Am ramas in urma.

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Apr 2015, 22:58
    0 0
    White_Storm said:
    IMirelaeu said:Evolutia si lipsa de teama (puterea libertatii) ii face pe copii sa incerce cat mai multe lucruri (unele mai putin indicate). Dar se stie cum e adolescenta... in aceasta perioada se fac cele mai multe nebunii de care nu trebuie sa alfle parintii . Oricum , cu o astfel de libertate pentru copii se dau stiri precum " tata la 16 ani,mama la 14" - ce fel de familie e asta? Greu de spus... Daca esti in urma ? la vremea adolescentei tale tot faceai lucruri pe ascuns de care parintii tai s-ar fii minunat deci, nu esti in urma. Doar ca tempo-ul adolescentilor de azi este foarte rapid si cred ca te-ai speria daca ai stii detaliat ce sunt in stare sa faca "fara stirea parintilor" .

     E misto inca, nu am gasit nimic ascuns, nici nu are cand sa faca lucruri ascunse. O prietena care are pe fii-su in clasa cu al meu a platit pe cineva sa-l urmareasca pe al ei sa vada daca fumeaza, chiuleste etc. Am ras de ea si de obsesia ca fii-su, copil caftit la greu de mic si tinut sub papucul mamei, ar putea, ar indrazni sa faca ceva " interzis" de mama. Asa arata viitorii barbati! Daca nu ii acorzi un minim de incredere, daca il judeci tot timpul si il supraveghezi va fii toata viata baiatul mamei. Eu cred ca verificarea din timp in timp si pe neasteptate si nestiute e suficienta pentru a afla ce copil ai. Nu trebuie sa-i sufli in ceafa tot timpul, sa-i tai "aripile" si elanul.

     

    Si daca au facut jumi-juma ?

     

     

    Sau nu ne-o duce capu' ...

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 28 Apr 2015, 22:58
  •  
    • 7959 mesaje
    28 Apr 2015, 23:01
    0 0
    Ha, ha n-are el banii lui ma-sa! Oricum el nu stia de "urmarire", nici acum nu stie. Femeia e obsedata de control, la inceput l-a urmarit ea, apoi l-a cautat pe nenea asta.
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Apr 2015, 23:08
    0 0
    Dragul meu vecin, cu un an mai mare decit mine .

    Dupa ore , io , el si inca citiva ne-am dat prin gradina scolii, nu retin ce cautam noi pe acolo ... dar ma rog . Dupa un timp, mai dupa o magazie mai dosita asa ... scoate carpatu'. No haida, trageti si voi ... Io nuuuu ...si nuuuu ... in prima faza apoi deh, sintem golani sau nu mai sintem ... pipai si oi, na ...

    Apoi plecam spre casa . Pina in prima intersectie sa vreo 500 m unde hop, ne intinlim cu mama ...

    Dragul meu vecin m-o dat pe goarna din start : Viktor o fumat !



  •  
    • 10065 mesaje
    28 Apr 2015, 23:12
    0 0
    White_Storm said:Ha, ha n-are el banii lui ma-sa! Oricum el nu stia de "urmarire", nici acum nu stie. Femeia e obsedata de control, la inceput l-a urmarit ea, apoi l-a cautat pe nenea asta.

     

    Aaaa ... nu-i frumos sa-l urmareasca ...

     

    Si daca-l prinde cu nadragii in vene iubind pe vreo una (cum o patit-o unu in gradina scolii ) ii da cu joarda peste cur sau ce ?

     

    Ha ?

     

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Apr 2015, 23:18
    0 0
    ViktorC said:Dragul meu vecin, cu un an mai mare decit mine .

    Dupa ore , io , el si inca citiva ne-am dat prin gradina scolii, nu retin ce cautam noi pe acolo ... dar ma rog . Dupa un timp, mai dupa o magazie mai dosita asa ... scoate carpatu'. No haida, trageti si voi ... Io nuuuu ...si nuuuu ... in prima faza apoi deh, sintem golani sau nu mai sintem ... pipai si oi, na ...

    Apoi plecam spre casa . Pina in prima intersectie sa vreo 500 m unde hop, ne intinlim cu mama ...

    Dragul meu vecin m-o dat pe goarna din start : Viktor o fumat !


     De fumat, se fumeaza in curtea scolii, nu pot sa cred ca nu stiu toti, la profesori ma refer.. I-am gasit noi, parintii acolo, cu tigarile in mana la ultima sedinta cand am fost. 

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Apr 2015, 23:21
    0 0
    ViktorC said:
    White_Storm said:Ha, ha n-are el banii lui ma-sa! Oricum el nu stia de "urmarire", nici acum nu stie. Femeia e obsedata de control, la inceput l-a urmarit ea, apoi l-a cautat pe nenea asta.

     

    Aaaa ... nu-i frumos sa-l urmareasca ...

     

    Si daca-l prinde cu nadragii in vene iubind pe vreo una (cum o patit-o unu in gradina scolii ) ii da cu joarda peste cur sau ce ?

     

    Ha ?

     

     Cine stie ce se poate intampla? Dar nu pot crede ca oriunde si oricine are curajul sa faca asa ceva. Bre, esti gigi contra seara asta? N-ai fost injurat in ultima vreme sau cum?

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Apr 2015, 23:31
    0 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:
    White_Storm said:Ha, ha n-are el banii lui ma-sa! Oricum el nu stia de "urmarire", nici acum nu stie. Femeia e obsedata de control, la inceput l-a urmarit ea, apoi l-a cautat pe nenea asta.

     

    Aaaa ... nu-i frumos sa-l urmareasca ...

     

    Si daca-l prinde cu nadragii in vene iubind pe vreo una (cum o patit-o unu in gradina scolii ) ii da cu joarda peste cur sau ce ?

     

    Ha ?

     

     Cine stie ce se poate intampla? Dar nu pot crede ca oriunde si oricine are curajul sa faca asa ceva. Bre, esti gigi contra seara asta? N-ai fost injurat in ultima vreme sau cum?

     

    Da de unde ... n-avem noi chef de gilceava ...

     

     

    Ce-i drept, se pare ca tineretul de azi n-o mai pun de intinliri "dubioase" .

     

    Se limiteaza la pupici pe net si gata, indragostiti pina peste urechi . Nu tu o maslina, o atentie ... un sfirc acolo ...

     

    FB si tutun . Bingo !

     

  •  
    • 10065 mesaje
    28 Apr 2015, 23:35
    0 0
    Ce vremuri fu ...


    De m-as face iar flacau ...

    Sa mor de imi pare rau ...



    Frumoasa piesa !

  •  
    • 7959 mesaje
    28 Apr 2015, 23:46
    0 0
    Da, cu facebook si net-ul ar trebui sa-i caftim peste ochi! Dar nu se poate, ca cica au drepturi. Asa li s-a spus la gradi, asa au perceput/ priceput ei. Dar fiecarui drept ii corespunde o obligatie. Asa am invatat io, ei nu.
  •  
    • 10065 mesaje
    28 Apr 2015, 23:56
    0 0
    Acum, care de la care s-o molipsit , noi de la ei sau ei de la noi ?

  •  
    • 7959 mesaje
    29 Apr 2015, 00:04
    1 0
    Noi de la ei, pe bune. Ei afla tot ce e nou si ne spun in casa. Lasa ca vezi tu in timp cu Bia, nu ai tu timp sa pricepi, te sfatuieste fata. O pup cu drag, e o scumpa! Daca io am baieti...
  •  
    • 10065 mesaje
    29 Apr 2015, 00:26
    0 0
    White_Storm said:Noi de la ei, pe bune. Ei afla tot ce e nou si ne spun in casa. Lasa ca vezi tu in timp cu Bia, nu ai tu timp sa pricepi, te sfatuieste fata. O pup cu drag, e o scumpa! Daca io am baieti...

     

    Multumesc .

     

    Acum, fiecare cum crede dar din punctul meu de vedere, toate la timpul lor . Sintem in perioada copilariei, apoi fie astfel . Nu zice nimeni sa nu se dea pe net cu jocuri, invatat sau mai stiu eu ce alte minuni, dar in limite . Anii trec repejor si pacat a isi pierde timpul cu ochii intr-un amarit de monitor cind sint atit de multe alte activitati, pe viu, la care poate lua parte de care sa-si aduca cu drag aminte.

     

  •  
    • 7959 mesaje
    29 Apr 2015, 00:34
    0 0
    ViktorC said:
    White_Storm said:Noi de la ei, pe bune. Ei afla tot ce e nou si ne spun in casa. Lasa ca vezi tu in timp cu Bia, nu ai tu timp sa pricepi, te sfatuieste fata. O pup cu drag, e o scumpa! Daca io am baieti...

     

    Multumesc .

     

    Acum, fiecare cum crede dar din punctul meu de vedere, toate la timpul lor . Sintem in perioada copilariei, apoi fie astfel . Nu zice nimeni sa nu se dea pe net cu jocuri, invatat sau mai stiu eu ce alte minuni, dar in limite . Anii trec repejor si pacat a isi pierde timpul cu ochii intr-un amarit de monitor cind sint atit de multe alte activitati, pe viu, la care poate lua parte de care sa-si aduca cu drag aminte.

     

     De aia facem noi excursii dese, sa ii luam din fata calculatorului.

  •  
    • 11561 mesaje
    29 Apr 2015, 11:24
    0 0
    Oana_Domino said:cam da. altii fac sex in baia din scoala, asta mic doar o saruta. sexul vine dupa 15 sept

     
      Da  de  unde  stii  tu  Onutzo , toate  astea??0

  •  
    • 7959 mesaje
    29 Apr 2015, 11:39
    0 0
    E sora cu veracara.
  •  
    • 11561 mesaje
    29 Apr 2015, 11:54
    0 0
    White_Storm said:E sora cu veracara.

     
      De  sange  sau  de  "cruce"???0

  •  
    • 10065 mesaje
    29 Apr 2015, 13:38
    0 0
    Bre voi ma pacaliti ...

  •  
    • 7959 mesaje
    29 Apr 2015, 14:37
    0 0
    Da. Bre Viktoras, gata cu muncile?
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 29 Apr 2015, 14:38
  •  
    • 11561 mesaje
    29 Apr 2015, 14:40
    0 0
    White_Storm said:Da. Bre Viktoras, gata cu muncile?

     d  ca  l  injuri  la  ora  asta , daca  l  intrebi  de  munca???

  •  
    • 7959 mesaje
    29 Apr 2015, 14:50
    0 0
    Ciudosule, ti-e necaz pe programul lui, ha?