Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 18346 mesaje
    16 Mar 2010, 08:22
    0 0
    buna fetelor!

    mai putin cu supa, merg la sala, mai am grija...am fost relativ cuminte.
    va scriu in fuga, dar revin.

    aveti grija de voi!
  •  
    • 200 mesaje
    18 Mar 2010, 12:42
    0 0
    Salut,

    Eu ma lupt tot cu cinele prea mari, in rest sunt ok, stagnez.

    Va pup!
  •  
    • 18346 mesaje
    19 Mar 2010, 07:44
    0 0
    buna fetelor.

    si eu stagnez, normal, dar cel putin nu exagerez. poate imi trebuie putina disciplina inainte, apoi diete.
    merg la sala. reusesc o jumatate de ora stepper, apoi ceva aparate. ar trebui sa raman si la sala dar pana acum nu am prea avut timp.
    cam atat dragelor. sper ca sunteti bine, chiar daca stomacul face ravagii.
  •  
    • 158 mesaje
    19 Mar 2010, 17:57
    0 0
    Buna fetelor, si eu sunt tot la acelasi nr de kg. La mine e o mare problema noapte, dupa ora 11 m-as putea muta in frigider sau in cutia cu cereale( asta ptr ca nu am nicmic dulce in casa). O iau razna de tot , tot autocontrolul se duce pe rapa.Si am o lene constanta,cu cat ma misc mai putin cu atat sunt mai obosita si mai lenesa.As vrea sa ma apuc de treaba o data ptr totdeauna.
    Un weekend placut tuturor!
  •  
    • 200 mesaje
    22 Mar 2010, 20:09
    0 0
    Salut fetelor,

    Pe la voi cum merge?

    Eu as vrea sa renunt detot la dulciuri ca sa scap de dorinta de a manca mereu ceva cu zahar.
    Azi a fost totul ok in afara de o lingurita de miere, dar oricum cred ca e mai bine miere decat altceva.
    Wish me luck!

    Vreau sa incep sa ies la alergat cate 30 de min cam de 3 ori pe saptamana, dar recunosc ca lenea e super mare si nu ma adun deloc !

    Speram in zile mai bune!

    Va pup!
  •  
    • 18346 mesaje
    23 Mar 2010, 12:13
    0 0
    buna fetelor!

    t_ina si Ada, cititi putin despre tabletele cu crom:

    http://www.topsanatate.ro/enciclopedie/suplimente-alimentare/crom-picolinat-crom-30-g-30-de-tablete-58.html

    este natural si nici pe departe pastila de slabit, ajuta la micsorarea poftei de dulce.

    asa e, t_ina, cu cat dormi mai mult esti mai obosit. cu cat lenevesti, cu atat ai mai lenevi.
    a durat mult si la mine pana mi-am facut abo la sala, apoi inca doua saptamani pana am mers. e drept, nu ma trezesc dimineata cu dorul de sala, dar nici nu mai vreau sa ma las pe tanjeala.
    asa ca fa-ti un abonament. ai sa vezi ca daca ai dat bani, nu vei sta acasa sa dormi ci te vei indrepta spre sala.
    fa-ti ceaiuri seara, indulceste-le cu miere.
    nu ti se duce autocontrolul pe rapa, e doar o perioada in care te simti mai slabita.

    Ada, hai ...succes!!!!!! sa iesi la alergat.
    da, mierea e chiar indicata. un indulcitor natural.
    trebuie facut ceva, spre seara, eu imi propun ceva plimbari, un film la cinema, si altele sa evit intalnirea cu frigiderul.
    oricum e cam gol acum.
    hai sa cautam impreuna sfaturi si experiente care au dat rezultate pozitive. sa uitam cumva de masa de seara. nu de tot, dar sa lucram la psihicul nostru si sa calmam starea aia de "foame", mai mult psihica decat fizica.


    eu nu simt nevoia sa mananc dulce ci mai degraba chestii nesanatoase si alte tampenii.

    dupa un weekend cu gratare si icre, etc am adunat atat cat sa mi se prelungeasca munca. deci saptamana asta merg la sala de 3 ori.
    plus promit solemn sa nu mai mananc mancare dupa ora 7 seara. eventual rontai ceva ca sa nu fac urat.

    ok, azi e soare, frumos, si ma simt mai bine si am ceva incredere in mine.
    va doresc zile frumoase si mult succes.

    va pup!
  •  
    • 53 mesaje
    23 Mar 2010, 12:49
    0 0
    asa va trebuie celor care nu au cap....slabiti prin diete si prin a manca sanatos...siteul asta contine atat de multe sfaturi cum sa te hranesti bine si fara a pune kg pe tine....renunta la ducliuri, fainoase, fast food si baga miscare...nu cred eu k nu da randament asa..la mine si la multe prietene de'ale mele a fost un rezultat bun....
  •  
    • 158 mesaje
    24 Mar 2010, 01:27
    0 0
    Buna fetelor, ma bucur sa am vesti de la voi. Daca ne scriem inseamna ca ne mobilizam putin.
    Me_eva ,am luat acum cativa ani crom dar nu a prea functionat.Si stiu si de ce, la mine pofta e problema majora.In ultimul timp parca mananc ceva mai sanatos si mai putine dulciuri.
    Ada , capul sus , o sa te descuri, daca o sa ai scapari sa nu te deceptionezi, sa te bucuri de dulcele ala si apoi sa o iei de la capat.
    Va doresc o saptamana usoara!
  •  
    • 200 mesaje
    24 Mar 2010, 13:32
    0 0
    IeI! ce ma bucur ca aud de voi .
    Eu sunt in ziua 3 de fara dulciuri, doar putina miere, si e totul ok. Aseara am fost in supermaket si datorita Pastelui sunt dulciuri peste tot, si nu am simtit nevoia, me so happy! Sper sa ma tina.
    Ador primavara, e superb afara!
    Vreau sa merg la alergat azi, dar sa vedem ca sunt putin ocupata.
    Cu mancarea sunt ok in rest, incerc sa nu mananc prea multe fainoase, am observat ca ma fac sa vreau sa mananc si mai mult.
    Abia astept sa vad numerele pe cantar ducandu-se in jos, in sfarsit !
  •  
    • 18346 mesaje
    24 Mar 2010, 20:16
    0 0
    am inteles t_ina. deci trebuie lucrat la vointa si autocontrol. stiu din proprie experienta ca nu e greu, desi e drumul anevoios.

    ce ziceti sa incepem sa dam raportul cu ce mancam?
    poate asternut pe alb, vedem ce nu e bine, ne sfatuim una pe cealalta.

    ada, si eu ma bucur ca tinem aproape. sper sa ne tina
    felicitari pt reusita. iti tin pumnii, in continuare.

    am fost la sala. am facut 45min stepper si ceva aparate. sunt mandra de mine.

    va pup!
  •  
    • 200 mesaje
    24 Mar 2010, 23:17
    0 0
    Hello!

    Oau eva...super performanta ! Eu nu am mai fost la alergat - nu stiu ce ma retine.

    Da si eu sunt deacord sa zicem ce mancam ca sa ne sfatuim si am sa fac asta de maine ca azi am mancat cate putin, cate putin si am pierdut sirul!

    Hai sa ne mobilizam, ca doar vrem sa aratam bine la vara. Eu nu am mai purtat un costum de baie cam de 6 ani si nici nu am curaj, inca!

    Va pup!
  •  
    • 18346 mesaje
    25 Mar 2010, 10:32
    0 0
    da Ada, dar mi-e jena sa spun cate kile am

    pai inceputul e greu intotdeuna. am ras ieride numa la sala. a venit un tip-muschi la mine. zambit, etc. eu faceam pauza intre exercitii. imi zice direct: 500exercitii pe zi* 7 ori/ sapt* 31 pe luna= atata. eu :O
    bagarea-n seama. pocneau pantalonii pe el, de-atatia muschi. ma sfatuieste sa fac zilnic 50* cate tipuri vreau.
    ntzntz. intrebarea mea e: il iau ca trainer?

    asa.... am mancat 3 kiwi, o cafea, apa si mai vedem!

  •  
    • 200 mesaje
    25 Mar 2010, 23:04
    0 0
    Buna,

    Raportul pt azi:

    Dimineata: 2 oua cu cascaval
    Pranz: Multa supa de legume
    Cina: creveti cu un sos de tomate si parmezan + 5-6 cartofi furati din farfuria prietenului (voiam cativa carbs).
    Un pahar de lapte si o cupa de inghetata cu ciocolata, s-a redeschis o gelaterie pe aici si nu am rezistat.
    Am mers pe jos o ora si ceva astazi si am facut 20 de min exercitii de rezistenta.
    Cam atat pe ziua de azi!
    Va pup!
  •  
    • 158 mesaje
    26 Mar 2010, 11:36
    0 0
    Tocmai v-am trimis un mesaj lung cat China si a disparut.Ce m-am enervat.
    Va pup
  •  
    • 18346 mesaje
    26 Mar 2010, 17:40
    0 0
    deci sa spun eu de ieri:

    mic dejun: crenvusti si paine
    pranz: ficatei si salata rucola
    cina: salata de tot felul.
    pufuleti si pepene

    azi:
    m.d: toast cu sunca si branza
    pranz: supa de vita.
    tot pranz: wok cu legume
    si pt seara ori o supa crema de legume ori o salata mareee.

    :

    deci, ada, esti ami cuminte decat mine


    t_ina, e mai sigur sa salvezi inainte sa dai enter. te asteptam sa-ti aduni cheful sa ne mai scrii.
  •  
    • 200 mesaje
    27 Mar 2010, 11:43
    0 0
    Buna,

    Me_eva mie mi se pare bun meniul tau, cred ca ar trebui sa mananc si eu ceva mai multe legume.

    Nu va mai zic ce am mancat ieri, am avut niste pofte teribile si am calcat stramb bine de tot . Imi e rusine cu mine, dar asta e, mergem mai departe.
    Cred ca de vina e faptul ca am inceput ziua cu carbohidrati rai care m-au facut sa poftesc la chestii aiurea.

    Tina, asteptam sa aduni putere sa ne mai scri.

    Va pup!
  •  
    • 18346 mesaje
    27 Mar 2010, 21:04
    0 0
    ada, eu nu vad nici un efect la meniul meu

    nu-i nimic, e normal sa mai avem scapari, important e sa poti sa te aduni si sa continui.

    azi: omleta, paine si pateu

    fructe de mare, peste si un cartof

    supa si salata cu un frigarui de pui.
    am mai mancat doi biscuiti cu unt si o bombo.

    mi se pare mult cand vad asternut.....


    revin maine, fetelor!
  •  
    • 200 mesaje
    29 Mar 2010, 00:36
    0 0
    Fetelor eu in weekend nu prea pot sa tin evidenta, sunt aproape toata ziua pe drumuri, dar incerc sa fiu cat mai cuminte. (Cuminte la mine inseamna fara dulciuri, ca in rest la mancare nu poftesc asa de tare). Recunosc ca nu pot 100%, dar incerc.
    Eva, eu cand faceam sala destul de intensiv nu am vazut scaderi la cantar, ci doar o masa musculara mai buna. Poate asta deasta ti se pare ca nu are efect meniul.
    Pe de alta parte, cel putin eu, mi-am zapacit corpul cu diete ca nu mai stie cand ii e foame sau cat ar trebui sa manance.
    Oricum nu mi se pare ca mananci mult ci destul de normal.
  •  
    • 18346 mesaje
    29 Mar 2010, 11:30
    0 0
    da, ada, weekendul e putin cam tensionant si nici eu nu ma tin de treaba.
    pai am mancat de dimineata aiurea, adica paine cu ceva pasta de pui si mayo, pranz: vinete umplute cu carne tocata, si seara KFC, aaa si inghetata!

    deci felicitari ca ai reusit sa te abtii de la dulce, eu desi fara pofte... am mancat.

    mergem mai departe.

    da, banuiesc ca nu o sa slabesc facand sala, dar sper sa incep candva sa dau si jos.
    si sunt sigura ca din cauza dietelor suntem date peste cap. stiu ce spui.

    ata ete. mai avem de lucru. important e ca ne-am regasit.
  •  
    • 200 mesaje
    30 Mar 2010, 13:48
    0 0
    Buna!

    Ieri a fost o zi luuunga, super multa alergatura. Tot raul spre bine, si mersul pe jos e un sport .

    La micul dejun am mancat niste cereale integrale cu lapte 0,1% si putina miere. La pranz o supa de legume cu niste branza camembert. Gustare un kiwi si o cafea cu lapte. Iar la cina 2 cupe de inghetata. Stiu ca e departe de ideal, dar ... speram in zile mai bune.
    Voi cum o mai duceti?
    Va pup!