Am ramas in urma.

  •  
    • 10065 mesaje
    10 Iun 2015, 09:28
    1 0
    La Xperia unei cunostinte io crapat rama de la sine. In garantie fiind a schimbat-o iar la scurt timp iarasi o crapat .

    Fain.
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Iun 2015, 09:33
    0 0
    O alteia, i so umflat acumulatorul in tel incit i l-o dezmembrat . Si nu e vorba de ciurucuri ieftine ...

    Rable si rable . Sa mai zic ?

  •  
    • 7959 mesaje
    10 Iun 2015, 11:06
    0 0
    Nu mai zice, ca stiu si eu destule cazuri.
  •  
    • 7959 mesaje
    12 Iun 2015, 12:00
    1 0
    Pustiul cu telefonul si cu pretentiile are o situatie grea acasa,  parintii lui sunt divortati de cand avea el doi ani, sta cu mama de atunci, iar mama in prezent e somera, are 50 (??) De ani.
    Au gasit un telefon la fel la 550 roni. Sa fie sanatosi!
    Pana la urma al meu a recunoscut ca el a fost de vina cu spartul telefonului. Se prosteau si al meu l-a "prins" in plin asa bine ca  i-a spart telefonul.
    A facut-o , am platit-o. Data viitoare il pun la munca sa-si castige banii singur pentru prostia facuta. Cum asta e prima trasnaie cica l-am ajutat s-o repare, si-a luat si portia de morala, asta dupa ce a recunoscut ca e vinovat.
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 12 Iun 2015, 13:17
  •  
    • 292 mesaje
    12 Iun 2015, 16:43
    1 0
    Copii din zilele noastre vor sa faca prea multe dintr-o data. E bine ca a recunoscut
  •  
    • 7959 mesaje
    12 Iun 2015, 16:51
    1 0
    Daaa, dupa ce a recunoscut a zis ca renunta la abonamentul la sala, la banii de buzunar si altele. Dar am zis ca morala e suficienta pentru prima prostie mai maricica si apoi mutra lui pleostita si "pocaita" a fost de milioane.
    Si eu am incredere in el, pana la proba contrarie!
  •  
    • 7959 mesaje
    16 Iun 2015, 19:37
    0 0
    Mai stiti ca povesteam de un pusti care la generala se indragostise de una si vorbeau noaptea la telefon pana tarziu, asta pana a venit factura la ma-sa si si-a luat portia? Tot el se iubea cu alta tot in generala, dupa prima faza si-l pocnise sa slabeasca? Azi am intalnit-o pe maica-sa si mi-a spus ca are probleme mari cu el din cauza fetelor. Minte, cheltuie banii de buzunar si spune ca i s-au furat, pleaca din oras cu cate una si nu spune normal, dar e prins ca stau parintii ca ulii cu ochii pe el, chiuleste de la ore si are corigente la nu stiu ce materii, plus note foarte mici.
    Deci cum spuneam, undeva se vede, la asta se prea vede inca. Cata bataie a luat si cureaua a folosit-o mama lui pe el, ta-su la fel e un om rigid, nu cred ca l-am vazut zambind macar vreodata. Tatal lui lucreaza la protectia copilului si n-are nici o jena sa-l articuleze, dar cred ca pe al mic nu-l bat deloc.
    Si azi povestea maica-sa ca ieri si-a infipt mana in freza celui mare, povesteste in gura mare si rade, jaba ii spun ca e si vina lor ca pe ea n-o ating cuvintele.
    Parinti si copii, fiecare cu metode de educatie bune sau rele, dar copiii sunt oglinda parintilor.
  •  
    • 10065 mesaje
    16 Iun 2015, 23:00
    1 0
    Iote bre la el gagicaru' ...

    Macar invata ce-i aia responsabilitate .

  •  
    • 7959 mesaje
    16 Iun 2015, 23:11
    1 0
    Da Viktore, eu ziceam ca undeva se vede ca e copchilu inamorat si altii ma tot intaratau ca parintii afla ultimii si ca n-au habar.
    Da, nu stiu nimic cei carora nu le pasa.
  •  
    • 10065 mesaje
    16 Iun 2015, 23:34
    1 0
    Situatii intre situatii .

    In mare parte parerea mea ce vad aia fac, apoi datul in cercuri gresite ce le curma traectoria din bine in mai putin bine ...

    Pe undeva cam asa e, parintii afla ultimii sau deloc de miscari mai putin plauzabile .
  •  
    • 10065 mesaje
    11 Iul 2015, 11:49
    0 0
    "Copiii" is usor de manipulat. Nici in ziua de azi nu am uitat cum o golanca, cu ceva anisori in plus peste ai mei ~17 m-o luat dupa finalul discotecii si m-o dus sub nucu din gradina scoli si ... va dati seama, si-o batut joc de mine ... Degeaba m-am tot zbatut io si mi s-au inchegat lacrimile-n barba ca tot nu m-o iertat ... Doar io stiu ce-am tras ...



    Norocul meu ca m-o dat mama disparut si s-o pus pe urmele mele ... o venit la fix si m-o scapat din ghiarele zdravojeniei ca altfel ...

    Ma mir ca n-o paruit-o pentru privare de libertate ...

  •  
    • 12208 mesaje
    31 Iul 2015, 19:18
    2 0
    AU DISPARUT ALEA CU PHILIPSUL SI A VENIT ROXANA ....
  •  
    • 7959 mesaje
    1 Aug 2015, 21:09
    0 0
    roxana0588 said:Uite asta-i drept
    http://weeklyfixpay.com/?ref=182446

      Ce are bre sula cu prefectura, ha?


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Aug 2015, 21:11
  •  
    • 7959 mesaje
    1 Aug 2015, 21:15
    0 0
    ViktorC said:"Copiii" is usor de manipulat. Nici in ziua de azi nu am uitat cum o golanca, cu ceva anisori in plus peste ai mei ~17 m-o luat dupa finalul discotecii si m-o dus sub nucu din gradina scoli si ... va dati seama, si-o batut joc de mine ... Degeaba m-am tot zbatut io si mi s-au inchegat lacrimile-n barba ca tot nu m-o iertat ... Doar io stiu ce-am tras ...



    Norocul meu ca m-o dat mama disparut si s-o pus pe urmele mele ... o venit la fix si m-o scapat din ghiarele zdravojeniei ca altfel ...

    Ma mir ca n-o paruit-o pentru privare de libertate ...

     Viktore, dar ti-a placut, asa-I? Altfel, o bagai in mainile anchetatorilor.

  •  
    • 10065 mesaje
    2 Aug 2015, 21:14
    1 0
    White_Storm said:
    ViktorC said:"Copiii" is usor de manipulat. Nici in ziua de azi nu am uitat cum o golanca, cu ceva anisori in plus peste ai mei ~17 m-o luat dupa finalul discotecii si m-o dus sub nucu din gradina scoli si ... va dati seama, si-o batut joc de mine ... Degeaba m-am tot zbatut io si mi s-au inchegat lacrimile-n barba ca tot nu m-o iertat ... Doar io stiu ce-am tras ...



    Norocul meu ca m-o dat mama disparut si s-o pus pe urmele mele ... o venit la fix si m-o scapat din ghiarele zdravojeniei ca altfel ...

    Ma mir ca n-o paruit-o pentru privare de libertate ...

     Viktore, dar ti-a placut, asa-I? Altfel, o bagai in mainile anchetatorilor.

     

    Pai ... fu misto ...

     

    Da' spaima ce-am tras-o ...

     

     

    Ea ca ea, dar de ma prindea mama cu nadragii in vene ... nu stiu cum o scoteam la capat .

     

  •  
    • 7959 mesaje
    30 Oct 2015, 20:30
    1 0
    He, he am crescut bre! Merem cu tipi, dar si cu gagici in oras. Cica jucam biliard, daca mama nu ne lasa se lasa cu mutre si scandal. Cumva trebuie sa iasa ca noi!!! Speram sa nu vina cu "necunoscute"!
    Ajuta-ne, doamne! 
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 30 Oct 2015, 20:37
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Oct 2015, 23:49
    2 0
    Mai exact , ce "necunoscute" ?

  •  
    • 7959 mesaje
    7 Apr 2016, 21:09
    1 0
    Dap, si am ajuns si aici. Nimic nu mai e cum trebuie, sfaturile sunt inutile, parintii sunt retrograzi, adolescentii de azi/ieri/poimaine sunt mai destepti ca noi.
    Pentru un rahat de nimic se iveste o furtuna, unde naiba s-au dus anii de intelegere, de explicatii, de iubire si ocrotire?
  •  
    • 7959 mesaje
    7 Apr 2016, 21:24
    1 0
    Sper sa treaca repede nebuneala asta ca deja mi s-a luat. Dar cum esti in foc continuu, nu te poti eschiva nicicum.
    Fetele din cresa, vedeti ce va asteapta, toate suntem mame devotate, dar copiii isi vad de interesele/drumul lor.
  •  
    • 10065 mesaje
    7 Apr 2016, 22:47
    0 0
    No no ...

    Distractia abia acum incepe ...