Sunt fete pro-ana / pro-mia aici ?

  •  
    • 200 mesaje
    1 Iun 2010, 16:20
    0 0
    Buna,

    Eu dorm pe mine, sunt racita, si nu vreau decat sa stau in pat, dar nici in pat nu am stare. Am de invatat, dar nu imi sta mintea la invatat si uite asa....Pofta de mancare nu am, as manca numai branza camembert ca nu ma zgarie pe gat.
    De sport nu se pune problema pana nu ma fac bine, nu ca as avea eu asa de mare zel.
    Tina, se mai intampla, mergi mai departe, asta e. Eu duminica am mancat 350 grame de inghetata, cred ca deaia sunt racita. De ce? pt ca nu aveam ce face. Macar tu erai stresata de cevam, eu eram plictisita.
    me_eva si mie mi se pare ca mananci destul de putin, probabil ca esti ca si mine, orice mananci se pune pe tine.
    Eu la nutritionist nu am avut asa de mare succes, dar poate la tine e mai bine.
    Va pup!
  •  
    • 158 mesaje
    2 Iun 2010, 01:01
    0 0
    Ada imi pare tare rau sa aud ca esti asa racita.Probabil inghetata aia plus schimbariile astea de vreme.Stai in pat si drege-te cu mult suc de citrice(indulcit cu miere de albine), oricice ai , ia ceai caldut indulcit cu miere si ia niste paracetamol de 3-4 ori pe zi cate 1000 mg .Iti promit ca in doua zile esti pe picioare , capabila sa inveti.
    Azi la mic dejun: struguri,pran:z niste cartofi cu dovlecel+3 biscuiti,cina:1 salata mare +niste paine cu usturoi la cuptor.Fara exercitii azi.
    Va pup
  •  
    • 158 mesaje
    4 Iun 2010, 01:07
    0 0
    Buna seara tuturor!
    Cum sunteti , ce ati mai facut?
    Ada cum te simti, sper ca mult mai bine?
    Eu am fost cumintica si azi si ieri. Am mancat niste salate,3 felii mici de paine neagra pe z i,branza de vaci,fructe si azi un bol de popcorn ( chiar nu m-am putut abtine)Deasemenea am baut multa apa plata, cate un ceai verde pe zi si cam atat .Insa de luni nu am mai facut nici un sport, ,am venit pe jos de la serviciu marti seara si sper sa repet figura maine dupa- amiaza, iar duminica si sambata vreau sa imi fac exercitiile, macar duminica.
    Va pup si va astept si pr voi cu noutati.
    Un weekend placut!
  •  
    • 18346 mesaje
    10 Iun 2010, 12:43
    0 0
    buna fetelor!

    t_ina si eu ma misc cam greu la sport.

    ieri: grefa si cafea la mic dejun

    pranz: doua oua fierte, salata si o felie de paine. grefa

    cina: pui fara piele la cuptor(vreo 200gr)rosii si grefa.



    urcat azi pe cantar sa prind curaj si da, am primit. curaj, da?

    va pup si va tin pumnii.
  •  
    • 18346 mesaje
    10 Iun 2010, 12:44
    0 0
    inca ceva: dintr-un pui de 1200grame, 300gr era numai pielea si grasimea.

  •  
    • 200 mesaje
    11 Iun 2010, 11:16
    0 0
    Buna,

    tina super perseverenta, imi place de tine.
    Eu sunt in perioada aia a lunii si sunt super umflata - retin multa apa. Ma enerveaza la culme, de la o zi la alta am luat un kg si nu se mai duce.
    In rest am reusit sa ma tin de sport in ultimele 2 sapt, fac exercitii pentru muschi si chiar incep sa se simta mai conturati si pielea mai ferma.
    Cu toate astea tot nu reusesc sa mai dau jos...3 kg mai am pana la greutatea mea ideala....si nu se duc ....ih... .
    Cateva zile de post cred ca ar declansa procesul, dar nu ma pot tine de treaba.
    va pup!
  •  
    • 158 mesaje
    16 Iun 2010, 11:30
    0 0
    Adio perseverenta, am avut o saptamana de porcime, nu stiu ce Dumnezeu am, dar asa o sa ma ingras tot mai mult in loc sa slabesc.
    Incerc sa imi revin si sa ma apuc iar de sport.
    Spor la slabit!!
  •  
    • 18346 mesaje
    17 Iun 2010, 12:51
    0 0
    buna fetelor!

    eu incerc sa fiu cuminte. deocamdata merge.

    t_ina, pe unde esti?

    ada, cum iti merge si tie?
  •  
    • 158 mesaje
    19 Iun 2010, 20:48
    0 0
    Buna fetelor,pe unde sunteti? Ada esti ok?
    Eu mi-am revenit.O sa ma cantaresc doar peste 2 saptamani si sper sa am rezultate .
    Un weekend placut!
  •  
    • 18346 mesaje
    22 Iun 2010, 11:17
    0 0
    merge treaba

    am slabit doua kilograme si ceva si inca ma mentin. m-am disciplinat, ultima masa pe la 6,7 seara. oricum nu dorm pana la 11. asa si... ma bucur ca in sfarsit pot sa ma tin de treaba.

    cum va merge voua? va tin pumnii.
  •  
    • 18346 mesaje
    30 Iun 2010, 10:37
    0 0
    l-am gasit pe pagina 5. hopa sus, ca si noi de altfel.
    cum sunteti?
  •  
    • 158 mesaje
    30 Iun 2010, 10:49
    0 0
    Da chiar asa, pe unde sunteti fetelot????
  •  
    • 18346 mesaje
    17 Iul 2010, 00:01
    0 0
    ada, ce mai faci? pe unde esti si cum?

    t_ina, la raport!

    va pup!
  •  
    • 24 mesaje
    17 Iul 2010, 19:45
    0 0
    buna fetelor am si eu o intrebare sun la dieta de saptamana asta..si azi am mancat o inghetata de capsuni ingrasa? asta nu inseamna ca mananc zilnic..dar dupa aproape o saptamana in care nu am mancat nimic dulce, paine deloc,prajeli si tot c ingrasa azi o mancai...aa si voiam sa va mai intreb ceva cu toate k mi'e aiurea..de vreo 3 zile sunt constipata si nu stiu de ce c fac? ast raspunsurile voastre:*:*
  •  
    • 18346 mesaje
    17 Iul 2010, 23:33
    0 0
    buna dia!

    pt constipatie: incearca dimineata un pahar de apa, nu rece, ci lasat de cu seara in camera. il bei, apoi mananci doua, trei prune. si cam jumate de ora nu mai mananci nimic.

    nu te speria, inghetata nu te va ingrasa. si te sfatuiesc sa nu te cantaresti zilnic ci mai rar, pt ca daca esti intr-o zi ceva mai imbalonata, cantarul va arata mai mult si vei fi demoralizata iar asta nu ajuta.

    ai rabdare. totul se face pe termen lung si cu consecventa.
    succes!
  •  
    • 24 mesaje
    18 Iul 2010, 14:03
    0 0
    poi de marti tot beau cate un pahar dar de la frigider..de acum o sa beau mai calda apa.ms mult de tot:*:*
  •  
    • 164 mesaje
    18 Iul 2010, 22:16
    0 0
    ....buna fetelor....eu in 2 sapt de dieta am slabit 4 kg....continui mai departe tot cu prima etapa
  •  
    • 24 mesaje
    19 Iul 2010, 01:21
    0 0
    Buna zi`mi si mie in ce consta dieta ta? ce anume mananci?:ast raspuns
  •  
    • 164 mesaje
    19 Iul 2010, 13:12
    0 0
    dim o cafea cu zaharina si lapte ora12-gratar din pui sau peste (gol) ora14-ceai verde ora16-tot pui sau peste .....inca o cafea ffff slaba ....si multa apa cca>2 litri atat
  •  
    • 164 mesaje
    19 Iul 2010, 13:30
    0 0
    slabirea am avut-o asa:sapt 1=2,5kg .......sapt 2=1,5kg....total=4kg,,,,,,78-4kg=74am acum si continui mai departe.....acum nu mi se pare greu deloc si nu mai simt foame