Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 158 mesaje
    10 Feb 2010, 01:10
    0 0
    Nu stiu cum sunteti voi dar eu sunt cam depresiva, imi pierd increderea in mine si parca ma afund mai greu in mancare. Fac asta de fiecare data cand pun asa mult si imi revin f greu. Poate ma ajutati voi cu niste sfaturi utile care sa ma incurajeze sa ma apuc de treaba. Va urez o zi calduroasa
  •  
    • 158 mesaje
    12 Feb 2010, 00:50
    0 0
    Mai e cineva pe aici???Sau ar trebui sa cer sfaturi prin vecini?
  •  
    • 200 mesaje
    13 Feb 2010, 22:00
    0 0
    Buna,
    Sunt si eu pe aici, doar ca dezorganizarea e mare .
    Eu sunt tot cu cele 5 kg in plus pe mine. Sincer nu mai stiu ce se intampla cu mine.
    Banane cu lapte, suna bine, dar nush cat as putea eu sa ma tin de asa ceva.
    Me_eva tu ce dieta urmezi?
    Sa speram ca or sa vina si zile mai bune...

    Va pup!
  •  
    • 18346 mesaje
    17 Feb 2010, 22:30
    0 0
    deci cam tot acolo sunt. scuze fetelor pt lipsa.
    mi-am facut abo la sala, mai urmeaza sa si merg.

    am o ciuda pe mine de nu mai pot. tre sa caut in topicul asta sa vad ce m-a motivat tura trecuta, ca asa nu mai merge.
    sunt si irascibila si ma simt groaznic. toate stau aiurea pe mine. cred ca imediat ajung sa nu ma mai suport si ala o sa fie punctu culminant.

    da, t_ina, sunt tot pe acolo si eu. cum facem?

    buterfly?

    dah. e deja f greu si ma termina. am pofte, nu ma pot abtine. am tinut mayo. nu stiu daca sa revin la ea, ca oricum nu am tinut-o asa cum trebuia, deci efectul a fost slabut.
    astept sa vina putina caldura. parca frigul si vremea asta ma doboara de nu am putere sa merg mai departe si sa ma controlez.
    grup huuuug. hai sa punem un plan de bataie. va astept!
  •  
    • 200 mesaje
    21 Feb 2010, 14:07
    0 0
    Salut!

    Eu sunt foarte dezorientata, am senzatia ca am ajuns sa mananc foarte putin si parca mai mult ma rotunjesc.
    Ma mentin pe la max 1400 de cal pe zi, ceea ce ar trebui sa fie o normalitate, dar eu cresc in continuare la cantar.
    Am mancat o perioada, destul de mare, un numar mic de calorii si cred ca acum metabolismul reactioneaza ciudat. Ca sa slabesc acum cred ca ar trebui sa merg sub 1000 de cal, sincer nu prea ma simt in stare sa fac asta.

    Si eu sunt dezamagita de mine si de cum arat.

    Cateodata as vrea doar sa renunt si pace .

    Spor la sport me_eva!

    Planurile mele de bataie nu prea merg , nu pot sa ma tin de ele deloc.

    Va pup!
  •  
    • 158 mesaje
    24 Feb 2010, 01:26
    0 0
    Gata, nu se mai poate. Trebuie sa ne revenim. Eu de maine ma organizez. Nu am un plan prea bine organizat , dar o sa tai painea si zaharul . O sa imi beau cei 2litri de apa plata si cate doua lamai pe zi,iar dupa ora 6 nu o sa mananc altceva decat fructe sau suc natural. Si o sa imi folosesc cross trainer ul cel plin de praf.
    Ce ziceti cine e cu mine? Dimineata ma cantaresc si va voi informa despre gravitatea oficiala a nr de kilograme.
    O zi minunata tuturor!
  •  
    • 18346 mesaje
    28 Feb 2010, 10:15
    0 0
    fetelor, cum sunteti?

    ana, e greu. aici ajuta mult conti, dar uite ca nu.i....
    tina, hai sus! vino cu sfaturi, trage de noi.
  •  
    • 10 mesaje
    3 Mar 2010, 14:25
    0 0
    Eu am slabit cu Bio Active MC , supliment denumit si Ciuperca Zeilor, dupa ce am vazut ca prezentatoarea PROTV - Irina Reisler a slabit 30 kg dupa nastere si l-am gasit pe www.terapianaturii.ro
    Acest supliment intareste imunitatea si este recomandat intr-o multime de boli
  •  
    • 158 mesaje
    3 Mar 2010, 15:20
    0 0
    Buna fetelor,eu sunt in zona doar ca daca nimeni nu mai prea posteaza o fac si eu tot mai rar.Eu sunt un pic mai organizata si nu mai am dat iama in dulciuri. Sunt ok cateva zile apoi iar mananc 1800 de calorii la o masa(kebab +cartofi prajiti), a doua zi ma simt vionvata si o iau de la capat.Ceea ce e foarte bine e faptul ca beau zilnic suc de fructe, nu am mai mancat deloc paine in ultima saptamana ,iar in loc de dulciuri manac stafide.Cam atat nou.La inceputul lui februarie aveam aproape 68 de kg ,iar acum am mai putin de 66. E mai bine, dar se vad suncile atarnand si crapa hainele pe mine.Target-ul meu e 59 la inceput de mai,dar si cu 60 as fi fericita, insa e un drum lung si anevoios.
    Poate daca ne scriem mai des si ne sustinem reciproc ne va fi mai usor tuturor.
    O zi frumoasa tuturor!
  •  
    • 200 mesaje
    3 Mar 2010, 18:43
    0 0
    Salut,

    Eu incerc sa mentin o relatie normala cu mancarea. Incerc sa ma misc in pasi mici .
    Acum nu ma mai intreseaza chiar atat de mult sa mananc neaparat putin dpdv caloric, ma intereseaza sa nu mai fac excese - gen juma de kg de inghetata intr-o zi. Ma mentin pe la 1300-1400 de cal si merg rapid cam 5 km de 2-3 pe saptamana ( 250 cal pe sedinta). Vreau sa incep sa alerg acesti 5 km, dar incet incet.
    E super frustrant ca la cantar nu vad nici o imbunatatire, dar intai sa nu mai urasc mancarea si apoi, poate ca am sa mai scad nr de calorii.
    Eu am sa incerc sa intru zilnic si sa las mesaj.

    Va pup!
  •  
    • 200 mesaje
    5 Mar 2010, 11:35
    0 0
    Iar am calcat stamb. Prietenul meu a luat o pizza enorma si desigur am zis si eu ca iau o felie derept cina. Mare greseala, cred ca m-am oprit dupa 3 sau 4 .
    Eh...e o zi noua azi. Ce ma enerveaza e ca ajung pe la 8 seara, totul e ok, si atunci o calc rau de tot stramb cu ceva, si de multe ori nici nu imi dau seama ce si cum.
    Voi ce mai faceti, cum merge?
  •  
    • 18346 mesaje
    7 Mar 2010, 00:49
    0 0
    mai bine nu povestesc ca va molipsesc. deh e nasol. inca imi caut puterile. nush ce truda am...
  •  
    • 158 mesaje
    9 Mar 2010, 01:32
    0 0
    Suntem toate in acceasi oala. Ce ne facem fetelor?Eu am un lunch imortant miercurea viitoare si pur si simplu nu ma pot aduna.Nimic nu sta bine pe mine, parca sunt pe punctul de a explota in orice rochie..
  •  
    • 158 mesaje
    10 Mar 2010, 01:35
    0 0
    Cred ca eram cam obosita aseara, imi cer scuze ptr greselile de scriere.Pe unde sunteti fetelor? Ce ne facem?
    Va pup
  •  
    • 200 mesaje
    10 Mar 2010, 12:45
    0 0
    Buna,

    Eu am reusit sa dau jos un kg din cele 2 pe care le-am pus in ultimele 2 saptamani .
    Hai fetelor adunarea, trebuie sa reusim sa ajungem in normalitate.
    Eu mananc normal toata ziua si cand vine prietenul meu acasa si ii pregatesc masa ajung si eu sa mananc niste tampenii. Problema nu e neaparat calorica ci pt ca mananc pe la 8-9 seara si apoi nu mai fac nimic.
    Concluzia: pun un kg pe sapt.
    Fetelor voi ce mai mancati? Eu sunt total plictisita de mancare, nu stiu ce sa mananc si ajung la snackuri.
    Tina eu cred ca mai ai cateva zile sa tonifici putin.
  •  
    • 18346 mesaje
    10 Mar 2010, 21:12
    0 0
    t_ina, te inteleg foarte bine. acu un an si ceva aratam superb intr-o rochie, acu doua luni i-am stricat fermoarul

    deci am inceput: ceai dimineata, in loc de apa aia calda pe care o recomanda ceva terapii asiatice.
    si azi a fost prima zi cu supa de varza si fructe.
    grele!!!!!!!!!!!!!

    ce zici t_ina, te bagi?
    poate dam ceva jos.

    ada, am idei multe... acu incerc dieta asta.
    hai sa spunem: morcovi, gulie, ardei si alte legume ce iti plac crude, curatate puse langa un sos de iaurt si rontai de te saturi.

    salata de fructe cat cuprinde.

    piept de pui condimentat si pus la cuptor dar in folie de aluminiu, si garnitura de legume la fel. legumele nu tre sa fie fierte complet.

    nu stiu...spune-mi ce mananci cu placere.

    asta e, idei am destule in bucatarie ca de-aia m-am ingrasat, dar nu ca as fi mancat dietetic.
    am observat ca ma vedeam cu prietenul la pranz si marea discutie: unde mancam, sau ce?

    deci e buna treaba asta cu supa pt ca mananci cat iti trebuie.

    hai sa tinem aproape zilele astea. va pup!
  •  
    • 200 mesaje
    11 Mar 2010, 12:41
    0 0
    Salut,

    Ieri am fost cuminte! Concluzia: imediat se vede la cantar. Cred ca atunci cand mananc aiurea si retin foarte multa apa si ma simt umflata, nu stiu cum sa descriu altfel.

    me_eva eu incerc un balans cu mancarea. Am tinut o dieta restrictiva undeva la 7 luni, am ajuns la kg dorite, totul a fost nice pana am inceput din nou sa mananc ce voiam. Dupa 6 luni de mancat asa m-am trezit cu 6 kg inapoi si visand la cum aratam vara trecuta.

    Ce incerc eu acum e sa ajung la o dieta normala. Sa mananc mic dejun, pranz si cina in cantitati normale, fara dulciuri cu multa apa si ceva sport.

    Stiu ca ce am zis mai sus e baza oricarei diete, dar sincer mie aia mi se pare cel mai greu pentru ca e chestie de termen lung.

    Apropo aveti idee de ce as putea sa fac pentru dependenta de dulciuri?

    Cam atat pe aici, incerc sa intru maine sa dau raportul .

    Va pup!
  •  
    • 18346 mesaje
    11 Mar 2010, 20:04
    0 0
    ada, imi place ca ceea ce spui tu, spuneam si eu acu ceva timp, si stiu ca ai dreptate.
    fara diete de genul asta! ca dup-aia acumulezi cat ai dat jos, dar mult mai usor.
    stiu!!!!!! numai ca habar nu am de ce merge asa greu si de ce imi lipseste puterea de a ma tine de mancatul sanatas.

    e foarte bine cum faci. eu tre sa ma adun, sa ma pun "impreuna " si sa ma alatur tie.

    eu mamanc rar dulce si nu de pofta. imi plac deserturile cu fructe, deci nu am o problema aici.

    uite, da search si cauta sa vezi ce se spune despre Crom. stiam ca ajuta la pofta de dulce.
  •  
    • 158 mesaje
    12 Mar 2010, 00:13
    0 0
    Me-eva draga mea, , din pacate, wc-ul meu a mancat mai multa supa de varza decat mine. Pur si simplu nu mai pot sa o inghit.Poate ma apuc de ea dar fara supa, Asa o zi fructe, una legume, fructe+lebume, lapte+banane, gratar +salata, gratar +rosii si ultima zi la mine era orez fiert+ suc de portocale. Dar de sambata fiindca maine merg la petrecere si sigur o sa fie o noapte cu mult alcool(locuiesc in Irlanda fetelor, daca nu beau nu am viata sociala). Si mai tare ,dupa baute vine momentul cand toata lumea ia ceva toxic de la take away.Si eu nu o sa ma pot abtine , din contra voi fi a doua la coada.
    Oricum de sambata ma apuc de treaba, sper sa o duc la bun sfarsit .
    Ada in ceea ce priveste dulcele eu am un sfat. Scoate de tot zaharul din alimentatie. O sa iti fie greu max 6-7 zile si apoi esti alta, nu mai ai pofte ciudate , plus o sa ai mult mai multa energie. Eu sunt dependenta de dulciuri, nu pot sa tin in casa nimic fiindca noaptea am scapari nasoale, dar daca nu manac zahar deloc sunt ok, ma pot abtine si sa cumpar si sa manca tot ce e in casa. .Cel putin la mine functioneaza,incearca si vezi.
    Mult succes noua tuturor!!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 200 mesaje
    12 Mar 2010, 16:53
    0 0
    Salut fetelor!
    Me.eva sincer si pe mine ma tenteaza dietele drastice, dar nu pot sa ma tine de ele mai mult de jumatate de zi. Problema e ca apoi am cate un binge cat casa, asa ca prefer sa incerc sa ma educ.
    Tina stiu ca fara Zahar cateva zile e solutia, si asta si incerc sa fac, dar ca orice dependenta, nu e asa de usor de rezolvat.
    Va pup si va urez mult succes!