Tinctura de fructe de soc-pt slabit

  •  
    • 17 mesaje
    16 Iun 2006, 17:01
    0 0
    Buna fetelor!!SI eu folosesc elixirul din fructe de soc,si este formidabil.pe langa faptul ca te ajuta sa pierzi in greutate are si alte multe beneficii.ajuta in gripa,acnee,psoriazis,dermatoza ,boli de piele rebele,tulburari hormonale intoxicatii,etc.Sper ca santeti convinse ca este un tratament minune pt multe afectiuni
  •  
    • 17 mesaje
    16 Iun 2006, 17:27
    3 1
    Am sa va spun si de DIOMFIBRA care este un supliment de fibre vegetale insolubile in dieta.IN dieta de slabire se iau 5-10 comprimate de 3 ori pe zi inainte de mese cu un pahar de apa sau 4-6 com de 3 ori pe zi ,ca aport de fibre vegetale.
  •  
    • 124 mesaje
    17 Iun 2006, 13:58
    1 1
    PT GIA- unde ai gasit Plafar in Iasi?yo nu am gasit nici unul..am cautat peste tot,numai tarabe cu produse naturale care au preturi mai mari decat ar trebui ...asta am gasit!!
  •  
    • 77 mesaje
    20 Iun 2006, 06:27
    2 1
    Fetelor,voi luati elixirul din fructe de soc la ora indicata,adica 18...Conteaza oare daca o iei la ora aia sau nu...Aveti idee cumva....Eu incep de astazi sa o iau si cred ca am sa renunt de tot la carne si prajeli.Cum spuneam si mai sus:sper sa-mi ajute si la pierderea in greutate dar si la acnee,caci mi-a ezplodat fata in ultima vreme si simt ca nu mai suport.Spuneti-mi si mie daca la voi a avut efecte sau nu..Pupici
  •  
    • 77 mesaje
    21 Iun 2006, 17:37
    2 0
  •  
    • 77 mesaje
    27 Iun 2006, 10:56
    0 0
    In caz ca o sa mai posteze cineva aici si daca o sa mai fie cineva interesat de acest produs..eu vroiam doar sa spun ca il folosesc de o saptamana si MI-AU DISPARUT COSURILE si ma simt excelent.Cred ca ma si slit putin,cu toate ca nu am tinut nici o dieta,si,de altfel,ma simt si foarte energica si plina de viata.Pupici!
  •  
    • 231 mesaje
    27 Iun 2006, 12:44
    1 0
    O experienta neplacuta!! Colega mea a folosit-o si si-a incarcat ficatul, a facut tensiune mare, transaminazele sunt in pom, constipatia persista, nu a slabit nici un gram.Ce sa mai adaug? Saraca era "droghish" dimineata la munca.Si s-a interesat la NaturaPlant daca au mai fost si altii care s-au plans de efecte secundare si ...stupoare, da, au mai fost cateva persoane. Pacat ca nu se trec si ele (efectele) pe eticheta. N-ar strica niste studii si apoi facute publice aceste efecte.
  •  
    • 55 mesaje
    27 Iun 2006, 13:31
    2 0
    Buna Evelor!
    Ce spuneti voi de aia ca la unele a avut un efect negativ as vrea sa va zic ca s-ar putea ca persoanele carora li s-a intamplat asta sa fie bolnave cu ceva si nu le prieste tratamentul asta.
    Dar,am vrut sa intreb daca ceaiul de flori de soc are acelasi efect....macar ceva?
    Ca am citit pe forum ca pe durata curei (oricare o fi ea) fetele iau ceai de flori de soc.
    Va pup! Succes in lupta cu nesuferitele kg!!!
  •  
    • 1 mesaje
    6 Sep 2006, 23:55
    2 1
    salu' evelor.........si eu am inceput de astazi tratamentul cu elixir din fructe de soc.......sper sa aiba efect.....caci imi doresc mult sa dau jus cateva kg.
    succes la slabit .
  •  
    • 4411 mesaje
    7 Sep 2006, 14:23
    0 1
    buna,incep si eu astazi..am cumparat elixir din fructe de soc si detoxifiant pe baza de fructe de soc.incep si eu astazi..tinem legatura daca vrei..sa vedem cum merge..poate mai incearca si alte eve.bafta
  •  
    • 4411 mesaje
    7 Sep 2006, 14:31
    0 0
    de fapt sunt la fel..am citit prospectele..ambele sunt pentru slabit..nu stiu cum ma pacalesc vanzatoarele mereu..
  •  
    • 1 mesaje
    26 Sep 2006, 19:12
    0 0
    buna!am citit si eu lucruri interesante despre tinctura de soc insa am o nelamurire!slabesti fara diete?eu sunt o persoana putin cam pofticioasa si nu ma impac prea bine cu dietele!de mancat nu mananc mult insa as vrea sa stiu daca am sanse sa slabesc fara sa tin o dieta foarte stricta!acum am 56 de kg-inaltime 1,63..poate nu pare mult..insa sunt mica de inaltime si se cunoaste foarte tare ca m-am ingrasat..si din pacate timpul nu imi permitesa fac sport..asa cum ar trebui.Imi poti da mai multe sfaturi?multumesc.
  •  
    • 2 mesaje
    29 Sep 2006, 11:07
    0 2
    buna!
    incepand de azi o sa beau si eu acest elexir de fructe de soc. nu imi pun prea mari sperantze in el, nu cred ca o sa dea rezultatele dorite, dar vreau sa vad cum reactzioneaza organismul meu la el. am 1.71 m si 51 kg.
  •  
    • 1005 mesaje
    29 Sep 2006, 12:40
    2 0
    Crisio de ce vrei sa slabesti ? La 1,71 si 51 kg arati perfect
  •  
    • 2 mesaje
    29 Sep 2006, 15:58
    1 1
    pt ca pana acum cateva luni am avut 48 kg si chiar daca nici acum nu sunt multe deloc, nu ma simt bine la greutatea asta. e vorba de confortul meu fizic. ai incercat elexirul asta?
  •  
    • 1 mesaje
    9 Ian 2007, 20:31
    1 0
    Buna,

    Am citit cu interes aproape toate mesajele referitoare la acest "minunat" elixir. Am inceput sa il iau acum 6 zile,in seara asta am luat 6 lingurite si pot sa spun ca dupa cantitatea asta mi-e somn de nu mai pot .....maine 7 si tot asa ... devenim alcoolice in toata regula

    La ce vroiam de fapt sa ajung este ca banuiesc ca ar da rezultate ..... adica acum 6 zile aveam 71 kg (1.67m) si am inceput dieta disociata + abdomene, masaj la colacelul de pe burtica...poate poate se lasa batut iar seara iau bauturica asta magica.... si in seara asta aveam 67.8 ....
    Miscare nu pot sa spun ca fac in mod deosebit pt ca mai mult de 30 min de miscare cu cainele prin parc nu pot sa spun ca fac....
    Va tin la curent cu evolutia..pana la 55 unde vreau eu sa ajung e cale lunga ....insa daca nu ai vointa nu iese nimic....
    Spor fetele !
  •  
    • 1 mesaje
    22 Ian 2007, 02:56
    0 2
    Poate stiti traducerea "soc" in engleza. Va multumesc anticupat.
  •  
    • 366 mesaje
    23 Ian 2007, 06:34
    0 0
    Buna fetelor elixirul cu extractul de flori de soc este acelasi lucru? Eu il vreau pentru detoxifierea organismului ca as mai slabi ar fi super. Intrebarea este cum il iau. Am mai multe probl. nu numai una. Ma gandeam la o lingurita de 3 ori pe zi le ar impaca pe toate. Chestia cu progresiva mi se pare prea dura. Oricum va anunt ca in timp ce luati acest elixir nu trebuie sa consumati carne si zahar. Cat mai multe salate, fructe mai putin mancare gatita. In acest mod actioneaza mai eficient si ajuta in anumite boli. Va purifica organismul. Asta stiu sigur dar nu sunt sigura in ceea ce priveste doza zilnica. Voi ce parere aveti? PUP
  •  
    • 260 mesaje
    23 Ian 2007, 08:52
    1 0
    am si eu o intrebare: dupa primele 7 zile, continui sa iei zilnic cate 7 lingurite timp de o luna?????? fara a mai creste sau descreste!

    va rog sa imi raspundeti. multumesc.
  •  
    • 11 mesaje
    23 Ian 2007, 16:19
    1 0
    da, mask...asa am inteles din discutiile fetelor si de pe net: http://www.naturaplant.ro/prezentareprodus.php?codprodus=838
    Eu am alta intrebare: as vrea si eu sa tin cura asta ca am cam luat si eu in greutate in ultimul timp si nu pot sa spun ca am mancat mai mult decat de obicei...dar nu am voie sa beau alcool. ce alte metode mai stiti?...exista si capsule din fructe de soc?...isi fac efectul? am mai luat tinctura de ienupar, dar nu in fiecare zi si nici nu m-am cantarit sa vad daca a avut efect. mi-au spus niste prietene ca ele asa au slabit