieteni are si ce invarte. Din cand in cand,ia-i mobilul la verificat cat si computerul lui.
    Trebuie sa stii ce face, unde se duce dar in asa fel ca el sa nu simta ca-l verifici.
     

     

    Oh, Doamne ... de ce n-am io norocul asta ...

     

     Care noroc Viktore? Sa vorbesti cu mami despre sex? Adevarul e ca ar trebui sa faca ta-su asta, dar nu stie de unde sa-l apuce, pe copil zic. Pai sa fi deschis taica-meu, d-zeu sa-l ierte discutii despre sex cu mine cred ca se casca pamantul si daca n-o facea ma insurubam eu cumva in el. Cica alte timpuri dom'le. Aud des intrebarea, cica sunt smecheri :" se inventase roata pe vremea voastra". Ha, ha ce amuzant, ce sa-ti spun.

     

     

    Imi plingeam de mila doar .

     

    Parerea mea e ca discutiile gen cu baietii trebuesc purtate cu tati, iar in cazul fetelor, cu mamele.

     Asa era pe vremea noastra, dar acum cand si fetele si baietii isi baga... de toate cele, chiar daca ele nu poseda, cand fetele umbla cu bustul jumate gol si bikinii la vedere, nu mai e rusine pe lume. "Asa era pe vremuri, ce naiba, acum e altfel".  Sunt total de acord, insa dupa dusul rece cu pustiul de la bloc, sfaturile fetelor ca trebuie si trebuie... am mai povestit cu al meu cate ceva. Fireste ca nu pot vorbi nici eu foarte lejer, mi se incurca limba cand pronunt anumite cuvinte in fata lui, dar el? E adolescent, e timid pe subiect, rade si ma pupa gen " lasa ca stiu; lasa ca nu-mi trebuie". Dar asa sontac, sontac mai pricepe cate ceva. Oricum au facut la scoala anatomie, stiu ce si cum, au avut si ore speciale despre sex si protectie. Nu exagerez. Am vorbit de doua ori de cand am deschis subiectul si atat. Poate ma trezesc reclamata la protectia copilului ca-l abuzez, mai stii? Totusi sa nu exageram. Nu toti copiii sunt la fel. Mi-as face griji daca ar fi un smecheras, un jucator la masinute, un cheltuitor.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Sep 2014, 01:05
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Sep 2014, 00:44
    0 0
    A inceput sa ma deranjeze subiectul. Ce am intrebat eu si unde s-a ajuns. Cred ca nu mai scriu aici. Era ceva inofensiv, primii fiori adolescentini si am ajuns la sex.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Sep 2014, 00:45
  •  
    • 4582 mesaje
    20 Sep 2014, 09:29
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10065 mesaje
    20 Sep 2014, 12:03
    2 0
    White_Storm said:A inceput sa ma deranjeze subiectul. Ce am intrebat eu si unde s-a ajuns. Cred ca nu mai scriu aici. Era ceva inofensiv, primii fiori adolescentini si am ajuns la sex.

     

    Buna dimineata .

     

    "Toate drumurile duc spre casa".

     

    Pai de la fiori, dragaleli , popaceli ... care pe unde apuca, la sex se ajunge, nu ? Cel putin astfel ar trebui .

     

     

    De-altfel si subiectul, a luat calea cea buna . Doar nu se discuta de SF-uri ...

     

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Sep 2014, 19:31
    0 0
    ViktorC said:
    White_Storm said:A inceput sa ma deranjeze subiectul. Ce am intrebat eu si unde s-a ajuns. Cred ca nu mai scriu aici. Era ceva inofensiv, primii fiori adolescentini si am ajuns la sex.

     

    Buna dimineata .

     

    "Toate drumurile duc spre casa".

     

    Pai de la fiori, dragaleli , popaceli ... care pe unde apuca, la sex se ajunge, nu ? Cel putin astfel ar trebui .

     

     

    De-altfel si subiectul, a luat calea cea buna . Doar nu se discuta de SF-uri ...

     

     Buna seara, dragi forumisti. Ai nu ma nebuni. Mai, voi ma invatati prostii. Vreti sa il conving sa se prosteasca. Nici macar n-a pupat si el o fata. Aniversarile lui  sunt la pizza cu baietii, fara "miorlaite", citez, la sport are gasca lui mare rau, trei colegi din fosta scoala. S-o gandi si el la pupaturi, dar... nu se vede, adica nu vad semne. Oricum sarna de idei, sunt binevenite, ca pana acum eu nu am mai fost mama de adolescent. Sa inteleg ca e atipic, ceva special cu copilul meu daca isi vede de treaba lui fara fete? Ma bagati la idei, fratilor!!!  Just kidding.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Sep 2014, 19:38
  •  
    • 9728 mesaje
    20 Sep 2014, 20:18
    3 0
    White_Storm said:
    Oricum sarna de idei, sunt binevenite, ca pana acum eu nu am mai fost mama de adolescent. Sa inteleg ca e atipic, ceva special cu copilul meu daca isi vede de treaba lui fara fete? Ma bagati la idei, fratilor!!!  Just kidding.

     
     
    Nu, nu este tocmai atipic, dar este o varsta limita.
    Mie daca as fi mama de adolescent, mi-ar conveni mai mult sa stiu ca iese in grup si cu fete, si ca s-a pupat pana acum macar cu o fata, chiar si mai multe.
    Ca pe urma va plangeti ca vai, sta baiatul tot timpul la calculator si nu iese afara, ca nu are cu cine, toti prietenii ies cu iubitele si el nu poate iesi ca nu are o iubita, ca fetele din ziua de astazi nu se uita la el ca n-are aia sau ailalta - cand de fapt problema e in alta parte.

    Mie mi se pare absolut normal ca pana la varsta asta  sa fi iesit macar cu o fata, niste intalniri dragute. Nu m-ar incalzi ca la 15 ani "n-are treaba cu fetele".


    Am avut un amic bun, in liceu.
    Cand a dat la liceu, era ceva mai smecheras si era prieten cu o fata, de care ulterior am inteles ca a fost ff indragostit.
    A picat la liceu si l-a parasit si prietena.  Era o fata dragutica, nu cine stie ce frumoasa, dar nah, daca el o iubea. Dar nu a parut niciodata totusi, la el ma refer, ca ce mare suferind in iubire era sau chestii de genul asta, parea ok.
    DAR s-a mai inchistat in el, s-a mai interiorizat.. Dar in rest era un tip ok, isi vedea de treaba, invata bine etc etc.
    Nu l-am mai vazut niciodata cu vreo fata, cu vreo iubita, sau sa povesteasca vreodata de "prietena lui".
    Ne-am mai intalnit pe la 26 de ani, la fel. Mi-a spus ca fapt divers ca X tocmai s-a casatorit cu un scotian, si au plecat in Marea Britanie. Deci tot o mai interesa de ea.
    S-a casatorit dupa mai multi ani, pe la 35+ , are o fetita de 2 ani. Am vazut pozele sotiei pe FB : seamana foarte bine la chip, la tunsoare, la culori, cu fosta sa prietena de la 14 - 15 ani, X. 

     

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Sep 2014, 21:41
    1 1
    cafe_au_lait said:
    White_Storm said:
    Oricum sarna de idei, sunt binevenite, ca pana acum eu nu am mai fost mama de adolescent. Sa inteleg ca e atipic, ceva special cu copilul meu daca isi vede de treaba lui fara fete? Ma bagati la idei, fratilor!!!  Just kidding.

     
     
    Nu, nu este tocmai atipic, dar este o varsta limita.
    Mie daca as fi mama de adolescent, mi-ar conveni mai mult sa stiu ca iese in grup si cu fete, si ca s-a pupat pana acum macar cu o fata, chiar si mai multe.
    Ca pe urma va plangeti ca vai, sta baiatul tot timpul la calculator si nu iese afara, ca nu are cu cine, toti prietenii ies cu iubitele si el nu poate iesi ca nu are o iubita, ca fetele din ziua de astazi nu se uita la el ca n-are aia sau ailalta - cand de fapt problema e in alta parte.

    Mie mi se pare absolut normal ca pana la varsta asta  sa fi iesit macar cu o fata, niste intalniri dragute. Nu m-ar incalzi ca la 15 ani "n-are treaba cu fetele".


    Am avut un amic bun, in liceu.
    Cand a dat la liceu, era ceva mai smecheras si era prieten cu o fata, de care ulterior am inteles ca a fost ff indragostit.
    A picat la liceu si l-a parasit si prietena.  Era o fata dragutica, nu cine stie ce frumoasa, dar nah, daca el o iubea. Dar nu a parut niciodata totusi, la el ma refer, ca ce mare suferind in iubire era sau chestii de genul asta, parea ok.
    DAR s-a mai inchistat in el, s-a mai interiorizat.. Dar in rest era un tip ok, isi vedea de treaba, invata bine etc etc.
    Nu l-am mai vazut niciodata cu vreo fata, cu vreo iubita, sau sa povesteasca vreodata de "prietena lui".
    Ne-am mai intalnit pe la 26 de ani, la fel. Mi-a spus ca fapt divers ca X tocmai s-a casatorit cu un scotian, si au plecat in Marea Britanie. Deci tot o mai interesa de ea.
    S-a casatorit dupa mai multi ani, pe la 35+ , are o fetita de 2 ani. Am vazut pozele sotiei pe FB : seamana foarte bine la chip, la tunsoare, la culori, cu fosta sa prietena de la 14 - 15 ani, X. 

     

     Io-te ca pe mine ma incanta ca nu are iubita. E vreo problema? Mi se pare ok ca fiul meu e un baiat serios si ca nu da atentie deosebita fetelor. Care e problema? Ma incanta faptul ce e serios si nu se inscrie in tiparele actuale. Poate ca si daca i s-ar oferi una el e constient ca nu merita efortul sa pata el ceva. Are tot timpul din lume sa experimenteze. Acum fetele sunt f relaxate si se ofera cui vrea. Sper sa il tina atitudinea asta  muuulta vreme.

  •  
    • 7959 mesaje
    20 Sep 2014, 21:49
    0 0
    Fiind sportiv e inalt, oricum si taica-su e, are un fizic frumos, la 15 ani. Mergand cu el prin oras am surprins privirile unor fete, femei catre privirea lui, iar el doar mergea. Nu parea ca le vede. Imi displace subiectul total. Ce-are bre sula cu prefectura. Ponta, unde esti sa explici legatura?
  •  
    • 7959 mesaje
    20 Sep 2014, 21:58
    0 0
    Aaaa si mai vreau sa spun in apararea mea si a lui ca un coleg al sau a fost indragostit de cateva ori, de genul stat pe telefon pana a venit factura. Luat capaceala, scandal, etc. Apoi alta dragoste, tinut dieta ca era gras. Luat capaceala again. So, cumva s-ar vedea. Nu sunt copil, eu cu mama mea, nu am putut discuta. Nu-l fortez sa-mi spuna, dar undeva se vede.Si da, am incredere in el.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Sep 2014, 22:03
  •  
    • 9728 mesaje
    21 Sep 2014, 10:34
    3 0
    White_Storm said:Fiind sportiv e inalt, oricum si taica-su e, are un fizic frumos, la 15 ani. Mergand cu el prin oras am surprins privirile unor fete, femei catre privirea lui, iar el doar mergea. Nu parea ca le vede. Imi displace subiectul total. Ce-are bre sula cu prefectura. Ponta, unde esti sa explici legatura?

     
    Degeaba de izmenesti si te ratoiesti, pentru ca tu ai deschis acest subiect si l-ai dezvoltat.
    Nah, oamenii pot avea pareri diferite
    Iar parerea mea este ca nu e tocmai ok cum procedezi, sa creada baiatul ca e bleah si brrr prietenia sau relatia cu o fata.  Ar fi ok sa ai o atitudine echilibrata.  Tare cred eu ca baiatul tau nu iti spune sau nici nu o sa iti spuna anumite lucruri in ceea ce priveste fetele.

     

  •  
    • 7959 mesaje
    21 Sep 2014, 10:46
    1 1
    cafe_au_lait said:
    White_Storm said:Fiind sportiv e inalt, oricum si taica-su e, are un fizic frumos, la 15 ani. Mergand cu el prin oras am surprins privirile unor fete, femei catre privirea lui, iar el doar mergea. Nu parea ca le vede. Imi displace subiectul total. Ce-are bre sula cu prefectura. Ponta, unde esti sa explici legatura?

     
    Degeaba de izmenesti si te ratoiesti, pentru ca tu ai deschis acest subiect si l-ai dezvoltat.
    Nah, oamenii pot avea pareri diferite
    Iar parerea mea este ca nu e tocmai ok cum procedezi, sa creada baiatul ca e bleah si brrr prietenia sau relatia cu o fata.  Ar fi ok sa ai o atitudine echilibrata.  Tare cred eu ca baiatul tau nu iti spune sau nici nu o sa iti spuna anumite lucruri in ceea ce priveste fetele.

     

     E treaba ta ce crezi si nu prea ma intereseaza. Nu am deschis acest subiect sa imi spui tu cum sa imi educ copilul si sa-l foot la cap toata ziua despre activitati sexuale. Nu i-am interzis eu sa aiba prietene. Ti-e ciuda ca n-ai dreptate si ca mai sunt si baieti binecrescuti si cu bun simt in vremurile astea pline de pitipoance care vin cu burta la gura la 14 ani. Nu am deschis subiectul pt sex intre copii
     Voi ati ajuns aici cu discutiile.Mi se pare ca exagerezi si chiar nu e cazul.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 21 Sep 2014, 10:49
  •  
    • 9728 mesaje
    21 Sep 2014, 11:05
    4 1
    White_Storm said:

     

     E treaba ta ce crezi si nu prea ma intereseaza. Nu am deschis acest subiect sa imi spui tu cum sa imi educ copilul si sa-l foot la cap toata ziua despre activitati sexuale. Nu i-am interzis eu sa aiba prietene. Ti-e ciuda ca n-ai dreptate si ca mai sunt si baieti binecrescuti si cu bun simt in vremurile astea pline de pitipoance care vin cu burta la gura la 14 ani. Nu am deschis subiectul pt sex intre copii
     Voi ati ajuns aici cu discutiile.Mi se pare ca exagerezi si chiar nu e cazul.

     
    Mai Storm, tu ori esti stupida, ori te prefaci. Hai ca deja incepi sa ma enervezi.
    Unde am scris io cucoana si ti-am spus io " sa-l footi la cap toata ziua despre activitati sexuale"??
    Arata-mi tanti, negru pe alb unde am scris eu asta, sau macar ceva-ceva in legatura cu sexul sau activitatea sexuala! Nici o litera in sensul asta nu am scris, ia mai citeste odata din urma! Ma confunzi, dar te grabesti sa arunci cu acuzele si vorbele!


    Dar DA, imi mentin parerea ca la 15 ani un baiat este ok sa se tina de mana cu o fata, si chiar sa o pupe.  Altceva nici nu am zis, minte ingusta ce esti

     


    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 21 Sep 2014, 11:06
  •  
    • 9728 mesaje
    21 Sep 2014, 11:09
    1 0
    cafe_au_lait said:
    White_Storm said:

     

     E treaba ta ce crezi si nu prea ma intereseaza. Nu am deschis acest subiect sa imi spui tu cum sa imi educ copilul si sa-l foot la cap toata ziua despre activitati sexuale. Nu i-am interzis eu sa aiba prietene. Ti-e ciuda ca n-ai dreptate si ca mai sunt si baieti binecrescuti si cu bun simt in vremurile astea pline de pitipoance care vin cu burta la gura la 14 ani. Nu am deschis subiectul pt sex intre copii
     Voi ati ajuns aici cu discutiile.Mi se pare ca exagerezi si chiar nu e cazul.

     


    Mai Storm, tu ori esti stupida, ori te prefaci. Hai ca deja incepi sa ma enervezi.
    Unde am scris io cucoana si ti-am spus io " sa-l footi la cap toata ziua despre activitati sexuale"??

    Arata-mi tanti, negru pe alb unde am scris eu asta, sau macar ceva-ceva in legatura cu sexul sau activitatea sexuala! Nici o litera in sensul asta nu am scris, ia mai citeste odata din urma! Ma confunzi, dar te arunci repede sa arunci cu acuzele si vorbele!


    Dar DA, imi mentin parerea ca la 15 ani un baiat este ok sa se tina de mana cu o fata, si chiar sa o pupe.  Altceva nici nu am zis, minte ingusta ce esti

     

     

  •  
    • 7959 mesaje
    21 Sep 2014, 11:24
    0 0
    cafe_au_lait said:
    White_Storm said:

     

     E treaba ta ce crezi si nu prea ma intereseaza. Nu am deschis acest subiect sa imi spui tu cum sa imi educ copilul si sa-l foot la cap toata ziua despre activitati sexuale. Nu i-am interzis eu sa aiba prietene. Ti-e ciuda ca n-ai dreptate si ca mai sunt si baieti binecrescuti si cu bun simt in vremurile astea pline de pitipoance care vin cu burta la gura la 14 ani. Nu am deschis subiectul pt sex intre copii
     Voi ati ajuns aici cu discutiile.Mi se pare ca exagerezi si chiar nu e cazul.

     
    Mai Storm, tu ori esti stupida, ori te prefaci. Hai ca deja incepi sa ma enervezi.
    Unde am scris io cucoana si ti-am spus io " sa-l footi la cap toata ziua despre activitati sexuale"??
    Arata-mi tanti, negru pe alb unde am scris eu asta, sau macar ceva-ceva in legatura cu sexul sau activitatea sexuala! Nici o litera in sensul asta nu am scris, ia mai citeste odata din urma! Ma confunzi, dar te grabesti sa arunci cu acuzele si vorbele!


    Dar DA, imi mentin parerea ca la 15 ani un baiat este ok sa se tina de mana cu o fata, si chiar sa o pupe.  Altceva nici nu am zis, minte ingusta ce esti

     

     Da, ai dreptate. Nu tu ai zis despre sex. Imi cer scuze, am recitit acum.Dar numai asa ceva aud. Acum pune-te si in pielea mea: daca nu are o prietena sa-l indemn sa aiba? Pai mie imi convine, ca se ocupa de scoala mai mult si de sport.

  •  
    • 7959 mesaje
    21 Sep 2014, 11:30
    1 1
    Si inca ceva cafe, eu cand gresesc imi cer scuze, deh, educatia e de vina. Am si eu in vocabular cuvinte urate, dar le scot f rar. Aici vad ca sunt la mare cautare. Ce ma sfatuiesti, sa vorbesc si eu urat? Par mai credibila daca jignesc in stanga si in dreapta?
  •  
    • 9728 mesaje
    21 Sep 2014, 11:43
    4 0
    White_Storm said:

     

     Da, ai dreptate. Nu tu ai zis despre sex. Imi cer scuze, am recitit acum.Dar numai asa ceva aud. Acum pune-te si in pielea mea: daca nu are o prietena sa-l indemn sa aiba? Pai mie imi convine, ca se ocupa de scoala mai mult si de sport.

     
    Ok, iti accept scuzele White Storm. Dar chiar nu imi place sa fiu bruftuluita, si inca pe nedrept.
    Da, ok, nu il indemna sa aiba o prietena, daca chiar nu are.

    Insa ma gandesc ca ar fi bine (te rog sa te gandesti bine la asta, pentru ca nu e vreo chestie rea, sau exagerata) ca din cand in cand sa ii zici ceva de genul - cand sa zicem ca nu sta frumos la masa, sau intra buluc pe vreo usa, sau alte situatii asemanatoare: " Te rog sa stai frumos la masa, ca sa stii cum sa te comporti atunci cand vei avea o prietena buna si draguta".

    Cu alte cuvinte: 1.  sa stie ca atunci cand va avea o prietena, sa nu se teama si sa nu se ascunda de tine pentru ca tu vei fi pregatita.  2. sa stie ca va trebui sa fie atent la maniere in compania unei fete, a unei viitoare prietene  3. sa stie ca el ar trebui sa isi gaseasca o fata draguta si buna.

    Haide White, e chiar asa naspa chestia asta?


     

  •  
    • 7959 mesaje
    21 Sep 2014, 11:55
    0 0
    cafe_au_lait said:
    White_Storm said:

     

     Da, ai dreptate. Nu tu ai zis despre sex. Imi cer scuze, am recitit acum.Dar numai asa ceva aud. Acum pune-te si in pielea mea: daca nu are o prietena sa-l indemn sa aiba? Pai mie imi convine, ca se ocupa de scoala mai mult si de sport.

     
    Ok, iti accept scuzele White Storm. Dar chiar nu imi place sa fiu bruftuluita, si inca pe nedrept.
    Da, ok, nu il indemna sa aiba o prietena, daca chiar nu are.

    Insa ma gandesc ca ar fi bine (te rog sa te gandesti bine la asta, pentru ca nu e vreo chestie rea, sau exagerata) ca din cand in cand sa ii zici ceva de genul - cand sa zicem ca nu sta frumos la masa, sau intra buluc pe vreo usa, sau alte situatii asemanatoare: " Te rog sa stai frumos la masa, ca sa stii cum sa te comporti atunci cand vei avea o prietena buna si draguta".

    Cu alte cuvinte: 1.  sa stie ca atunci cand va avea o prietena, sa nu se teama si sa nu se ascunda de tine pentru ca tu vei fi pregatita.  2. sa stie ca va trebui sa fie atent la maniere in compania unei fete, a unei viitoare prietene  3. sa stie ca el ar trebui sa isi gaseasca o fata draguta si buna.

    Haide White, e chiar asa naspa chestia asta?


     

     E chiar dragut. Mi-ar placea sa stiu ca are, sa il iau peste picior. Abia astept. Zic doar ca undeva as vedea ca e interesat de una, fetele sunt mai insistente, l-ar suna, cum a facut aia de la tara cand a si venit la poarta, doar ajunsesem acolo. Dar il suna astia cu care merge la antrenamente si la scoala. M-am si uitat dupa el si am vazut, ca vin la bloc sa il ia si nici urma de fata.

  •  
    • 7959 mesaje
    21 Sep 2014, 12:01
    1 0
    Am fost si eu copil, la 16 ani eram topita dupa unul, primul care m-a pupat. Moarta eram. Ma intalnesc cu el pe strada si ma gandesc ca eram idioata rau. Am avut toti prieteni la varsta asta, bine, nu in sensul care se da azi prieteniei. Esti prietena mea, hai sa ne.., daca nu, esti doar amica mea.