Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 18346 mesaje
    21 Mai 2010, 08:36
    0 0
    te inteleg t_ina, si eu sunt plina de frustrari, mai ales ca tot incerc si nu se vede nimic, apoi pic.. si aia da! se vede.

    incercam sa scriem zilnic? nu stiu, inclusiv ce mancam? am putea sa mai vb si pe privat....
  •  
    • 158 mesaje
    21 Mai 2010, 18:47
    0 0
    Da ar fi super sa incercam sa scrim zilnic.Incepepm chiar acum si poate daca facem asta o sa avem un pic de responasabilitate, o sa ne fie ceva mai jena sa ne indopam aiurea, cel putin la inceput si apoi dam iar bir cu fugitii, din pacate cam asa se intampla.Sa speram ca nu si de data asta.
    Eu azi am mancau un bol mare de cereale cu lapte, apoi o mamaliguta, cu branza de vaci (.dar fara smantana) si o omleta mica .La cina fac friptura de porc ptr al meu sot si daca gust, o sa fie doar foarte putin fiindca mie nu imi place porcul(numai slana si carnatii). In cazul in care reusesc sa nu ma ating de friptura osa imi fac o salata mare de fructe.pe parcursul zile voi bea multa apa si o sa imi fac mai incolo unceai verde cu lamaie.
    Din pacate imi pace apa tonica si beau cam 2 pahare pe zi dar imi cupar versiunea slim.
    Eu cu sportul stau foarte rau , nu am nici un fel de rezistenta, daca urc scarile abia respir la al 2-lea etaj si nu am nici un muschiulet pe mine numa slaninuta. Mi-am propus sa fac ceva in priviinta asta.Asa ca de dimineata am facut 10 min pe cross trainer.O sa incerc sa exersez putin de tot, dar sa o fac zilnic si o sa vin pe jos de la job de doua ori pe saptamana, e cam o ora de mers , dar daca nu ploua e tare frumos.
    Sper sa intrati si voi zilnnic si sa ne incurajam, sa ne facem un mic jurnal aici si sunt convinsa ca asta o sa ne ajute la autodisciplina.
    daca vreti sa vorbim pe messenge id-ul meu e ik_ina.
    Vorbim maine
  •  
    • 158 mesaje
    21 Mai 2010, 18:50
    0 0
    Happy Bunny esti chema la apel
  •  
    • 18346 mesaje
    22 Mai 2010, 11:08
    0 0
    ti-am trimis si o cerere pe mess.

    ieri? ieri am mancat un sandwisch ca urlam de foame pe la 8.30
    apoi am mancat o salata. si seara tot felul de chestiuni japoneze-running sushi. de m-am saturat pe veci de ei. deci, t_ina ai fost super cuminte. felicitari!
  •  
    • 158 mesaje
    22 Mai 2010, 23:35
    0 0
    Ok fetelor, asta a fost ieri .Dar azi am luat-o razana .O sa fiu sincera si scriu ce am mancat cu exactitate.Oricum nu e nimic sanatos sau de dieta si ordinea lor e mai grava.
    Deci dimineata o cafea , pe la 2.30 niste pui cu risotto de la Weight Watcher+ un muffin, acum vine bomba, CINA paste cu legume, dupa care un pahar de bere cu coke , iar dupa asta niste ciocolata neaga+ 2 maini de stafide , iar apoi muream de pofte si de foame si am bagat cereale cu lapte.Asta s-a intamplat la 8 si un sfert ,iar acum , cand la mine e 10 jumate inca simt ca sunt pe punctul de a exploda din secunda in secunda. Sa nu va mai povestesc de cat de vinovata ma simt si ce mari vise am ptr saptamana viitoare.Vise care nu vor deveni realitae fiindca sunt inainte de aceea perioada a lunii , perioada ce imi da si mai mari pofte .Ma amagesc cu faptul ca nu voi manca in timpul noptii cum fac de obicei si ca pana maine la 12 cand voi lua micul dejun totul va fi digerat .Deasemenea nu vreau sa las dezastrul de azi sa puna stapanire pe mine si sasa ma faca sa pierd puterea de a o lua de la capat maine.
    Singurul lucru bun e ca am venit pe jos de la munca .
    O duminica placuta
  •  
    • 158 mesaje
    22 Mai 2010, 23:38
    0 0
    Pentru mine e un pas urias toata marturisirea de de mai sus,faptul ca am scris acolo toate porcariile care le-am papat .
  •  
    • 158 mesaje
    23 Mai 2010, 20:14
    0 0
    Hei , unde sunteti????????????????
    Sa va zic meniul de azi: Dimineata 1 felie de paine prajita cu niste ulei de masline, pranz:supa de legume+o chifla neagra+2cubulete unt,cina un bol micut de paste cu legume +4 petratele ciocolata neagra+vin spumant sunt la primul pahar inca.Daca mi-e foame mai tarziu voi manca niste fructe, am aparut capsunii de gradina aici asa ca ma voi bucura de ei.
    Va pup si sper sa dati si voi un semn de viata
  •  
    • 200 mesaje
    24 Mai 2010, 20:35
    0 0
    Buna,

    Scuze ca nu am mai scris nimic, dar am avut o saptamana nebuna, abia daca am stat pe acasa.
    Sa scriu si eu ce am mancat azi - numai idiotenii .
    Mic dejun: 1/2 cheese cake cu un ceai verde
    Pranz: Un hamburger mic de la Mcdonals si 3 biscuiti cu ciocolata.
    Iar cina: 2 carnati cu 3 linguri de piure.
    Eu ma mentin la 53 de kg. Stiu ca pare destul de putin dar eu sunt scunda 1.55 si am destul de multa grasime pe mine, pt ca nu am suficient de multa masa musculara. Cu sportul nu stau nici eu prea bine, uneori reusesc sa merg destul de mult, mai alerg, mai fac prin casa, dar nu e suficient sa se vada schimbari majore.
    Sper sa mai aud de la voi de bine.
    Va pup
  •  
    • 18346 mesaje
    24 Mai 2010, 23:31
    0 0
    cine vrea abonamentul meu la sala, ca nu am mai trecut pe acolo de ceva timp?

    t_ina, tu mananci foarte bine. sincer. ai un meniu echilibrat. felicitari.
    stiu ca e nevoie de perseverenta in asta si aici am de lucru. ma enervez ca nu vad efecte si dau iama in prostii.

    eu: dim paine cu sunca.
    pranz: peste la cuptor
    seara: o jumatate de felie de pizza

    deci nu ma pot lauda.

    bine ai revenit ada
  •  
    • 158 mesaje
    26 Mai 2010, 00:35
    0 0
    Buna fetelor, imi cer scuze pentru absenta de ieri dar m-am simtit foarte rau si dupa munca am sarit in pat. (Eu muncesc dupa amiezile, iar la 8-9 cand ajung acasa e seara deja, asta asa sa nu crdeti ca sunt chiar cea mai lenesa din lume)
    De mancat ieri am mancat ok tin minte cca am fost aproape mandra de mine dar nu mai stiu exact ce,batranetele astea ma cam inconjara.Azi am mancat foarte mult si foarter rau: mic dejun-paine prajita cu ceai ceai si lapte, pranz 2 bucati croasant, cina pui cu sos curry +orez+chipsur(o cutie mica,dar de 210 calorii).Deci dragelor eu am mancat la cina atatea calorii cate trebuia sa manc intr-o zi intreaga .Ma scuz fiindca sunt in perioada femeiasca a lunii ,dar de maine nu mai am scuza.Am venit pe jos acasa, dar nu m-am atins de cross trainer.
    Ma bucur tare mult ca dati un semn de viata si sunt invidioaza pe regimul tau me-eva(e perfect),eu manc cantitati mult mai mari de mancare , asta e una din probleme.
    Ada draga mea tu esti usurica rau nu cred ca ai nici un pic de slaninuta pe tine.La fel e si me_eva stiu eu din pozele ei de pe vremuri .Voi aici ar trebui doar sa ma sfatuiti pe mine si sa ma sustineti moralceea ce si faceti de altfel
    Va multumesc si va pup
  •  
    • 200 mesaje
    26 Mai 2010, 11:22
    0 0
    Salut,

    tina ai ramane surprinsa ce colacei pot sa am pe abdomen . Se duc incet incet cu alergat, dar si eu sunt lenesa rau. Pana si mama iese de 2-3 ori pe sapt la alergat .

    Meniul de ieri:
    MD: paine wasa cu camembert si o cafea, P: ciorba de pui cu 2 felii de paine, C: camembert, 2 feli de paine, pate, o lingura de boabe de porumb, niste pepene galben si putina ciocolata .
    La cina am mancat prea multe chestii, cantitatea nu a fost asa de mare, dar am amestecat prea multe mancaruri, aveam pofta de detoate.

    Va pup si spor la sport!
  •  
    • 158 mesaje
    26 Mai 2010, 15:58
    0 0
    Prima parte a meniuli de azi.M-am trezit tarziu si pe la 11 am mancat mamaliguta cu branza de vaci si smantana + o omleta dintr-un ou.Masa asta va fi si dejun si pranz fiinca am mancat bine de tot, sunt un mare fan al mancarurilor traditionale( cele care nu contin prea multa carne sau daca se poate fara carne).
    La cina nu stiu ce voi avea, dar pe la 5 probabil o sa rontai o gulie .
    Azi sunt tare fericita fiindca mi-a venit aparatul ptr abdomene.Am facut de dimineata exercitiile ptr incepatori ,le-am repetat chiar si apoi am facut 12 min pe cross trainer.Sper sa beau 1.5 L apa si sa nu porcesc la cina.
    Va pup
  •  
    • 158 mesaje
    26 Mai 2010, 16:02
    0 0
    Ada spor la treaba ,e super daca poti alerga, eu sunt o mare lenesa si pe langa asta in Irlanda nu prea poti avea planuri in aer liber .Ar fi dragut daca am locui undeva in ''tarile calde''pe malul marii,am putea alerga pe plaja.
  •  
    • 158 mesaje
    28 Mai 2010, 12:46
    0 0
    Buna tuturor, ce mai faceti?
    Eu am lipsit ieri fiindca nu am stat deloc pe acasa,dar va dau acum toate detaliile.Miercuri seara am mai mancat niste mamaliguta si niste salata.Ieri dimineara am avut 2 sandwich-uri calde cu sunca de pui, iar ieri pe la 6 gratar +salata +cartofi prajiti(nu f multi).A fost o cina f copioasa ,insa am fost la un restaurant unde se manca tare bine si nu m-am putut abtine.O da am uita si desert dupa,deci iar am facut-o.Nu am mai mancat nimic dupa aceea iar azi o sa mananc doar fructe.Am facut ieri dimineata abdomenele si 15 min pe cross trainer, iar azi nu pot sa-mi misc mislocul, sau sa rad ca ma doare fiecaare bucatica de muschi de pe abdomen .Din acest motiv azi am sarit peste abdomene si am facut doar cele 15 min pe cross trainer.
    Sunt foarte optimista ,probabil datorita exercitiilor fizice. Imi doresc sa nu sa ma cantaresc decat saptamana viitoare duminica dimineata,ptr mine va fi foarte greu sa nu sar pe cantar in fiecare zi.Azi dimineata am verificat cat s-a depus ieri dar nu era nimic in plus , din contra cantarul meu arata 65.9 ceea ce e de bine.
    Va astep cu detalii
  •  
    • 200 mesaje
    28 Mai 2010, 19:43
    0 0
    Go Tina, Go! Ma bucur ca esti asa de optimista.
    Eu sunt ok, mananc pe apucate, pe ici pe colo si sunt putin cam down acum, dar imi trece.
    Va pup!
  •  
    • 158 mesaje
    29 Mai 2010, 20:42
    0 0
    Ada nu ai voie sa fii trista si cu moralul la pamant la sfarsit de mai cand tot ceea ce ne inconjoara a luat din nou viata in culori vii si optimiste.
    Poate ai nevoie de o plimbare in aer liber, undeva la marginea padurii sau pe o plaja sa te incarci de voie buna.Iesitul in aer liber te poate obosi foarte tare dar a doua zi vei fi ca si noua.Noi mereu iesim prin parc sau pe malul marii, ne simtim tare bine dupa , asa ca profitam de fiecare ocazie iesim din casa fie si ptr 20-30 de minute.
    In ceea ce priveste meniul zile.Ieri am fost aproape cuminte si am mancat multe fructe, iar seara ceva carnita+salata +2 linguri orez fiert.
    Azi am avut fructe la micul dejun, o supa de cartofi si mazare +un colt paine graham, iar acum imi fac o pizza mica mica cu legume.
    Azi nu mi-am facut exercitiile inca dar intentionez sa o fac inainte de culcare, voi fi apta si ptr abdomene fiindca m-a mai lasat din febra musculara.
    Stiu ca nu manca putin isa imi efrica sa manca prea putin fiindca ma cunosc si nu voi rezista mult iar apoi voi pune totul inapoi, ptr mine acum e fff important sa fac miscare si sa manc portii mai mici.
    O Duminica minunata tuturor!!!!!!!!!
  •  
    • 158 mesaje
    31 Mai 2010, 11:49
    0 0
    Buna fetelor am intrat sa va spun meniul de ieri.Mic dejun:o mana de struguri,pranz: o mancare de cartofi cu dovlecei,cina: crema de zahar ars, facuta de manuta mea cu zahar brun si nu in cantitati f mari.Am mai baut si doua pahare de gin+slim tonic, iar inainte sa ma bag in pat 2 felii goale de sunca de pui.Mi-am facut si ieri si azi seria de abdomene( dar sincer parca e din ce in ce mai greu)+16 min cross trainer.
    Va astept cu vesti
  •  
    • 33 mesaje
    31 Mai 2010, 16:47
    0 0
    Buna fetelor. Am nevoie de ajutorul vostru. Stiu ca la acest subiect sunt niste diete(imi aduc aminte ceva de dieta gimanstelos ruse) dar nu mai stiu pagina...ma puteto ajuta, va rog. Multumesc.
  •  
    • 18346 mesaje
    31 Mai 2010, 17:22
    0 0
    imi place perseverenta ta, tina! sincer. chiar daca mai pe ici pe colo, dar in mare esti super la program.
    eu tocmai am petrecut ptuin cam mult si sunt tot departe de tinta.
    nu am ajuns la nutritionist si as vrea sa mai incerc singura si sa nu ma las batuta dupa o saptamana.

    ada, aceeasi problema am si eu: amestecuri aiurea. nu e cantitatea problema de cela mai multe ori ci ideile mele trasnite.
    si uite asa.
    astazi am mancat spanac si ou. si ceva biscuiti. aici fu crima
    nu stiu ce ma mai ia mai tarziu. poate scap cu ceva ceaiuri
    va pup!
  •  
    • 158 mesaje
    1 Iun 2010, 00:36
    0 0
    Fetelor azi am facut-o lata.Am inceput ziua frumos cu exercitiile mele ptr abdomen si apoi cross trainer,am avut o omleta din 2 oua si cu sunca+salata mica la mic dejun, iar la 4 ,in pauza de pranz am savurat 3 croasante ,3, fetelor+2 iaurturi cu fructe.Am avut o zi nasoala la serviciu sa stiam ca o sa ma consolez in dulciuri asa ca le-am servit in mijlocul zilei.Cina am avut un mar si cateva boabe de struguri+2 pahare vin spumant cu colegele la crasma de peste drum.Trist e ca nici macar nu ma simt ata de vinovata pe cat ar trebui. .Cred ca e efectul vinului.
    Eu am slabit acum cativa ani mult de tot in 3 luni cred aproap 10kg,cu Monti si cate o zi de suc de fructe, plus ca aproape zilnic aveam la mic dejun doar suc proaspat de portocale.Dar acum nu mai pot,zici ca-s dependenta de mancare,sunt o gurmanda si cu o data cu inaintarea in varsta ma pot controla tot mai putin.Sper macar sa imi intru in ritm cu sportul ptr totdeauna.
    Me_eva nu cred ca o duci chiar asa rau, eu stiu ca tu esti inalta,cate kg ai?Scuza-mi indiscretia, stiu ca si tie iti e greu sa spuin nr kilogramelor.Mie mi se pare ca mananci putintel,poate prea putin , eu as fi slaba de tot daca as manca la fel de putin ca si tine.
    ada pe unde umbli????????????Te chemam la raport.
    Va up si sper ca de data asta sa nu ne dam batute, vom avea suisuri si coborasuri ,dar nu vom renunta de tot.