Tinctura de fructe de soc-pt slabit

  •  
    • 2234 mesaje
    23 Ian 2004, 10:03
    0 1
    bine, adevarul este ca e un extract hidroalcoolic. oricum cred ca cine suporta poate sa il incerce.
  •  
    • 1708 mesaje
    23 Ian 2004, 16:52
    1 1
    Da, Roxanica, asta e partea mai putin placuta a tratamentelor cu tinctura, alcoolul... si mirosul...

    Eu de obicei prefer sa folosesc mai bine capsule cu pulbere de plante, dar nu gasesti pentru toate plantele asa ceva si in plus capsulele sunt mult mai scumpe! Asa ca... alcoolizare placuta si mai ales utila !
  •  
    • 18 mesaje
    26 Ian 2004, 16:08
    0 0
    Eu am gasit la plafarul de la Prosper din 13 septembrie cu 116.000 lei. Plafarul este in piata.
    Nici mie nu imi place gustul, dar nici nu m-am imbatat pana acum din cauza lui.
  •  
    • 1708 mesaje
    28 Ian 2004, 09:40
    3 0
    Fetelor, am inceput si eu cura de aseara, nu mi-a placut deloc gustul "elixirului", si in plus e tare si parca ma "arde" pe gat! Nu-mi dau seama daca linguritele respective de "elixir" trebuie luate cu apa, diluate, sau nu?! Voi cum procedati?
  •  
    • 2234 mesaje
    28 Ian 2004, 09:47
    2 2
    CU APAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!! doamne sfinte cum ai putut sa te torturezi si sa o iei fara apa????? e drept ca nu e prea placuta la gust dar asta e de la alcool. .
  •  
    • 1708 mesaje
    28 Ian 2004, 11:30
    0 1
    Merci mult, Roxanica ! Asa e, bine ai zis, m-am "torturat" luand-o fara apa lol ! De fapt a fost un exces de zel, am urmat intocmai reteta si cum nu se specifica daca trebuie luata cu apa sau fara...

    Macar azi n-o sa ma mai torturez !
  •  
    • 2234 mesaje
    28 Ian 2004, 11:42
    1 0
    cred ca e bautura ideala pentru alcoolici, la cat e de tareeeeee!!!!!!!! eu cum beau numai bere si bauturi slabe aia e moarte curata . pai e de ajuns ca o ora dupa ma simt naucita de la taria ei. mai lipsea sa o iau si fara apa . oricum nu cred ca isi pierde din efect daca o diluezi sa o poti bea.
  •  
    • 174 mesaje
    28 Ian 2004, 15:24
    2 0
    Sa va mai spun ca eu sunt la a 9-a zi de tratament..si pana acum am luat tinctura numai simpla?Sa va mai spun si ce tampenie am facut primele 4 zile?Nu am citit bine pe prospect si in loc sa iau 1,2,3 etc lingurite de tinctura luam cu lingura(deci dublu).Cand am ajuns la 4 linguri..si am vazut eu ca se goleste sticla cam repede...si eu eram ametita bine, am mai citit o data prospectul si acolo scria clar-LINGURITA.Dar cine sa vada A 5-a zi si urmatoarele am luat cantitatea recomandata,dar cu lingurita.Da e bine, pt.ca am slabit vreo 3 kg.
  •  
    • 725 mesaje
    28 Ian 2004, 17:05
    3 1
    Salutare!
    Am inceput si eu cura de 5 zile. Nu mi-am schimbat regimul alimentar, la capitolul carne: doar pui si peste.
    Beau 1.5l de apa pe zi.
    Insa nu observ mari transformari.La cat timp incepe sa dea rezultate? Asta e intrebarea.
    Toate cele bune,
    A
  •  
    • 581 mesaje
    28 Ian 2004, 17:33
    2 0
    In sfarsit un topic care m-a facut sa rad cu gura pana la urechi!!!!! Lol .Noroc ca existati altfel muream.... Deci explicati-mi va rog si mie ca la PROSTI cum anume se ia tinctura... cu apa? Diluata intr-o cana..etc. Nu va suparati dar nu stiu!!!!\\

    Oricum am ras ceva citit raspunsurile voastre. Ma bucur , pe cuvant ca existati. de mult nu am mai simtit acest lucru. Imi lipseati scumpele mele prietene. Mi-a trecut si supararea cu voi...
    Va puuuuuuuuuuuuuuup dulceeeeeeeeeee
  •  
    • 2234 mesaje
    28 Ian 2004, 17:54
    2 0
    tinctura se ia cu apa. acum nu pune si tu o ditamai cana. pune cat sa i se duca taria si sa poti tu sa o bei.
  •  
    • 1 mesaje
    28 Ian 2004, 20:52
    0 0
    .....AS VREA SI EU SA FOLOSESC ACEASTA TINCTURA,dar sunt asa departe de casa si nu am cum sa fac rost de tinctura!
    chiar e adevarat,eu am slabit vreo 5kg ,dar as mai vrea sa alabesc 2-3!dar nu prea reusesc sa trec de 53-54kg!!

    MONICA paris
    ASTEPT SA-mi raspundeti daca merita sa incerc!
  •  
    • 581 mesaje
    28 Ian 2004, 21:36
    2 3
    Ma omor>>>> Nu am gasit nicaieri in orasul asta idiot ( Iasi) nici macar o urma din aceasta tinctura. Ma oftic. Pe cuvant .. (
    Si cum ramane asadar cu ora la care trebuie sa iau solutia? PLSSSS
    Va pup.
    PS> Saru'mana frumos roxanico. Te mai necajesc cand ...O GASESC!!!
  •  
    • 2234 mesaje
    29 Ian 2004, 09:06
    1 0
    gia cred ca poti sa o comanzi si pe net cu plata ramburs. eu am comansat de la plantavorel niste chestii si au fost seriosi. le-au trimis. incearca pe sit-ul www.naturaplant.ro. cat despre ora acum nu cred ca are asa mare importanta, ca pana la urma e un tratament naturist.
  •  
    • 167 mesaje
    29 Ian 2004, 09:08
    0 0
    Salut1 Vreau sa stiu si eu cat ajunge o sticluta de elixir daca iei cum scrie in prospect.
  •  
    • 725 mesaje
    29 Ian 2004, 10:14
    0 1
    Buna dimineata EVELOR!
    Dupa o saptamana in care v-am citit carduri de mesaje, unele interesante, altele de bun simt, dar si o gramada pline de insulte, m-am "introdus" si eu in oala cu o intrebare simpla.
    Cam cate zile tre sa astept sa-mi raspunda si mie cineva. N-am ce zice, halal prietene, asa-i tratati pe noii veniti? Cu indiferenta la pahar? Sau trebuia sa va sochez ochii cu un mesaj trasnet sa va atrag atentia?
    Nu vreau sa insult pe nimeni, doar sa trag un semnal de alarma, poate poate se afla cineva milostiv sa ma lumineze.
    Dupa cat timp tinctura asta miraculoasa pe care o iau de 5zile da rezultate?
    Si vreau sa stiu daca toata lumea respecta cu strictete prospectul: fara carne, fara dulciuri fara...
    Eu sunt activa de felul meu, practic tenis de camp si echitatie, dar iarna inevitabil am luat 3-4kg de care vreau sa scap.
    Toate cele bune,
    A
  •  
    • 2234 mesaje
    29 Ian 2004, 10:22
    1 0
    draguta nu e nevoie sa tipi asa!!!!!! de unde vrei sa stim noi in cat timp are efect??? e bine daca iti zic in 3 zile?????? depinde de fiecare om. daca chiar ai citit ai fi vazut ca sunt fete care au luat din decembrie la inceput si pana acum au slabit 6 kg. cat despre prospect nu l-am respectat noi asa strict, si totusi pare sa mearga. MULTUMITA????? daca nu ti s-a raspuns a fost ca nu stie nimeni sa iti spuna ora si minutul in care va actiona tinctura. este un tratament naturist, deci o chestie RELATIVA.
  •  
    • 725 mesaje
    29 Ian 2004, 10:33
    0 1
    Am "sarit" pt. ca-mi place sa primesc un raspuns in timp optim, nu dupa ce termin sticla fara un rezultat. GLUMESC.
    Ma simt bine, sunt mult mai energica dar, geamana fiind ca zodie astept rezultate cat mai rapide, ca de altfel si acel raspuns de la voi.
    Ai dreptate Roxi, e un tratament naturist, difera de la organism la organism, nu am intrebat ora si minutul,nu-s atat de aberanta, voiam sa stiu in principiu: o saptamana- doua, mai mult?
    Concomitent cu tratamentul "alcoolic" faceti fitness, aerobic ceva?
    Pupici
  •  
    • 2234 mesaje
    29 Ian 2004, 10:38
    0 1
    Nu, cel putin eu nu fac sport. Nu am timp. vreau sa zic ca nu fac sport i genul mers la sala, sau mai stiu eu ce. ceva incalzire si electrostimulare. am uitat sa zic de masaj, evident la dus si dupa dus, nu la saloane.
  •  
    • 174 mesaje
    29 Ian 2004, 10:39
    3 0
    Eu sunt la a 9-a zi de tratament.Am slabit 4 kg.Dar nu trebuie sa fiu luata drept etalon,pt ca eu slabesc f usor...dar la fel de usor ma si ingras daca sar putin calul.In prima sapt am luat tinctura la 6 seara.De luni, am inceput s-o iau la 6 dimineata,cand ma scol, pt ca dupa-amiaza nu mai ajung acasa in timp util.Si o iau cu o jumatate de pahar cu apa(100ml).Pot sa spun ca mi se pare ca are un efect mult mai bun de eliminare,daca o iau dimineata.V-am zis...am rezolvat si marea mea problema constipatia.