Asemănările dintre părinți și copiii lor sunt uimitoare uneori. Iată câteva imagini care arată că uneori jocul genelor dă rezultate fantastice.
Telefoanele mobile cauzează probleme de sănătate mintală copiilor încă de la doi ani

Orele în șir petrecute cu ochii în ecranele telefoanelor mobile sau tabletelor au fost asociate cu apariția problemelor de sănătate mintală, dar un nou studiu a descoperit că astfel de probleme pot apărea încă de la vârsta de doi ani.
Zici că e fotomodel: Caroline Wozniacki, ședință foto în costum de baie

Jucătoarea de tenis daneză în vârstă de 28 de ani strălucește într-un pictorial publicat de revista Haute Living Miami.
Cum e câinele și stăpânul: 14 imagini în care oamenii seamănă cu animalele lor

Un joc care pune accent pe valorificarea memoriei îi motivează pe participanți să identifice câinii care seamănă cu stăpânii lor.

Dacă ai copilărit în anii '90, există șanse mari să fi colecționat monede și să te fi jucat Super Mario. Potrivit unei noi cercetări, ar trebui să păstrezi acest job până când te pensionezi. Iată de ce!
Cum să-ți calmezi copilul cu un joc mental foarte simplu

Toți părinții au trecut prin asta. Este acel moment în care copilul plânge fără oprire și are o adevărată criză de personalitate, din cel mai banal lucru.
Simona Halep, învinsă de Serena Williams

Românca, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă, joi, cu scorul de 6-4, 6-3, de americanca Serena Williams, locul 1 WTA, în sferturile de finală ale turneului de la Indian Wells, rezultat în urma căruia românca nu va pierde locul 5 în clasamentul WTA.
Simona Halep, eliminată în primul tur de la Australian Open

Românca, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost eliminată în primul tur al Australian Open, după ce a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-4, 6-3, de chinezoaica Shuai Zhang, locul 133 WTA, sportivă venită din calificări.
Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Sydney

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 7-5, pe sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 5, calificându-se în semifinalele turneului de categorie Premier de la Sydney.
Cum să nu te plictiseşti de Crăciun. 6 activităţi interesante

Perioada Crăciunului este una dintre cele mai frumoase din an. Te întâlneşti cu prietenii, cu rudele, se întind mese pline de bunătăţi, se ciocneste un pahar, se deapănă amintiri. Chiar şi aşa, sunt şanse ca, la un moment dat, să epuizaţi discuţiile şi glumele bune şi ceea ce...
Jocul Star Wars: Commander, realizat și la București

Amber Studio, cel mai mare studio independent din România, semnează unul dintre cele mai populare jocuri Star Wars ale lunii
Shakira, personaj animat în "Angry Birds"

Cântăreaţa columbiană a devenit un personaj animat în versiunea pentru dispozitive mobile a jocului "Angry Birds", informează site-ul contactmusic.com, citat de Mediafax.
Simona Halep s-a calificat în sferturi la Toronto

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a învins-o, joi, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-4, pe sportiva germană Angelique Kerber, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 13, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 Rogers Cup.
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Miami

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a învins-o, marţi, cu scorul de 6-3, 7-5, pe Flavia Pennetta din Italia, locul 28 WTA şi cap de serie numărul 15, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier Mandatory Miami Open.
Simona Halep s-a calificat în sferturi la Indian Wells

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a învins-o, marţi, cu scorul de 6-4, 6-4, pe sportiva cehă Karolina Pliskova, locul 15 WTA şi cap de serie numărul 14, şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells.
Simona Halep s-a calificat în optimile de finală la Indian Wells

Jucătoarea de tenis, locul 3 WTA, a învins-o, luni, cu scorul de 6-1, 3-6, 6-1, pe sportiva americană Varvara Lepchenko, locul 31 WTA şi cap de serie numărul 26, calificându-se în optimile de finală ale turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells.
Turneul Campioanelor: Simona Halep, învinsă de Ana Ivanovici. Românca încheie grupa pe primul loc

Jucătoarea Simona Halep, locul 4 WTA, a suferit, vineri, prima înfrângere la Turneul Campioanelor, scor 6-7 (7), 6-3, 3-6, în faţa sportivei sârbe Ana Ivanovici, locul 7 WTA, în ultimul meci al Grupei Roşii, dar românca se califică de pe prima poziţie în semifinalele competiţiei din...
Victorie mare: Simona Halep a învins-o pe Serena Williams, la Turneul Campioanelor!

Românca, locul 4 WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-0, 6-2, în 65 de minute, pe americanca Serena Williams, în etapa a doua a Grupei Roşii a Turneului Campioanelor, de la Singapore, aceasta fiind primul succes al româncei în faţa celei mai bune jucătoare de tenis din lume.
Serena Williams: "Simona Halep a jucat extraordinar. Abia aştept următoarea întâlnire, mă voi antrena special pentru ea"

Jucătoarea americană de tenis, locul 1 WTA, a felicitat-o pe Simona Halep, după ce românca a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-0, 6-2, într-un meci din Grupa Roşie de la Turneul Campioanelor.
Simona Halep s-a calificat în premieră în finala de la Roland Garros!

Românca a învins-o joi seară pe jucătoarea germană Andrea Petkovici cu 6-2, 7-6, în semifinale.