De ce atatea femei singure?

  •  
    • 7967 mesaje
    12 Apr 2011, 15:48
    0 0
    Maradona, te intreci cu gluma! Azi vreau pace, dar imi incarc artileria daca e nevoie...
  •  
    • 10876 mesaje
    12 Apr 2011, 15:55
    0 0
    Nici macar spiritual nu e, trist coane fanica
  •  
    • 227 mesaje
    12 Apr 2011, 16:38
    0 0
    prea sensibile unele dintre voi, de asta sunteti si singure. va sare tandara din orice.
    mi-e mila de barbatii din viata voastra. (selma, nu ma refer si la tine)
  •  
    • 5575 mesaje
    12 Apr 2011, 18:46
    0 0
    hau_hauuu said:
    Fabian843 said:
    Diferanta dintre un barbat singur si o femeie singura e foarte mare...
    Am 4 prieteni care sunt singuri , motivul pt care sunt singuri vor sa faca cariera... Au avut prietene dar din cauza lor nu puteau sa faca cariera deoarece nu aveau timpul necesar sa studieze si sa se inplice total in cariera.... ba ca nu au timp de EA ,ba ca nu ii mai acorda atentie ...si asa au renuntat...
    Acuma au joburi fff bune salar ffff bun si din cand in cand mai gasesc cate o pitipoanca sa se distreze....
    Dar femeia nu prea doreste cariera, daca e singura e din cauza pretentilor care le are....
    Aici sa nu credeti ca generalizez , dar nu toate femeile aspira la cariera...

    hai nu zau? de unde si pana unde?

    si de unde si pana unde un barbat nu poate face cariera din cauza jumatatii? ca amicii aia ai tai au dat de pisi, problema lor. nu vad de ce trebuie sa generalizezi.

    in plus, s-a vazu si reversul ultimei tale fraze, chiar si pe-aici pe eva.ro: tinere ale caror parteneri nu se zdrobeau cu munca, preferand ca ele sa-i sustina sau chiar intretina.

     

    d'oh! ce-mi "plac" mie cei care se dau cocosi doar fin'ca au CNP cu 1...

     

    Pe bune acum, eu stiu cateva mimozete care, desi au facut o facultate bunicica, visul vietii lor nu era sa-si castige singure banul, sa-si stranga de-o casa, de-o masina, de-o vacanta sau sa aiba ceva bunastare, ci era sa gaseasca un prost care sa le intretina si ele sa stea acasa sa se vizioneze in oglinda toata ziua. Si nici macar frumoase nu erau unele. Deci nu toate tantile viseaza sa faca o cariera. Unele viseaza sa faca trotuarul da' nici asta nu le iese

  •  
    • 14418 mesaje
    12 Apr 2011, 18:48
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5575 mesaje
    12 Apr 2011, 18:51
    0 0
    barda__ said:
    ultimul_mohican said:
    Fiecare are langa el/ea persoana pe care o merita.
    de ce se uita cu scarba la tine,george?
    depinde acum ce astepti, ce cauti, ca spre exemplu daca tu esti vai steaua ta dar te pasioneaza femeile gen Bianca Dragusanu, pe care tre sa le intretii, sa le asiguri anumite treburi pentru a beneficia de compania lor, pai normal ca tu cand o inviti pe aia in oras si-o plimbi cu taxiul, se uita cu scarba la tine. Nu crezi?


    si-o plimbi? mai bine mi-o plimbi

     

    ha ha, dream on! stiam io ca trezesc pasiuni spontane, dar nici chiar asa, fara sa ma vezi si-mi faci propuneri?! yoy!

  •  
    • 5575 mesaje
    12 Apr 2011, 18:56
    0 0
    Dar de ce , fratilor, un om singur e de compatimit? Ce-i asa de greu sa intelegi ca in anumite momente din viata, iti prinde bine sa stai singur? Ai mai mult timp pentru tine, nu te tampeste nimeni cu prostii, cu gelozii, nu trebuie sa te imparti de sarbatori intre rudele tale si rudele lui, nu tre sa-i suporti prietenii libidinosi, nu tre sa suporti figuri sau scene de gelozie, poti sa faci ce vrea muschiul tau cand vrea muschiul tau. Prinde bine singuratatea cand vrei sa te concentrezi pe serviciu sau pe scoala. E bine sa ai ceva admiratori cat sa iesi la o cafea si la un sex dupa aia, dar nu prea mult.
    Iar daca-ti iese in cale printul/printozaura si vezi ca puteti convietui fara sa va calcati pe bataturi, aia e reteta succesului, keep it going!

    Cati din barbatii/femeile cu care ati iesit v-au placut atat de tare incat i-ati fi luat acasa?
  •  
    • 1899 mesaje
    12 Apr 2011, 19:48
    0 0

    mikizda said:
    Stii cum se zice: un orgasm pe zi tine doctorul la distanta.
    Si recomandat, orgasmul sa nu fie zilnic cu acelasi

     Pot sa printez raspunsul si sa-l lipesc desupra patului?

  •  
    • 2387 mesaje
    12 Apr 2011, 20:03
    0 0
    Dora-Minodora said:

    mikizda said:
    Stii cum se zice: un orgasm pe zi tine doctorul la distanta.
    Si recomandat, orgasmul sa nu fie zilnic cu acelasi

     Pot sa printez raspunsul si sa-l lipesc desupra patului?

     

     

     

    aileiii... ce de ideii, amu in postul pastelui

  •  
    • 14418 mesaje
    12 Apr 2011, 20:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2387 mesaje
    12 Apr 2011, 20:37
    0 0

    rejina spinoasa

    io la fete le spuneam...

    io nu ma bag in hora


    Acest mesaj a fost editat de către mariutza_55: 12 Apr 2011, 20:38
  •  
    • 14418 mesaje
    12 Apr 2011, 20:49
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2387 mesaje
    12 Apr 2011, 20:51
    0 0

    jmekero!


    nu mint bre, dar nici nu divulg, ha!


    Acest mesaj a fost editat de către mariutza_55: 12 Apr 2011, 20:51
  •  
    • 14418 mesaje
    12 Apr 2011, 20:52
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 18346 mesaje
    12 Apr 2011, 23:02
    0 0
    Allegria_ said:
    miruna09 said:
    Allegria, depinde ce inseamna perioada aia lunga; un an, doi? Daca ai stat cu cineva 5-6-7-8 ani mie mi se pare firesc sa iti aduni puterile dupa ceva timp si sa nu te bagi iar in alta relatie. Nu toti oamenii functioneaza la fel.

     

     

    me_eva, perioada este diferita pentru fiecare. Dar in momentul in care zici "pe termen lung", atunci te raportezi la reperele tale de timp   Este ok sa iti aduni puterile si sa nu te arunci ca gheorghe in alta relatie, dar cred ca gandirea " sunt o femeie independenta, amazoana, si ma simt suoer bine singura fara sa simt nevoia de a construi" mi se pare ca lungeste acest termen intre doua relatii. Si nu neaparat in favoarea femeii.

     

    si nu stiam eu de ce sughit.

  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    13 Apr 2011, 08:43
    0 0
    ooof. in tineretele mele nu erau asa greu de gasit barbati disponibili
  •  
    • 4009 mesaje
    13 Apr 2011, 10:13
    0 0
    me_eva said:
    Allegria_ said:
    miruna09 said:
    Allegria, depinde ce inseamna perioada aia lunga; un an, doi? Daca ai stat cu cineva 5-6-7-8 ani mie mi se pare firesc sa iti aduni puterile dupa ceva timp si sa nu te bagi iar in alta relatie. Nu toti oamenii functioneaza la fel.

     

     

    me_eva, perioada este diferita pentru fiecare. Dar in momentul in care zici "pe termen lung", atunci te raportezi la reperele tale de timp   Este ok sa iti aduni puterile si sa nu te arunci ca gheorghe in alta relatie, dar cred ca gandirea " sunt o femeie independenta, amazoana, si ma simt suoer bine singura fara sa simt nevoia de a construi" mi se pare ca lungeste acest termen intre doua relatii. Si nu neaparat in favoarea femeii.

     

    si nu stiam eu de ce sughit.

     

    Ooopsss!!! scuze, me_evo! si scuze si mirunei

  •  
    • 5609 mesaje
    13 Apr 2011, 10:40
    1 0
    "De ce atatea femei singure?"
    In primul rand pentru ca sunt pe planeta asta de 3 ori mai multe femei decat barbati.
    Apoi alte motive ar fi: pentru ca unele sunt si vor sa ramana independente , altele vor intai cariera si apoi dragoste, altele sunt divortate, altele pur si simplu nu-si doresc sa fie cu cineva anume si este cu mai multi dar fara legaturi stranse....si lista ar putea continua.
    Una peste alta, traim o alta vreme, femeia s-a schimbat, am evoluat si femeia s-a transformat, a devenit independenta, apta sa faca joburi de barbati, sa castige cat un barbat sau mmai mult, sa aibe ce-si doreste si fara sa fie maritata, sa aibe copii si fara sa aibe un sot, privim deja cu alti ochi o femeie fara sot care are copii, care este independenta financiar si personal, chiar admirativ.
  •  
    • 3216 mesaje
    13 Apr 2011, 10:46
    0 0
    ultimul_mohican said:

    Pe bune acum, eu stiu cateva mimozete care, desi au facut o facultate bunicica, visul vietii lor nu era sa-si castige singure banul, sa-si stranga de-o casa, de-o masina, de-o vacanta sau sa aiba ceva bunastare, ci era sa gaseasca un prost care sa le intretina si ele sa stea acasa sa se vizioneze in oglinda toata ziua. Si nici macar frumoase nu erau unele. Deci nu toate tantile viseaza sa faca o cariera. Unele viseaza sa faca trotuarul da' nici asta nu le iese

     

    Mohi, facultatile alea "bunicele" le-au facut ca sa aiba si ele o diploma, sa fie in randul lumii, deh. Ca au terminat o facultate nu le face sa fie calificate din oficiu pentru o cariera.

  •  
    • 8901 mesaje
    13 Apr 2011, 10:54
    0 0
    De ce initiatoarea topicului este o femeie...singura?!