Am ramas in urma.

  •  
    • 7959 mesaje
    1 Mai 2015, 09:46
    1 0
    Bre Viktoras, glumeam ca ai mult timp liber. Lasa, ramai la jobul tau, nu mai negociem nica. Apoi la noi se lucreaza mult si din greu, nu ai rezista!
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Mai 2015, 09:58
    0 0
    Glumim doar, n-am io asa ginduri marete in a-mi schimba job-ul ...

    Altfel ... am stiut io ca ne vom intelege la masa negocierilor ...

  •  
    • 7959 mesaje
    1 Mai 2015, 10:21
    0 0
    ViktorC said:Glumim doar, n-am io asa ginduri marete in a-mi schimba job-ul ...

    Altfel ... am stiut io ca ne vom intelege la masa negocierilor ...

     Pai te cred si eu, la ce joaba ai!!!

  •  
    • 10065 mesaje
    3 Mai 2015, 23:33
    0 0
    White_Storm said:Bre Viktoras, glumeam ca ai mult timp liber. Lasa, ramai la jobul tau, nu mai negociem nica. Apoi la noi se lucreaza mult si din greu, nu ai rezista!

     

    Nu cred sa-mi gasesti partener in ale muncilor ce sa tine tempo cu mine.

     

    Si ala de il consideri "cel mai bun" , dupa doua-trei zile o sa ceara in medical, de-l "inhami" la munci cu nenea Viktor ...

     

     

     

  •  
    • 7959 mesaje
    5 Iun 2015, 21:11
    0 0
    Of, ca mi s-a luat de maini rupte, degete sclintite/scrantite !
    Al mic iar si-a intors un deget pe dos ieri si azi al mare nu mai venea acasa de la liceu. Normal ca l-am sunat si mi-a zis ca e aproape.
    Copil constiincios, cum intra pe usa incepu povestea, cum ca dadu peste un coleg si-i cazu aluia telefonul, care telefon se facu praf. Amu, al meu nu indraznea sa vina sa spuna pana sa-l  sun eu.
    Daca da unul peste mine si-mi cade inghetata pe care o haleam mi-o cumpara?
    Noh, tre' sa luam telefon aluia ca i-a cazut din mana cand s-a tamponat cu al meu.
    Iar cu al mic trebuie s-o iau de la cap cu dus la spital, radiografie samd.
     
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 6 Iun 2015, 07:15
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Iun 2015, 14:34
    0 0
    White_Storm said:Of, ca mi s-a luat de maini rupte, degete sclintite/scrantite !
    Al mic iar si-a intors un deget pe dos ieri si azi al mare nu mai venea acasa de la liceu. Normal ca l-am sunat si mi-a zis ca e aproape.
    Copil constiincios, cum intra pe usa incepu povestea, cum ca dadu peste un coleg si-i cazu aluia telefonul, care telefon se facu praf. Amu, al meu nu indraznea sa vina sa spuna pana sa-l  sun eu.
    Daca da unul peste mine si-mi cade inghetata pe care o haleam mi-o cumpara?
    Noh, tre' sa luam telefon aluia ca i-a cazut din mana cand s-a tamponat cu al meu.
    Iar cu al mic trebuie s-o iau de la cap cu dus la spital, radiografie samd.
     

     

    Ce telefon sa-i iei ? Da' ce-i asa de mortaciune de scapa tot din mina ... fie si el mai atent, nu-l filfie nici el la vrajeala apoi sa arunce gaina moarta in curtea vecinului .

     

    Pai sa vedem, analizam situatia ... o crapat de tot sau tii sa te inoiesti pe spatele altuia pentru o simpla zgiriitura remediabila ...

     

  •  
    • 7959 mesaje
    7 Iun 2015, 22:32
    0 0
    ViktorC said:
    White_Storm said:Of, ca mi s-a luat de maini rupte, degete sclintite/scrantite !
    Al mic iar si-a intors un deget pe dos ieri si azi al mare nu mai venea acasa de la liceu. Normal ca l-am sunat si mi-a zis ca e aproape.
    Copil constiincios, cum intra pe usa incepu povestea, cum ca dadu peste un coleg si-i cazu aluia telefonul, care telefon se facu praf. Amu, al meu nu indraznea sa vina sa spuna pana sa-l  sun eu.
    Daca da unul peste mine si-mi cade inghetata pe care o haleam mi-o cumpara?
    Noh, tre' sa luam telefon aluia ca i-a cazut din mana cand s-a tamponat cu al meu.
    Iar cu al mic trebuie s-o iau de la cap cu dus la spital, radiografie samd.
     

     

    Ce telefon sa-i iei ? Da' ce-i asa de mortaciune de scapa tot din mina ... fie si el mai atent, nu-l filfie nici el la vrajeala apoi sa arunce gaina moarta in curtea vecinului .

     

    Pai sa vedem, analizam situatia ... o crapat de tot sau tii sa te inoiesti pe spatele altuia pentru o simpla zgiriitura remediabila ...

     

     S-a footat displayul, so platim 400 roni sa -l reparam, daca e cu "taci scrin"! :


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 7 Iun 2015, 23:34
  •  
    • 7959 mesaje
    8 Iun 2015, 00:39
    0 0
    Nope, se pare ca nu se vrea cu factura. Fara factura nu dau un leu. Sunt io rea?
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 8 Iun 2015, 06:42
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Iun 2015, 09:18
    0 0
    Cine nu vrea cu factura ?
  •  
    • 7959 mesaje
    8 Iun 2015, 09:40
    0 0
    Ma-sa pustiului. Cand am pomenit de factura pentru repararea telefonului a sarit ca fripta ca vezi doamne i-l repara un prieten si ioc factura. Ioc factura, ioc bani, corect?
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 8 Iun 2015, 09:41
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Iun 2015, 09:45
    0 0
    Umbla cu cioara vopsita . La cine-i banu, ala vorbeste .

    Cit timp tu platesti pentru ... nu vad la ce s-ar pune in curmezis ...


    Comunica cu ei in scris.

    "Da, sint dispusa sa achit suma "d" fara nici o problema in schimbul unei facturi doar, altfel nu incape in discutie . Multumesc pentru intelegere"







    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 8 Iun 2015, 09:52
  •  
    • 7959 mesaje
    8 Iun 2015, 09:48
    0 0
    Pai io vreau sa-i platesc, a facut-o fii-miu, a facut-o. Dar vreau si eu sa vad ce platesc. Ca telefonul nu l-am vazut si trebuie sa iau de bun ce zice aia.
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Iun 2015, 09:51
    0 0
    Am editat .

  •  
    • 7959 mesaje
    8 Iun 2015, 10:01
    0 0
    Dupa ce l-au stricat copiii au fost si au intrebat cam cat costa repararea si ala a zis ca 200 roni, acu' se scumpi subit, cand interveni ma-sa. Pai cu 500 roni ii iau altul tot second cum i-l luase si ea, maica-sa.
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Iun 2015, 10:11
    1 0
    Aaa ... e circotasi ... Cautati gilceva, ai ? No bine ... sa fie !

    Imi poti dovadi ca telefonul a fost intact inainte e a il scapa jos ? De unde stiu eu ca nu ai facut-o intentionat ... Ai?

    Lasa-i la mila me, d-na Storm.

    De final ti-i scot si datori ...

  •  
    • 5609 mesaje
    10 Iun 2015, 02:23
    0 0
    White_Storm said:Dupa ce l-au stricat copiii au fost si au intrebat cam cat costa repararea si ala a zis ca 200 roni, acu' se scumpi subit, cand interveni ma-sa. Pai cu 500 roni ii iau altul tot second cum i-l luase si ea, maica-sa.

     
    Si cum justifica aia, dublarea pretului?
    cere si bani de coafor sau ce?
    Apai, ai drepatate, cere-i chitanta si-i dai banii, altfel nu risca sa te ia de fraiera. 

  •  
    • 10065 mesaje
    10 Iun 2015, 08:29
    1 0
    Asa dragi mi-s astia de umbla cu guga-muga ...

    Coscareala ieftina.

    Arde-i coana Storm, arde-i ...

  •  
    • 7959 mesaje
    10 Iun 2015, 08:55
    1 0
    Maricon, piesa respectiva costa 200 roni daca e second si 400 daca e noua. A ramas sa caute ei un telefon tot second hand, dar bun.
    Mi-a facut-o si al mic ieri: i-a dat unul sa-i tina telefonul in buzunar ca ala nu avea cat timp jucau fotbal. I-a cazut si s-a facut praf. Noroc ca n-are pretentii, are ta-su bani.
  •  
    • 7959 mesaje
    10 Iun 2015, 09:03
    1 0
    Nu's ce drac de telefoane au copiii astia, al mare al meu e la nr doi, dar pe primul l-a trantit intr-una, chiar in ziua cand l-a cumparat a dat cu el de pamant in magazin, acasa pe gresie, la scoala etc. Al drac telefon ce rezistent a fost. L-a schimbat cu un iphone 4, cu asta umbla cu mare grija si viseaza la iphone 6. Cum naiba ale astora crapara din prima n-am idee!
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Iun 2015, 09:20
    1 0
    O dat fica-mea cu al ei (al vechi, un la fleur) de pamint de nenumarate ori, la modul ca-i zbura si acumulatorul din el . Inca functioneaza, e zgiriiat pe ici colo, dar nu crapat .

    Valeiii , cit o mai bocit in primele faze cind l-o scapat ...