Tinctura de fructe de soc-pt slabit

  •  
    • 982 mesaje
    12 Feb 2004, 09:17
    0 0
    Cat conteaza daca mananci sau nu carne? Voi a-ti mai calcat pe alaturi cu carnita sau a-ti tinut strict regimul?

    Eu abia ieri am luat prina lingurita, deci nu pot inca sa ma pronunt. Merg si la aerobic de 3 ori pe saptamana, dar mi se pare ca nu este suficient. In plus este un produs natural, ce se poate intampla mai rau decat sa nu se intample nimic?
  •  
    • 3311 mesaje
    13 Feb 2004, 19:17
    0 0
    fetelor, mi-am luat si eu minunata sticlutza, sper sa-mi fie de folos . voiam doar sa va intreb daca se poate cumva combina aceasta reteta cu cea de 4 zile, in care consumai intr-o zi numai un fel de mancare. a incercat cineva? multzam!
  •  
    • 1101 mesaje
    18 Feb 2004, 09:57
    0 0
    mai folositi tinctura? se vad ceva rezultate?
    eu ieri si alataieri am mancat totusi carne de pui....
    am un kg mai putin, dar nu stiu dc e de la tinctura sau de la sport...
    Dar recunosc nu am tinut nici un pic de regim!!!
  •  
    • 1708 mesaje
    18 Feb 2004, 12:18
    0 0
    Eu am esuat lamentabil dupa vreo saptamana si ceva de baut din "elixirul minune"!! Elixir care pentru mine a fost prea mult, ce mai, am renuntat pentru ca n-am mai suportat gustul ala oribil!!!

    Oricum, eu il luam mai mult pentru efectele sale de reglare hormonala, dar asta e, desi era prezentat drept un adevarat "panaceu universal", gustul a fost prea ingrozitor pentru mine... poate daca vor face intr-o zi un elixir super-concentrat si pus in capsule, o sa mai incerc !
  •  
    • 2234 mesaje
    18 Feb 2004, 12:21
    0 0
    exact angelito. si eu il luam tot pentru efectele lui de dezintoxicare. dar dupa 2 saptamani am cedat nervos . era prea tare pentru cantitatea de alcool pe care as putea eu sa o suport. cand te gandesti ca unii sunt in stare sa bea si alcool camforat......
  •  
    • 562 mesaje
    18 Feb 2004, 12:29
    0 0
    Angelito si eu iau tinctura dar nu pentru slabit, pentru imunitate sa zic asa!! O iau cu suc, nouazeci de picaturi pe zi. Tie de ce ti s-a "acrit"? Nu o combini cu nimic?
    Pa!
  •  
    • 2234 mesaje
    18 Feb 2004, 12:31
    0 0
    este cam tare si combinata cu ceva. referitor la imunitate, sa stii ca e buna. eu care raceam cu disperare iarna, cam de 2-3 ori pe sezon, in iarna asta am avut doar o raceala usoara. ceea ce la mine e neobisnuit, ca eu faceam febra, aveam stari ingrozitoare.
  •  
    • 161 mesaje
    18 Feb 2004, 12:35
    0 0
    Dar macar ati observat vreun efect de dezintoxicare? Macar sa nu ma mai chinui sa beau pt ca dupa 2 saptamani sa renunt
    pupici
  •  
    • 2234 mesaje
    18 Feb 2004, 12:37
    0 0
    pai ce efect sa observ. nu prea aveam ce dezintoxica asa de rau, ca de manact nu manac tampenii, de drogat nu ma droghez . glumeam, in fine iti da o stare de bine. eu facusem inainte si cura cu arglia. sunt totusi tratamente naturiste nu trebuie sa te astepti de la ele la miracole
  •  
    • 161 mesaje
    18 Feb 2004, 12:43
    0 0
    aha . Pai chestia cu starea de bine cred ca e lucrul cel mai atractiv la ea . Ca de mult tot caut ceva energizant dar care sa nu dea dependenta. Si daca tot zicea Cripis ca luata cu suc nu mai e asa de rea...pana la urma cred ca imi fac curaj si o incerc si eu.
  •  
    • 1708 mesaje
    18 Feb 2004, 12:49
    0 0
    Eu am incercat s-o iau si cu sucuri de fructe (am luat-o la inceput cu apa), dar totusi simteam gustul ala si mirosul oribil de tuica :O!! Oricum eu sunt si foarte mofturoasa, recunosc, dar in cele din urma, cum spunea si Roxanica, am clacat si-am renuntat ! O sa gasesc eu altceva pentru dezintoxicare si imunitate!
  •  
    • 1101 mesaje
    18 Feb 2004, 13:43
    0 0
    ok, inseamna ca sunt printre putinele care au ramas pe baricade...
    eu o sa incerc sa termin cura...mie nu mi se pare rea cu suc de portocale sau de mere...
  •  
    • 982 mesaje
    18 Feb 2004, 13:57
    1 0
    Eu nu am renuntat, inca, dar din punct de vedere al scaderii in greutate - nimic. Gustul e suportabil, mai ales daca il mai diluezi cu apa. Mirosul insa...
    de slabit am slabit un kilogram in primele zile si de atunci nimic. Tot atunci m-am apucat si de aerobic, asa ca nu stiu exact din ce cauza am slabit.
    Oricum tot nu imi dau seama, cum e cu carnea?
  •  
    • 562 mesaje
    18 Feb 2004, 14:17
    0 0
    Angelito, incearca cu fanta. Este pacat sa renunti pentru ca are efecte curative excelente. Nu mai fii mofturoasa!!!!
    Singurul efect de cand iau tinctura este ca transpir. Eu nici la sala nu prea transpir, dar de vreo trei saptamani se simte o schimbare. Nu pot sa spun ca aveam ceva inainte decat mici probleme la bila. De cand am luat tinctura nu ma mai "inteapa" bila. Adevarul este ca beau si foarte mult ceai-aproape doi litrii pe zi. Cat despre greutate ma mentin.
    Pupici.
  •  
    • 562 mesaje
    18 Feb 2004, 14:21
    0 0
    Irina draga mea! tu vrei sa mai slabesti? Daca da, tinctura nu se ia in combinatie cu nimic. Iei o lingurita la sase seara, a doua zi doua lingurite, pana ajungi la sapte lingurite, apoi in ordine inversa. Aceasta este cura pentru slabit. Cum iei tu tinctura, are efect in imunizarea organismului si pentru prevenirea unor boli, dar nu slabesti.
  •  
    • 2234 mesaje
    18 Feb 2004, 14:30
    0 0
    nu e logic ce spui tu. in primul rand trebuie sa fii un alcoolic inrait sa poti lua 7 lingurite din chestia aia asa pur si simplu. in al doilea rand, prin diluare cu apa, sau alte lichide nu se distrug efectele substantei active din fructele de soc. efectele nu sunt date de alcool, alcoolul a fost folosit doar pentru extractie. deci e bine cum il ia.
  •  
    • 17 mesaje
    19 Feb 2004, 08:50
    0 0
    Ana, am si eu o intrebare. Cam cate kg. poti sa slabesti. La mine este vorba de aprox. 15 kg.
    Oare ma ajuta sa slabesc atat????
    Nu sunt foarte grasa dar am masa osoasa foarte mare si din cauza asta par a fi mai grasa decat sunt.
    Multumesc
  •  
    • 1101 mesaje
    19 Feb 2004, 10:54
    0 0
    imposibil sa slabesti 15 kg doar cu tinctura...parerea mea cel putin...

    tinctura te ajuta, iti da un impuls (digestie mai buna, eliminarea apei), dar daca nu faci sport si nu ti si o dieta (chiar dc una mai usoara) + cel putin 2l de apa pe zi (sau ceai sau suc de fructe) nu ai cum sa slabesti!!!

    Eu tocmai am terminat a doua sticla de tinctura si m-am hotarat sa tin pana la capat(adica inca o saptamana si ceva)
  •  
    • 9 mesaje
    19 Feb 2004, 13:32
    0 0
    Bun gasit tuturor !
    Intrebarea mea este:cat timp trebuie sa dureze cura aceasta cu elixir de fructe da soc? o luna?
    Multumesc.
  •  
    • 1101 mesaje
    19 Feb 2004, 15:29
    1 0
    37 de zile