regimul Atckins

  •  
    • 237 mesaje
    27 Sep 2010, 13:54
    0 0
    Buna fete...
    Reinnoire date, buna idee Daniela....nu ma las never...am avut o sapt mai aiurea...insa sunt cuminte de ieri...azi dim 56.5 kg...o jumatate de kg e ok..
    Deci 1.64 inaltime, 57 kg.-27.09.2010.
    Daria a fost bn pana la urma pentru ca am fost ieri cuminte ca altfel...
    Nu ma las nici moarta pana nu ajung la 52 kg...
    Apropo de ieri bag bicicleta si cateva exercitii acs...sunt happy din nou si gta sa dau cele 4-5 kg de mai am jos...doamne ajuta
    Va pup...bine ati venit alaturi de noi fetele cele noi...
  •  
    • 164 mesaje
    27 Sep 2010, 19:33
    0 0
    este seara acum si asa cum v-am zis azi am mincat bors de legume ....zamaaa ..... goala toata ziua .....sper ca reusesc sa ma culc si sa nu bag nimic in gura altceva ...si miine daca reusesc la fel ....apoi daca se misca cintarul SCANTEIE te tuc iar daca nu ,atunci te pup!
    cum sunteti fetelor?
    MONIKA ce mai faci? pe maine pa
  •  
    • 8403 mesaje
    28 Sep 2010, 10:42
    0 0
    ce vesti ai, Dani?
  •  
    • 164 mesaje
    28 Sep 2010, 13:21
    0 0
    SCANTEIE maine o sa-ti dau vestea ,consider ca azi este prea devreme.....si azi tot ZUMA(ca sa va fac sa radeti un pic) da nu bors de legume ci supa de varza cu bulion ....da mi-e FOAMEEEEE dupa ea ....cind nu mai pot mai bag o lingura ....si cind ma gindesc ca ai mei maninca mici la gratar azi !!!!!....
    concluzie ma simt bine azi ! si foarte lejera , poate apa din tesuturi s-a imputinat!!.....sa vad cat de cuminte sunt azi....astept vesti de la voi !!!! tu SCANTEIE esti scumpa la detalii despre tine dar esti o dulce si va consider pe TOATE PRIETENELE MELE de suferinta ,de incurajare si de sprijin!!!!
  •  
    • 164 mesaje
    29 Sep 2010, 12:46
    0 0
    SCANTEIE azi -500gr jos ,69,5.....sunt asa de putine 500 gr incit mi-e frica ca miine sa nu vad din nou 70 ....dar oricum TE PUP
    azi am asa : 2 litri supa legume
    1 litru ceai verde
    2 litri apa plata si cred ca o portocala deseara sau un compot piersici facut cu zaharina.....
    cafea am uitat
    dar vad ca iarasi vorbesc singura
    unde sunteti fetelor???!!!!
    daca va supar ca insist atit imi cer scuze
  •  
    • 237 mesaje
    29 Sep 2010, 16:21
    0 0
    Felicitari Daniela pentru cele 500 gr date jos...conteaya ca s-a miscat acul in sf...
    Eu cred ca am din nou 56 si sper sa raman cuminte...
  •  
    • 8403 mesaje
    30 Sep 2010, 08:14
    0 0
    Felicitari, Dani! ma bucur foarte mult pentru tine[!

    va trebui acum sa fii putin atenta. supa de legume- cu varza, deoocamdata este pentru avarie. adica pentru momentele in care cantarul se incapataneaza sa stea. introdu acel bors, pentru ca in el exista niste enzime si niste principii active ce au ele rostul lor. nu l-am recomandat aiurea. acel bors da, trebuie zilnic pe masa, un castronel din el. cu tot cu cateva cuburi de cartodi, de morcov, de telina, pastarnac, gogosari- nu pot incapea prea multe intr-un castronel. pe langa zeama aceea. tu decizi daca adaugi smantana- eu as prefera sa o folosesti in alte mancaruri. dar restul meselor,. cel putin in a doua etapa, trebuie sa fie Atkins obligatoriu. asta pana cand dai aproape toate kilogramele jos.

    mult succes in continuare!
  •  
    • 164 mesaje
    30 Sep 2010, 11:47
    0 0
    fetelor va multumesc pt sfaturi ....o sa continui si azi cu bors cu legume toata ziua pt ca vad ca pot, si 2 portocale , 1 litru ceai , cafea cu zaharina si cam atit azi ...
    fetelor dar voi despre voi nu mai spune-ti nimic ! !?
    voi ce mincati?
    ce face cintarul?
  •  
    • 164 mesaje
    30 Sep 2010, 11:49
    0 0
    RAMONA cum esti?
  •  
    • 164 mesaje
    30 Sep 2010, 11:56
    0 0
    sa va spun ce am observat la mine !
    cind nu trisez deloc dispare pofta ,(adica vai ce as minca aia sau aialalta.)....deci cind nu combin mai multe gusturi pe zi merge foarte bine dieta si ma tin strict si usor de ea
  •  
    • 8403 mesaje
    30 Sep 2010, 15:59
    0 0
    acesta e avantajul acestei diete. te invata despre tine lucruri de care nu erai constienta inainte. te face sa pui intrebari si sa cauti raspunsuri. uneori, ai pate chiar d eniste mirari mari.
    adevarul e ca dieta este o pauza. ce decizi sa faci dupa aceea, tine de tine, de vointa si de ce nu, de niste prietene de pe un forum
  •  
    • 164 mesaje
    30 Sep 2010, 16:11
    0 0
    pai atunci haideti mai prietene sa ne mai incurajam putin ......da vad ca doar noi doua suntem pe aici si RAMONA
  •  
    • 237 mesaje
    1 Oct 2010, 08:57
    0 0
    hello fete...eu sper ca Luni sa am 56 kg...sunt happy deocamdata cu cate am acum....daca pot sa mai dau daca nu sper ca iarna aceasta sa ma mentin...fetelor e asha greu sa te mentii..hmm..pup
  •  
    • 164 mesaje
    1 Oct 2010, 12:42
    0 0
    RAMONA hai te rog FORTEAZA-TE un pic ....mai coboara putin pt ca la iarna s-ar putea sa mai punem 1-2 kg cu sarbatorile
    fac asta din dorinta de a te ambitiona un pic ,oricum tu stai foarte bine la 56kg
    eu ma fortez foarte mult in sensul ca este a cincea zi de supa de legume si portocale insa tot la 69,5 sunt ....nu merge mai repede....sport nu fac pt ca nu am cind.... de dim pina seara la servici
    iar seara putin la tv pt ca mor de picioare si somnic......
  •  
    • 164 mesaje
    1 Oct 2010, 12:53
    0 0
    apropo ai vazut aseara emisiunea la antena1?....
  •  
    • 164 mesaje
    2 Oct 2010, 13:14
    0 0
    de azi atkins ....2 oua fierte la amiaza si 2 pulpe la gratar dupa masa ....sper sa pot tine atkins curat si mai vedem pe parcurs in functie de cum voi slabi ....va pup si va doresc doar bine
  •  
    • 237 mesaje
    3 Oct 2010, 00:27
    0 0
    Acum sunt de azi in perioada aia a lunii....hmm...ma simt asha de plina...
    O sa incerc sa ma fortez un pik...ms de sfaturi Dana...
    Am vazut emisiunea Joi......ma asteptam ca sapt asta sa dea mai putin jos...ei se invatasera cel putin 5 kg minus/sapt...
  •  
    • 260 mesaje
    3 Oct 2010, 18:16
    0 0
    Hola, ce mai faceti? Eu am dat saptamana asta jos 700 de grame. Banuiesc ca e OK...Am inceput sa-mi iau diverse chestii pt pranz la serviciu, cum ar fi frigarui de legume Sunt foarte bune, va recomand daca erati in pana de idei. Va pup! Astept vesti noi si bune!
  •  
    • 237 mesaje
    3 Oct 2010, 21:37
    0 0
    Buna Daria..si felicitari pt cele 700 gr date jos...e un inceput si e fff bn...daca dai asha in fiecare sapt esti o fericita...:*
    Va pup fetele..:*
  •  
    • 164 mesaje
    4 Oct 2010, 13:09
    0 0
    eu azi la amiaza un ou fiert si ficat....sunt suparata pe mine pt ca ieri mi-am facut de cap cu un chips si o felie cozonac